Уроку української мови у 4-му класі на тему: «Повторення і узагальнення вивченого про Займенник»


Скачати 67.51 Kb.
Назва Уроку української мови у 4-му класі на тему: «Повторення і узагальнення вивченого про Займенник»
Дата 06.01.2014
Розмір 67.51 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Туризм > Урок


Розробка уроку української мови у 4-му класі

на тему: «Повторення і узагальнення вивченого про Займенник»

Мета: Повторити і узагальнити знання про займенник як частину мови, сприяти розвитку творчих здібностей учнів та логічного мислення, розвивати зв'язне мовлення та сприяти естетичному та екологічному вихованню особистості учня

Тип уроку: Узагальнення та систематизація знань, умінь, навичок учнів

Обладнання: комп’ютер, мультимедійних проектор, інтерактивна дошка SMART Board.

Програмне забезпечення: динамічні слайди, підготовлені за допомогою програми MS PowerPoint.

Хід уроку:

І. Організація класу до уроку

  1. Доброго ранку! Доброго дня!

Рушаємо в казку мовну щодня!

Ось і сьогодні товариш дзвінок

Лунко покликав нас на урок

  1. Очікування « Мікрофон»

  • Я хочу, щоб наш урок був продуктивним

  • А яким ви хочете його бачити?

(казковим,цікавим,повчальним)

ІІ. Створення емоційного фону уроку

(звучить музика А. Вівальді «Пори року. Зима»)

1.Читання вірша вчителем

Зимонько-снігуронько, 
Наша білогрудонько, 
Не верти хвостом,
А труси тихесенько, 
Рівненько, гладесенько
Срібненьким сніжком.

Ми повибігаємо, 
Снігу накачаємо
Купу за садком.
Бабу здоровенную, 
Уночі страшенную, 
Зліпимо гуртом.

  • Бесіда за змістом вірша

  • Про яку пору року говориться у вірші?Доведіть методом «Пресу», що це зима

  • Якою її зобразив поет? (веселою, жартівливою)

  • А ви хочете, щоб зима залишилась веселушкою?

Для цього потрібно гарно попрацювати

А види робіт нам на уроці підкаже Снігуронька та її подружки сніжинки




*Дешифрувальник

*Очікування «Мікрофон»

* Каліграфічна хвилинка

*Стратегія «Кубування»

* Я-кореспондент

* Творча робота в парах

*Зоровий диктант

*Робота з деформованим текстом

*Хвилинка-веселинка


ІІІ. Повідомлення теми , мети, завдань уроку

  1. Вправа «Дешифрувальник»

  • Отже розпочинаємо роботу. Перше завдання «де шифрувальник» за допомогою якого ми розшифруємо тему нашого уроку. Будьте уважні!

  • Сніжинки впали на мобільний телефон Снігуроньки і запорошили букви, а вона пам'ятає лише циферки.Кожній цифрі відповідає декілька літер. Щоб відгадати зашифроване слово, треба вибрати лише одну літеру. Увага! Номер, який пам'ятає Снігуронька

314-526-635 та 661-7072-660

Займенник. Повторення ( записую на дошці)


АБВ

НОП



  • Отже, сьогодні на уроці ми закріпимо знання про займенник як частину мови, здобуті на попередніх уроках

ІУ. Основна частина уроку

1.Стратегія «Кубування»

Снігу білого чимало

Випало сьогодні

З нього зліпимо фортецю

Ми тут на осонні

Тільки кубик чарівний

Нам тут допоможе

Попитає хутко нас –

Хто на що спроможний

  • Аналізуємо завдання «Чарівного кубика»


4.Як відмінюються займенники, що належать до :

А) першої особи

Б) другої особи

В)третьої особи

5.Яким членом речення бувають займенники?

6.Які займенники належать до особових?


  1. Каліграфічна хвилинка

  • А зараз розкриємо зошити і запишемо число, класна робота

  • І записи у зошиті розпочнемо з каліграфічної хвилинки

Вд ємо ми

Ми відповідаємо за тих, кого приручили

(А. де Сен – Екзюпері)

- До чого закликає автор?

3. Робота з реченням

- Підкресліть займенники

- Яким членом речення вони виступають?

- Визначте особу та число займенника «Ми»

4. Робота з текстом . Прийом « Я кореспондент» ( за матеріалом вправи 67)




  • Словникова робота

-Як називаються ті люди, які допомагають тваринам перезимувати в лісі?

- А що таке пуд?

* В'ячеслав Севастьянович пропонує вам довідатись більше про роботу таких людей у вправі 67.

Прочитайте текст. Що нового довідалися про єгеря? Який ми можемо дібрати заголовок до тексту вправи?

  • Уявіть, що ви кореспонденти газети . Перебудуйте текст так, щоб розповідь велась від 3-ої особи. Перебудований текст запишіть. Почніть так : В'ячеслав Севастьянович – єгер. Він охороняє заповідник від браконьєрів, стежить за порядком…»

  • Зачитування декількох доповідей учнів

4.ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

До годівничок прилітають не тільки синички, а й зайчики навідуються до годівниць оленів. Давайте трохи порухаємось, як зайчики в зимову пору

  • Раз , два, три, чотири, п'ять

Зайчик вирішив стрибать

Скік угору, скік убік,

Знову вгору швидко скік.

Шість , і сім, і вісім

Підстрибнув на місці.

Вушками десь звук почув –

И прожогом в ліс майнув
5.Зоровий диктант ( за вправою 68)

Увага! Потренуємо увагу та пам'ять.

Прочитайте прислів'я. Як ви їх розумієте?

Робота диференційовано: 1 ряд записує з пам'яті 1 речення

2 ряд – 2 речення

3 ряд – 3 речення

4 ряд – 4 речення

Підкресліть особові займенники. Визначте особу, число, відмінок.

6. Творча робота в групах

Складіть найбільше особових займенників у різних формах із слів

Насмішкуватий, яйцезаготівельний, повітряно-морський

7. Вправи для очей

Діти. Ми довго працювали, наші очі втомились. Зараз вони відпочинуть.

Вся увага тільки на сніжинку. ( на мультимедійній дошці з'являється сніжинка, слідкуємо за її рухом)

8. Робота над загадками ( вправа 70)

Народна мудрість-це прислів'я, приказки, загадки. Снігуронька їх знає багато.Але заметіль бушує. Вітер завива і крізь хурделицю нам чутно слова…

  1. Іде лісом –не тріщить, іде водою –не хлющить, іде до хати –на неї пси не гавкають.(Тінь)

  2. Що коло тебе біжить, а не наздоженеш? (тінь)

  3. Хто малюнок на вікні уночі зробив мені? (Мороз)

  4. «Вона червона?»- «Ні,чорна»- «Чому ж вона біла?»-«Тому що зелена» (Чорна смородина)

  5. Водою їхали пани, на них срібні жупани, хоч жупани –лата на латі, панам раді в кожній хаті. (Риба)

  6. У хатах прозорих всі вони живуть, можеш ти їх бачить, та не можеш чуть ( Риба)

Спишіть загадки. Підкресліть особові займенники. Визначте особу, число, відмінок.

9. Робота з пропущеними даними

Кружляли сніжинки, втомились і посідали куди забажали. А тут У Снігуроньки лист нагодився, який сніжинками закрився. Як ви думаєте, які особові займенники вони нам закрили?

…малюю ….читаєш…….відпочиває…..їдемо…..слухаєте музику….повертаються додому….

Майнула дівчинка рукавом и закружляли знов сніжинки. Давайте перевіримо чи правильно ми підібрали займенники

10. Хвилинка -веселинка

Випав сніг лапатий, 
Вибіг зайчик з хати:
- Це ж бо диво з див! 
Мамо! Глянь навколо:
Хтось по всьому полю 
Молоко розлив!

11. Звучить зимова мелодія (картинки із тваринами взимку змінюють одна одну на мультимедійній дошці)

Під її супровід учні виконують роботу з деформованим текстом в групах (кожний ряд отримує чотири рядки вірша, які потрібно записати у правильному порядку)

1ряд Я зима..сніжком лапатим…

(натрусила навкруги…

Вмить поснули зайченята.

Поховались до нори)

2 ряд А ми білочки-пустунки

(Не страшний нам Дід Мороз!

Носимо ми пишні шубки,

Одягаємось всерйоз)
3ряд Спить довкола ліс дрімучий

( Казка твориться сама…

Лиш тріщить сніжок сліпучий…

Заметіль творить дива)
Зачитування утвореного вірша.

У. Підсумок уроку. Домашнє завдання

Наш урок добігає кінця. Чи справдились ваші очікування? Що сподобалось?

Вдома ви ще на згадку про наш урок виконаєте вправу 76 на сторінці 41.

А на цьому урок закінчено. Зима тихо сіє сніжком, милуймося нею,бережемо красу нашого краю..бо відповідаємо за тих.кого приручили…

(на мультимедійній дошці відеоряд про зиму)


Схожі:

Календарне планування з української мови І семестр (7 кл.)
Мова – скарбниця духовності народу. Повторення й узагальнення вивченого в шостому класі
Урок української мови у 4 класі Тема: Прикметник. Повторення вивченого...
У нас незвичайний урок рідної мови. Ми будемо повторювати вивчене та дізнаватись щось нове. А чого ви очікуєте від цього уроку? (визначення...
ПОВТОРЕННЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО
РЗМ №1. Повторення вивченого про мовлення і спілкування. Ведення діалогу в ситуації неофіційного спілкування
Тема: Повторення. Основні орфограми та пунктограми української мови....
Тип уроку: бінарний комбінований урок майстер-клас з української мови та технологій в 11 класі
Урок української мови у 6 класі Тема. Займенник: загальне значення,...
Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети уроку. Метод передбачення
Уроку на тему «Узагальнення і систематизація знань з розділу «Займенник»
Діти, сьогодні на Вас чекає урок-мандрівка в чудову і незвичайну країну „ Морфологія. А місто, до якого ми прямуємо, називається...
ТЕМА: робота над помилками, допущеними в контрольній роботі. Узагальнення...
ТЕМА: робота над помилками, допущеними в контрольній роботі. Узагальнення теми,, повторення вивченого в початкових класах
Урок узагальнення та систематизації вивченого з використанням комп’ютерних технологій у 9 класі
Тема. Безсполучникове складне речення. Узагальнення та систематизація вивченого з використанням комп’ютерних технологій
Уроку української мови   (мовна тема: Одеса та одесити)
Мета уроку: узагальнити і систематизувати знання учнів про займенник як частину мови, розряди займенників, відмінювання, синтаксичну...
Уроку української мови в 11 класі на тему: «Л ітературне краєзнавство....
М. Гоголя. Вироблення навичок самостійної роботи з додатковою літературою, виразного читання. Збагачення активного словника учнів...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка