План-конспект уроку інформатики в 7 класі
Тема уроку: Робота з текстовою інформацією. Призначення та основні функції текстового редактора. Текстові процесори. MS Word. Поняття редагування та форматування тексту.
Мета уроку: сформувати поняття про текстовий редактор, процесор, вивчити вікно текстового процесора Word, розвивати вміння працювати в MS Word, форматувати та редагувати текст, виховувати старанність, уважність, відповідальність.
Обладнання: комп’ютерний клас, роздатковий матеріал (практична робота, теорія по темі).
Тип уроку: урок комбінований.
ПЛАН УРОКУ
1. Привітання. Організація класу.
Правила з техніки безпеки.
2. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
Робота з текстовою інформацією. Призначення та основні функції текстового редактора. Текстові процесори. Поняття редагування та форматування тексту. Способи запуску текстового процесора. Горизонтальне меню та Панелі інструментів середовища MS Word. Основні елементи вікна.
3. Зміст теми. (Презентація)
У повсякденному житті велику кількість інформації ми передаємо та зберігаємо у текстовій формі. Тому програмісти створили спеціальні програми для роботи з текстом – це текстові редактори та текстові процесори. Слайд 1.
Найпростіший текстовий редактор – Блокнот. Слайд 2. За його допомогою ми можемо створювати прості тексти та їх зберігати. Слайд 3. На наших комп’ютерах ми будемо працювати з програмою Word. Слайд 4. Слайд 5.
Основні елементи вікна Word: Слайд 6. Слайд 7.
Уже створений текст ми можемо редагувати – змінювати. Слайд 8.
Форматування тексту – це зміна уже створеного тексту. Слайд 9
Щоб відредагувати або відформатувати фрагмент тексту, його потрібно виділити. Способи виділення Слайд 10. Слайд 11.
4. Практична частина.
Створити текст за зразком:
З ІСТОРІЇ ГЕОМЕТРІЇ
Коли і де виникли перші геометричні відомості? Першовідкривачами були єгипетські та вавілонські землеміри, які жили за 4000 років до нашої ери, інші припускають, що геометрія зародилась у Стародавньому Єгипті 5000 років тому.
Питання, коли виникла наука геометрія, не викликає суперечок, адже до VI ст. до н. є. народи стародавнього світу накопичили величезний обсяг геометричних знань. Наприклад, цілком очевидно, що без геометричного досвіду єгиптяни не подарували б світові одне із «семи чудес» — піраміди.
Геометрія стала наукою лише тоді, коли її істини почали встановлювати завдяки доведенню.
Поява «доказової геометрії» пов'язана з іменем першого із «семи мудреців» — Фалеса Мілетського (біля 625-547 рр. до н. є.) — філософа, ученого, купця і державного діяча.
Задовго до Фалеса було відомо, що вертикальні кути рівні, що діаметр ділить круг на дві рівні частини. Ніхто в істинності цих фактів не сумнівався. А Фалес довів їх, тим самим прославивши себе.
У VI—III ст. до н. є. завдяки вченим Стародавньої Греції, таким як Піфагор, Евдокс, Теєтет, Евклід, Архімед, геометрія з прикладної науки перетворилася на математичну теорію.
Книгу, за якою вчили геометрію понад 2000 років, без перебільшення
можна назвати великою. Вона має назву «Начала», її автором є Евклід. На жаль, про самого Евкліда мало що відомо. У таких випадках особистість обростає легендами, одна з яких дуже повчальна.
Цар Птолемей запитав Евкліда, чи існує більш простий шлях пізнання геометрії, ніж викладений у «Началах». Евклід відповів: «У геометрії немає царських шляхів».
А який же шлях у геометрію обрав Евклід у своїх «Началах»? Аксіоматичний. У фундаменті науки — найпростіші факти. Їх називають постулатами і аксіомами. Потім на їх основі шляхом логічних міркувань доводять усі інші властивості — теореми і ознаки.
І зараз геометрія, яку вивчають у школі, багато в чому наслідує Евкліда.
5. Зарядка для очей.
6. Перевірка засвоєння учнями нової теми. (Test-W)
7. Домашнє завдання. (Роздруківка:
Текстовой редактор Word
Т.р. Word – это програма, предназначенная для создания разнообразной текстовой информации – текстов, отчётов, писем, докладов, графиков и т.д.
Запустить Word можно :
С помощью кнопки
ПУСК ПРОГРАМЫMICROSOFT WORD;
С панели MICROSOFT OFFIS на «рабочем столе»
Windows.
Окно WORD, как правило, имеет такую структуру:
Строка управляющего меню окна WORD (здесь всегда можно узнать с каким именно документом работает WORD).
Строка меню ( Файл, Правка, Вид, Вставка, Формат, Сервис, Таблица, Окно, ?). У каждого из компонентов меню имееться подменю (выпадающее).
Панели инструментов:
а) стандартная (создать, открыть, сохранить, печать, предварительный просмотр, …)
б) форматирования ;
Линейка.
Рабочее поле ( пространство, на котором набирается
текст).
Полосы горизонтальной и вертикальной прокрутки ( для просмотра текста по вертикали и горизонтали).
8. Підсумок уроку
|