Тема: Закріплення прийомів усного і письмового додавання і віднімання двоцифрових чисел. Розв’язування задач


Скачати 99.53 Kb.
Назва Тема: Закріплення прийомів усного і письмового додавання і віднімання двоцифрових чисел. Розв’язування задач
Дата 13.04.2013
Розмір 99.53 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Математика > Документи
Математика, 2 клас

Тема: Закріплення прийомів усного і письмового додавання і віднімання двоцифрових чисел. Розв’язування задач.

Мета: Закріпити вміння дітей виконувати усне й письмове додавання і віднімання двоцифрових чисел. Організувати творчу роботу над задачею. Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, спостережливість, увагу і уважність. Прищеплювати любов до математики. Виховувати товариськість, готовність прийти на допомогу один одному.

Обладнання: план подорожі, індивідуальні картки з диференційованими завданнями, математичне лото, геометричний матеріал.

Тип уроку: урок-подорож.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Вітання: Треба всім нам привітатись: Добрий день!

Дружно, голосно сказати: Добрий день!

Вліво, вправо поверніться,

Один одному всміхніться: Добрий день!

У долоні поплескайте: Добрий день!

Дружно всі не відставайте: Добрий день!

- Погляньте у віконечко – сьогодні чудовий сонячний день. І настрій у нас чудовий.

ІІ. Повідомлення теми уроку

Сьогодні урок наш буде незвичайним. На вас чекає подорож у світ Математики. Ви зустрінетесь із персонажами казок, які приготували для вас свої завдання: приклади та задачі на додавання та віднімання двоцифрових чисел.

ІІІ. Усний рахунок

А щоб дізнатись яким видом транспорту ми будемо подорожувати, розв’яжемо приклади (естафета):



46 – 16 = 30 23 + 32 = 55

64 – 5 = 59 72 + 8 = 80

90 – 45 = 45 27 + 34 = 61

56 + 26 = 82

Отже, в подорож ми поїдемо автобусом. Уявіть собі, що наш клас зручний комфортабельний автобус. Заправлятись він буде нашими знаннями. Рухатись далі автобус буде тоді, коли ви правильно виконуватимете завдання.

Готові до подорожі? Тож сядьте зручніше, ми вирушаємо.

Запишемо в зошит дату нашої подорожі.

Завдання для водіїв (на картках з малюнками автобуса).

- Чи добре наші водії ознайомлені з маршрутом подорожі? (Два учні працюють біля дошки)

Картка № 1

4дм 8 см = см

9м 4 дм = дм

100 см – 25 см = см

Картка № 2

Порівняти не обчислюючи:

36 + 48 36 + 84

32 + 28 44 + 28

96 – 30 66 – 40

Шлях нашої подорожі дуже довгий. Щоб веселіше було їхати, пограємось в гру «День і ніч».

53 + 30 49 – 40 30 – 3

38 – 25 83 – 13 18 + 7

47 + 11 9 + 6 32 – 6

Перевірка виконання завдань на дошці (дівчатка в дівчинки, хлопчики у хлопчика).

ІV. Основна частина

Ознайомлення із маршрутом нашої подорожі (за схемою).

Зупинка 1. Гра «Допоможіть знайти ключик»

- Праворуч будиночок Черепахи Тортили. Та вдома її немає. Черепаха загубила свій чарівний ключик і ніяк не може його знайти, щоб відкрити двері свого будинку.

- Чи готові ви їй допомогти?

- Потрібно назвати всі приклади, сума яких 83 (№ ключа).

90-7=

89-5=

50+33=

70+13=

65+18=

71+11=

92-8=

53+20=

(Діти серед поданих прикладів вибирають із сумою 83).

- Черепаха Тортила дуже вдячна вам за допомогу. А ми вирушаємо далі.

Зупинка 2. Гра «В гостях у казки «Бридке каченя»»

- Маленьке каченя із казки «Бридке каченя» дуже полюбило плавати в озері, бо вода в озері була чиста і прозора. Каченя у воді бачило своє відображення. Та ось щось сталось із озерцем, бо наше каченятко засмучене.

- Що сталось діти? (Озеро забруднили)

- Допоможемо очистити озеро?

42 – 36 = 57 – 34 =

26 + 38 = 90 – 46 =

(Правильно розв’язаний приклад дає вам можливість дістати з озерця речі, які його забруднили і скласти їх на місце для сміття).

- Качечку ви розвеселили і вона із задоволенням плаває у чистому озерці. А ми їдемо далі.

Зупинка 3. Гра «У гостях мультфільму «Ну постривай!»»

- Як ви думаєте, чому наш засмучений? (Вовк хоче його з’їсти).

- Врятуємо Зайчика-Побігайчика, якщо виконаємо завдання Вовка.

а) письмове додавання і віднімання чисел біля дошки з поясненням (повторити різні прийоми обчислень)

25 + 46 = 96 – 54 = 81 – 49 =

б) самостійна робота (диференційовані завдання)

- Виберіть яблучко по силі і обчисліть вирази. Чим більше яблучко, тим складніше завдання.

- Молодці діти, ви врятували життя Зайчику. Продовжуємо нашу подорож.

Зупинка 4. Зустріч із Білочкою

- Що білочки заготовляють на зиму?

От і ця Білочка поховала у дупло дерев гриби і горішки та ніяк не може їх знайти. Щоб вона швидше пригадала, де зберігаються її запаси, обчислимо вирази на порядок дій.

а) обчислити вирази з поясненням біля дошки:

87 –(25 + 35) =

96 – 38 + 24 =

б) робота в парах (обчислити 2 вирази, написаны на горісі (картці)).

- От Білочка вже ласує горішками.

Зупинка 5. «Відпочинок»

Маленьке Лисенятко пропонує вам відпочити разом з ним. Гра «Заборонений рух».

Зупинка 6. «Задачна»

Маленьке Мишеня просить вас допомогти йому справитись із задачею.

- Складіть задачу за скороченим записом:

Було 58…

Продали 22… і 16…

Залишилось – ?...

- На скільки дій задача?

- Чи можна зразу дати відповідь на питання задачі?

- Що знайдемо у першій дії? А в другій?

Перший спосіб

1) 22 + 16 = 38 – продали;

2) 58 – 38 = 20 – залишилось.

- А чи можна розв’язати задачу іншим способом?

- Хто скаже як?

Другий спосіб

1) 58 – 22 = 36

2) 36 – 16 = 20

- Запишемо розв’язання задачі першим способом з коментуванням (учні по черзі коментують).

Зупинка 7. В гостях у казки «Котик і Півник»

Малюнок Котика і Півника

- Із якої це казки персонажі? Як вони жили? (Дружно, допомагали один одному, виручали з біди).

Тож і ми будемо працювати дружно.

Робота в групах (3 групи)

1. Гра «Математичне лото»

- Яка група швидше складе ланцюжок прикладів, зможе їх зачитати.

2. Ведмедик Вінні-Пух прислав вам свою фотографію.

- З яких фігур складено ведмедики?

Завдання для груп:

- Порахуйте скільки на малюнку:

1 група – кружечків;

2 група – трикутників;

3 група – чотирикутників.

3. Цікаве завдання (малюнок клоуна)

- Знайдіть на малюнку цифри і обчисліть їх суму (29).

V. Підсумки

- Яка зупинка сподобалась вам найбільше? Що було робити важко? Взаємооцінювання роботи учнів на уроці.

VІ. Домашнє завдання (картки з диференційованими завданнями з написом:

– важко;

– легко;

– дуже легко.

Учні самостійно вибирають картку собі по силі.

Математика 2 клас

Тема: Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел

Мета: Повторити і закріпити вивчений матеріал з теми «Додавання і віднімання двоцифрових чисел»; удосконалювати вміння усного й письмового додавання і віднімання двоцифрових чисел; вправляти у розв’язанні задач; розвивати вміння пояснювати розв’язання задач; розвивати увагу, пам'ять, мислення; виховувати старанність і любов до математики.

Обладнання: Мапа міста Математики, таблиці для усних обчислень, картки завдань, схеми задач і ребуси.

Тип уроку: урок-екскурсія

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

Зошит свій я відкриваю,

Правильно його кладу,

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно, не зігнусь.

Буду я учитись вправно,

До роботи я берусь.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Вступне слово вчителя.

Сьогодні у нас незвичайний урок: ми з вами вирушаємо у подорож до міста Математики (показую мапу міста). Епіграфом нашого уроку будуть такі слова:

І сувора, й солов’їна

Математики країна.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Перевірка домашнього завдання (вибірково).

2. Самостійна робота в парах.

Вступне слово вчителя.

Для того, щоб наша подорож розпочалася, нам потрібно розв’язати приклади.

І рівень ІІІ рівень

70-40= 80-30=

73-38= 42-7=

52-7= 30+40=

66+4= 77+3=

40+60= 15+15=

ІІ рівень ІV рівень

40-6= 60+40=

38+2= 78+23=

27+33= 100-27=

40-8= 45+45=

38+10= 98-19=

3. Взаємоперевірка самостійної роботи.

ІV. Узагальнення вивченого матеріалу.

1. Бесіда.

Молодці! Із завданням впорались і подорож наша розпочалась.

Вашим екскурсоводом буду я, а ви всі будете моїми помічниками.



Ми на шосе «Усний рахунок».

І це завдання виконано, тому можемо продовжувати подорож. Ми наближаємось до майданчика «Математичне мислення».

1) Математичний диктант.

⌂ Зменшити 90 на 40, 30 на 7.

⌂ Збільшити 76 на 4, 32 на 9.

⌂ Знайти суму чисел 37 і 7; 22 і 19.

⌂ Знайти різницю чисел 47 і 40; 38 і 8.

2) Перевірка математичного диктанту.

3) Розумова розминка.

Задача.

Одного разу в лісі пішов рясний-прерясний дощ, тому будиночок Вінні-Пуха залило. Пух заховався на дереві з 10 горнятками меду. Другого дня на гілці біля Пуха залишилося 4 горнятка з медом. На третій день там сидів Пух, а біля нього – 1 горнятко з медом. На 4 день Пух сидів на гілці сам-самісінький. Скільки горняток меду з’їв Пух, сидячи на гілці?

Задача.

Росло 4 яблуні. На кожній яблуні – по чотири гілки. На кожній гілці – по 4 менших гілочок. На кожній меншій гілочці – по 4 яблука. Скільки всього яблук?

Праворуч від нас «Парк обчислення».

І рівень

44-30=

57+12=

49-10=

ІІІ рівень

78+20=

92-50=

47-30=

70-(9+1)=

ІІ рівень

42+35=

65-26=

22+49=

ІV рівень

54-(12-6)=

75-(10+5)=

100-6-6=

90-(8+3)=

Самоперевірка (за таблицею на дошці).

Зупинка «Геометрична».

Завдання 1.

Виміряти сторони трикутника і знайти його периметр.

Завдання 2.

Дано сторони трикутника 5см, 4см, 2см. Знайти периметр.

(Діти вибирають завдання самі).

Зупинка «Алея відпочинку»

Фізкультхвилинка

Хто це, хто це так втомився?

І ліворуч похилився?

Треба дружно всім нам встати,

Фізкультпаузу почати.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки,

А тоді 4 скоки.

Ребуси.

100 лиця 100 ляр

7 ’я пі 2 л

На алеї ми відпочили і наступна наша зупинка – «Площа задач».

1. Робота з підручником (ст.99, задача 579).

Скорочений запис на дошці:

Вапна – 10 кг

піску – 30 кг

соди – на 22 кг менше ніж піску - ?

а) Читання умови задачі;

б) Аналіз задачі:

- Що означають числа 10, 30, 22?

- Чи всі числа потрібні нам, щоб розв’язати задачу? Чому?

в) Запис розв’язання задачі.

2. Задача на логічне мислення (стор. 99, №580).

Сильніші учні розв’язують задачу самостійно, слабші – разом з учителем.


Було Взяли Долили Стало

І 80 л - 20 л ?л

ІІ 70 л 30 л - ?л

Провулок «Цікавих задач»

1. Дев’ятнадцять учениць

Налічив у класі Гриць.

Двадцять учнів ще прийшло,

Скільки в класі всіх було?

(19+20=39)

2. Півень голосно кричить,

Двадцять людей може збудить.

Скільки півнів посадити,

Щоб сто людей розбудити?

(Може і один розбудити сто людей, якщо вони поруч)

3. Киця й котик залюбки

Випікали пиріжки.

Киця з тіста сім зліпила,

Котик з снігу тільки п’ять.

Скільки всіх, малеча мила,

Пиріжків вони з’їдять?

(7 пиріжків)
Алея «Домашнє завдання»

(Розв’язати задачу 581, приклади 582, стор. 100).

Ось і підходить до кінця наша подорож Математичним містом, ми з вами на вулиці Підсумковій.

- Де ми з вами побували?

- Що цікавого дізнались?

- Чи сподобалося вам місто Математики?.



Схожі:

Загальний випадок усного віднімання двоцифрових чисел із переходом через
Мета: Повторити способи обчислення дій додавання і віднімання в межах 100 з переходом через десяток, вдосконалювати вміння розв’язувати...
Закріплення таблиць додавання і віднімання числа 2, складу чисел;...
Удосконалювати уміння складати і розв’язувати задачі за малюнками і схемами вказаних видів
Тема: Додавання і віднімання багатоцифрових чисел. Мета
Мета: закріпити уміння додавати і віднімати багатоцифрові числа; вправляти учнів у розв‘язанні задач; розвивати навички усного рахунку...
Урок математики в 1 класі
Мета: узагальнити табличні випадки додавання й віднімання в межах 10; вправляти в доповненні одноцифрових чисел до 10; повторити...
Складання і розв’язування прикладів на додавання та віднімання. Написання цифр
Мета. Продовжувати вчити складати та розв’язувати приклади на додавання і віднімання, користуючись предметними малюнками, числовим...
УРОК 1 Тема. Додавання раціональних чисел
Мета: вивести правило додавання раціональних чисел з однаковими знаками, формувати навички застосування цього правила до розв'язування...
УРОК РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ВПРАВ ЗА ПОЧАТКОВУ ШКОЛУ Мета
Мета. Повторити співвідношення між компонентами та результатами дій віднімання, додавання, множення та ділення, розв'язування задач...
Тема. Письмове додавання двоцифрових чисел. Задачі на знаходження...
Мета: вправляти учнів у письмовому додаванні двоцифрових чисел; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження третього...
ТЕМА: Додавання і віднімання двоцифрових чисел в межах 100. МЕТА
ОБЛАДНАННЯ: підручник «Математика», комп’ютер, картки, ілюстрації до казки, зображення сніжинок, крижаний палац
Урок подорож з математики в 2 класі
Тема: Вправи та задачі на додавання й віднімання двоцифрових чисел. Вправи на знаходження невідомих компонентів арифметичних дій....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка