Закріплення звука п, вивчення букви П. Аудіювання за віршем Л. Біленької


Скачати 102.96 Kb.
Назва Закріплення звука п, вивчення букви П. Аудіювання за віршем Л. Біленької
Дата 08.02.2014
Розмір 102.96 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Бухгалтерія > Урок

Тема: Закріплення звука п, вивчення букви П. Аудіювання за віршем Л.Біленької.

Бабуся захворіла .за О.Єфімовим.

Мета: Закріпити попередньо вивчені букви, формувати вміння читати слова з буквою П;

  • розвивати навички правильного свідомого читання, розвивати увагу, пам'ять, мислення та мовлення, пізнавальні здібності учнів,

- збагачувати словниковий запас дітей;

виховувати бажання вчитися, повагу та турботу до рідних.
Обладнання : ТЗН, предмети для гри, малюнки, муляжі овочів та фруктів, словник

Тип уроку: засвоєння нових знань та вмінь

Урок навчання грамоти проведений за букварем М.Д. Захарійчук, В.О.Науменко. Зміст уроку відображає методичні рекомендації авторів підручника та реалізує завдання Державного стандарту початкової освіти.

Хід уроку
І. Організаційний момент.

Ось і дзвоник пролунав,
Для навчання час навчав
Дітки станьте всі рівненько
Ручки покладіть гарненько
Бо урок у нас читання
Чарівний і незвичайний.

В народі кажуть, що добрий гість - дому радість. Сподіваюсь, що ви, як і я,
раді нашим гостям. Давайте з ними привітаємось. (Вітаються, повернувшись
до присутніх).

Всі сідайте тихо, діти, домовляємося не шуміти, руку гарно підіймати,
на уроці не дрімати, а знання мерщій хапати. То ж гаразд, часу не гаєм і урок
вже починаємо.

  1. Налаштування на плідну працю.

- Люблю я свій розум, увагу та пам'ять
Працює мій мозок і вчусь я старанно
Сприймаю все нове і мислю логічно
і вчителя слово здійсню я практично.

  1. — Діти, чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку?

- Яким повинен бути урок ? ( Повчальний, гарний, змістовний,
продуктивний, цікавий).
А які діти повинні бути на уроці ?

У - уважними
Р - розумними
О-організованими

К - комунікабельними, а ще активними, дисциплінованими.)


1


Українська мова . Навчання грамоти (читання) - Вчитель Стасюк О.С.


Тому побажаємо одне одному чогось приємного.

Вчитель : Я всміхаюсь сонечку
Всі: Здравствуй, золоте
Вчитель: Я всміхаюсь квіточці:
Всі : Хай вона росте!
Вчитель: Я всміхаюсь дощику!
Всі: Лийся мов з відра.
Вчитель : Друзям усміхаємось
Всі : Зичимо добра!

II. Мотивація навчальної діяльності.

Стукіт в двері.

  • Діти, ви чуєте, хтось стукає у двері ?

Входить Печкін з велосипедом, на багажнику - посилка.

Печкін : Це я, почтальон Печкін, приніс посилку для учнів 1 -го
класу.

Вчитель: Ой, ми так раді, нам ще ніколи не присилали посилок!
Печкін : Тільки я вам її не віддам!

Вчитель: Це ж чому ж ? На посилці написано: « Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17, учням 1 класу.» Тобто це нам !

Печкін : А тому, що у вас документів немає ! Звідки я знаю, що це 1
клас !

Вчитель: Діти, а у вас є із собою документи, у мене також немає.. Ой,
я згадала! Є у нас документ ! Один на всіх ! « Журнал » називається. В
ньому і печатка є, і всі прізвища дітей в алфавітному порядку, і моє
прізвище є, і всіх вчителів! ( Демонструє журнал ).
Печкін уважно вивчає журнал.

Печкін : Все рівно не віддам! Тому, що за посилку розписатися
потрібно, а ви ще маленькі, неграмотні та й читати ще не вмієте.

?

Вчитель: Як це неграмотні ! Так ми більшу половину прочитали, букви
майже всі знаємо, а деякі діти і всі знають. Правда діти ? Хто візьме
на себе відповідальність та й розпишеться у повідомленні у Печкіна.

Печкін : Ну тепер все. Ось вам ваша посилка, а мені потрібно до
Простоквашина! До побачення.

Вчитель розглядаючи посилку. Цікаво, що в ній таке ? Відкриємо, діти !
Відкриває, а там букви.

Вчитель: Погляньте, діти, букви ! Але що вони тут роблять. Як вони
сюди потрапили. Ось і лист якийсь. Зараз ми про все дізнаємося. Діти,
хто прочитає нам лист.

Текст листа:

Ми букви алфавіту із королівства Азбуки. Дуже поспішали до Вас на
урок, хотіли зробити вам подарунок, але зла чаклунка зачаклувала нас
і перетворила із живих істот в неживі. Допоможіть, врятувати нас !

Ну що, діти , згодні допомогти зачарованим літерам Алфавіту. Вони
сподіваються на Вашу допомогу.

ІІ. Оголошення теми та очікуваних навчальних результатів.
Сьогодні на уроці ви повинні:

ЗНАТИ:

• вже вивчені букви і вивчити нову букву

ВМІТИ: • читати слова, тексти з вивченими буквами;

• відповідати на запитання, бути уважними та активними на
уроці.

  1. Надання необхідної інформації (актуалізація опорних знань)

1.« Як годиться по порядку все повторимо спочатку».

а) Гра « мовний пінг —понг ».

З чого складаються речення? Слова?
- На які групи поділяються звуки?

З


  • Які голосні звуки в українській мові ми вже вивчили ? ( 6.). Назвіть їх. Дістанемо відповідні букви з посилки ( а, о, у, і, и )

  • Які приголосні звуки ми вже вивчили ? назвемо їх . Дістанемо відповідні букви.

  • На які групи поділяються приголосні звуки? ( тверді і
    м'які )

Vl. Усвідомлення змісту , новий матеріал

Б) Хто до нас приходив в гості на початку уроку ? (Почтальон Печкін)- (листоноша)

Що він нам приніс ? (посилку)

Куди він поспішав? (В Простоквашино)

Що у нього на голові було (пілотка)

Який звук починає кожне слово? (П)

Сьогодні ми і познайомимося з буквою , яка позначає звук П..Буква «ПЕ»

Звукова розминка П, П’

б) Робота за таблицями.
Читання приголосних із голосними звуками

  1. ряд - з голосним [ а ]

  2. ряд - з голосним [ о ]

  3. ряд - з голосним [ у] Всі разом з буквою П

2. «Попрацюємо колективно і уважно і активно».
І.Гра « Ніч і день».
(Гра на розвиток аудіативних вмінь)

На команду «Ніч» учні заплющіть очі і слухайте уважно, Я називаю Вам
окремі звуки, а ви повинні з'єднати їх у слова. На команду «День» назвати
ці слова. А потім складемо звукову модель цього слова (в парах)
П і с о к , п і в н и к , п и р і ж о к, п а р т а.
ІІ. Гра «Павутинка»

З’єднати слово з відповідною схемою.
Пиріг , Пилип, картопля, парк.

  1. «Хай радіє дітвора , на уроці буде гра»

ІІІ. Гра «Хоровод»

Хоровод поведемо і картинку підберемо. Швидко ,,,, присідай та картинку зі звуком П вибирай. (Дитина піднімає і робить звуковий аналіз) (розкладені овочі, серед них є Чіпси (зайвий предмет- шкідливий продукт харчування)

ІV. Рольова гра «Магазин - Овочевий»

Купи овочі чи фрукти зі звуком «П».

Які головні ролі у цій грі? (Покупець, продавець) . Що Подавець робить? Продає. (На який звук ці слова?)

Якщо в предметі немає звука П, продавець не може його продати , а пропонує інший купити


4


Фізкультхвилинка
Тільки встане сонечко

вмиється росою

загляда в віконечко

заграва зі мною

кольоровий сон зника,

як таке співають

і дерева , і ріка

Новий день стрічають.
Сонце, сонце, сонечко

Золоте проміння

Не світи в віконечко

В оченята милі

Знову ранок настає

Нічку проводжає

Сонце, соне, сонечко

Я тебе кохаю…

  • Що посилає Сонечко людям ( промені) . На який звук починається це слово?


Vll. Удосконалення та закріплення

  1. «Читаємо , склади самостійно , слова колективно»

А) ст..82

Б) Спіймай та як найбільше запам’ятай ( прослухайте вірш і назвіть як найбільше слів зі звуком П)

- Де грався хлопчик?

- Як звати хлопчика?

- що робив Павлик з піску?

Для кого хлопчик пік?

Ким працював Хлопчик?
Словник : Пекар – спеціаліст , який пече хліб

Пічник - майстер, який мурує і ремонтує печі


  1. «Поміркуємо і уважно з книгою попрацюємо»

Робота за текстом підручника
А) Ми сьогодні познайомимося ще з одним хлопчиком .

А з яким , дізнаєтесь, прослухавши текс….. (вчитель читає )

  • Як звати хлопчика?

  • Що ж сталося з бабусею?

  • Як ви думаєте, хлопчик любив свою бабусю? З чого це видно?

  • Чи вірно хлопчик відповів бабусі? Ні. А чому?

  • Запитала…….хто ? А чому він так відповів?

  • Який Єгорко? (турботлий, люблячий, уважний, чуйний,кмітливий..)

Б) Читання за диктором

Учитель читає разом з учнями: учитель – голосно, учні тихіше.

В) Читаємо в парах

Г) Читаємо за малюнком та схемою.


ІІХ Рефлексія
«Зробимо останній крок - підсумуємо урок»
«Мікрофон»

Ось і підійшов до кінця наш урок. Висловіть будь ласка свої враження від уроку ( світлофором).

А тепер точніше, продовжте речення. ..

Найбільш цікавим для мене було…..

Найлегшим для мене було………..

Найважчим для мене було….

  • Чи був урок для вас корисним? (Сьогоднішній урок навчив мене правильно, виразно читати, дізнатися нові слова, закріпити знання про вивчені букви та вивчити нову)

  • Буква П дуже вдячна, що ви її вивчили….і пропонує пограти в гру …хто більше запам’ятав ?

(Назвіть якнайбільше слів з цією буквою)
Молодці! Дякую всім за урок!

Урок закінчено!

Додаток до уроку:

  1. Слова в посилці:


Ми букви алфавіту із королівства Азбуки. Дуже

поспішали до Вас на урок, хотіли зробити вам подарунок,

але зла чаклунка зачаклувала нас і перетворила із живих

істот в неживі. Допоможіть, врятувати нас !



ЗНАТИ:
• вже вивчені букви і вивчити нову букву

ВМІТИ:



_- читати слова, тексти з вивченими буквами;

-відповідати на запитання, бути уважними та активними на
уроці.


  1. Слова для звукового аналізу



ПІСОК
ПІВНИК


ПИРІЖОК

ПАРТА

СЛОВНИК


Продавець
Покупець
Пічник
Пекар
Пиріг
Пилип
Картопля
парк

Схожі:

Урок навчання грамоти 1 клас Тема
Тема: закріплення звуків [з],[з'], вивчення букви З. Формуванння аудіатив них умінь за текстом М. Павленко. Звуко-буквені зіставлення....
Загальне уявлення про спілкування і мовлення. Види мовленнєвої діяльності...
Бесіда, робота з тлумачним словником, метод мікрофона, міні лекція, робота з таблицею, усні повідомлення, навчальне аудіювання
Урок письма. Тема. Закріплення написання вивчених букв
Мета: закріплювати вміння писати раніше вивчені букви, склади і слова з ними; вчити списувати з друкованого і рукописного текстів;...
Тема: Вивчення чисел 2 – гого десятка силою і засобом поетично
Запишіть парні числа і букви, які розташовані поряд. Прочитайте, кому буде присвячений урок?
Урок читання в 1 класі. Тема. Закріплення літери б ( „бе” ). Робота...
Мета: закріпити звукове значення букви б, вчити виразно читати зв’язні тексти; розвивати увагу, спостережливість, пам’ять, збагачувати...
ТЕМА: Animals. Тварини
ЛО та з опорою на зразок; активізувавши вивчені букви англійського алфавіту формувати навички письма та техніки читання: співвідносити...
Ь позначається м'якість попереднього приголосного звука. М’який знак пишеться

Тема: Подвоєні букви в словах іншомовного походження
Мета: дати відомості про основні правила вживання подвоєних букв в іншомовних словах; формувати навички правильного правопису орфограм...
1. Середньовічний світ Західної Європи
Учні розв’язують їх під час вивчення і закріплення нового матеріалу та на підсумково-узагальнюючих уроках
П. Тичина «Хор лісових дзвіночків» Мета: познайомити з віршем П....
Обладнання: портрет П. Тичини, пам’ятки «Засоби виразного читання», фотокартки дзвіночків, малюнки квітів, пелюстки квітки, картки...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка