Урок математики в 1 класі. Урок-тренінг «Вправи на Застосування таблиць додавання і віднімання числа Задачі на збільшення числа на кілька одиниць.»


Скачати 104.96 Kb.
Назва Урок математики в 1 класі. Урок-тренінг «Вправи на Застосування таблиць додавання і віднімання числа Задачі на збільшення числа на кілька одиниць.»
Дата 08.02.2014
Розмір 104.96 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Математика > Урок
КРИВОРІЗЬКИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ ЛІЦЕЙ №81

c:\windows\temp\finereader10\media\image1.jpeg

Цікаво в 1 – класі


Сєргєєва Валентина

Олександрівна

Вчитель вищої категорії

КНТМЛ №81

Кривий Ріг

2014р.

Сєргєєва Валентина Олександрівна, вчитель вищої категорії,старший вчитель КНТМЛ № 81. Збірка «Цікаво в 1 класі.».

В збірці представлений нестандартний урок-тренінг у 1 класі,цікаве свято осені « На ярмарок прошу…»та різноманітні хвилинки каліграфії з особистого досвіду.

Збірка адресована вчителям 1 класу чотирирічної початкової школи,студентам факультету підготовки вчителів початкових класів.

ЗМІСТ

1.Урок математики в 1 класі. Урок-тренінг « Вправи на

Застосування таблиць додавання і віднімання числа 3.

Задачі на збільшення числа на кілька одиниць.» с.2-7

2.Сценарій свята «На ярмарок прошу" с.8-13.

3.Цікаві хвилинки каліграфії. С.14.

4.Література. с.15.

УРОК МАТЕМАТИКИ В 1 КЛАСІ

УРОК-ТРЕНІНГ

Мета:

  • закріпити з учнями таблицю додавання і віднімання числа З продовжувати формувати поняття «на... більше», «на...менше»;

  • закріплювати вміння складати приклади;

  • розвивати мислення учнів,обчислювальні навички;

  • виховувати інтерес до математики.

Обладнання:

  • сигнали,цифриартки з буквамиаблиці до гри «я загадала число»линки - шаблонихеми до задач;

  • сонечко, хмарка на дошці, сніжинки з завданнями .

Хід уроку:

  1. Організація уроку.

  • Зараз у нас, діти, урок математики і проведемо ми його в формі тренінгу.

  • На уроці ми будемо закріплювати таблицю додавання і віднімання числа 3.

  • Що ж ви чекаєте від нашого уроку?


Ц С М
Очікування ваші я прикріплюю на хмаринку(ц- цікаво, с- складно, м- молодець всі отримаємо). Хмаринка трошки закрила сонечко. Якщо ваші сподівання виправдаються - хмаринка не закриє повністю сонечко і воно буде посміхатися нам цілу зиму



  • Сьогодні по дорозі до школи, мені на долоньку впало декілька сніжинок.. І я їх впізнала - ці сніжинки часто заглядали до нас у віконцеому я вирішила запросити їх на урок. Вони прийшли з завданнями.

  1. Повторення вивченого матеріалу.

• Хвилинка каліграфії.

  • Діти,перша сніжинка залетіла до вас у зошити і намалювала трійкуніжинка бажаєоб ви перетворили трійку на якийсь предмет

  • Далі конкурс «Красуня - трійка»- каліграфічно пропишіть цифру З цілий рядок.

• Усний рахунок.

  • Друга сніжинка просить працювати з консультантами на дошці: скласти з прикладу на додавання два приклади на віднімання.

  1. учень: 5+3=8

  2. учень:4+3=7



  • Деяким дітям сніжинка підкинула сніговиків з завданнями(робота за картками)

1,2,3 учні: 4,5.6 учні:2+3 1+3 4+3

3+3 6+3

5+3 9-3

10-3 7-3

8-3 5-3

6-3

  • Гра «Я загадала число»

  • Поки діти працюють, з останніми проведемо гру «Я загадала число...до 3 додала його і одержала 5. Яке число я загадала? (Відповідь діти показують цифрами на віялах)

  • Наступна сніжинка принесла задачі - вірші:

Три овечки коло гречки,

На лужку ще три овечки.

Полічи овечок цих -

Скільки разом їх усіх?( на віялах -6)

На лугу пасуться гуси,

їх пасе моя матуся.

Сім гусей ще біля броду

Троє вже ввійшли у воду.

Ми попросимо дітей

Полічити сих гусей.(на віялах -10)

З. Фізкультхвилинка:

Руки в сторони став так - і з'явився наш літак.

Мах крилом туди - сюди, та гляди не підведи!

Полетіли вище, вище !А тепер все нижче, нижче.

Наш літак був у польоті,стали льотчиками ми!

Ну а сядемо на місце - знову станемо дітьми.

4. 3акріплення таблиці додавання і віднімання числа З.Задачі на збільшення числа на кілька одиниць. Складання прикладів.

  • Математичний диктант.

  • Наступна сніжинка принесла з собою цифри і бажає,щоб ви збільшили або зменшили задане число на 3.(В зошиті записують тільки відповідь).

1,2,5 — збільшити на 3.

8,4,6-зменшити на 3.

  • Робота над задачами.

  • Наступна сніжинка засмучена. Вона склала задачу і не впевнена,що вірно. "Допоможемо? Згадайте з чого складається задача? (Умова,запитання, розв'язання, розв'язок, відповідь).

  • Задача сніжинки: У Андрія намальовано 6 сніжинок. У Наталки на 2 сніжинки більше. Які гарні діти! (Діти з'ясовують, що це не задача,виправляють помилку)

  • Тепер складемо задачу за схемою: 5

?, на 3 більше;

  • (Діти складають, розповідають один одному, усно розв'язують).

  • Робота в парах. Діти,погляньте на цю сніжинку. В неї багато друзів і вона пропонує

попрацювати в парах. Гра «Прикрась ялинку» (Діти першого варіанту складають прикладе, а діти другого варіанту - вписують в іграшку відповідь. По закінченню декілька пар показують в голос,як прикрасили ялинку).


…+3=

...



….

…+3=

…-3=


5.Фізкультхвилинка.

  • Мої маленькі зайчики заморились і заснули солодко, солодко. Зайчикам сниться солодкий сон: дівчаткам - мармелад, хлопчикам - морозиво, Оленці будинок казковий весь з цукерок,Андрійку - машинка з чистого шоколаду ...і т.д. Ну, зайчата, досить спати треба вже нам працювати!)

6. Закріплення і узагальнення вивченого.

• Робота за підручником.

Ця сніжинка пропонує нам сліпити сніговита і скласти приклади.(с.57) 4+2+3=9

6+1+1=8

2+2+3=7

  • А ця сніжинка запрошує вас на ковзанку. Там танцювали фігуристи і ковзанами намалювали геометричну фігуру, яка має початок і кінець(відрізок). Виміряйте в зошиті, якої він довжини(3 см). А вам треба намалювати свій відрізок на 2 см більший(5 см).

7. Підсумок уроку.

  • Ось і швидко пройшов наш урок. Діти, чи здійснились ваші сподівання?

  • А ось і царівна - мама сніжинок. Вона прилетіла за своїми дітками - сніжинками, а вам принесла нагороду за вашу роботу: Молодці, зразково працювали.... І одержують сніжинки з привітаннями. Добре працювали і одержують сніговичків в подарунок.


На Ярмарок прошу…

(СЦЕНАРІЙ СВЯТА У 1 КЛАСІ)

Мета:

  • вчити дітей емоційно,виразно,з інтонацією виступати ;

  • створити атмосферу українського ярмарку;

  • розвивати артистичність; виховувати інтерес до українського танцю, до хороводів, до дитячих ігор та розваг,до пісень різних жанрів.


Обладнання:

  • прикрашений клас,виставка товару продажу(овочі, фрукти, глечики, сопілки, намисто, калина).



СВЯТО ПОЧИНАЄ УКРАЇНСЬКИЙ ТАНОК

Ведучий: Увага! Увага! Спішіть – поспішайте:

Господарі й гості – глядіть, не минайте.

На ярмарок прошу: гуртом,поодинці

Чекають на вас там чудові гостинці.

Діти: На ярмарку нашім веселім, багатім,

Є чим дивуватись і є що придбати.

Тут щедрі дарунки із саду й городу.

Тут пісня і жарти – усім в нагороду.

Тут речі умільців, ні з чим не зрівнянні,

Барвисті стрічки, рушники вишиванні.

Полив’яний посуд – кув шини, горщечка,

Сопілки – хлоп’ятам, намисто – дівчатам.

Мерщій – бо на ярмарок всі поспішайте!

Купуйте, милуйтесь, танцюйте, співайте!

Купуйте, купуйте усі бараболю,

Варите і смажте із сіллю й без солі!

Сто страв господиня з картоплі зготує.

Картопля, як хліб – вона всіх нагодує!

Беріть помідори, вони пречудові.

До вашого столу, хоч зараз готові.

Ця морква під сонечком щедрим зростала,

Земелька водою її напувала.

Кому – то морковка, така соковита,

Морквяного соку вам треба напитись!

Хто гострого хоче – часник хай придбає,

Він всякі мікроби вогнем випікає!

Скуштуй те цю грушу – солодку,духмяну!

У роті,немов би медок, вона тане!

Лоточків із яблуками не минайте,

Які до смаку вам, такі вибирайте!

Сортів тут багато, усі вони різні:

Ось яблука ранні, ось яблука пізні!

Беріть ви калину, червоні корали,

Все небо і сонце у себе ввібрали!

Напоїть матуся калиновим чаєм:

Недугу ураз, як рукою знімає!

ПІСНЯ – ХОРОВОД «КАЛИНОНЬКА»

(заходить Солоха)

Солоха: Добрий день, малята! Який у вас гарний ярмарок. А можна і мені теж поторгувати на вашому ярмарку?

Ведуча: Солошенко ,а чим же ти будеш торгувати?

Солоха: А ось чим,весь мій товар лежить у кошику .Зараз я буду загадувати загадки,а ви будете відгадувати,що це.

  • Стоїть пані чепуриться,бо одягла сорочок триста. (капуста)

  • Сидить дівка в коморі,а коса її на дворі. (морква)

  • Сидить Матушка в семи кожушках, хто її роздягає, той сльози проливає(цибуля).

Солоха: Овочі і фрукти ви знаєте добре, а на смак зможете відгадати,що їсте?

ГРА «ВІДГАДАЙ НА СМАК»

(Зав’язані очі –відгадати на смак овочі та фрукти)

Солоха: Ой,а хто це до нас завітав на ярмарок?

ПІСНЯ «ВЕСЕЛИЙ ДІД»

(до залу заходить дід)

Дід: Здоровенькі були! Ось прийшов до вас на ярмарок корову купувати. Корова у вас тут продається чи ні?

Ведучий: Ні!

Солоха: Як це ні!Продається!

Дід: Та де ж вона?

Солоха: Ой лишенько! Поки я з вами тут гралася – корова моя десь загубилася. Де ж моя Зоренька?Га?Діти,ви не бачили мою корівоньку? Зорька! Зорька!

(Солоха шукає корову,виходить із залу)

Ведучий: Поки Солоха шукає свою корову,вас розвеселять бандуристи.

Вони вам заграють та проспівають пісню «Танцювала риба з раком»

ВИСТУП БАНДУРИСТІВ

Дід: Оце так Солоха! Корову загубила . Хай шукає свою корову, а ми пограємо.
ГРА «ДІД»

(звучить музика – дід стоїть, музика затихає – дід засинає, діти збирають яблука, кому не вистачить – виходе з гри)

Солоха: Ось! Знайшла свою корову, мою голубоньку. Подивіться, яка вона в мене гарна!

Ось, діду, моя корова. Можеш її купувати!

(ДІД ОБДИВЛЯЄТЬСЯ КОРОВУ)

Дід: Так!Корова звичайно гарна. А що вона в тебе вміє робити?

Солоха:Моя корова дає багато молока, а як вона вміє танцювати!

(ГРАЄ МУЗИКА – КОРОВА ТАНЦЮЄ)

Дід: Молодець, Зорька! Дуже гарно танцювала! А дітей ти любиш?

Добре, Солохо! А скільки ж корова дає молока?

Солоха: Спочатку треба нагодувати корову, а потім питати скільки молока вона дає!

ГРА «НАГОДУЙ КОРОВУ»

(папірець, пенал, ручку, лінійку)

Солоха: Якщо ви так будете годувати мою Зорьку, то вона помре с голоду!

Дід:Ну добре, Солохо!Я сам нагодую корівоньку. Зорька!Ти яблука полюбляєш?

Дід: Добре, Солохо! Купую я в тебе корову. Буду її яблуками годувати!

Хто яблука їсть, той росте сильним і багатим!

Солоха: Тому,дітки, ось вам кошик з яблуками, які я придбала на вашому ярмарку! Тож будьте здорові! А нам треба до дому. Побачимось колись ще на веселому ярмарку!

Ведучий:На доброму ярмарку ми побували!

Одні продавали,другі купували.

Веселою піснею,дружно,завзято

Ми закінчимо осіннє свято!

ДІТИ СПІВАЮТЬ ПІСНЮ ПРО ОСІНЬ.


Література

1. Богданович М.В.Математика. Підручник для 1 класу.-К.:Освіта.2003.

2. Жикалкина Т.К. Игровые и занимательные задания по математике.

Пособие для учителя.-М.Просвещение,1989.

3. А.П.Каніщенко,А.Д.Корнійчук. Морально-етичне виховання молодших школярів.-К.:Освіта.,2000.

4. Витковская Н.С.,Джола Д.Н. Формирование культуры поведения младших школьников.-К.:Просвещение,1990.

Схожі:

Закріплення таблиць додавання і віднімання числа 2, складу чисел;...
Удосконалювати уміння складати і розв’язувати задачі за малюнками і схемами вказаних видів
План-конспект уроку математики в 1 класі в школі інтенсивної педагогічної...
Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання в межах 10. Нумерація чисел у межах 20
Урок подорож з математики в 2 класі
Тема: Вправи та задачі на додавання й віднімання двоцифрових чисел. Вправи на знаходження невідомих компонентів арифметичних дій....
УРОК 12 Тема: Віднімання. Додавання та віднімання різниці. Віднімання...
НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА І ДІЇ НАД НИМИ ТЕМА НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА. ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ
КОНСПЕКТ ВІДКРИТОГО УРОКУ МАТЕМАТИКИ
Тема. Позначення чисел другого десятка цифрами. Вимірювання довжин відрізків. Задачі на знаходження суми та збільшення числа на кілька...
Урок математики у 1 класі Тема: «Поняття про вік людини. Залежність...
ТЕМА. Поняття про вік людини. Залежність суми від зміни одного з доданків. Вправи й задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання...
Урок №65 Тема. Додатні і від'ємні числа. Число 0
Раціональні числа і дії над ними Тема Раціональні числа. Порівняння, додавання і віднімання раціональних чисел
Уроки математики в 6 класі Розділ Раціональні числа
У результаті вивчення теми учні мають навчитися: називати модуль заданого числа; описувати поняття модуль числа; розв'язувати вправи,...
УРОК 10 Тема: Додавання. Властивості суми. Самостійна робота № Мета:...
НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА І ДІЇ НАД НИМИ ТЕМА НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА. ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ
Уроки математики в 6 класі Розділ Раціональні числа
Мета. Дати учням перші уявлення про від'ємні числа, ввести поняття додатні числа, недодатні числа, пояснити, хто і коли використовує...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка