Від власного здоров’я до здоров’я поколінь


Скачати 33.28 Kb.
НазваВід власного здоров’я до здоров’я поколінь
Дата09.02.2014
Розмір33.28 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Культура > Документи
Від власного здоров’я до здоров’я поколінь
Питання здоров’я ніколи не були такими актуальними, як нині, коли життя під впливом бурхливого розвитку техніки, політичних та економічних подій стало надзвичайно складним.

Згадаємо декілька сторінок історії, на прикладі яких можна переконатися у справедливості ствердження про успіх і прогрес цивілізацій, які приділяли фізичному вихованню багато уваги.

Так, у древніх греків, у навчальних закладах юнаки з 6-12 років обов’язково займалися бігом, боротьбою, стрибками, метанням диска і списа. Серед дорослих дуже популярними були кулачні бої, верхова їзда, плавання, стрільба з лука. І до цих пір спортсмени цієї країни завжди користуються повагою і є одними з найсильніших у світі.

Стародавні слов’яни сходилися на різні ігрища і пляси, які складалися із танців, пісень, різноманітних фізичних вправ, що носили змагальний характер. На них всі прагнули показати свої вміння із стрільби з лука, кидання каменів у ціль і на дальність, в різних іграх і забавах. У змаганнях поєднувалися спритність і фізичне загартування, вправність і кмітливість, наполегливість і витривалість, вони розвивали пам’ять, увагу, зосередженість.

У часи існування Київської Русі дітей з малих років учили володіти зброєю, їздити верхом, розвивали фізичні здібності. Великого поширення в той час набула боротьба. У літопису є розповідь про славного богатиря Кожум’яку, який попросив князя пустити на себе великого і сильного бика, якого “ удавив він печеніжина в руках своїх до смерті, і вдарив ним об землю”.

Велике виховне і освітнє значення мають легенди і перекази про надзвичайну фізичну силу київських богатирів. Недарма серед великих спортсменів сучасності є багато і наших співвітчизників.

Слава Запорозького війська була такою великою, що багато істориків порівнювали козаків з найсильнішими і наймужнішими народами світу. Запорозька Січ була не просто місцем життя козаків, це була школа суворої підготовки воїнів. Запорозькі козаки ніколи не обирали своїми старшинами фізично недосконалих людей. Свій вільний час практично всі запорожці присвячували виконанню фізичних вправ. Одним із критеріїв переходу юнака до “ істинного запорожця” була його фізична підготовленість. Існує велика кількість легенд та переказів про надприродні можливості козаків. Отож, де фізичне виховання відбувається на високому організаційному рівні - успішність , дисципліна і успіх гарантовані .

Фізична культура є однією з граней всебічного розвитку людини, і тому батьки є першими носіями цих знань. Сьогодні, коли значно скоротилася рухова активність дітей, які більшість вільного часу проводять у приміщенні за письмовим столом чи комп’ютером, ведуть малорухомий спосіб життя, віддають перевагу телевізору, для дорослих постає задача, щодо перетворення своїх дітей з віртуальних спортсменів в справжніх фізкультурників. Діти, батьки яких активно займаються фізичним розвитком , дотримуються чіткого ритму життя, також зростають здоровими, правильно і красиво ходять, знають багато ігор, є авторитетами у колі своїх друзів. Такі діти є відповідальнішими і в майбутньому до свого здоров’я, до праці, краще засвоюють навчальний матеріал, зростають освіченими і всебічно розвинутими.

Разом з батьками досягти цієї мети намагаємось і ми - вчителі фізичної культури гімназії, намагаючись забезпечити систематичні заняття, більше проводити уроків на відкритому повітрі, відвертати увагу підлітків від негативного впливу вулиці, роз’яснювати про шкідливість паління, алкоголю, вживання наркотиків. Одним словом, створюємо в учнів образ здорового життя, з яким вони мають не розлучатися не тільки в гімназії, а й через багато років після її закінчення, зробивши рух своєю життєвою потребою заради майбутнього.

Наша гімназія намагається продовжувати традиції чіткої організації фізичного процесу. Вже традиційними стали змагання на першість гімназії з футболу, волейболу, баскетболу, настільного тенісу. Багато разів команди нашої гімназії ставали переможцями і призерами районних і міських спартакіад. На протязі року діти займаються в спортивних секціях, які ведуть наші викладачі. Цікаво відбуваються змагання “Козацькі забави”, з обов’язковим включенням у них традиційних українських ігрищ : “Сильна рука”, “Захисник фортеці”, “Запорожець на Січі”, смуга перешкод, перетягування канату, підняття гирі тощо. Разом з класними керівниками проводяться Малі Олімпійські Ігри, свята “Тато, мама, я – спортивна сім’я”, на яких всі учасники отримують грамоти, медалі, солодощі і, звичайно, багато позитивних емоцій. Діти, які за станом здоров’я віднесені до спеціальної медичної групи, мають змогу займатися в додатковий час.

Вчителі фізичної культури намагаються підвищити і інтелектуальні здібності гімназистів. Вони є носіями своєрідної культури, намагаючись створити образ фізично здорової, бадьорої, енергійної людини, не схильної до сумнівів і довгих роздумів, з ясними і чіткими уявленнями про життя. Адже високий рівень здоров’я – гарантія успіху в навчанні, праці, бізнесі, сім’ї та інших видах діяльності на багато років і поколінь.

Заради майбутнього наших дітей також підтримуйте здоровий спосіб життя. Станьте і Ви прикладом фізичної досконалості минулого у своєму майбутньому!
Ружанська О.В.

Схожі:

Завідувач кабінету основ здоров’я та фізичної культури Черкаського...
Освіти є виховання людини в дусі відповідального ставлення до власного здоров’я й здоров’я оточуючих як до найвищої соціальної цінності,...
Пропагувати здоровий спосіб життя, попереджувати шкідливі звички,...
...
Здоров’я – найвища цінність
Мета: привернути увагу учнів до збереження власного здоров’я як найвищої цінності життя
Рольова гра «Суд над вірусними гепатитами» Мета
Підвищення рівня розвитку компетентностей школярів, що сприяють збереженню і зміцненню їх власного здоров’я. Стимулювання розвитку...
Здоров’я – найбільше багатство у світ
Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров'я; формувати в учнів негативне ставлення...
1. Здоров'я, хвороба й профілактика
Мета заняття: Ознайомити студентів з поняттям «здоров'я», компонентами здоров'я, концепціями здоров'я, поняттям хвороба, факторами,...
Про шкільний конкурс «Педагог за здоров’я дітей»
Неблагополуччя у здоров’ї учнів залежить і від недостатньої підготовки педагогів до роботи у здоров’язберігаючому просторі. Цьому...
ЗРОБИ СВІЙ ВИБІР НА КОРИСТЬ ЗДОРОВ'Я
Мета акції: актуалі­зувати проблему здорового способу життя, сформувати у підлітків свідоме ставлення до власного здоров'я
Виступ агітбригади «Ми обираємо здоров’я» 2013 р. Керівник и
УЧ Висновок простий: щоб бути здоровим, енергійним, активним, не вкорочувати власне життя, необхідно змолоду боротися за збереження...
Мета заходу: дати учням розуміння важливості здоров'я для людини...
Обладнання: намальований потяг «Здоров'я»; «Дерево мудрості»; пазли для гри «Розсипані перли»; «сонечко», «хмарки», «промінці» дитячі...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка