ТЕМА УРОКУ


Скачати 64.87 Kb.
НазваТЕМА УРОКУ
Дата11.02.2014
Розмір64.87 Kb.
ТипУрок
bibl.com.ua > Інформатика > Урок
ТЕМА УРОКУ: Відео-технології мультимедіа. Формати відео файлів. Програмне забезпечення відеомонтажу

МЕТА УРОКУ: 

Навчальна: Ознайомити учнів з відео-технологіями мультимедіа, форматами відео файлів та програмним забезпеченням відеомонтажу.

Розвиваюча: Розвивати творчі здібності учнів, логічне мислення, пам’ять, вміння використовувати на практиці свої знання.

Виховна: Виховувати любов до праці та навчання, самостійність, відповідальність.

МАТЕРІАЛИ ТА ОБЛАДНАННЯ: ПК, дидактичні матеріали.

ТИП УРОКУ:  урок засвоєння нових знань та вмінь.


СТРУКТУРА УРОКУ

І. Організаційна частина (2 хв.)

1. Перевірка наявності учнів;

2. Перевірка готовності учнів до уроку.

ІІ. Актуалізація знань (4 хв.)

1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі;

2. Постановка цілі та методів її досягнення на уроці;

3. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів:

Як виконати запис звуку?

Як задати параметри запису?

Які формати аудіфайлів ви знаєте?

Як виконати конвертування файлів?

4.Аналіз і доповнення відповідей учнів, підведення підсумків.

III. Вивчення нового матеріалу (25 хв.)

 1. Відеотехнології мультимедіа.

 2. Формати відеофайлів.

 3. Програмне забезпечення відеомонтажу

4. Показ прийомів роботи із Sony Vegas 9.0.

ІV. Підведення підсумків (14 хв.)

 1. Опитування учнів і пробне виконання ними нових прийомів, для перевірки доступності нового інструктивного матеріалу;

 2. Відповідь майстра на запитання учнів;

 3. Прибирання робочих місць.

 4. Аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;

 5. Аналіз причин помилок учнів та пропозиції засобів їх усунення;

 6. Видача домашнього завдання.


Тема: «Відео-технології мультимедіа. Формати відео файлів. Програмне забезпечення відеомонтажу»

Мета: Ознайомити учнів з відео-технологіями мультимедіа, форматами відео файлів та програмним забезпеченням відеомонтажу.

Матеріали та обладнання: ПК, дидактичні матеріали.

Теоретичні відомості

1.Відеотехнології мультимедіа. Настільні відеостудії, що є одним із прикладів застосування систем мультимедіа, дозволяють готувати суміщені відео-комп'ютерні кліпи, титри для відеофільмів та допомагають в процесі монтажу кінофільмів. Але вони не дозволяють обробляти та, редагувати аналогове зображення.

Для того, щоб обробка та редагування аналогового зобра­ження стали можливими, його необхідно оцифрувати та ввести до пам'яті комп'ютеру.

Оцифрований кадр можна змінювати в процесі інтерактивної екранної обробки, наприклад, редагувати графічним редактором (видаляти або додавати деталі, змінювати кольори та масштаби, додавати спецефекти мозаїки та інверсії тощо). Оброблені кадри можна записати на диск у графічному форматі, а потім взяти за реалістичний нерухомий фон для комп'ютерної анімації. Можлива покадрова обробка початко­вого зображення та виведення його назад на відеоплівку для створення псевдореалістичного мультфільму.

Оцифровування аналогових сигналів або породжує величезні масиви даних, або призводить до втрати якості зображення.

Запис послідовності кадрів у цифровому вигляді потребує великих обсягів зовнішньої пам'яті: оскільки частота кадрів у NTSC - 30 кадрів/с, а в PAL/SECAM - 24 кадри/с, то для запам'ятовування 1 с повнокольорового екранного відео потрібно 20-30 Mb. До того ж послідовність кадрів потрібно вивести на екран у відповідному темпі - близько ЗО Mb/s. А такої швидкості передавання інформації не має жодний з існуючих зовнішніх запам'ятовуючих пристроїв. Щоб виводити на екран комп'ютера оцифроване відео, доводиться йти на зменшення обсягу переданих даних (виведення зменшеного зображення в невеликому вікні, зниження частоти кадрової розгортки до 10-15 кадрів/с, зменшення кількості біт/піксель), тобто - на погіршення якості зображення.

Більш радикально проблеми пам'яті та пропускної здатності розв'язують за допомогою методів стискання/розгортання даних, які дозволяють стискати інформацію перед записом на зовнішній пристрій, а потім зчитувати та розгортати в реальному режимі часу при виведенні на екран.

2.Ннайбільш відомі формати відеофайлів.

AVI (Audio-Video Interleaved) - один з найпоширеніших медіаконтейнерів для операційних система Windows. Цей формат може містити в собі інформацію чотирьох типів: відео, аудіо, текст і midi. У цей контейнер може входити відео різних форматів від MPEG-1 до MPEG-4. AVI має велику кількість різновидів за внутрішньою структурою і може відтворюватися на смартфонах, комунікаторах і інших пристроях. Медіаконтейнер AVI не накладає ніяких обмежень на тип використовуваного кодека.

WMV (Windows Media Video) - цифровий відео формат, створений і контрольований компанією Microsoft. WMV файли можуть містити аудіо-та відео дані, упаковані за допомогою кодеків Windows Media Audio (WMA) і Windows Media Video (WMV).

MOV - цей формат розроблений компанією Apple для QuickTime медіа плеєра. Для відтворення подібних файлів необхідно мати QuickTime плеєр або плеєри з уже встановленими кодеками MOV. Формат може містити відео, анімацію, графіку, 3D. Даний формат підтримує будь-які аудіо-і відеокодеки.

ASF (Advanced Streaming Format) - потоковий формат від Microsoft. Заснований на MPEG-4 і сіпользуется для передачі відео з низьким і середнім бітрейтом в Інтернет. ASF являє собою мультимедіа контейнер, що підтримує практично всі відеокодеки.

MPEG (Moving Pictures Experts Group) - відеофайли, в яких міститься відео, закодоване за допомогою стандартів Mpeg1, Mpeg2, Mpeg3, Mpeg4. Технологія MPEG використовує потокове стиснення відео, при якому обробляється не кожен кадр окремо, а аналізуються зміни відеофрагментів і видаляється надмірна інформація. MPEG-1 - являє собою формат для зберігання аудіо і відео даних на мультимедіа носіях. Формат MPEG-4 звичайно використовується для обміну і передачі відео-файлів в Інтернеті, відеотелефонії, електронних інформаційних виданнях і т.п. У цьому форматі використовується роздільне стиснення для аудіо та відео записів. MPEG-4 розрахований на дуже низькі потоки даних.

3.Відеоредактор

Відеоредактор - це програма, що включає в себе набір інструментів, які дозволяють редагувати відео-файли на комп'ютері. Відеоредактор дозволяє працювати з відео-файлами в залежності від набору інструментів і його можливостей.

Sony Vegas 9.0 - професійна програма для багатодоріжкового запису, редагування і монтажу відео і аудіо потоків. Зручний і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс програми Sony vegas поєднується з величезним функціональним запасом. Інструменти, що містяться в 'Vegas Pro', дають можливість редагування, і обробки в реальному часі форматів DV, AVCHD, HDV, SD / HD-SDI і XDCAM, точність коригування аудіо, створення об'ємного звуку і двошарових DVD.Інтерфейс програми Sony Vegas

Ви можете записати Blu-ray диск прямо з таймлайн для збереження запису у високій якості. Створити стандартні DVD зі складним відео, субтитрами, багатомовним меню і додавання коментарів не складе ніяких труднощів.Підтримка 4КVegas Pro 9 повністю підтримує розміри кадру до 4096х4096. Він ідеальний для композитингу і роботи над відеоефектами, і передбачає високоякісний фінальний результат. Вишукані світлові ефектиVegas Pro 9 включає в себе більше 190 налаштовуваних відеоефектів. Вони дозволяють моделювати вплив світла, створювати кольорові підсвічування, змінити фокус вашого кадру.

Pinnacle Studio HD Ultimate Collection - популярна програма для редагування відео з підтримкою HD відео, включаючи Blu-ray і AVCHD.

Деякі особливості:

• Імпорт відео і фотографій з відеокамер, цифрових камер, телефонів, DVD-дисків і тд;

• Редагувати HD відео з ультра-високою швидкістю при використанні AVCHD і H.264 форматів;

• Створення титрів, DVD меню з застосуванням ефектів і більше 80 шаблонів для монтажу;

• Захоплення зі стоп-кадром для створення приголомшливих анімаційних ефектів і ефектів прискорення;

Запис дисків Blu-ray, HD DVD, DVD.

Corel VideoStudio Pro X4 14 - компанія Corel випустила нову версію програми VideoStudio Pro X4, раніше відому як Ulead VideoStudio Pro. Ця програма призначена для обробки відео і позиціонується як просте рішення для домашніх користувачів.

Можливості VideoStudio Pro X4:

 • Імпорт з HDV, AVCHD, Blu-ray дисків і JVC HD відеокамер;

 • Збереження відео в якості HD MPEG-4 файлів для інтернету з стисненням H.264 кодека;

 • Експорт HD роликів на DVD або Blu-Ray диски з BD-J активацією;

 • Професійні шаблони для HD відео від RevoStock;

 • Музика студійної якості, заголовки, переходи й ефекти в режимі реального часу.

Контрольні запитання

1. Які є формати відеофайлів?

2. Що називають відеоредактором?

3. Для чого призначена програма Sony Vegas?

4. Частота кадрів у NTSC?

5. Чому потрібно погіршувати якість зображення?

6. Найбільш популярні формати відеофайлів?

7. Формат MPEG.

Схожі:

УРОКУ ТЕМА ПРОГРАМИ: Технології комп'ютерної обробки інформації
ТЕМА УРОКУ: Тема уроку: Створення, завантаження та збереження файлів-документів. Введення, редагування та форматування інформації....
Уроку Тема уроку: Пристрої введення-виведення інформації. 
Структура і тип уроку повністю відповідають меті і завданням уроку, тобто науковий рівень уроку відповідає сучасним вимогам
План-конспект уроку інформатики в 7 класі Тема уроку
Тема уроку: Робота з текстовою інформацією. Призначення та основні функції текстового редактора. Текстові процесори. MS Word. Поняття...
ТЕМА ПРОГРАМИ: «Основи роботи на ПК.» Тема уроку
Тема уроку: «Побудова та форматування таблиць. Створення діаграм. Робота з колонками.»
УРОК №46 Тема уроку
Тема уроку. Характеристики варіаційних рядів. Середні величини. Мода, медіана вибірки
Урок 21 Тема уроку
Тема уроку. Паралельне проектування та його властивості, Зображення просторових фігур на площині
УРОК №35 Тема уроку
Тема уроку. Розв'язування текстових задач складанням систем рівнянь з двома змінними
УРОК 43 Тема уроку
Тема уроку: Використання формул комбінаторики для обчислен­ня ймовірностей подій
ТЕМА УРОКУ
ТЕМА УРОКУ: Українська національно демократична революція: тріумф чи трагедія українського народу
УРОК 13 Тема уроку
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка