Пелещишин Андрій Миколайович, Сєров


Скачати 36.83 Kb.
НазваПелещишин Андрій Миколайович, Сєров
Дата23.05.2013
Розмір36.83 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи
МЕТОДИ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ВАЛІДАЦІЇ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ УЧАСНИКІВ ВЕБ-СПІЛЬНОТИ
Пелещишин Андрій Миколайович, Сєров Юрій Олегович, Федушко Соломія Степанівна
Національний університет “Львівська Політехніка”

кафедра інформаційних систем та мереж

кафедра прикладної лінгвістики*

Львів, Україна

apele@ridne.net, syerov@ridne.net, felomia@gmail.com
Розробка нового підходу до верифікації даних, які надає Веб-користувач при реєстрації є актуальним питанням функціонування та розвитку Веб-спільнот.

Методи реєстрації учасників у Веб-спільнотах поділяють на такі види. Без верифікації – цей метод передбачає добровільне надання учасниками свого Інтернет-імені або анонімну участь. З верифікацією – учасник спільноти повинен надати дані, передбачені правилами Веб-спільноти. Верифікація може бути повністю автоматичною та частково автоматизованою. За запрошенням – використовується у спільнотах закритого типу. Верифікація учасника відбувається до процесу реєстрації.

Залежно від визначеного сценарію розвитку Веб-форуму її власники вибирають один з методів реєстрації учасників [1]. Найпоширенішим сьогодні є метод реєстрації з верифікацією.

Авторами розроблено метод перевірки максимальної кількості даних про потенційного учасника Веб-форуму та основу для комп’ютерно-лінгвістичного методу перевірки інформаційного сліду учасника Веб-форуму, який базується на лінгвістичному аналізі інформаційного наповнення Веб-спільноти.

Алгоритм реєстрації та валідації даних профілю учасника Веб-форуму (Рис.1):

1. Перевірка правильності адреси електронної пошти. Якщо адреса електронної пошти вказана неправильно, то процес реєстрації припиняється, оскільки неможливо надіслати пароль.

2. Якщо адреса електронної пошти вказана правильно, то відбувається перевірка Інтернет-імені учасника – на відповідність правилам іменування у Веб-спільноті, на відсутність уже зареєстрованих учасників з таким іменем.

3. Комп’ютерно-лінгвістична перевірка Інтернет-імені. Якщо ж Інтернет-ім’я відповідає правилам і вільне, то відбувається його комп’ютерно-лінгвістичний аналіз.

4. Коли ж Інтернет-ім’я вже зайняте іншим користувачем чи не відповідає правилам Веб-спільноти та комп’ютерно-лінгвістична перевірка Інтернет-імені невдала, заявнику відправляється повідомлення з проханням змінити Інтернет-ім’я.

5. Якщо Інтернет-ім’я потенційного учасника пройшло аналіз, то відбувається перевірка іншої інформації про учасника, яка потребує участі адміністратора. За допомогою пошукових систем перевіряється адреса електронної пошти, додаткова інформація та інформаційний слід Веб-особистості потенційного учасника Веб-форуму на відповідність імені і його достовірність. Засобами визначення IP-адрес перевіряється достовірність вказання географічного розміщення [2].

6. Якщо інформації про учасника не знайдено, то дозволяється реєстрація і ставиться мітка з метою перманентного моніторингу комунікативної поведінки учасника Веб-спільноти.

7. Якщо надана інформація не компрометує учасника, а інформаційний слід Веб-особистості не містить негативної інформації, то учасник отримує згоду на приєднання до спільноти. В іншому разі йому відмовляють у реєстрації.

8. Післяреєстраційний комп’ютерно-лінгвістичний аналіз аватару, юзербару, біографії, підпису та статусу Веб-учасника. Якщо в результаті аналізу дані профілю користувача не є достовірними чи не відповідають правилам, то надсилається учаснику повідомлення з вимогою змінити інформацію.

9. Якщо учасник знехтував проханням адміністрації, то додаємо цього учасника в список з недостовірною інформацією і моніторимо всі його дії.

10. Якщо учасник надав достовірні дані при заповненні власного профілю чи змінив їх на вимогу адміністрації, то користувач додається до списку учасників з перевіреними даними та надалі моніторимо всі дії учасника.

Ідея алгоритму полягає у максимальній перевірці та аналізі інформації про учасника, що здійснив запит на реєстрацію, а також в післяреєстраційній комп’ютерно-лінгвістичній верифікації даних профілю Веб-учасника та його інформаційного сліду. Цей алгоритм забезпечує збільшення кількості учасників з достовірною інформацією, уможливлює їх класифікування, покращення комунікативної поведінки користувачів та усунунення з Веб-спільноти псевдоучасників, спростивши управління та підвищивши ефективність діяльності Веб-спільноти.
ЛІТЕРАТУРА
1. Peleschyshyn A. Typical Ways of Web Communities Development / A. Peleschyshyn, Yu. Syerov // Proceedings of the International Conference of Computer Science and Information Technologies «CSIT-2006». – Lviv, 2006. – P.56–58.

2. Croll A Complete Web Monitoring: Watching Your Visitors, Performance, Communities, and Competitors / A. Croll, S. Power. – O'Reilly Media, 2009. – 672 p.

Рис.1 Алгоритм реєстрації та перевірки даних про учасника

Схожі:

Пелещишин Андрій Миколайович Тимовчак-Максимець
Соціальні мережі останнім часом набули поширення як неформальні спільноти – інструмент спілкування, обміну думками, а також отримання...
Пелещишин Андрій Миколайович, Кравець
Веб-форуму. Кожна з тем Веб-форуму описується множиною ключових слів:, де – кількість елементів множини, тобто кількість ключових...
Генеральні продюсери Арам Геворкян
В ролях: Вікторія Спесівцева, Андрій Білоус, Назл Сейтаблаєва, Сергій Романюк, Олесь Санін, Ахтем Сейтаблаєв, Ельдар Акімов, Еміль...
Піддубненська сільська виборча комісія повідомляє: Піддубненським...
Ходос Геннадій Миколайович, 26 серпня 1962 року народження, освіта вища, позапартійний, тимчасово не працює, проживає: с. Піддубне,...
Сценарій свята «Андріївські вечорниці»
За християнськими переказами Андрій Первозванний був одним із 12 апостолів Ісуса Христа. Він проповідував християнство серед слов’ян....
Андрій Доманський виграв у першій грі «Побий ведучого» на 1+1
Вчора на телеканалі «1+1» відбулася прем’єра нового розважального шоу «Побий ведучого». Ведучим, який приймає виклик та змагається...
Замітка "Андрій Голіней виборов дві нагороди на зимовому чемпіонаті...
...
Уроку з використанням мультимедійних технологій на тему «Остап і Андрій: два брати, дві долі»
«Цитатна характеристика і висловлювання братів», інтерактивні сенкани «Остап», «Андрій», таблиця «Порівняльна характеристика Остапа...
Мадзігон Василь Миколайович (нар. 3 жовтня 1937 року, в с. Карпівці...
Мадзігон Василь Миколайович (нар. 3 жовтня 1937 року, в с. Карпівці Житомирської обл.) фахівець у галузі трудового навчання, виховання...
Конкурс «Кодувальник» Олюнін Андрій І 10-Б

Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка