Уроку І. Актуалізація опорних знань


Скачати 22.68 Kb.
Назва Уроку І. Актуалізація опорних знань
Дата 30.03.2013
Розмір 22.68 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Математика > Урок

Тема 7. Десяткові дроби. Додавання і віднімання десяткових дробів

УРОК 84. ПОРІВНЯННЯ ДЕСЯТКОВИХ ДРОБІВ

Мета. Формувати навички порівняння десяткових дробів, уміння формулювати, об­ґрунтовувати і застосовувати правило порівняння десяткових дробів.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань.

Математичний диктант

  1. Запишіть десятковий дріб 3,7 [2,3].

  2. Скільки сотих у дробі 2,03 [1,007]?

  3. Скільки сотих у дробі 5,032 [3,027]?

  4. Скільки десятих [сотих] у дробі 3,032 [7,208]?

  5. Скільки одиниць у розряді сотень числа 352,17 [831,24]?

  6. Скільки тисячних у числі 4,561 [5,799]?

Після отримання відповідей на запитання учитель пропонує розв'язати такі задачі:

  1. Які числа на координатному промені відповідають точкам А, В, С, D, Е, F?



  1. Порівняйте числа:

а) 3710 і 3709; б) 43672 і 43701; в) і ; г) і .

  1. Чи правильне твердження:

а) 2 м 6 дм = 2,6 м; б) 3 км 275 м = 3,275 км;

в) 5 год 26 хв = 5,26 год; г) 4 кг 65 г = 4,65 кг;

д) 18 ц 7 кг = 18,07 кг; є) 8 год 6 хв = 8,1 хв?
ІІІ. Сприймання і засвоєння навчального матеріалу.

Спочатку порівняємо десяткові дроби, які відрізняються кількістю нулів у кінці дробової частини. Наприклад: 2,3 і 2,300. Припустимо, що вони вира­жають деяку довжину в метрах. У цьому випадку:

2,3 м = 2 м 3 дм = 2 м 30 см;

2,300 м = 2 м 300 мм = 2 м 30 см;

2 м 30 см = 2 м 30 см;

2,3 = 2,300.

Якщо до десяткового дробу праворуч дописати один або кілька нулів, то значення дробу не зміниться. Якщо десятковий дріб закінчується нулями і якщо ці нулі відкинути, то значення дробу від цього не зміниться. Поверне­мося до порівняння двох будь-яких десяткових дробів:

1) спочатку порівнюють цілі частини, які є натуральними числами: 13,78 і 12,952; 13 > 12, тому 13,78 > 12,952;

2) якщо цілі частини рівні, то порівнюють десяті частини: 13,51 і 13,48; 13 = 13; 0,5 > 0,4; тому 13,51 > 13,48 і т. д.

Порівняння десяткових дробів

(бажано надрукувати і роздати на кожну парту)

  1. Порівняйте цілі частини.

  2. Якщо цілі частини рівні, порахуйте кількість цифр у дробовій частині. Якщо кількість цифр рівна, порівняйте числа, що стоять у дробових частинах.

  3. Якщо кількість цифр у дробових частинах різна, порівняйте ці кілько­сті, дописавши необхідну кількість нулів праворуч у тому дробі, у якому це необхідно, і порівняйте дробові частини.


ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.

№№ 792, 793, 794, 795, 797, 799, 801.
IV. Підсумки уроку. Пояснення домашнього завдання.

§5, п. 28, №№ 796, 798, 800.

  1. Нулик Десятенко стверджував, що з десяткових дробів більший той, у
    якого більше нулів, а дроби з однаковою кількістю нулів рівні. Знайдіть і виправте його помилки.

14,7 < 14,70; 3,405 < 3,4050;

0,0004 > 0,004; 0,3040 > 0,34;

6,307 = 6,037; 3,000304 > 3,00304.

  1. Усно. Що більше: нуль кома дев'ять чи нуль кома десять? Перевірте
    відповідь, записавши ці числа.

  2. 3. Поставте замість квадратів такі цифри, щоб були правильними нерів­ності:

9,  > 9,58 > 9, > 8,9;

7,7 < 7,7 < 7,7 < 7,7.



Ольга Ензельт. Уроки математики в 5 класі Урок 84

Схожі:

Конспект уроку англійської мови у 8 класі Тема: Англійські традиції та свята
Основна частина уроку Check-up Актуалізація опорних знань учнів з вивченої теми
Тема уроку: Біблійні перекази про Самсона. Мета уроку
Актуалізація опорних знань Учні зачитують порівняльні риси характерів героїв біблійних переказів
Тема: «Історія і фольклор». Цілі
Актуалізація опорних знань, повідомлення теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності
Актуалізація опорних знань з теми „Системи лінійних рівнянь з двома змінними” До 1 уроку
Дані усні вправи можна використовувати для актуалізації опорних знань учнів при вивченні теми „Системи лінійних рівнянь з двома змінними”....
Уроку І. Актуалізація опорних знань
...
Уроку I. Актуалізація опорних знань
Мета. Проаналізувати виконання контрольної роботи, закріпити раніше вивчений матеріал, розвивати творчі й інтелектуальні здібності...
Уроку І. Актуалізація опорних знань
Мета. Проаналізувати виконання контрольної роботи, закріпити раніше вивчений матеріал, розвивати творчі й інтелектуальні здібності...
Урок узагальнення і систематизації знань. Хід уроку. Актуалізація...
Мета: узагальнити та систематизувати основні теоретичні положення з теми «Чотирикутники», глибше і повніше розкрити найважливіші...
Уроку І. Актуалізація опорних знань
Мета. Продовжити формувати вміння та навички учнів застосовувати основну влас­тивість пропорції до розв'язування задач і вправ
Уроку. Урок узагальнення і систематизації знань. Хід уроку І. Актуалізація...
Мета. Узагальнити й систематизувати знання учнів про розв'язування задач на відсо­тки усіх видів
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка