|
Скачати 47.17 Kb.
|
2.1. Звичайні дроби УРОК № 68 Тема. Правильні і неправильні дроби. Порівняння дробів. Мета: формувати поняття «правильний дріб», «неправильний дріб», встановити правила порівняння дробів з однаковими знаменниками; відпрацьовування вміння розрізняти правильні і неправильні дроби, застосовувати правило порівняння дробів із однаковими знаменниками і розв'язувати задачі, в яких передбачені ці дії. Тип уроку: засвоєння знань, умінь, навичок. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання Оскільки на попередньому уроці учнями була виконана і перевірена самостійна робота за темою «Уявлення про звичайні дроби», перевірку виконання домашнього завдання вчитель виконує, зібравши зошити учнів. II. Актуалізація опорних знань Запитання до класу
![]()
1) довжина сторони квадрата від його периметра; 2) доба від високосного року; 3) кут, градусна міра якого 30°, від розгорнутого кута; 4) площа прямокутника зі сторонами 4 см і 25 см від 1 дм2 ?
III. Формування знань Запитання до класу
[Кожний отримав ![]() ![]() ![]()
[Кожний отримав ![]() ![]()
[Вони з'їли ![]() а кількість взятих таких частин — 12.] Отже, виявляється, що:
Тому вчитель вивішує таблицю, (рис. 103) і звертається до таблиці, пояснюючи, яка існує класифікація дробів — на закріплення. Правильні і неправильні дроби. Порівняння дробів Правильні дроби: ![]() ![]() ![]() ![]() Неправильні дроби: ![]() ![]() ![]() ![]() Порівняння дробів: ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Рис. 103 Усні вправи
1) у = 10; 2) у = 1; 3) у = 20; 4) у = 12?
![]() Які з цих точок лежать праворуч від т. Е; ліворуч від т. Е; праворуч від т. А; ліворуч від усіх точок? [Е(1) або Е ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Отже, бачимо, що: 1) всі правильні дроби менші за неправильні ( ![]() ![]() 2) всі правильні дроби менші за 1, а неправильні більші або дорівнюють 1; 3) із двох дробів з однаковими знаменниками більший той, в якого більший чисельник ( ![]() ![]() VI. Закріплення знань. Відпрацювання вмінь №№ 694; 696; 698, крім 4), 5), 6); 700; додаткові задачі.
а) всі можливі правильні дроби; б) всі можливі неправильні дроби.
![]() ![]() ![]() ![]() V. Підсумок уроку Запитання до класу
1) правильним; 2) неправильним; 3) меншим від ![]() 4) більшим від 1; 5) більшим від ![]() VII. Домашнє завдання п. 23, № 695; 697; 699 1); 3), 701, 10. С.П.Бабенко УРОКИ МАТЕМАТИКИ 5 клас Урок 68 |
УРОК 82 Тема: Порівняння десяткових дробів ЗВИЧАЙНІ ДРОБИ. ДЕСЯТКОВІ ДРОБИ ТЕМА ДЕСЯТКОВІ ДРОБИ. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДЕСЯТКОВИХ ДРОБІВ |
УРОК 68 Тема: Правильні і неправильні дроби. Дробові числа Мета: Введення понять правильного та неправильного дробу, дробового числа. Розвиток логічного мислення учнів |
УРОК 80 Тема: Десятковий дріб. Читання і запис десяткових дробів ЗВИЧАЙНІ ДРОБИ. ДЕСЯТКОВІ ДРОБИ ТЕМА ДЕСЯТКОВІ ДРОБИ. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДЕСЯТКОВИХ ДРОБІВ |
УРОК 102 Тема: Ділення на десятковий дріб ЗВИЧАЙНІ ДРОБИ. ДЕСЯТКОВІ ДРОБИ ТЕМА ДІЛЕННЯ ДЕСЯТКОВИХ ДРОБІВ. ДІЇ З ДЕСЯТКОВИМИ ДРОБАМИ |
Урок №16 Тема. Зведення дробів до НСЗ. Порівняння дробів Мета: відпрацювати... Розв'язання домашніх вправ учитель заздалегідь записує на відкидній дошці. На цьому уроці учні, працюючи у парах, перевіряють правильність... |
Урок №87 Тема. Додавання і віднімання десяткових дробів.( Урок подорож.) Мета. Формувати вміння та навички учнів додавати і віднімати десяткові дроби, розвивати |
Уроку І. Актуалізація опорних знань Мета. Формувати навички порівняння десяткових дробів, уміння формулювати, обґрунтовувати і застосовувати правило порівняння десяткових... |
УРОК 89 Тема. Додавання і віднімання десяткових дробів Поняття про десятковий дріб. Порівняння, округлення, додавання і віднімання десяткових дробів |
УРОК 88 Тема. Додавання і віднімання десяткових дробів Поняття про десятковий дріб. Порівняння, округлення, додавання і віднімання десяткових дробів |
УРОК 124 Тема: Тематична контрольна робота №11 ЗВИЧАЙНІ ДРОБИ. ДЕСЯТКОВІ ДРОБИ ТЕМА 10. МАСШТАБ. ВІДСОТКИ. СЕРЕДНЄ АРИФМЕТИЧНЕ КІЛЬКОХ ЧИСЕЛ. МІКРОКАЛЬКУЛЯТОР |