|
Скачати 54.77 Kb.
|
Урок української мови проведений у 8-Г класі. Дата: 15.10.2013р. Тема: Речення прості і складні (повторення), двоскладні і односкладні. Мета: поглибити знання учнів про будову речення, його граматичну основу, дати поняття односкладним і двоскладним реченням та навчити учнів їх розрізнювати і порівнювати; удосконалювати пунктуаційні вміння щодо правильної розстановки розділових знаків у складних реченнях; розвивати творчі вміння моделювати односкладні і двоскладні речення. Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок. План уроку:
ІV. Сприйняття і усвідомлення учнями нового матеріалу
V. Підсумок уроку. Оцінювання
VI. Домашнє завдання Хід уроку:
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
IV. Сприйняття і усвідомлення учнями нового матеріалу
(робота за опорною схемою) Коментар вчителя: Речення, як синтаксична одиниця складається з однієї, двох і більше граматичних основ. За характером граматичних основ, речення бувають односкладні і двоскладні. Односкладні речення – це речення, які мають один головний член речення у формі підмета або присудка. Зразок: І закружляю, мов полова, у круговерті світовій. Двоскладні речення мають підмет і присудок. Зразок: До тебе завше я душею лину. Таблиця Роль у мові Ознаки Види речень Виражає закінчену думку, служить для спілкування, повідомлення, впливу Має одну або дві граматичні основи, характеризується смисловою та інтонаційною завершеністю За структурою За емоційним забарвленням За метою висловлювання
Синтаксичний розбір простого речення Послідовність розбору
Зразок письмового розбору: Чому не спить верба в прозору осінь? Речення просте, двоскладне, поширене, питальне, неокличне.
V. Підсумок уроку. Оцінювання
VI. Домашнє завдання |
Прості і складні речення Мета. Розширити і поглибити знання учнів... Літечко ворота зачинило й осені ключа від них дало, повагом за хмарку зачепилось і у теплий ірій попливло |
Урок №1 Тема : Складносурядне речення. Його будова Складні речення поділяються на складносурядні, складнопідрядні, складні безсполучникові та складні речення з різними видами зв’язку.... |
урок-дослідження Тема: Складні речення з безсполучниковим та сполучниковим зв’язком. Кома між частинами складного речення |
Тема. Складні речення з безсполучниковим та сполучниковим зв'язком.... Обладнання: підручник, мультимедійна дошка, презентація за темою до уроку, роздатковий матеріал |
Особливості функціонування односкладних речень з формою на -но, -то в публіцистичному стилі Тривалий час партиципні речення, а саме односкладні речення з формою на -но, -то, не виділялися в окремий клас, а вважалися безособовими... |
«Складносурядне речення, його будова й засоби зв’язку в ньому» Навчальна – з`ясувати, яке речення називається складносурядним, пояснити, які сполучники служать засобами зв’язку між його частинами;... |
Складні речення зі сполучниковим і безсполучниковим зв ’ язком. Кома... Складні речення зі сполучниковим і безсполучниковим зв’язком. Кома між частинами складного речення |
Тема: Числівники кількісні й порядкові: прості, складні та складені Мета Мета: навчальна – ознайомити школярів із кількісними та порядковими: простими, складними та складеними числівниками |
Урок математики Тема. Прості і складені задачі на визначення швидкості, часу, відстані. Дії над іменованими числами. Ознайомлення з назвами геометричних... |
Тема. Життєвий цикл у рослин і тварин Мета Мета: сформувати поняття про життєвий цикл, показати прості й складні життєві цикли |