Тема. Письмове множення багатоцифрових чисел на круглі числа. Підготовка до розв’язування задач на пропорційне ділення


Скачати 55.89 Kb.
Назва Тема. Письмове множення багатоцифрових чисел на круглі числа. Підготовка до розв’язування задач на пропорційне ділення
Дата 10.04.2013
Розмір 55.89 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Математика > Документи
Математика

Тема . Письмове множення багатоцифрових чисел на круглі числа. Підготовка до розв’язування задач на пропорційне ділення.
Мета. Ознайомити учнів з письмовим множенням багатоцифрових чисел на круглі

числа; ознайомити з простими задачами на пропорційний поділ;

закріплювати вміння розв’язувати задачі на знаходження частин від числа;

розвивати мислення, кмітливість, математичне мовлення;

виховувати в учнів пізнавальний інтерес до математичних знань; бережне

ставлення до природи.

Зміст уроку

  1. Організаційна частина

Емоційне на лаштування до уроку.

  • Добрий день у добрий час рада всіх вітати вас.

  • Привітайтеся до наших гостей, погляньте один на одного, усміхніться. Хай на нашому уроці панує атмосфера доброзичливості, пізнання та успіху.

  • Нехай девізом нашого уроку будуть слова

„ Обчислюй, міркуй, твори ,

успіху свого досягни !”


  1. Актуалізація опорних знань .

Сьогодні ми з вами здійснимо подорож за дорогоцінними математичними скарбами.

  • А от що ми будемо шукати ви дізнаєтесь, коли виконаєте хвилинку красивого письма і розшифруємо слово.

а)хвилинка каліграфії

- записати числа в порядку спадання

45 803 12 145 1 273 9 046 274 130 9 235 19 147

н л п е а р и


  • За яким скарбом ми сьогодні вирушаємо? ( за перлиною)

  • Хто знає, що таке перлини і як вони утворюються?

Розповідь вчителя Перли — відміна арагоніту біогенного походження, яка виникає всередині мушлі (черепашки) деяких пластинчатожаберних молюсків унаслідок подразнення їх мантії якою-небудь сторонньою речовиною (напр., піщинкою).

Являють собою перламутрові зерна кулястої форми. Розміри перлів — від мікроскопічних до величини голубиного яйця. Колір білий, рожевий, жовтуватий, іноді — чорний. Розрізняють перли морські і річкові. Видобуток перлів найбільш поширений у Червоному морі і Перській затоці, біля берегів Шрі-Ланки, Австралії, Японії, Таїті, Мексики, Венесуели.

Прісноводні перли здавна добували в Україні, Шотландії, Німеччині, Китаї і в країнах Північної Америки. Перли вирощують також штучно. За одиницю розцінки перлів прийнятий гран (0,25 кара

(демонстрація зображення і зразків мушлі)






  • Отож , вирушаймо в подорож за своєю математичною перлиною.

  • Погляньте ще раз на числа, визначте в кожному числі кількість десятків, кількість сотень.

  • Найбільше число розкладіть на розрядні доданки.

  • Найменше число зменшите у 10 разів.

  • Чудово справились із завданням і тим самим здобули частину нашої перлини.


б) перевірка домашнього завдання

- Для того, щоб наша подорож була вдалою потрібно було б добре підготуватись удома.

- Над чим ви працювали вдома?

- Про що йшла мова у задачі? .

- Чи можна відразу дати відповідь на запитання задачі? Що потрібно для цього знати?

- Скільки сторінок у книжці?

- Скільки сторінок прочитала Оленка за перший день? За другий?
Звірте результати виразів із числами записаними на листку:

63000, 36000, 3600 1000


  • Молодці, добре попрацювали. Своєю роботою ми здобули ще одну частину нашої перлини. ( прикріплюю на дошці)




  1. Усний рахунок

а) робота в групах

Гра „ Обчислити ланцюжки”

540 : 9

+ 440

∙2

+ 19 000

∙ 5

: 1000

- 90

_____________

10

- перевірка результатів роботи груп.

- Що ми повинні пам’ятати , коли множимо число на 10, 100, 1000, 0


  • Я задоволена вашою роботою. Ми швидко наближуємось до ще однієї частини перлини.

б)математичний диктант

(два учні на окремих дощечках )

• знайти 2/3 від 270

• 4/5 від 500

• Маса камчатського краба 7 кг. Яка маса 700 таких крабів?

• Морж може перебувати під водою 10хв, що становить 1/6 часу, протягом якого може дихати кашалот. Скільки часу може перебувати під водою кашалот?

• Найшвидше з усіх морських тварин рухається кальмар. Він рухається у 5 разів швидше, ніж акула. Яку швидкість розвиває кальмар, якщо швидкість акули 36км/год?

• У кита 70 зубів, це на 190 менше, ніж у дельфіна. Скільки зубів у дельфіна?
- перевірка ( 180, 400, 4900, 60, 180 260 )

- додаткове запитання, виставлення оцінок.


  • Ми не тільки здобули частину перлини, а й дізналися про інших морських тварин.

( прикріплюю частину перлини)
в) завдання для опитування.

- Наступна частина нашої подорожі вимагає від нас самостійності.

Два учні біля дошки

Знайти 4/5 від 120 745 (96596) 3/8 від 41 728 (15648)

Для класу

3/6 від 34 260 ( 17 130)


  • Розв’язати задачу за скороченим записом

Науковці вивчали мешканців моря . За рік вони дослідили 4800 морських тварин. 2/8 з них становили дельфіни, 3/6 – морські краби , а решта літаючі риби. Скільки літаючих риб дослідили науковці?


  1. 4800:8 ∙ 2 = 1200 (д)

  2. 4800 : 6 ∙ 3 = 2400 (кр.)

  3. 1200 + 2400 = 3600 (д. І кр.)

  4. 4800 – 3600 = 1200 (л. Р.)




  1. Хвилинка – релаксації

Звучить музика, діти уявляючи собі море відпочивають і одночасно обчислюють ланцюжок .

900 збільшити на 100, відняти 800, зменшити у 5 разів, помножити на 100, зменшити на 2000,поділити на 2, зменшити у 1000 разів. (1)
5. Вивчення нового матеріалу

- Відпочили, потренували свій розум, тому що для здобуття наступної перлини нам потрібні будуть нові знання.

а) робота з таблицею

32 ∙ 200 = 32 ∙ 2 ∙ 100 = 6400

б) первинне закріплення

478 ∙ 600 265 ∙ 400
в) робота з підручником (№ 713)

1- в – верхній рядок прикладів

2 – в – нижній рядок прикладів

- перевірка результатів ( здобули ще одну перлину)
вираз на порядок дій (резерв)

300230 – 125∙ 200 +18056 =
г) робота над задачами

- З нами у подорож вирушили троє поросят Ніф-Ніф, Наф-Наф, і Нуф-Нуф. (№ 715)

- Прочитайте самостійно цю задачу.

- Що взяли з собою поросята в дорогу?

- Чи можна відразу дати відповідь на запитання?

- що потрібно для цього знати?

- вам допоможе скорочений запис і план розв’язування задачі. (на дошці).

- Творча робота над задачею

- Скільки жолудів у 7таких мішках?

- На скільки більше зібрав жолудів Нуф-Нуф, ніж Наф-Наф?


  • Дуже добре, ще одна частина перлини у наших руках.


д) робота над рівняннями ( №714)

- Пригадати назви компонентів дій , правила на знаходження невідомих.

е) робота з геометричним матеріалом .

натрапили на підводний риф прямокутної форми, довжина якого 60м а ширина 30м. Знайти площу і периметр підводного рифу.

Сенсація! Ми відшукали свій скарб!


  1. Підсумок уроку

Ось і відшукали ми сьогодні одну з багатьох математичних перлин.

  • Якщо ви будете і надалі так гарно працювати, то перлове намисто ваших знань буде дуже багатим.

  • Розгляньте записи і скажіть, який запис зроблено правильно?

  • Обчисліть його.

  • Який настрій у вас після нашої подорожі. Зобразіть його за допомогою наших смайликів.




  1. Домашнє завдання

Ст. 110 № 717, 718






Схожі:

УРОК 32 Тема: Письмове множення
НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА І ДІЇ НАД НИМИ ТЕМА МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ. ВЛАСТИВОСТІ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ
УРОК 26 Тема: Множення. Компоненти множення. Мета: Означення множення,...
НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА І ДІЇ НАД НИМИ ТЕМА МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ. ВЛАСТИВОСТІ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ
УРОК 27 Тема: Ділення. Компоненти ділення. Самостійна робота № Мета:...
НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА І ДІЇ НАД НИМИ ТЕМА МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ. ВЛАСТИВОСТІ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ
Урок №34 Тема. Задачі на ділення дробів. Знаходження числа за його дробом
Мета: домогтися засвоєння учнями алгоритму розв'язування задач на знаходження числа за його дробом (відсотками); повторити алгорит­ми...
ТЕМА. Дії з натуральними числами: множення і ділення
Навчальна: навчити учнів застосовувати свої знання та навички при розв’язуванні задач; удосконалювати навички додавання, віднімання,...
УРОК 52. ДІЛЕННЯ Мета
Мета. Формувати розуміння означення ділення як дії, оберненої до множення, по­вторити назви компонентів ділення; формувати вміння...
Урок №28 Тема. Задачі на множення дробів
Мета: домогтися засвоєння учнями алгоритму знаходження значен­ня дробу від числа (відсотків від числа) як добутку даного числа на...
Урок з математики в 2 клас і Тема
«Застосування таблиці множення числа 4 для розв’язування задач. Складання простих і складених задач за малюнками»
УРОК РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ВПРАВ ЗА ПОЧАТКОВУ ШКОЛУ Мета
Мета. Повторити співвідношення між компонентами та результатами дій віднімання, додавання, множення та ділення, розв'язування задач...
УРОК №53 Тема. Множення і ділення натуральних чисел
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок. Обладнання: таблиці «Властивості множення», «Ділення натуральних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка