|
Скачати 37.09 Kb.
|
ІІ. Звичайні дроби Тема 3. Множення і ділення звичайних дробів. Урок № 29 Тема. Задачі на множення дробів Мета: закріпити знання алгоритму знаходження дробу (відсотків) від числа та відпрацювати навички виконання завдань, що передбачають множення дробових чисел. Тип уроку: застосування знань, навичок і вмінь. Хід уроку I. Перевірка домашнього завдання Індивідуальні завдання
1) Знайдіть: ; ; ; ; ; від 120 см3. 2) Знайдіть: 1 %; 5; 10; 35; 108; 110; 160; 200 від 800 г. Порівняйте здобуті відповіді з 800 г. 3) У саду 40 дерев. Серед них є яблуні й груші. Скільки в саду яблунь, якщо: а) яблунь усіх дерев; б) груш усіх дерев; в) яблуні становлять 20 % усіх дерев; г) груші становлять 40 % усіх дерев? 4) Виконайте дії: ; ; ; . II. Актуалізація опорних знань Запитання до класу
Слід звернути увагу учнів на те, що дріб / відсоток від числа можна взяти будь-який. Але в задачах, якщо мова йде про частину цілого, дріб (сума дробів), на який ділиться число, не перевищує 1 (100 %). III. Відпрацювання навичок На уроці слід звернути увагу на розв'язування саме таких задач, в яких розглядається частина від цілого, що зводиться до 1.
Додаткові задачі
Бажано показати учням два способи розв'язування цих задач.
IV. Підсумки уроку Самостійна робота Варіант 1
в) Обчисліть .
а) 1 кг печива коштує грн. Скільки коштуватиме кг; кг, 200 г цього печива? б) Турист подолав за три дні 32 км. За перший день він пройшов 37,5 % шляху, за другий день остачі. Скільки кілометрів шляху подолав турист за 3 дні? Варіант 2
в) Обчисліть .
а) Яку відстань подолає потяг зі швидкістю 75 км/год за год? за год? за 2 год 36 хв? б) За три дні виплатили 480 грн. За перший день 12,5 % цієї суми, за другий день — остачі. Скільки грошей витратили за третій день? V. Домашнє завдання
С.П.Бабенко. Уроки математики 6 клас |
Урок №28 Тема. Задачі на множення дробів Мета: домогтися засвоєння учнями алгоритму знаходження значення дробу від числа (відсотків від числа) як добутку даного числа на... |
УРОК №66 Тема. Уявлення про звичайні дроби Мета: закріпити знання учнів щодо читання, запису звичайних дробів та розв'язування задач на знаходження дробу від числа, а також... |
Уроку I. Перевірка домашнього завдання Мета. Учити учнів розв'язувати задачі на множення дробів (знаходити дріб від числа, відсотки від числа), закріпити навички множення... |
УРОК 76 Тема: Розв'язування задач на знаходження числа за величиною його дробу Мета: Формування навичок розв'язування задач на знаходження числа за величиною дробу; закріплення навичок знаходження дробу від... |
Урок №34 Тема. Задачі на ділення дробів. Знаходження числа за його дробом Мета: домогтися засвоєння учнями алгоритму розв'язування задач на знаходження числа за його дробом (відсотками); повторити алгоритми... |
Урок №119 Тема. Знаходження числа за його відсотком ... |
Тема Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 3 Мета Формувати навички табличного множення числа 3, уміння розв’язувати задачі і приклади на множення числа 2 і 3; розвивати логічне... |
Урок №32 Тема. Ділення звичайних дробів Мета: закріпити знання алгоритму знаходження частки звичайних дробів, а також поширити його застосування на випадки ділення як мішаних... |
Множення чисел 1 і Множення на 1 і Задачі на дві та три дії Мета: навчити дітей множити числа 1 і 0, множити на 1 і 0; розв’язувати задачі на дві і три дії; розвивати навички усного рахунку;... |
Урок №120 Тема. Знаходження числа за його відсотками Мета: сформувати в учнів уяву про тип здач, аналогічних до №1072; виробляти вміння розв'язувати подібні задачі на застосування алгоритму... |