Урок презентація Обладнання : На дошці драпування, під яким знаходиться «Піраміда мудрості»


Скачати 64.27 Kb.
НазваУрок презентація Обладнання : На дошці драпування, під яким знаходиться «Піраміда мудрості»
Дата23.03.2013
Розмір64.27 Kb.
ТипУрок
bibl.com.ua > Музика > Урок

Розробка уроку опубліковано в г. Шкільний світ №4, за січень 2009 р.


«Архітектура – музика, що застигла в камені»

Тема :Архітектура – вид мистецтва. Стилі в архітектурі (7 клас) Слайд 1

Мета та очікувані результати:

Навчити орієнтуватися в архітектурних стилях, вмінню знаходити в архітектурних спорудах характерне, для певного стилю. Навчити працювати в групах, з’ясувати рівень асоціативного мислення учнів після рефлексій .

Розвивати просторове мислення, образну уяву, удосконалювати навики роботи в програмі Power Point.

Виховувати в учнів відчуття успіху від власних досягнень, та вміння відстоювати власну позицію.

Тип уроку: Узагальнення знань, умінь і навичок, та розвитку комунікативних здібностей учнів.

Форма уроку: урок - презентація

Обладнання:

На дошці драпування, під яким знаходиться «Піраміда мудрості» з одного боку, та «Піраміда успіху» з іншого, старовинний годинник, портрети «Сікстинська мадонна» Санті Рафаеля, «Джоконда» Леонардо да Вінчі. Біля дошки задрапіровані підставки з канделябром, та натюрмортом з геометричних фігур, мультимедійні презентації(учительська,учнівські), мультимедійна дошка, проектор, музика Вівальді, Бетховена

Біля дошки за столиком сидять титани епохи Відродження: Леонардо да Вінчі, Тиціан, Рафаель, Мікеланджело .(Під час програвання сценки на мультимедійній дошці демонструю репродукції з картин Санти Рафаеля «Сікстинську мадонну», «Джоконду» Леонардо да Вінчі, «Введення в храм» Тиціана, «Давид» Мікеланджело)

Звіт творчої групи

Сценка « Голос з Вічності»

(Учні мали випереджувальне завдання написати сценку про титанів епохи Відродження, кращу обрали для постановки)

Рафаель: Друзі мої, як добре, що ми маємо нагоду зустрітися, нам є про що згадати. Мені пригадується той прекрасний час – епоха Відродження. Приємно чути, як згадують нас сучасники, нас та наші нетлінні твори. Хто б подумав що нас не забули.

Леонардо да Вінчі : А чи думав ти, Санті, що твоя «Сікстинська мадонна» буде такою знаменитою ? Малював просту жіночку, а вона стала символом епохи. Я вже сам не знаю чия мадонна краща- твоя чи моя? Бо й моя «Джоконда» теж проста городянка Мона Ліза,а нашуміла як, всьому світу відома. Посмішка її так і залишилась загадкою. Так ніхто і ніколи на дізнається, чому посміхається «Джоконда» . А як посміхалась ? Друже, ти щось замислився, про що думаєш ?

Тиціан :Та от думаю, що хоч немає в мене картини такого рівня як ваші, та моя робота «Введення в храм» також є шедевром. Як сьогодні пам’ятаю маленьку дівчинку Марію, яку вперше привели в храм. Ніби бачу як вона підіймається крутими східцями, підтримуючи руками плаття, а біля входу в храм її зустрічає священик .

Мікеланджело : Так, ми всі досягли багато. Стали поважними людьми. Але ніхто з вас не згадав як нам все це далося. Мені пригадались роки навчання. Починали ми всі з розтирання фарб, миття пензлів, пізніше вивчали математику, природу та інженерну справу. Пропрацювавши так п’ять років, ми мали право малювати, ліпити та інших навчати. От тоді я свою скульптуру «Давид» створив. Цей юнак став символом волі і незалежності Флоренції. Він у повній бойовій готовності, здається ще мить і він кинеться на ворога .

Леонардо да Вінчі : А що це ти друже весь час голову так гордо тримаєш ?

Мікеланджело : А це коли я розписував склепіння «Сікстинської капели», уявляєте, п’ятсот метрів квадратних стелі розмалювати і все над головою. Важка праця, отож і далося це мені взнаки.

Тиціан: Друзі, всі наші твори варті уваги. Різні думки, різні творці. Ой, щось засиділись ми. Зібрались, погомоніли, гайда у Вічність .

Прийом «Інтерв’ю»

Інтерв’ю у Леонардо да Вінчі

Інтерв’юер:

1. - Що пам’ятаєте про свої дитячі роки?

2.- Ваше головне захоплення.

3.- Ваші художні надбання.

4.- Яка з споруд, вами створених, для вас найдорожча?

5.- Ваші останні роботи.

6.- Бажаємо майстру у царині МИСТЕЦТВА нових творчих злетів.

Учитель : Ви спитаєте що це було ?

Це риплять скрижалі історії, яка час від часу нагадує про себе часом архітектурним творінням чи живописним полотном, а іноді просто черговою подією.

А зараз я спробую зупинити наш годинник, зупинити мить, зупинити думку, для того, щоб ми могли зосередитись і дати відповідь на питання, яке вже впродовж тривалого часу турбує нас. Працюючи в рамках архітектурного проекту з образотворчого мистецтва та історії продовж одного місяця ви повинні були дати відповідь на ключове питання : « Чи існує ідеальна архітектурна споруда?»

Отож зараз спробуємо відтворити як все починалось.

Для початку проглянемо мою презентацію, яка була путівником у ваших пошуках. А от чи «зачепила» вона вас, чи спонукала до пошуку попробуємо з’ясувати.

Перегляд учительської презентації «Архітектура – музика, що застигла в камені»

Учитель:

Зараз ви продемонструєте чим увінчався ваш творчий пошук.

Перегляд учнівських презентацій:

( Чотири групи презентують свої проекти, доповідачі від груп - представляють)

Презентації: 1. «життя моє та життя мого міста» (1 група)

2. «ЯК ЗМІНЮВАЛИСЬ УПОДОБАННЯ АРХІТЕКТОРІВ ДО ГЕОМЕТРІЇ?» (2група)

3. «СОФІЯ КИЇВСЬКА» (3 група)

4. «НА ВСЕ СВІЙ ЧАС » (4група) .(Презентації додаються)

Учитель:

Я привідкрию таємничу завісу, за якою знаходится «Піраміда мудрості». Прошу всіх, хто досліджував архітектурні споруди, знайти на піраміді стиль, в якому було збудовано об’єкт вашого дослідження та по черзі підходити і заповнити сходинки піраміди підготовленими вами фоторепродукціями. Заповнюємо, починаючи з нижньої сходинки.

(Слайд 2 )

«АТРАКЦІОН» АРХІТЕКТУРНИХ СПОРУД

Учитель:

Уявіть, що ви власник споруди, яку досліджували, і раптом вирішили її продати. Спробуйте зробити рекламу своїй будівлі. Бажано, щоб вона була жартівливого характеру. (Учні по черзі підходять до дошки, де прикріплені репродукції архітектурних споруд, які вони вивчали і озвучують рекламу.)

Учитель:

Зараз настав час з’ясувати, чи є у вас відповідь на ключове питання: «Яку з споруд вивчених вами можна вважати ідеальною?»

Бесіда

Учитель:

«Архітектура – музика, що застигла в камені» – це назва нашого проекту. Як ви думаєте, музика і архітектурна споруда – продукт праці митця, чи спосіб залишити по собі слід?

Знайдіть спільне в радіальних діаграмах для архітектури та музики.

Література:

Пометун О., Пироженко Л. Інтерактивні технології навчальної діяльності: теорія, практика, досвід.

Київ А.С.К. 2004 рік.

Електронна дитяча енциклопедія «Кирила і Мефодія» версія 2007 рокуСлайд3 Учитель:

Тепер настала мить для того, щоб ще раз привідкрити нашу таємничу завісу вже з іншого боку, щоб продемонструвати вам ще одну піраміду – «Піраміду успіху». Кожен з вас зможе оцінити свою участь в проекті. Коли проект стартував, всі були біля підніжжя піраміди. Ви здобували знання, шукали потрібну інформацію у додатковій літературі, в Інтернеті, порівнювали її, систематизували, аналізували. Ви крок за кроком підіймались сходинками цієї піраміди. Вершини дістались не всі. Та ніхто не залишився біля підніжжя, ніхто не був байдужим.

Слайд 4

Прийом: « Відкритий мікрофон:»

Учитель:

Зараз я передам вам мікрофон і ви по черзі скажете, що корисного принесла вам участь в проекті

РОЛЬОВА ГРА :

У мене в руці картки, на яких вказано роль, у якій ви повинні себе уявити. Підійдіть, візьміть собі картку. Ви повинні висловити свою думку з позиції ролі, яка вам випала, про презентацію проекту (архітектор міста, батько учня, директор школи, учитель – керівник проекту, учень).

Література:

Пометун О., Пироженко Л. Інтерактивні технології навчальної діяльності: теорія, практика, досвід.

Київ А.С.К. 2004 рік.


Схожі:

Урок-презентація
Обладнання: мультимедійна учнівська презентація, публікація, портрети Алли Горської
Овочі та фрукти
Обладнання: технічні засоби навчання, презентація «Fruits and vegetables», запис на дошці, тематичні малюнки, конверти з завданнями,...
ПЛАН КОНСПЕК Т на проведення заняття із гуманітарної підготовки
Тобто економічний розвиток, під яким розуміються якісні і кількісні зміни в економіці, відбувається по революційному варіанту, а...
Урок-подорож
Матеріали та обладнання: таблиці прийомів зупинки кровотеч різних видів: малюнки, бинтів, марля, лід, жугт, підручник, таблиці на...
Тема: Шкідливим звичкам скажем – ні! Мета
Обладнання: девіз уроку, написаний на дошці; малюнки дерев, роздоріжжя, камінь на роздоріжжі, прислів’я, написані на дошці; діаграма;...
Урок з теми “Учень і його оточення. Шкільні речі”
Обладнання: плакат на дошці, картинки з кольорами-плямами, плакат “Веселка”, картки зі шкільними речами, гра “Лото”, “Чарівний кошик”,...
Урок-гра
Обладнання. Презентація, костюми книги, хлопчиська, ведмедя, лисички для вистави, торба казок, букви українського алфавіту
Урок №39/6 СЛАЙД 1 Тема: Урок узагальнення знань з теми «Надклас Риби»
Обладнання: таблиці з теми «Риби», індивідуальні картки, комп’ютер, проектор, презентація, листки для контролю знань учнів
Урок позакласного читання казки «Потерчата»
Обладнання: Медіапроектор, презентація Power Point, малюнки та поробки учнів, текст твору, демонстраційні картки
Урок № Тема уроку
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка