Урок 5 Тема уроку: Показникові нерівності


Скачати 35.94 Kb.
Назва Урок 5 Тема уроку: Показникові нерівності
Дата 05.03.2016
Розмір 35.94 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Математика > Урок
Урок 5

Тема уроку: Показникові нерівності

Мета уроку: ввести означення показникової нерівності; формувати вміння розв’язувати показникові нерівності; виховувати математичну культуру учнів, уміння правильно і послідовно міркувати у процесі побудови тверджень; показати практичне застосування теми; розвивати наполегливість, увагу, пам’ять, обчислювальні навички учнів. Перевірити рівень сформованості навичок розв’язування показникових рівнянь.
Учні повинні: знати означення показникових нерівностей, уміти розв’язувати показникові нерівності.

Типуроку: засвоєння нових знань.

Щоб удосконалити розум,

треба більше роздумувати,

ніж заучувати.

Рене Декарт

Хід уроку

І. Організаційна частина

Учитель повідомляє тему, мету уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
«Математична скарбничка» (пам’ятка для учнів)
Організовуй свої знання в систему.

  1. Мисли активно, дій оперативно.

  2. Будь уважним.

  3. Будь упевненим у своїх силах.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

Перевірка виконання деяких вправ домашньої роботи. Учитель пропонує окремим учням прокоментувати з місця розв’язання завдань.
ІV. Перевірка засвоєння способів розв’язування показникових рівнянь


Самостійна робота

Варіант І

Варіант ІІ


















V. Актуалізація опорних знань

Учитель нагадує учням властивості показникової функції При функція монотонно зростає,тобто більшому значенню аргументу відповідає більше значення функції. При функція монотонно спадає тобто більшому значенню аргументу відповідає менше значення функції.

VІ. Вивчення нового матеріалу

Учитель зауважує, що найпростішими є показникові нерівності виду і . Під час їх розв’язування використовують властивість монотонності показникової функції (слайд №6,7,8,9).
знак нерівності зберігається;
, то знак нерівності змінюється на протилежний.

VІІ. Закріплення нових знань і вмінь учнів

Розв'язування найпростіших показникових нерівностей. Вправи розв’язуються на дошці та в зошитах. Після розв’язання вправи на дошці аналогічну вправу учні розв’язують самостійно. Один учень працює на закритій дошці, щоб клас міг здійснити самоперевірку.

1) .Відповідь: (слайд№10).
2). Відповідь:

3)(самостійно).(слайд№11)

Розв’язання.0,125 =; звідси.

; . Відповідь: .

4) Розв'язати нерівність (самостійно, слайд №12).

Розв'язання.;; тоді початкова нерівність рівносильна нерівності .Відповідь: .

5). Відповідь: .(слайд №13)

6).

Роз'вязання. Оскільки при х є R, то . Відповідь:

7). Відповідь:

VIІІ. Домашнє завдання
Вивчити конспект . Розв'язати рівняння:

1) 4; 2)

3); 3);

4); 5)

IX. Підсумки уроку
Метод: «Своя система оцінювання»

Учні оцінюють свою роботу на уроці не загальноприйнятими балами, а за своєю шкалою, враховуючи свої очікування від уроку.

ДД – дуже добре
Д – добре
ЗК – знає, але не каже
КЗ – каже, але не знає
ГНК – гірше нема куди


Схожі:

УРОК 39 Тема уроку
Мета уроку: Познайомити учнів з узагальненим методом інтер­валів. Формування умінь розв'язувати ірраціональні нерівності
9-й клас. АЛГЕБРА
Нерівності зі змінними. Лінійні нерівності з однією змін­ною. Розв'язок нерівності
Правила виконання відсоткових розрахунків
Лінійні, квадратні, раціональні, ірраціональні, показникові, логарифмічні, тригонометричні рівняння, нерівності та їх системи. Застосування...
УРОК №46 Тема уроку
Тема уроку. Характеристики варіаційних рядів. Середні величини. Мода, медіана вибірки
Урок 21 Тема уроку
Тема уроку. Паралельне проектування та його властивості, Зображення просторових фігур на площині
УРОК №35 Тема уроку
Тема уроку. Розв'язування текстових задач складанням систем рівнянь з двома змінними
УРОК 43 Тема уроку
Тема уроку: Використання формул комбінаторики для обчислен­ня ймовірностей подій
УРОК №28 Тема уроку
...
УРОК 13 Тема уроку
...
Урок 1 Тема уроку
Тема уроку: Що означає бути щасливим. Індивідуальність людини та відчуття гармонії в собі. Чому важливо правильно оцінювати себе
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка