Урок музичного мистецтва з ігровими елементами в 4 класі Вчитель музичного мистецтва: Шаркевич Л. Р. Тема. Календарно-обрядові пісні. Розучування пісні «Забілів від снігу гай»


Скачати 68.06 Kb.
Назва Урок музичного мистецтва з ігровими елементами в 4 класі Вчитель музичного мистецтва: Шаркевич Л. Р. Тема. Календарно-обрядові пісні. Розучування пісні «Забілів від снігу гай»
Дата 10.02.2014
Розмір 68.06 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Музика > Урок


Відділ освіти Зборівської районної державної адміністрації Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з поглибленим

вивченням іноземних мов смт. Залізці Зборівського району

Тернопільської області

Урок музичного мистецтва з ігровими елементами в

4 класі


Вчитель музичного мистецтва:

Шаркевич Л.Р.

Тема. Календарно-обрядові пісні. Розучування пісні « Забілів від снігу гай». Слухання музики : щедрівка «Чи вдома, вдома...».

Мета. Розучити пісню «Забілів від снігу гай»; ознайомити учнів із календарно-обрядовими піснями зимового циклу; розвивати навички слухового контролю й оцінки власного співу; повторити народні та клавішні духові інструменти. Виховувати любов до музики.

Тип уроку: нетрадиційний урок з ігровими елементами.

Обладнання: таблиця із вправами для розспівування; карточки із теоретичними завданнями; фрагменти із використанням ІКТ матеріалу.

Хід уроку.

І. Організаційна частина.

I. Музичне вітання.

Учитель. Зараз розпочнемо музичний урок.

Про це сповістив нам веселий дзвінок. Сказав, заливаючись, на ноті високій: «Друзі, вітаю з початком уроку!» Добрий день! Добрий день! Я вам заспіваю,

Учні. А ми всі, а ми всі Вам відповідаєм.

Учитель. До-брий день Учні. До-брий день

II. Розспівування.

  1. Спів вправ (таблиця).


III. Узагальнення знань.

Учні виконують пісню «О, Україно».

  1. Повторення мелодії пісні.

  2. Чотири учні виконують пісню по куплетах.

  3. Гра «Порівняй музику» (вчитель дає завдання порівняти 2 музичних твори різних за характером).

Гра: «Знайди зайвий інструмент».

( Серед малюнків з народними інструментами зайвим є скрипка -смичковий інструмент).

  • Продовжити : Музика - це ( мистецтво звуків).

  • Знайти зайвий інструмент. Серед малюнків клавішних духових інструментів зайвим є барабан - ударний інструмент).

3. Підсумок опитування.

IV. Основна частина.

1. Бесіда.
Вчитель.

- Яка пора року наступила? Закрийте очі. Що ви уявляєте, коли говоримо слово зима? «Мікрофон».

2. «Асоціативний кущ».

Зима
подарункисніг

санки Новий рік Новий рік

канікулиРіздво

ковзани

3. Вчитель.

- Запрошую вас в цікаву подорож.

4. Фрагмент 1.

- Які свята ми святкуємо взимку?

5. Фрагмент 2.

- Яку пісню ми знаємо про Святого Миколая? («Ой, хто, хто,
Миколая любить»). Учні співають пісню.

6. Оголошення теми і мети уроку.

V. Розучування пісні.

  1. Слухання пісні «Забілів від снігу гай». Фрагмент 3.Гра «Інтерв’ю».

(Під час уроку діти беруть інтерв’ю в однокласників щодо їх вражень від вивченої пісні)

  1. Відповіді на запитання:




  • Як виконується ця пісня?

  • До якого ладу вона належить?

  • Про що в ній розповідається?

  • Які малюнки ви би намалювали?

  • Чи згідні ви з автором малюнка, поміщеного у посібнику-зошиті на сторінці 28?

  • Чого навчає пісня?

  • Якими потрібно бути, щоб отримати подарунки від Святого Миколая?


4. Робота із текстом пісні.

  • Зверніть увагу на нотний стан.

  • Чи знайомі вам такі ноти? ( Звертаю увагу на знак при ключі, як потрібно співати ноту фа дієз; репризу, та що вона означає.Показую трикутник і дзвіночок).




  1. Спів пісні по нотах ( с.27) із використанням трикутника.

  2. Виконання пісні під фонограму.

Фрагмент 4.

7. Виконання ритмічної вправи (с.25) з використанням ударно-
шумових інструментів.

Фізкультхвилинка.

Настала відпочинку вже пора,

Як любить ці хвилини дітвора ( в парах плещуть руками).

Вперед і взад( ходять в парах) важливий кожен крок

Щоб результат приніс нам цей урок (в парах крутяться за

пояс).

Тож ми присядем (присідають),

Потім закружляєм( крутяться),

Щоб знов уважно слухати урок.

VI. Фрагмент 5.

- А зараз діти, наші цікаві нотки нам розкажуть про те, як
колись наші дідусі, бабусі святкували новорічні та різдвяні
свята.

VII. Слухання музики.

  1. Слухання щедрівки «Чи вдома, вдома...». Фрагмент 6.

  2. Відповіді на запитання:




  • Який твір прозвучав? ( щедрівка).

  • Про що в ній розповідається?

  • Які слова повторюються? Чому?

VIII. Чи були ви уважні ? гра «Музичне коло»

- Допоможемо нашим веселим ноткам дати правильні відповіді
на запитання тексту.

IX. Робота в групах.

Клас ділиться на дві групи. Кожній групі дається початок речення, продовження якого потрібно знайти.

І група II група

Темп - Динаміка -

До, мі, соль,до послідовність звуків різної

тривалості
Гучність це швидкість музики

Ритм три « кити» музики.

Марш, пісня, танець стійкі звуки.

Нестійкі звуки ре, фа, ля, сі

X. Підсумок уроку.

1. Закінчіть речення : У колядках....

2. «Мікрофон.»

  • Чим цікавий був для вас урок?

  • Що ви залишили у своєму серці?

  • Подивимось, чи задоволений Смайлик вашими відповіддями.

Домашнє завдання: взяти інтерв’ю у своїх рідних, друзів, знайомих (наші звичаї та обряди). Результати дослідити у «телевізійній студії» на наступному уроці.
3. Прощання. Учні під музику виходять з класу.

Схожі:

УРОК МУЗИЧНОГО ТА ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА В 5 КЛАСІ НА ТЕМУ: «МОРЕ У ТВОРЧОСТІ МИТЦІВ»
Ознайомити з творчістю російського композитора М. А. Римського-Корсакова та художника-мариніста І. К. Айвазовського
Урок музичного мистецтва у 6 класі Тема уроку
«ноктюрн» і «скерцо»; формувати відчуття ритму, навички кантиленного співу; розвивати інтерес до творчості Ф. Шопена; виховувати...
Музичний настрій зимових свят
Я і України, музичного мистецтва, української мови, трудового навчання в 2 класі
Підготувала і провела вчитель музичного мистецтва Гадяцької спеціалізованої...

Урок 1 Музична мова… і розмова
Посібник призначений для використання у 2 класі протягом ІІ симестру на уроках музичного мистецтва. Завдання посібника складенні...
Урок музики з ігровими елементами в 1 класі Тема семестру
П.І. Чайковського, закріплювати знання про довгі та короткі тривалості музичних звуків, напрямки мелодії
Конспект уроку у 6 класі Тема. Філософ. Поет. Музикант
Мета. Визначити особливості відображення життєвого змісту та почуттів у пісенній творчості Г. Сковороди; збагачувати емоційно-естетичний...
Урок українського читання в 4 класі з використанням технології критичного...
Тема: Обжинкові пісні. «Кругом, женчики, кругом», «Ой я жала, жала», «Пісенька житнього віночка»
Тема : Музика в житті людини Мета
Мета. Розвиток інтересу до музичного мистецтва, естетичних смаків дітей,ознайомлення з відомими композиторами,впливом музики на здоров`я...
«Криниця рідного краю»
Попередня робота: бесіди про українські символи та обереги; розучування пісні «Я україночка»; вивчення вірша С. Жупанина «Криниця»;...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка