Загальний випадок усного віднімання двоцифрових чисел із переходом через


Скачати 338.97 Kb.
Назва Загальний випадок усного віднімання двоцифрових чисел із переходом через
Сторінка 1/6
Дата 20.11.2013
Розмір 338.97 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Біологія > Документи
  1   2   3   4   5   6


Тема: Загальний випадок усного віднімання двоцифрових чисел із переходом через

десяток. Розв’язання задач.

Мета: Повторити способи обчислення дій додавання і віднімання в межах 100 з переходом через десяток, вдосконалювати вміння розв’язувати задач на дві дії;

Розвивати логічне мислення, вміння аналізувати і розв’язувати нестандартні завдання;

Виховувати любов до природи, до збереження рідного краю.

Обладнання: картки, презентація, карта України, фільм «Асканія – Нова»

Тип уроку: урок - подорож

Хід уроку

І. Організація класу.

Всі сідайте тихо, діти,

домовляємося не шуміти,

руку гарно підіймати,

на уроці не дрімати,

а знання мерщій хапати.

То ж гаразд, часу не гаєм

і урок вже починаємо.

В народі кажуть, що добрий гість – дому радість. Сподіваюсь, що ви, як і я, раді нашим гостям. Давайте з ними привітаємось. (Вітаються, повернувшись до присутніх).

ІІ.Мотивація навчальної діяльності.

2. Налаштування на плідну працю.

- Люблю я свій розум, увагу та пам'ять

Працює мій мозок і вчусь я старанно

Сприймаю все нове і мислю логічно

і вчителя слово здійсню я практично.
3. – Діти, чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку ?

- Яким повинен бути урок ? ( Повчальний, гарний, змістовний, продуктивний, цікавий).

А які діти повинні бути на уроці ?
У - уважними

Р - розумними

О – організованими

К – комунікабельними, а ще активними, дисциплінованими.)

Тому побажаємо одне одному чогось приємного.
Вчитель : Я всміхаюсь сонечку

Всі: Здравствуй, золоте

Вчитель: Я всміхаюсь квіточці:

Всі : Хай вона росте!

Вчитель: Я всміхаюсь дощику!

Всі: Лийся мов з відра.

Всі : Зичимо добра!

ІІІ. Оголошення теми та очікуваних навчальних результатів.

Сьогодні на уроці ми повинні
ЗНАТИ:

* як додаються та віднімаються числа межах 100;

* природу рідного краю.
ВМІТИ: • розв’язувати задачі на порівняння та на дві дії в межах 100.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. «Мозкова атака»: відповідаємо швидко,чітко, вірно!

- Результат дії додавання? (Сума)

- Найменше трицифрове число? ( 100)

- У результаті якої дії отримуємо різницю? (Віднімання)

- Найменша міра довжини? (Міліметр)

- Найбільща міра довжини яку ми вивчили? (метр)

- Що отримуємо, коли від суми віднімаємо доданок? (Другий доданок)

- 10 см – це…? (Дециметр)

- Скільки годин має доба?

- Якщо лінійка дорожча олівця, тоді олівець …?

- Якщо Сашко молодший за Дмитра, тоді Дмитро …?

- Що зайве: трикутник, квадрат, м’яч?

розв’язання, розмова, питання, відповідь?

зменшуване, від’ємник, доданок?

2.Каліграфічна хвилинка.

- Для запису каліграфічної хвилинки потрібно виконати завдання.

Утворити число 7 із двоцифрових чисел.

Цю знайдену цифру ми запишемо сьогодні на хвилинці каліграфії. З чим у вас асоціює цифра 7? Де ви зустрічали цифру 7?

-7 козенят.

-7 гномів.

-7 кольорів райдуги.

А в мене ця цифра асоціюється з 7 чудесами України?
25

16 34

70 7 70


52 61
43
Сім чудес України

Учитель: Ви любите чудеса?

1.Хто з вас знає що таке чудо?

Чудо –це щось надзвичайно прекрасне. І в нашій країні є багато таких чудес але виділяють лише сім.

РОЗПОВІДЬ ПРО АКЦІЮ «СІМ ЧУДЕС УКРАЇНИ»

У травні 2007 року офіційно стартувала акція ”Сім природних чудес України”. Ініціатором акції став відомий політик Микола Томенко. За його словами акція «7 чудес України» має на меті пізнати Україну з її неповторними краєвидами та цікавою історією, а також привернути увагу громадян до найбільш популярних пам’яток історії та культури України.

  • Чи знаєте ви місця рідного краю , які б могли війти до 7 чудес України?

  • Я вам допоможу . це місце знаходиться на території нашої обдасті.

  • А яке це місце ви назвете самі розв’завши приклади та відтворивши запис на дошці.

ІІІ. Узагальнення і систематизація знань.

1. Робота у парах: лічимо правильно!

Склади пазл.

20-8 30+12

20-3 30+29

19+2 70-4

43-20 100-30

20+18 60+20

29+11

61-20



12А

17С

21К

23А

38Н

40І

41Я

42-

59Н

66О

70В

80А
  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Тема: Закріплення прийомів усного і письмового додавання і віднімання...
Й виконувати усне й письмове додавання і віднімання двоцифрових чисел. Організувати творчу роботу над задачею. Розвивати обчислювальні...
ТЕМА: Додавання і віднімання двоцифрових чисел в межах 100. МЕТА
ОБЛАДНАННЯ: підручник «Математика», комп’ютер, картки, ілюстрації до казки, зображення сніжинок, крижаний палац
Урок подорож з математики в 2 класі
Тема: Вправи та задачі на додавання й віднімання двоцифрових чисел. Вправи на знаходження невідомих компонентів арифметичних дій....
Тема. Письмове додавання двоцифрових чисел. Задачі на знаходження...
Мета: вправляти учнів у письмовому додаванні двоцифрових чисел; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження третього...
Уроки 85-88 Тема: ВІДНІМАННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ЧИСЕЛ Мета. Навчити учнів...
У результаті вивчення теми учні мають навчитися: формулювати правила виконання віднімання додатних і від'ємних чисел; розв'язува­ти...
Урок №23 Тема. Порівняння, додавання і віднімання дробових чисел
До басейну підведено три труби. Через першу трубу вся вода витікає за 10 год, через другу басейн наповнюється за 6 год, а через третю...
Множення чисел 1 і Множення на 1 і Задачі на дві та три дії
Мета: навчити дітей множити числа 1 і 0, множити на 1 і 0; розв’язувати задачі на дві і три дії; розвивати навички усного рахунку;...
Тема: Додавання і віднімання багатоцифрових чисел. Мета
Мета: закріпити уміння додавати і віднімати багатоцифрові числа; вправляти учнів у розв‘язанні задач; розвивати навички усного рахунку...
УРОК 12 Тема: Віднімання. Додавання та віднімання різниці. Віднімання...
НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА І ДІЇ НАД НИМИ ТЕМА НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА. ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ
Число і цифра Віднімання рівних чисел. Послідовність чисел від 0 до 10. Написання цифри 0
Тема : Число і цифра Віднімання рівних чисел. Послідовність чисел від 0 до 10. Написання цифри 0
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка