Шановний Вікторе Федоровичу!


Скачати 38.85 Kb.
НазваШановний Вікторе Федоровичу!
Дата12.04.2013
Розмір38.85 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Право > Документи
Відкритий лист

Президенту України

Віктору Януковичу.

Шановний Вікторе Федоровичу!
Ми, члени Громадської Ради при Васильківському міському голові, занепокоєні складною суспільно-політичною і економічною ситуацією в Україні. Вважаємо, що відбувається це через неспроможність політичного активу і його верхівки запропонувати вивірену стратегію розвитку суспільства і держави. Внаслідок цього за 20 років незалежності жодна реформа не спрацювала на користь народу. Народ, як не впливав за радянських часів так і нині не впливає вирішальним чином на стан справ у державі на свою користь. Відірваний від історичної сутності народу політичний бомонд України нерідко показує суспільству чудеса некомпетентності, в наслідок чого ускладнюється і без того складне становище нашої країни.

Останнє рішення Верховної Ради України про мови вважаємо вершиною недолугості її більшості. При підготовці законопроекту №9073 до розгляду народними депутатами не було враховано, що автором української незалежності є українська нація, яка ніколи не мріяла про двомовність. Не було враховано, що на шляху до незалежності, який пролягає через кілька драматичних століть за самостійність України поклали свої голови мільйони кращих синів і дочок багатьох поколінь нашого народу. Впродовж колоніального періоду наша спільнота зазнавала не тільки величезних людських втрат, як це було в 30-ті роки минулого століття. З нас і нашої країни цілеспрямовано вишкрібали національну сутність, а особливо, мову. На 1991-ий рік близько третини українців було «зросійщено», тобто, вирвано із цивілізаційного тіла української нації. Місце мільйонів вбитих голодоморами та в інший спосіб українців, займали переважно російськомовні люди інших національностей. Вже через 3 роки після проголошення незалежності цю обставину для надання державного статусу російській мові намагався використати колишній Президент України Леонід Кучма. Схоже, що пізніше він усвідомив, що той намір був не лише зневагою щодо українців, а і деструктивним щодо всього українського суспільства. Адже неприпустимо, щоб злочин проти нації, внаслідок якого було вбито мільйони українців був підставою для узаконення «русскоязичного насєлєнія» за рахунок «зросійщених» українців.

Тож всім, хто необачно підтримує ідею офіційної двомовності українців варто знати про те, що мовне питання є довгостроковим, драматичним і кривавим. Слід пам'ятати, що ненароджені діти ( внуки, правнуки) убитих геноцидом українців не можуть встати на захист підрубаної під корінь української родини і рідної мови. Слід було б усвідомити, також, що мовне питання не можна вирішувати по факту співвідношення носіїв української та російської мов. Тобто, шляхом арифметичного підрахунку голосів «за» чи «проти».

Тому кожен, хто живе в нашій країні і хоче добра собі та своїм дітям і онукам, повинен допомогти Україні стати повноцінною соборною державою, наповненою, насамперед, українським змістом. Для цього необхідно вжити низку заходів для повернення «зросійщених» українців в рідне лоно української культури, а також повернення графи «національність» в паспорти громадян України. Звичайна логіка говорить, що лише з повнокровного відродження українців розпочнеться процес відродження культур національних меншин в Україні. Йти іншим шляхом неприпустимо. При наявному низькому рівні загальної і політичної культури дві мови - це два різних світи, подвійні стандарти, поділ суспільства на «наших» і «не наших», це сепаратизм, це чергова трагедія.

За таких обставин кожен, хто не втратив здатність осмислювати і співчувати, повинен в скорботі схилити свою голову перед пам'яттю мільйонів закатованих українців і застерегти себе від того, щоб часом не стати співучасником чергового великого злочину.

Із вище викладеного змісту витікає, що зусилля всього громадсько-політичного активу нашої країни слід направити, насамперед, на відродження української нації через відродження її барвистої культури та квітучої мови, без чого неможливий успішний розвиток суспільства і держави. Лише культурна багатонаціональна спільнота спроможна побудувати сильну і заможну Україну.

Все вищезазначене є неспростовним доказом того, що мовна проблема в Україні виникла не через утиски національних меншин українцями, а через страшні тортури і величезні людські втрати , яких зазнавала українська нація особливо в радянський період. Тому нас вражає, що партія Регіонів України зважилася підтримати послідовників авторів (колишніх комуністичних керівників) геноциду українського народу і використати цю трагедію для остаточної розправи над українцями. На наше переконання і регіонали і комуністи повинні вибачитися перед суспільством за спробу в черговий раз поглумитися над українською нацією та поглибити розбіжності між регіонами України. Так само повинні вибачитися і представники української культури, які не зуміли донести до суспільства всієї глибини трагедії української нації , частиною якої є мовна проблема.

На останок, ще раз нагадуємо всім сущим в Україні, що автором української незалежності є саме українська нація, яка складає близько 78 % від всього населення. Отже українці, особливо, суцільно «зросійщених» регіонів мають не менше прав на національне мовне відродження а ніж національні меншини в Україні. Пам'ять про тих, хто виборював цю незалежність в різні періоди нашої історії має бути охоронною грамотою про право українців бути господарями на своїй землі.

Пане Президенте, ми сподіваємось, що Ви не підтримаєте послідовників авторів геноциду українського народу і не допустите чергової брутальної наруги над нашим народом, а отже і над всім українським суспільством.

Прийнято на засіданні громадської ради 21 червня 2012 року.
З повагою
Голова Громадської ради при

Васильківському міському голові Марущак А.Т.

(068)8025587

Схожі:

Відкритий лист Президенту України – Верховному Головнокомандувачу...
В надзвичайно складний для держави і нас час, до Вас звертається Громадська організація об'єднання офіцерів м. Одеси
Президенту України ЯНУКОВИЧУ В. Ф. Відкритий лист учасників індустрії...
України, який демонструє високі темпи розвитку. Навіть під час світової економічної кризи, ріст становив більше 30-40% на рік. Утім,...
Звернення Українського ядерного товариства до Президента, Прем’єр-міністра...
України відведена ключова роль у забезпеченні енергетичної безпеки країни. До 2020 року повинні бути введені в експлуатацію нові...
Януковичу Віктору Федоровичу
Україні, створення та підтримки соціальних підприємств у Донецькій та Луганській областях, популяризації та розвитку соціального...
ШАНОВНИЙ КОЛЕГА!
Запрошуємо Вас та ваших співробітників прийняти участь у Міжнародній науково – практичній конференції
Шановний Петре Петровичу!
Ви знаходитися на VEB – сервері Міністерства аграрної політики України на сторінці АРМ ДІТН
СКАРГА! Шановний Геннадію Олександровичу!
Звертаюсь до Вас с повідомленням грубого порушення діючого законодавства, яке відображається в наступному
СКАРГА! Шановний Геннадію Олександровичу!
Звертаюсь до Вас с повідомленням грубого порушення діючого законодавства, яке відображається в наступному
Шановний (на) колего!
Організаційний комітет запрошує Вас взяти участь у роботі VІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасний світ і незрячі:...
Анкета для д
Нструкція: Шановний друже! Дане опитування проводиться анонімно – тобто, не потрібно вказувати своє ім’я чи прізвище. Важливо, щоб...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка