План-конспект уроку Тема : «Природні зони Африки»


Скачати 25.64 Kb.
НазваПлан-конспект уроку Тема : «Природні зони Африки»
Дата05.05.2013
Розмір25.64 Kb.
ТипПлан-конспект
bibl.com.ua > Туризм > План-конспект
План-конспект уроку

Тема : «Природні зони Африки» 7 клас

Мета: сформувати знання учнів про особливості розміщення природних зон Африки; поглибити систему знань про взаємозв’ язки природних компонентів в природних зонах; сформувати уміння складати характеристику ПЗ за типовим планом; удосконалювати практичні уміння працювати з картами атласу; формувати пізнавальний інтерес до дослідницької діяльності ; виховувати інтерес до предмета, любов до природи.

Обладнання: фізична карта Африки, мультимедійна дошка,підручник, атласи, роздатковий матеріал(картонні банани,апельсини, фініки; мачете, гумові чоботи, пляшка води, парасолька,панамка і кожух)

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Форма проведення: урок-мандрівка

Хід уроку

I. Організаційний момент

Учитель . На попередніх уроках ми розпочали мандрівку дивовижним і загадковим материком Африкою. Сьогоднішній урок є продовженням попередніх наших мандрівок.

З чого починається будь – яка мандрівка? (учні висловлюють свої думки) На мою думку - з укладання рюкзака. На ваших партах лежать необхідні речі і харчі: банани, фініки, апельсини. Але щоб їх «купити» треба заплатити знаннями. Повна відповідь на питання – банан, достатня – апельсин, неповна – фінік.

II. Актуалізація опорних знань.

1.Учитель. Отже, що ми знаємо про Африку…

  1. Площа материка…

  2. В основі материка залягає давня…

  3. За рельєфом материк поділяється на…

  4. На півночі розташовані молоді гори…

  5. Найдовша річка світу і Африки…

  6. Найбільше озеро материка…

  7. Пересихаючі русла річок називаються…

  8. Ніл має два витоки…

  9. Найвищий влк. Африки…

  10. Д. Лівінгстон відкрив водоспад…

Учитель. Мандрувати без карти – неможливо. Пропливемо навколо Африки підписуючи відомі вам об’єкти. (учні отримують завдання і підписують об’єкти на карті мультимедійної дошки)

4.Учитель. Що ж , рюкзаки ми успішно склали,беремо з собою щоденники в які ви будете записувати свої спостереження, і вирушаймо.

III. Мотивація навчальної діяльності.

Африка – невиліковна пристрасть: вдихнеш пил її червоної землі, почуєш багатоголосий бій тамтамів… і важко буде повертатись з цього таємничого світу.(В. Корочанцев)

IV. Вивчення нової теми.

Учитель. Тема сьогоднішньої мандрівки «Природні зони Африки» - запишіть її до щоденників. Метою нашої подорожі – з’ясувати закономірності розташування, особливості клімату, грунтів, рослинного і тваринного світу.( робота з атласом на визначення ПЗ Африки і їх розташування)5. Поділ на групи «Гілея» « Пустеля» « Савана». Позначте на карті (м/м дошці) межі природних зон, підпишіть їх назви.Прийом «Асоціація»

-З чим асоціюються у вас назви природних зон Африки? Свої асоціації запишіть на м/м дошці.Завдання . Користуючись атласом, підручником дослідіть ПЗ за маршрутом(типовим планом), що є у вас на парті. Дані своїх досліджень занесіть до таблиць у своїх щоденниках.

Учитель. Корисні речі: мачете і гумові чоботи для групи «Гілея», парасольку і запас води для групи « Савана», кожух і панамку для групи «Пустеля»- навіщо вам ці речі , дасте відповідь після своїх досліджень.

6) Робота в групах. Звіт кожної групи. Демонстрація на мультимедійній дошці слайдів про ПЗ Африки після кожного виступу груп.

V. Закріплення . Учитель. Перевіримо , чи більше ми знаємо про природні зони Африки після дослідження.

Прийом «Асоціація»

Підсумок уроку. Оцінювання.(підрахунок зароблених бананів,апельсинів,фініків)

Д/з. Параграф 17-19, додатковий матеріал про тварин і рослини Африки.

Схожі:

План-конспект уроку з теми «Природні зони Африки. Савани та рідколісся»
Освітня: актуалізувати поняття «природний комплекс», «природна зона», «широтна зональність», «екологічні проблеми»
Урок географії в 7 класі Тема: Природні зони Африки
Африки; поглибити систему знань учнів про взаємозв’язки природних компонентів у складі природних зон; сформувати в учнів вміння складати...
Дидактичні матеріали. Природні зони Африки
Завдання. Розподіліть названі типи ґрунтів та живих організмів у відповідні комірки таблиці, записавши їх цифрами-кодами
КОНСПЕКТ УРОКУ НА ТЕМУ: Особливості географічного положення Африки
Обладнання: фізична карта світу, фізична карта Африки, комп’ютерна презентація «Африка. Географічне положення. Історія дослідження»,...
Уроку: урок-екскурсія. Мета уроку
Мета уроку: ознайомити учнів з особливостями природи Африки, показати відмінності характерних рис природи Африки від природи інших...
Конспект уроку Тема: ГЕОГРАФІЧНА ОБОЛОНКА ЗЕМЛІ ТА ПРИРОДНІ КОМПЛЕКСИ
Навчальна cформувати в учнів поняття «географічна оболонка, природні комплекси», а також сформувати уявлення учням про географічну...
План-конспект уроку інформатики в 7 класі Тема уроку
Тема уроку: Робота з текстовою інформацією. Призначення та основні функції текстового редактора. Текстові процесори. MS Word. Поняття...
Завдання для перевірки знань, умінь та навичок учнів з теми «Природні зони Південної Америки»

План-конспект уроку трудового навчання Т
Тема уроку. Пошук аналогів існуючих виробів та зображень для випалювання, їх аналіз
План-конспект уроку-КВК з курсу «Я і Україна»
План-конспект уроку-КВК з курсу «Я і Україна» в 2 класі вчителя початкових класів Загальцівського НВО «Загальноосвітня школа І-ІІІ...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка