|
Скачати 58.73 Kb.
|
Розділ І. Чотирикутники УРОК № 1 Тема уроку. Чотирикутник та його елементи. Мета уроку: познайомити учнів з поняттям чотирикутника; ввести термінологію, пов'язану з елементами чотирикутника; формувати в учнів уміння знаходити на рисунку опуклі та неопуклі чотири -кутники. Тип уроку: засвоєння нових знань. Обладнання: креслярські інструменти, таблиця 1 «Чотирикутники». Хід уроку I. Організаційний момент В адаптованій формі вчитель повідомляє учням про вимоги програми до знань і вмінь з теми, що вивчається. ІІ. Формулювання теми, мети і задач уроку ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів Питання класу
IV. Вивчення нового матеріалу План викладення теми (бажано заздалегідь написати на дошці)
Учитель викладає новий матеріал, дотримуючись плану та використовуючи наведену нижче таблицю 1. Після кожного пункту плану можна пропонувати учням вправи на первинне закріплення матеріалу. Таблиця 1 Чотирикутники
V. Первинне закріплення нових знань учнів Виконання усних вправ
![]()
![]() Виконання письмових вправ С Задача 1. У чотирикутнику ABCD (рис. 3) АВ = ВС, ![]() ![]() Розв'язання ∆ABD = ∆CBD за двома сторонами і кутом між ними (АВ = ВС і ![]() ![]() Д Задача 2. Доведіть, що сума кутів будь-якого чотирикутника дорівнює 360°. Доведення Розглянемо чотирикутник ABCD (рис. 4): АС — діагональ чотирикутника, яка розбиває його на два трикутники ABC і ADC. ![]() ![]() У трикутнику ABC: ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() В Задача 3. Доведіть, що в опуклому чотирикутнику діагоналі перетинаються, а в неопуклому — не перетинаються. ![]() Доведення а) Нехай ABCD (рис. 5, а) — даний опуклий чотирикутник. Він лежить на перетині півплощин, обмежених прямими АВ і AD, тобто всередині кута BAD. Отже, точка С також лежить усередині кута BAD. Таким чином, промінь АС перетинає відрізок BD. Тобто промені АС і BD перетинаються, а точка їх перетину лежить на відрізку BD і, відповідно, на відрізку АС. Отже, відрізки АС і BD перетинаються в цій точці. б) Нехай неопуклий чотирикутник ABCD (рис. 5, б) не лежить в одній півплощині відносно прямої ВС. Тоді точки AID лежать у різних півплощинах відносно прямої ВС. Отже, відрізки АС і BD лежать у різних півплощинах відносно прямої ВС, тобто спільні точки цих відрізків можуть бути тільки на прямій ВС. Але за означенням чотирикутника точки А і D не лежать на прямій ВС, таким чином, відрізки АС і BD перетинають пряму ВС у точках СІВ відповідно, а ці точки різні, тобто не збігаються. Отже, відрізки АС і BD не перетинаються, що й треба було довести. VI. Підбиття підсумків уроку Питання класу
V ![]() С 1. У чотирикутнику KLMN (рис. 6) діагональ LN утворює зі сторонами чотирикутника рівні кути. Доведіть, що ∆KLN = ∆MLN, і знайдіть периметр чотирикутника KLMN, якщо його сторона MN дорівнює 15 см. Д 2. Доведіть, що діагоналі дельтоіда є перпендикулярними. В 3. У чотирикутнику ABCD ![]() Т.Л.Корнієнко, В.І.Фіготіна Геометрія 8 клас Урок № 1 |
Урок 21 Тема уроку Тема уроку. Паралельне проектування та його властивості, Зображення просторових фігур на площині |
УРОК №46 Тема уроку Тема уроку. Характеристики варіаційних рядів. Середні величини. Мода, медіана вибірки |
УРОК №35 Тема уроку Тема уроку. Розв'язування текстових задач складанням систем рівнянь з двома змінними |
УРОК 43 Тема уроку Тема уроку: Використання формул комбінаторики для обчислення ймовірностей подій |
УРОК 13 Тема уроку ... |
УРОК №28 Тема уроку ... |
Урок 1 Тема уроку Тема уроку: Що означає бути щасливим. Індивідуальність людини та відчуття гармонії в собі. Чому важливо правильно оцінювати себе |
Урок №53 Дата: 18. 03. 2013 Тема уроку Тема уроку: Значення птахів у природі та житті людини. Птахівництво. Охорона птахів |
УРОК 33 Тема уроку Тема уроку: Корінь п-го степеня. Арифметичний корінь п-го степеня і його властивості |
Уроку: Урок Тема уроку: Історія відкриття та освоєння материка. Практична робота №8 (продовження) |