| 
           | 
        
           
            Скачати 92.96 Kb.
           
          
  | 
      
| 
          Урок у 7 класі Тема: Різноманітність голонасінних рослин. Роль голонасінних у природі та господарстві людини. Мета: ознайомити учнів із багатоманітністю хвойних рослин, розкрити їх значення в природі та житті людини; 
 Методи: словесні ( розповідь з елементами бесіди), практичні, організаційні. Методичні прийоми: робота з підручником,таблицями, гербарними зразками рослин та колекціями, складання порівняльної характеристики сосни та ялини. Тип уроку: комбінований. Обладнання: таблиці « Сосна звичайна», «Відділ Голонасінні», репродукція картини Шишкіна « На севере диком», гербарні зразки голонасінних рослин, колекції шишок та гілок, спилів сосни та ялини, малюнки гінкго, вельвічії, картки з кросвордами, пісочний годинник на 3 хвилини, малюнки голонасінних, занесених до Червоної Книги України. ХІД УРОКУ 
 Запропонувати учням розглянути малюнки ( гербарні зразки) ялини, кипариса, ялівцю: 
 
 А-2, Б-3, В-1. 
 
 Відгадайте загадки: А. Відгадай, як звать наш дім- Б. Стовбур жовтий, як янтар, Все про нього розповім. Досягає стеля хмар, Голки має коротенькі- І колючі, й довгі, й тонкі Всім знайомі ці голки На гілках зелені голки, Й шишки довгі, мов свічки. Шишки безліч та маленькі, ( ЯЛИНА) І не довгі, а кругленькі. ( СОСНА) 
 Різноманітність Голонасінних Клас Клас Клас Клас Саговники Хвойні Гінкгові Гнетові Учні записують класифікацію у зошит. 
 
 
 На севере диком стоит одиноко На голой вершинне сосна. И дремлет, качаясь, и снігом сыпучим Одета, как ризой, она. Цей вірш настільки вразив російського художника Івана Шишкіна, що він написав картину, де оцю одиноку сосну зобразив у несприятливих умовах довкілля. А ось інший поет, А. Левушкін, описав сосну наступним чином: Никто не любит солнце, как сосна. И летним днем, в июльский зной палящий Всех выше в небо тянется она Из непролазной, глухоманной чащи. Які із картин Шишкіна ( представлені на дошці), відповідають цьому опису? («Зоря», « Струмок у лісі», «Сосновий бір».) 
 
 
 Учні в зошитах розписують значення голонасінних рослин у 2 колонках, вибираючи потрібне із переліку, запропонованому учителем. Збагачують повітря киснем, паливо, сировина для хімічної промисловості, регулюють рівень води в річках, закріплюють піски, використовуються у медицині, естетичне значення, домівка для багатьох тварин, їжа для тварин, використовуються в їжу, збагачують повітря киснем. Значення в природі Значення в житті людини Збагачують повітря киснем, паливо, регулюють рівень води в річках, сировина для хімічної промисловості, закріплюють піски, використовуються у медицині, домівка для багатьох тварин, естетичне значення, їжа для тварин, використовуються в їжу, збагачують повітря киснем. 
 Модрина польська, Сосна кедрова, Сосна Станкевича, Тис ягідний. 
 
 1й варіант 
 2-й варіант 
 
 
 Поміркувати над питанням: « Чому сосну називають лісовим піонером?» « Відомо, що вік дерева визначається за річними кільцями. А як визначити вік сосни або ялини?»  | 
      
| 
          Значення голонасінних у природі та житті людини Мета: Продовжити формувати знання учнів про голонасінні рослини; показати значення голонасінних у природі та житті людини; розвивати...  | 
        
          Відділ освіти Підволочиської районної державної адміністрації Качанівська... Мета. Сформувати знання учнів про різноманітність Голонасінних рослин, оцінити їх значення та необхідність охорони, порівняти найпоширеніших...  | 
      
| 
          3. Голонасінні. Пристосувальні риси будови і життєдіяльності. Різноманітність... Тема Голонасінні. Пристосувальні риси будови і життєдіяльності. Різноманітність голонасінних рослин  | 
        
          3. Різноманітність голонасінних рослин: Сосна звичайна. Біологічна... Тема Різноманітність голонасінних рослин: Сосна звичайна. Біологічна класифікація. Характеристика. Поширення. Практичне використання....  | 
      
| 
          Тема: НАСІНЄВІ РОСЛИНИ. ЗАГАЛЬНІ ОЗНАКИ ГОЛОНАСІННИХ Обладнання: роздавальний матеріал, кросворди, вірші, малюнки голонасінних, легенди, шишки сосни, кедра, ялини  | 
        
          Урок №2: Тема уроку: Роль вірусів у природі та житті людини Ознайомити учнів із різноманітними вірусними захворюваннями рослин, тварин і людини  | 
      
| 
          Ярошенко П. Т. Природні національні парки України. Л., 1988. Верес... Мета: розширити знання учнів про різноманітність голонасінних, виховувати любов до природи, розвивати кмітливість, творчу уяву, естетичні...  | 
        
          Зелене диво Землі рослини. Різноманітність живих організмів. Значення... Тема. Зелене диво Землі рослини. Різноманітність живих організмів. Значення рослин у природі та житті людей  | 
      
| 
          Урок- проект Мета нашого дослідження зібрати і опрацювати інформацію про різноманітність рослин на Черкащині  | 
        
          Уроку: Урок: Тема : Розмноження та розвиток рослин. Типи розмноження... Тема: Розмноження та розвиток рослин. Типи розмноження рослин. Практична робота № Вегетативне розмноження рослин  |