Основні функції відділу освіти Новомиргородської районної державної адміністрації


Скачати 48.83 Kb.
НазваОсновні функції відділу освіти Новомиргородської районної державної адміністрації
Дата12.04.2013
Розмір48.83 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Право > Документи
Основні функції відділу освіти

Новомиргородської районної державної адміністрації


 1. Реалізація державної політики в галузі освіти з урахуванням особливостей соціально-культурного середовища району.

 2. Створення умов для реалізації гарантованого Конституцією України права громадян на отримання повної загальної середньої освіти.

 3. Здійснення управління навчально-виховними закладами, що знаходяться в межах Новомиргородського району і належать до сфери управління районної державної адміністрації, координація діяльності цих закладів.

 4. Зміцнення матеріальної бази навчальних закладів.

 5. Аналіз стану освіти в районі, прогнозування, розвиток та оптимізація мережі навчальних закладів.

 6. Організація навчально-методичного і кадрового забезпечення навчальних закладів, підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

 7. Контроль за дотриманням законодавства з питань освіти, державного стандарту загальної середньої освіти усіма загальноосвітніми закладами, розташованими на території району.

 8. Участь у розроблені та реалізації варіативної складової змісту загальної середньої освіти.

 9. Проведення атестації загальноосвітніх навчальних закладів, розташованих на території району, оприлюднення результатів.

 10. Забезпечення соціального захисту, охорони життя, здоров’я та захисту прав учасників навчально-виховного процесу у загальноосвітніх навчальних закладах.

 11. Здійснення керівництва роботою навчальних закладів, що належать до сфери управління органів виконавчої влади.

 12. Підготовка проекту розпорядження голови районної державної адміністрації ”Про затвердження первинних списків дітей віком від 5 до 18 років” та ведення обліку дітей дошкільного та шкільного віку, здійснення контролю за виконанням вимог щодо навчання всіх дітей шкільного віку в загальноосвітніх навчальних закладах.

 13. Здійснення моніторингу та вносення пропозиції щодо утворення навчальних закладів для дітей шкільного віку, які потребують соціальної допомоги та реабілітації, організує їх навчання та виховання у загальноосвітніх і спеціальних навчальних закладах.

 14. Вивчення потреби та внесення пропозиції щодо утворення вечірніх (змінних) шкіл, класів, груп з очною, заочною формою навчання при загальноосвітніх навчальних закладах та створення умов для прискореного отримання бажаючими повної загальної середньої освіти, складання іспитів екстерном.

 15. Сприяння задоволенню освітніх запитів національних меншин, які проживають у районі.

 16. Координація роботи навчальних закладів щодо запобігання бездоглядності та правопорушенням серед неповнолітніх; створення в районі розгалуженої служби педагогічного соціально-педагогічного патронажу.

 17. Забезпечення утворення психологічної служби в навчальних закладах.

 18. Координація роботи навчальних закладів, сім’ї та громадськості, пов’язаної з навчанням та вихованням дітей, організацією їх дозвілля.

 19. Надання допомоги загальноосвітнім навчальним закладам та здійснення контролю за організацією безоплатного регулярного підвезення до місця навчання та у зворотному напрямку учнів, які проживають на відстані понад 3 кілометри від місця навчання у сільській місцевості.

 20. Організація харчування дітей у навчальних закладах за рахунок бюджету та залучених коштів.

 21. Здійснення фінансування навчальних закладів району, які утримуються за рахунок коштів місцевого бюджету, контролює ефективне використання ними фінансових, матеріальних та трудових ресурсів.

 22. Впровадження навчальних планів і програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, затвердження навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів; вносення пропозицій щодо застосування експериментальних навчальних планів і програм.

 23. Організація навчання обдарованих дітей, розглядає доцільність відкриття профільних класів, закладів нового типу гімназій, колегіумів, ліцеїв, шкіл-комплексів, спеціалізованих шкіл, тощо, проводить в установленому порядку конкурси, олімпіади та інші змагання серед учнів.

 24. Забезпечення організації в навчальних закладах роботи з фізичного виховання, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи.

 25. Сприяння діяльності дитячих та молодіжних організацій, творчих об’єднань, товариств.

 26. Координація роботи, пов’язаної із здійсненням у навчальних закладах

професійної орієнтації учнів.

 1. Забезпечення контролю за дотриманням вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності в навчальних закладах та надання практичної допомоги у проведенні відповідної роботи.

 2. Організація підготовки навчальних закладів до нового навчального року, зокрема до роботи в осінньо-зимовий період, проведення поточного та капітального ремонту приміщень.

 3. Забезпечення контролю за введенням в дію нових приміщень навчальних закладів, комплектування меблями, обладнанням, навчально-методичними посібниками, підручниками.

 4. Формування замовлення на видання підручників, навчально – методичних посібників та іншої навчально-методичної літератури, навчальних програм, бланків документів про освіту та забезпечує ними навчальні заклади.

 5. Прогнозування потреби району у педагогічних працівниках і спеціалістах, укладення договорів з педагогічними навчальними закладами на їх підготовку, проведення аналізу стану підготовки, підвищення кваліфікації педагогічних і керівних кадрів навчальних закладів, участь у розробленні програми розвитку педагогічної освіти.

 6. Організація роботи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

 7. Проведення атестації педагогічних працівників навчальних закладів у межах своєї компетенції.

 8. Сприяння наданню педагогічним працівникам пільг, передбачених

законодавством, вживає заходів до соціального захисту учасників навчально-виховного процесу.

 1. Розгляд та внесення в установленому порядку пропозиції щодо заохочення та нагородження працівників освіти.

 2. Внесення пропозиції щодо обсягів бюджетного фінансування загальноосвітніх навчальних закладів та установ освіти, які перебувають у комунальній власності, аналізує їх використання.

 3. Контроль за дотриманням навчальними закладами державних стандартів та вимог щодо змісту, рівня і обсягу освітніх послуг відповідно до рівня і профілю навчання.

 4. Інспектування навчальних закладів, що належать до сфери управління місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

 5. Проведення атестації навчальних закладів району (не рідше ніж один раз на 10 років) щодо реалізації освітньої діяльності та відповідності освітніх послуг державним стандартам освіти.

 6. Подання в установленому порядку статистичної звітності про стан і розвиток освіти в районі, організовує з цією метою збір та опрацювання інформації, формування банку даних.

 7. Інформування населення про стан та перспективи розвитку освіти в районі (не рідше ніж один раз на рік).

 8. Проведення експертної оцінки статутів навчальних закладів, комунальної та інших форм власності, їх підготовку для реєстрації місцевими органами виконавчої влади.

 9. Взаємодія з органами громадського самоврядування.

 10. Забезпечення розгляду звернення громадян у межах своєї компетенції, врахування позитивних пропозицій, вживання заходів до усунення недоліків у роботі.

Схожі:

Про стан реалізації чинного законодавства
Заслухавши та обговоривши інформацію начальника відділу кадрової роботи апарату Новомиргородської районної державної адміністрації...
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Відповідно до рішення Новомиргородської районної ради від 12 вересня 2003 року №267 “Про затвердження Положення про Почесну грамоту...
Управління агропромислового розвитку Новомиргородської райдержадміністрації
Управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації є структурним підрозділом районної державної адміністрації,...
УКРАЇНА РОЗПОРЯДЖЕННЯ ГОЛОВИ НОВОМИРГОРОДСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Затвердити План дій районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування з підготовки до паводків, пропуску льодоходу...
Про стан роботи в райдержадміністрації
Заслухавши та обговоривши інформацію начальника відділу кадрової роботи апарату райдержадміністрації Мельнікової І. В. колегія Новомиргородської...
ПОЛОЖЕННЯ
Управління фінансів Чуднівської районної державної адміністрації є структурним підрозділом районної державної адміністрації підпорядковується...
Регламент Новомиргородської районної державної адміністрації Кіровоградської одласті
На виконання статті 45 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, постанови Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2007...
УКРАЇНА РОЗПОРЯДЖЕННЯ ГОЛОВИ НОВОМИРГОРОДСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Відповідно до статті 17 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та з метою реалізації Програми економічного і соціального...
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
ГОЛОВИ НОВОМИРГОРОДСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Управління праці та соціального захисту населення Новомиргородської...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка