Тема уроку: Введення у розділ «Літературні казки». І. Франко. Лисичка – кума. Характеристика дійових осіб. Мета уроку


Скачати 40.77 Kb.
Назва Тема уроку: Введення у розділ «Літературні казки». І. Франко. Лисичка – кума. Характеристика дійових осіб. Мета уроку
Дата 10.02.2014
Розмір 40.77 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Література > Урок
Тема уроку: Введення у розділ « Літературні казки».

І. Франко. Лисичка – кума. Характеристика дійових осіб.

Мета уроку: закріпити знання дітей про суттєві ознаки літературних казок;

вчити учнів давати характеристику дійовим особам; збагачува-

ти мовлення синонімами;

розвивати уміння виділяти у тексті головне, визначати головну

думку твору;

виховувати почуття дружби, товариськості.

Хід уроку

  1. Перевірка домашнього завдання.

  • Який вірш вам був додому опрацювати?

  • Хто автор вірша?

  • Як треба читати вірші?

  1. Читання учнями вірша.

  2. Відповіді на запитання.

  • Яким ти уявляєш Мурка, а яким Рябка?Чи такими їх зобразив художник?

  • Чи траплялись тобі у житті подібні випадки? Розкажи.

  • Які знаєте прислів’я про дружбу?

    • У дружбі велика сила.

    • Дружба і труд все перетруть.

    • Друзі пізнаються в біді.

  • А чи створили ви свої кадри до діафільму « Друзі»? Якби за віршем нам довелося б створювати діафільм, то які кадри і в якій послідовності ви б намалювали?

( розгляд малюнків)

  1. Актуалізація опорних знань

  1. Розчитування.

Жодна людина не може гарно читати, якщо в неї слабкі легені та очі. Тому ми й розпочинаємо наш урок з розчитування.

а) На вдих набрати повітря, на видих сказати голосні звуки: а,о.у.и,і,е.

б) У кого найбільша кулька? ( імітують надування кульки)

в) Читаєм слова, переставивши букви: (по Едігею)

МІВДЕДЬ, АЗКАК, ОТРАВ, ЧИСКАЛИ, НОКАРФ, КИЧВОВ,

г) Робота над скоромовкою.

Бабин біб розцвів у дощ,

буде бабі біб у борщ.

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Діти, сьогодні ми починаємо з вами вивчати нову тему « Літературні казки». Як, на вашу думку, які казки називаються літературними?

  • Отже, в даному розділі вміщені казки українських авторів: І. Франка,

Л. Українки, М. Слабошпицького, В. Нестайка та інших. І описують вони у своїх казках незвичайні пригоди, дивовижні перетворення. Вони наділяють своїх героїв позитивними і негативними рисами. На їх образах будемо вчитися розрізняти добро і зло, будемо прагнути стати добрішими, мудрішими, щирішими.

Отже, переходимо до першої казки І. Франка « Лисичка – кума».

  1. Вивчення нового матеріалу

    1. Розповідь про автора (ст.78, 79 – метод.)

    2. - Як ви розумієте слово КУМА (хрещена мати)

  • Подивіться на ілюстрацію до казки. Як ви гадаєте, які дійові особи будуть у творі? (лисичка, вовчик).

  1. Словникова робота.

Полуденок похресники

Корч згамкаю

Наскучила мотика

  1. Уточнення значень висловів.

( на дошці – фразеологізми – ст.79 – метод.)

  1. Первинне сприймання казки.

    • Читає вчитель до слів: « Пішов Вовчик у корчі…»

    • Кінцівку учні дочитують самі напівголосу.

  2. Відповіді на запитання.

  • У яку пору року відбуваються події, відображені у казці? ( весною)

  • Скільки разів Лисичка бігала « на хрестини»?

  • Чи здогадався Вовк, куди насправді вона ходила?

  • Якою була його реакція?

III. Закріплення вивченого матеріалу.

1.Повторне читання казки:

    • Читання « як диктор» ( I абзац)

    • Вибіркове читання:

  • прочитайте, як Лисичка вперше надумала обдурити Вовка.

  • Прочитайте в особах діалог Вовка і Лисиці після того, як вона 1-й раз бігала до горщика.

  • Прочитайте 2 – й діалог після других відвідин полуденка.

  • 3- діалог.

  • Прочитайте, що Вовк побачив у корчах.

  • Куди Лисичка заховалася від розлюченого вовка?

  • Як вона знову його перехитрила?

2. Фізкультхвилинка.

  1. Характеристика дійових осіб.

Гра « Добре і погано».

Добре

Погано

спільна праця

хитрість Лисиці

Ввічливість Вовка

брехня Лисиці

сором’язливість Вовка

грубість Вовка




Довіра Лисиці




  • Визначте риси характеру героїв казки, вказавши стрілкою, встав потрібне закінчення.


довірлив…

хитр…

розлючен…

Лисиця брехлив… Вовк

запальн…

злодійкуват…


  1. Визначення основної думки казки.

  • Чому автор дав казці таку назву?

  • Що в казці схвалюється, а що засуджується?

  • До кого із героїв казки відноситься це прислів’я?

Сл _в _ м, як л_ст_м ст_л_, а д _ л_ м, як г _л к _ м _ к _ л _.

( Словом, як листом стеле, а ділом, як голками коле)

  • Яка мета казки?

  • Які риси характеру ви хотіли б наслідувати?

  1. Оцінювання учнів.

  2. Підсумок уроку.

  • Що сподобалось на уроці найбільше?

  • Що було складного?

  • Чого навчились?

  • Які побажання ви можете висловити одне одному?


Усім дякую за урок! Бажаю робити в житті тільки добрі справи.
Домашнє завдання: читати ст. 86- 90, вміти переказувати.

Урок читання

Тема: І.Франко. « Лисичка – кума. Характеристика дійових осіб»

( 4 клас)

Схожі:

Урок №1 Не стомлюйся робити добро. Тема: Літературні казки
Ш. Перро для дітей; вчити знаходити в тексті найважливіші слова, речення, що характеризують певні якості дійових осіб; розвивати...
Тема: Введення даних за типами Мета уроку
...
Уроку Тема уроку: Пристрої введення-виведення інформації. 
Структура і тип уроку повністю відповідають меті і завданням уроку, тобто науковий рівень уроку відповідає сучасним вимогам
Тема уроку. Українська народна казка «Колобок» Мета уроку
Виховувати наполегливість у здобутті знань. Прищеплювати любов до книг, бережне ставлення до них. Пробуджувати бажання читати казки...
УРОКУ ТЕМА ПРОГРАМИ: Технології комп'ютерної обробки інформації
ТЕМА УРОКУ: Тема уроку: Створення, завантаження та збереження файлів-документів. Введення, редагування та форматування інформації....
Конспект уроку позакласного читання в 2 класі на тему: «Людина починається з добра»
Мета : поглибити знання учнів про загальнолюдські моральні якості, учити аналізувати та оцінювати поведінку дійових осіб, визначати...
УРОК 8 Тема уроку
Мета уроку: Введення поняття періодичної функції; знаходжен­ня найменших додатних періодів тригонометричних функцій; формування умінь...
УРОКУ Тема: Введення даних за типами
Мета: ознайомити учнів з типами даних в програмі Excel та навчитися здійснювати введення та редагування вмісту комірок
Уроку. №10 (розділ ІХ)
Мета уроку: Формування умінь учнів застосовувати інтеграл до обчислення площ плоских фігур
Тема уроку. Зрізана піраміда. Мета уроку
Мета уроку: вивчення властивості площини, яка перетинає піраміду і паралельна основі; формування поняття зрізаної піраміди
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка