|
Скачати 21.4 Kb.
|
2.4 Середнє арифметичне. Відсотки Урок № 120 Тема. Знаходження числа за його відсотками. Мета: сформувати в учнів уяву про тип здач, аналогічних до № 1072; виробляти вміння розв'язувати подібні задачі на застосування алгоритму знаходження числа за його відсотками. Тип уроку: засвоєння знань і навичок. Хід уроку I. Перевірка домашнього завдання
Варіант 1 За перший місяць відремонтували 45% доріг, за другий — 20%, а за третій — решту 87,5 км доріг. Скільки кілометрів доріг відремонтували за три місяці? Варіант 2 За перший день було продано 37% завезеної в магазин тканини, за другий — 25% тканини, а за третій — решту 76 м тканини. Скільки метрів тканини було завезено в магазин? II. Вдосконалення знань і вмінь
Розв'язання. 1) Якщо всі троянди відповідають 100%, червоних 40%, то решта (білі і рожеві) становлять 600 - 40 = 60% цих троянд; 2) 500 : 100 · 60 = 300 (кущів) рожевих і білих; 3) якщо рожевих і білих усього 100%, а рожеві становлять 58% усієї кількості, то білі троянди становлять 100 – 58 = 42% від 300 кущів; 4) 300 : 100 · 42 = 126 (кущів) білих троянд. Відповідь. 126 кущів. Замітимо, що за 100 % ми брали дві різних величини, бо кожного разу певна кількість означала цю величину (спочатку кількість усіх троянд; потім кількість рожевих і білих). На такій же властивості базується розв'язання задачі № 1072 (тільки у зворотному порядку). № 1072. Розв'язання. 1) 100 - 58 = 42 (%) від кількості рожевих і білих троянд становлять білі; 2) 126 : 42 · 100 = 300 (кущів) — становлять решту; 3) 100 – 40 = 60 (%) — становлять решту; 4) 300 : 60 · 100 = 500 (кущів) — троянд усього. Відповідь. 500 кущів.
№ 1. За перший день турист пройшов 25 % шляху, за другий 50% залишку, а за третій решту — 24 км. Яка довжина туристичного маршруту? № 2. Учень прочитав за перший день 15% цієї книжки, за другий остачі, а за третій — решту 140 сторінок. Скільки сторінок було в книзі?
№ 3. Порівняйте числа а і Ь, якщо 30% числа а дорівнюють 27, a 5 % числа b дорівнюють 45. № 4. Виразіть звичайним дробом: 50%; 20%; 25%; 10%; 75%. III. Підсумок уроку На столі лежали цукерки. Спочатку взяли 50% цукерок, а потім 50 % решти. Після цього на столі залишилось 10 цукерок. Скільки цукерок було на столі спочатку? IV. Домашнє завдання п. 35, №№ 1074; 1098 (4); 1097. С.П.Бабенко УРОКИ МАТЕМАТИКИ 5 клас Урок 120 |
Урок №34 Тема. Задачі на ділення дробів. Знаходження числа за його дробом Мета: домогтися засвоєння учнями алгоритму розв'язування задач на знаходження числа за його дробом (відсотками); повторити алгоритми... |
Урок №119 Тема. Знаходження числа за його відсотком ... |
УРОК 76 Тема: Розв'язування задач на знаходження числа за величиною його дробу Мета: Формування навичок розв'язування задач на знаходження числа за величиною дробу; закріплення навичок знаходження дробу від... |
УРОК №66 Тема. Уявлення про звичайні дроби Мета: закріпити знання учнів щодо читання, запису звичайних дробів та розв'язування задач на знаходження дробу від числа, а також... |
Урок №28 Тема. Задачі на множення дробів Мета: домогтися засвоєння учнями алгоритму знаходження значення дробу від числа (відсотків від числа) як добутку даного числа на... |
Урок №29 Тема. Задачі на множення дробів Мета: закріпити знання алгоритму... Мета: закріпити знання алгоритму знаходження дробу (відсотків) від числа та відпрацювати навички виконання завдань, що передбачають... |
УРОК 2 Тема: Число. Натуральні числа. Натуральний ряд чисел і його властивості. Число нуль НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА І ДІЇ НАД НИМИ ТЕМА НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА. ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ |
Уроки математики в 6 класі Розділ Раціональні числа У результаті вивчення теми учні мають навчитися: називати модуль заданого числа; описувати поняття модуль числа; розв'язувати вправи,... |
Урок №65 Тема. Додатні і від'ємні числа. Число 0 Раціональні числа і дії над ними Тема Раціональні числа. Порівняння, додавання і віднімання раціональних чисел |
Урок №34 Тема. Квадратний корінь з числа. Арифметичний квадратний корінь «означення арифметичного квадратного кореня з невід'ємного числа» та розуміння співвідношення між цими поняттями; сформувати в учнів... |