Число і цифра Віднімання рівних чисел. Послідовність чисел від 0 до 10. Написання цифри 0


Скачати 53.02 Kb.
Назва Число і цифра Віднімання рівних чисел. Послідовність чисел від 0 до 10. Написання цифри 0
Дата 16.12.2013
Розмір 53.02 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Математика > Документи

Тема : Число і цифра 0. Віднімання рівних чисел. Послідовність чисел від 0 до 10. Написання цифри 0.
Мета: На основі відлічування предметів по одному, способом віднімання рівних чисел, розкрити утворення нуля, визначити його місце в числовому ряді. Формувати в учнів вміння складати і розв'язувати приклади на дії додавання і віднімання, вчити писати цифру О, розвивати увагу, пам'ять, мислення учнів.

Обладнання: Сніжинки з зображенням натурального ряду чисел, ілюстрації по темі «Зима», предметні картки, картки з прикладами на додавання і віднімання, на склад числа; індивідуальний матеріал: каси цифр, геометричний матеріал, палички.

Хід уроку

I. Організація класу.

- Сьогодні до нас завітали гості. Привітайтеся до них.

II. Контроль і корекція знань учнів.

1) Співвідношення числа і груп предметів.

- До нас завітала ще одна гостя, тільки вона казкова і хоче, щоб ви
виконали завдання, яке допоможе нам відгадати:

- Хто вона?

- Полічи скільки предметів, знайди відповідну цифру в касі цифр і
поклади її перед собою.

- Тепер постав числа від найменшого до найбільшого.
(Діти коментують, вивішується число на дошці)

- Перевіримо правильність виконання завдання. Прочитаємо, хто
наша гостя? (Зима)

Стало біло навкруги –

Я розпушую сніги,

Наганяю холоди,

Води сковую в льоди.

В дружбі я з дітьми всіма,

Здогадались -я-Зима!

2) Місце числа в натуральному ряду.

- Прийшла Зима і принесла з собою свята. Яке з зимових свят ваше найулюбленіше?

- Що ми прикрашаємо на Новий рік?


- Згадаємо лічилку. Відкладіть стільки паличок, скільки іграшок на
ялинці:

Ялинку діти прикрашали

Та іграшки так рахували:

Слоненя гойдає гілку,

Раз, ми почали лічилку.

Два, будинок кришталевий,

Три, ліхтарик металевий,

А чотири - гном смішний

З бородою, він, товстий.

П'ять - Мороз - Червоний Ніс

Подарунки всім приніс.

Шість - горішок,

Сім - дзвінок,

Вісім - гарний є вінок,

Дев'ять - білочка стрибає,

Десять - зірочка сіяє

І лічилку завершає.

3) Фронтальне опитування

- Зима скувала ріки, потрусила рукавом і застелила білою сніговою
ковдрою дерева, землю, будинки.

- Діти, з чого складається сніг? (з сніжинок)

- Сніжинки падають, а ми їх рахуємо:

  • летить 5, яка наступна?

  • летить 8, яка попередня?

  • летить 9, назвіть її сусідів.

Але наші сніжинки не прості, а чарівні. Вони можуть ставати великими, вміють подорожувати, давати завдання.

- Летить сніжинка до ….. і просить розв'язати приклади:

3+2= 7+2=

5+1= 6-1=

6-3= 5-2=

Поки дівчинка працює біля дошки, ми з…….заселимо ялиночки-

будиночки. Завдання на склад числа:

А) Перевірка прикладів;

Б) Закінчили, листочки покладіть під книжечки. Я оціню ваші роботи після уроку.

В кого червоний кружечок і виконав всю роботу отримує - розумничка; зелений - молодець, оранжевий - добре.

III. Оголошення теми і мети уроку.

- Сьогодні на уроці ми познайомимося з числом і цифрою 0, визначимо його місце в натуральному ряді, будемо розв'язувати приклади.
IV. Вивчення нового матеріалу.

1) А допоможуть нам у цьому…… Дізнайтесь хто, коли відгадаєте

загадку:

На голову білий дід

Відро собі удів,

Із мітлою в ранню пору

Стоїть собі серед двору. (Сніговик)

То, хто до нас прийшов у гості?

  • Скільки їх?

- Наші сніговими дуже люблять ходити у гості.
А) - Один пішов у гості до дітей у дитячий садок

- Скільки залишилось сніговиків? (2)

- Складіть приклад

3-1=2

Б) - Другий пішов до звіряток у ліс.

  • Скільки залишилось сніговиків? (1)

  • Складіть приклад

2-1=1

В) - Третій пішов допомагати Діду Морозу готувати новорічні подарунки.

  • Скільки залишилось сніговиків? (Ні одного)

  • Якщо сніговиків не залишилося, то кажуть, сніговиків 0.

2) Сніговими залишили нам у подарунок сніжинки.

  • Скільки їх?

  • Я їх кладу на долоню. Давайте ми з вами будемо вітром і подуємо на них.

  • Сніжинки злетіли, скільки їх залишилося на долоні (ні одної), - тобто 0.Коли ми отримуємо 0 ?

  • Число 0 позначається цифрою, яка називається так само - 0.

  • У ряді чисел нуль стоїть перед числом 1.При виконанні якої арифметичної дії? ( При відніманні). Чи завжди при відніманні ми отримуємо 0?(Ні) А коли при відніманні отримуємо 0? (лише тоді, коли віднімаємо однакові числа)

  • Робимо висновок. При відніманні однакових чисел отримуємо в результаті число 0

  • На що вам схожа цифра 0?

Кругла, наче буква О,

Цифра 0, або ніщо,

Як стоїть він сам-самісенький,

То і не значить нічогісінько.
Є число, що зветься 0,

Знають його всюди,

Відніми його,

додай -Що було, то й буде!
3) Запис числа 0, пишеться як букву - ес: з'єднаємо в овал.
V. Фізкультхвилинка.


  • Ви добре попрацювали, зараз порозважаємось.

  • Як ви знаєте зимові розваги?

Грались довго ми у сніжки

І замерзли ручки й ніжки,

Щоб нам всім не застудитись

Треба добре розігрітись.

Зараз ми погрієм ручки...

Стрибу -стрибу-стрибунці,

Скачуть дітки, як зайці.
VI. Повторення і закріплення вивченого.

1. Практична робота.

  • Покладіть на парти 4 кружки;

  • Заберіть один;

  • Скільки кружечків залишилось?

  • Як одержати 3 кружечки?

  • Заберіть ще один;

  • Скільки кружечків залишилось?

  • Як одержали 2 кружечки?

  • Як дістали 2 кружечки?

  • Покладіть 3 прямокутника;

  • Заберіть 3 прямокутника;

  • Скільки прямокутників залишилось?

  • ……………………………

  • Робота з підручником (с. 42)

  • Робота в зошиті.


VII. Підсумок уроку.
(Стукіт у двері. Прийшла телеграма)
Любі першокласники!

Щойно я дізнався від Сніговичка, що цікаво у вас пройшов урок математики. Шкода, що я на ньому не побував...

  • Розкажіть, з яким новим числом ви сьогодні
    познайомилися?

  • Якою цифрою позначається число 0?

  • Де розміщується 0 в натуральному ряді чисел, тобто перед яким числом знаходиться?


Дуже гарно ви працювали: відповідали і рахували,

викладом у зошитах писали. Але найкраще працювали ………. ………. ………. ………. ………. ……….

Вам діткам за хорошу роботу я поставлю свій знак.

Який він - побачити в зошитах.

Я з вами не прощаюсь, бо на святі ми зустрінемось.
Дід Мороз

Схожі:

УРОК 2 Тема: Число. Натуральні числа. Натуральний ряд чисел і його властивості. Число нуль
НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА І ДІЇ НАД НИМИ ТЕМА НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА. ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ
Уроки 85-88 Тема: ВІДНІМАННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ЧИСЕЛ Мета. Навчити учнів...
У результаті вивчення теми учні мають навчитися: формулювати правила виконання віднімання додатних і від'ємних чисел; розв'язува­ти...
Порівняння чисел у межах
Порівняння чисел у межах Послідовність чисел у межах Складання і розв'язування прикладів
Задача №  1 групи «А»
Назвімо число m особливим, якщо можна дібрати такі цілі a та b, що. Скільки існує натуральних чисел, менших від 123 456 789, які...
Тема: Закріплення прийомів усного і письмового додавання і віднімання...
Й виконувати усне й письмове додавання і віднімання двоцифрових чисел. Організувати творчу роботу над задачею. Розвивати обчислювальні...
УРОК ЦИФРИ. ДЕСЯТКОВИЙ ЗАПИС НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ Мета
Мета. Повторити, систематизувати і поглибити знання учнів про десяткову систему числення; ввести поняття класу та розряду числа;...
Урок №6 Тема. Найменше спільне кратне кількох натуральних чисел
Мета: на основі знань про кратне число сформувати уявлення учнів про поняття спільного кратного кількох натуральних чисел, НСК, а...
Урок №65 Тема. Додатні і від'ємні числа. Число 0
Раціональні числа і дії над ними Тема Раціональні числа. Порівняння, додавання і віднімання раціональних чисел
УРОК 12 Тема: Віднімання. Додавання та віднімання різниці. Віднімання...
НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА І ДІЇ НАД НИМИ ТЕМА НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА. ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ
План-конспект уроку математики в 1 класі в школі інтенсивної педагогічної...
Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання в межах 10. Нумерація чисел у межах 20
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка