Тема. Удосконалення навичок читання текстів.( К. Перелісна « Весна»)
Мета: удосконалювати вміння правильного, швидкого, свідомого та виразного читання, відпрацювання з учнями складання звукових моделей слів, уміння характеризувати звуки; ознайомити з віршем К. Перелісної « Весна», активізувати пізнавальну діяльність учнів, розвивати мовлення, логічне мислення, пам’ять, виховувати любов та інтерес до читання, працелюбність, любов до природи та її збереження
Обладнання: слайдова презентація, пазли для складання слів та їх звукових значень, дидактичні картки, таблиці для удосконалення навичок читання,м’яка іграшка Колобок, М.С.Вашуленко, В.О.Науменко, М.Д Захарійчук Післябукварик: Підручник з рідної мови для 1 класу
Хід уроку
І Організація класу до уроку
Подивилися на мене.
Посміхнулися усі.
Чи готові до роботи ?
Молодці!
ІІ Повторення вивченого
а) 1 слайд ( казкові герої)
- Кого ви бачите на малюнку?
- Звідки ви їх знаєте?
- Хто вам читав казки , коли ви були маленькими?
Бачу ви добре знаєте казки. Сьогодні на уроці я вам розкрию секрет успіху, але мій помічник десь забарився.
- Ой, а хто це? ( Колобок) Слайд № 2
- Діти ,а ви знаєте, що Колобок ніс нам лист в якому був секрет успіху, але по дорозі десь загубилися слова і сам Колобок заблукав.
-Скажіть йому з якої він казки?
Слайд №4 ( Секрет успіху, де загублені слова)
- Колобок хоче з вами познайомитися і дуже прохає, щоб ви йому допомогли відшукати загублені слова секрету успіху. Але подорож буде не проста.
Перш ніж вирушити в дорогу з’ясуємо завдання, які ставить перед нами урок. Чого він навчить кожного з нас.
ІІІ Підготовча робота до читання
1 Завдання. « Веселі читалочки» Картки для читання
( Готуємо очі та увагу до читання)
Читання по таблиці
Молодці! Виконали завдання
2.Завдання « Чистомовки»
( Готуємо до читання свої язички)
- Повторюємо за мною:
- Жу-жу-жу! Жу-жу-жу!
Я із сонечком дружу!
-Шу-шу-шу! Шу-шу-шу!
З вітерцем я теж дружу!
-Ить-ить-ить! Ить-ить-ить!
Джміль над квіткою дзвенить.
Лі-лі-лі!Лі-лі-лі!
Українці ми малі.
Ай-ай-ай! Ай-ай-ай!
Я люблю свій рідний край!
-Молодці! Справилися із завданням, тож ідемо далі.
3.Задання «Склади слово і знайди звукову модель» Гра « Пазли»
(Готуємо до читання свій розум)
Ви любите грати в ігри. Ось зараз ми пограємо в гру. Будемо складати пазли.
Візьміть пазли і до малюнка віднайдіть слово і звукову модель, працювати будемо в парах.
А) робота в парах. Презентація пари своєї роботи.
4.Завдання «Скоромовки» Слайд №6
Купив бегемот бегемотикам боти.
Старому сому привезли солому.
5. Руханка « Ромашкове поле» Слайд № 7
( музична фізхвилинка)
ІV Ознайомлення з віршем К. Перелісної « Весна»
-Ми з вами дуже добре попрацювали і пройшли вже півдороги до розкриття секрету успіху.
6. Завдання « Відгадай загадку» Слайд №8
Слайд №9
( у файлах зірочки – букви для відгадки загадки)
-Ви любите загадки! Ось послухайте загадку, а відгадку складите парами із букв- зірочок.Яка пара найшвидше справиться із завданням повідоме, піднявши руку.
А) робота в парах. Презентація пари своєї роботи.
Б) Сласти речення із словом –відгадкою.
В) Скласти схему цього речення.
7.Завдання .Асоціативний кущ ( інтерактивна вправа)
-Які ознаки весни ви можете назвати?
-Хто назве весняні місяці?( показ малюнків)
- А з чим асоціюється у вашій уяві слово ВЕСНА. Слайд № 10
8. К. Перелісна « ВЕСНА»
А)Коротке повідомлення про письменницю.
Б) Перше читання вірша вчителем. Завдання: Слідкувати за читанням учителя, учитися читати правильно.
В) Словникова робота Слайд № 11
Г)Робота над удосконаленням навички читання
Друге читання учнями самостійно. Завдання: навчитися правильно і красиво читати текст.
Третє читання індивідуально. Завдання прочитати текст зразково.
Д)Аналіз прочитаного. Бесіда за текстом
Е) Читання діалога
- самостійно
- парами
V Підсумок уроку. Рефлексія. Слайд №12 « Секрет успіху знайдено»
( Діти складають речення із слів. Хто не ледарює, а вчиться і працює,того щастя не минує!)
Слайд 13 « Рефлексія»
Інтерактивна вправа « Мікрофон»
- Сьогодні на уроці ми дізналися про…
- Мені цікаво було…
- Я зрозумів, що...
Слайд № 14 « МОЛОДЦІ»
|