Ленінський районний в м. Донецьку відділ освіти
Донецький навчально-виховний комплекс «Гармонія»
Урок з математики в 2 класі
Тема: «Застосування таблиці множення числа 4 для розв’язування задач. Складання простих і складених задач за малюнками».
Підготувала
Ушакова ТетянаБорисівна,
учитель-методист вищої категорії
2012
Мета уроку.
Освітня:
Повторити таблицю множення числа 4;
повторити алгоритм письмового додавання і віднімання;
удосконалювати навички писемного додавання і віднімання;
закріпити уміння складати і розв’язувати прості і складені задачі;
удосконалювати уміння розв’язувати кругові приклади.
Розвивальна:
розвивати навички усної лічби;
удосконалювати мисленнєві операції: аналізу,співвідношення;
розвивати уміння аргументувати свою;
розвивати інтерес дітей до математики, їх математичні здібності;
розвивати мисленнєву діяльність і пізнавальну активність, мислення, спостережливість, увагу, пам'ять;
розвивати уміння давати самооцінку своїй діяльності;
формувати предметні компетентності учнів.
Виховна:
виховувати дисциплінованість, відповідальність, здатність сопереживати, самоповагу; активність, зацікавленість та допитливість в процесі навчання;
виховувати взаємодопомогу,;
зміцнювати інтерес до математики;
створювати психологічний клімат для можливості розкриття потенціалу кожної дитини.
Обладнання: лист самооцінки, підручник, картки, таблиця.
План:
-
Організаційно-мотиваційний етап.
Етап застосування знань.
Етап підведення підсумків уроку.
Етап інформації про домашнє завдання.
Рефлексія.
Тип уроку: закріплення.
Хід уроку
Організаційно-мотиваційний етап.
1 Привітання
(Привіталися з гостями. Тихо сіли за парти.)Починаємо урок математики.
Пролунав дзвінок,
Починається урок.
Працюватимме старанно.
Щоб почути у кінці,
Що у нашім другім класі
Діти – просто молодці!
Щоб урок пройшов не марно,
Треба сісти рівно, гарно
І виконувати те,
Про що мова зараз йде.
2. Задачі-вірші
- Відкрийте, будь ласка, зошити. Запишіть число, класна робота. Прослухайте задачі-вірші, розв’яжіть їх.
Змерзли троє поросят,
Зіщулились і тремтять.
Щоб їх відігріти,
Скільки валянок купити? ( 12)
По шосе йшли дві машини,
Шур,шур, шур – під ними шини.
Не спиняючи машин,
Полічи-но, скільки шин? (8)
4 ведмеді на велосипеді,
П’ятий пішки біг.
А ви швидко полічіть,
Скільки у них ніг? ( 10)
- Запишіть відповіді в рядок. Яку послідовність в числах помітили?
- Як називаються такі числа?
- Продовжте запис чисел до кінця рядка.
- За допомогою якої дії ви змогли знайти відповідь задач?
3. Знайомство з листом самоконтролю. Повідомлення теми уроку.
- Сьогодні на уроці математики ми будемо повторювати вивчені таблиці множення і ділення, удосконалювати вміння розв’язувати приклади, складати задачі. Правильно оцінити свою роботу вам допоможе лист самоконтролю, де біля кожного завдання ви поставите бали, що заробили.
№
|
Вид завдання
|
Бали
|
1
|
Виконання домашнього завдання (0-2 б.)
|
|
2
|
Математичний диктант (0-2 б.)
|
|
3
|
Розв’язання кругових прикладів (0 – 1 б.)
|
|
4
|
Складання і розв’язання простої задачі (0-1 б)
|
|
5
|
Складання і розв’язання складеної задачі (0-2 б)
|
|
6
|
Знаходження значення виразу (0-3б.)
|
|
7
|
Додатковий бал за активність (0-1б.)
|
|
2. Етап застосування знань
1.Перевірка домашнього завдання.
- Прочитайте вирази і назвіть отримане значення виразів. ( 60, 12, 6).
- Що ви знайшли в задачі, склавши приклад 40 -36 = 4 (кг)?
- При складанні прикладу 4 ∙7 = 28 що означає цифра 7?
- Прочитайте відповідь задачі.
- Оцініть свою домашню роботу: 2 б. – все правильно
1 б. – 1 помилка
0 б. – 2 і більше помилок.
2.Усні вправи. Актуалізація знань.
Щоб розім’ятися і все виконувати правильно, згадаємо таблицю множення числа 4. Відкрийте підручники на с.134 № 806. Складіть приклади за допомогою смужок і знайдіть відповіді. (робота в групах)
3. Математичний диктант
- А тепер приготуйтеся до математичного диктанту. Намагайтеся все зробити правильно. 4х7, 2х3, 27:3, 24:3,3х8, 4х7, 2х9, 18:2, 4х3, 21:3, 4х8, 15:3.
Оцініть себе: 2б. – все правильно,
1б. – 1 помилка
0б. – 2 і більше помилок.
4. Мозковий штурм
Назвіть дію, яка виражена словами:
На менше
На більше
Всього
На скільки
Назвіть компоненти при додаванні.
Назвіть компоненти при множенні.
Виконайте завдання № 807 і запишіть в зошит тільки приклади на множення. (біля дошки)
5.Розв’язання кругових прикладів.
- Ваші знання допоможуть розв’язати кругові приклади № 810. (Коментоване розв’язання трьох прикладів, решту розв’язують самостійно).
Оцініть себе: 1б. – все правильно
0б.- є помилки.
Фізхвилинка для очей.
7.Складання і розв’язування простих задач.
- Розгляньте малюнки № 808.
- Назвіть зображених тварин.
- Як їх можна назвати одним словом?
- Яку користь приносить кожна тварина людині?
- За яких умов вони будуть приносити більше користі?
- Яка маса кожної тварини?
- Дайте відповіді на питання номера. ( Діти читають завдання вголос і називають відповіді з поясненням).
- Яка схема відповідає умові задачі? Яка схема потребує доповнення?
- Складіть за схемою прості задачі, запишіть в зошит. (Самостійне складання задачі)
- Поясніть розв’язання задачі.
Оцініть себе: 1б. – все правильно
0б.- є помилки
8. Складання і розв’язування складеної задачі.
- Складіть за даною схемою складену задачу і запишіть.
(Пари зачитують задачу)
Оцініть себе: 2 б. – все правильно
1 б. – 1 помилка
0 б. – 2 і більше помилок
9. Знаходження значень буквених виразів.
- Виберіть один буквений вираз, в якому зможете знайти значення, якщо а=2. 18:а
24:6+а
(25-15):а
Оцініть себе:
1 б. –якщо значення виразу-9
2 б. – якщо значення виразу-6
б. – якщо значення виразу-5
3. Етап підведення підсумків.
- Підрахуйте кількість балів за роботу на уроці. Якщо ви вважаєте, що активно працювали на уроці, поставте собі 1 додатковий бал.
Етап інформації про домашнє завдання.
С. 135 № 811, 812.
За бажанням умову задачі накресліть схематично.
Рефлексія.
- Передайте листки самооцінки вчителю.
- Продовжте речення: Мені сьогодні сподобалось…
Мені сьогодні вдалося…
- Що вам допомагало долати труднощі на уроці?
|