Тема. Взаємне розміщення предметів. Поняття «вище, нижче; вгорі, внизу»


Скачати 97.83 Kb.
Назва Тема. Взаємне розміщення предметів. Поняття «вище, нижче; вгорі, внизу»
Дата 25.03.2013
Розмір 97.83 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Право > Документи
Математика 1 клас

Склала Самофат І.О.

Тема. Взаємне розміщення предметів . Поняття « вище, нижче;

вгорі, внизу».
Мета. Навчати учнів розміщати предмети в просторі, розрізняти

предмети за розміщенням. Ввести поняття «вище, нижче,

вгорі, внизу». Ознайомити з напрямками руху (вгору, вниз).

Навчати дітей розміщувати предмети в просторі на площині

аркуша паперу, в зошиті, на дошці; розрізняти предмети за

розміщенням. Відпрацьовувати навички порівняння груп

предметів. Сприяти засвоєнню відповідної термінології.

Формувати навички лічби. Розвивати логічне мислення та

уміння мислити критично. Створити умови для формування

позитивних мотивів навчання учнів. Дати можливість для

інтелектуального розвитку і рефлексії, засвоєння певного

соціального досвіду. Виховувати комунікативні якості учнів,

бережне ставлення до предметів живої і неживої природи,

любов до казки.
Обладнання до уроку. Демонстраційний матеріал : предметні

картки, індивідуальний матеріал: аркуші паперу в клітинку,

кольорові олівці, дидактичний матеріал для проведення

рефлексії ( силует сонця).
Хід уроку
І. Організаційний етап. Слово вчителя.
- Щоб навчитись рахувати, Та потрібно пам’ятати,

Добре думать, міркувати, що не варто позіхати,

Будемо усі старанно а завжди уважним бути

Математику вивчати щоб нічого не забути.



  • Чи ви готові до уроку? ( Так)

  • Розпочинаємо роботу.


ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

- А щоб довго не чекати – ми почнемо рахувати.

  1. Вправляння в лічбі.

  • Порахуйте від 5 до 10; від 3 до 8 ; від 7 до 1.

  • Порахуйте всі дні тижня, починаючи з неділі . ( Перший – неділя, другий – понеділок…)


2. Гра « Чи в садку, чи на городі » ( На дошці таблиця )




  • Порахувати тільки фрукти. ( 5)

  • Порахувати лише овочі . (5)

  • Чого за кількістю більше (менше)? ( порівну, однаково)

  • Скільки всіх предметів разом?(10).

  • Де це все росте?




  1. Гра « Рахівничка »



  • Хлопчик, дівчинка і дідусь лічили предмети. На питання «скільки?» хлопчик відповів «два», дівчинка – «три», дідусь – «дев’ять». Що лічив кожен з них?


ІІІ. Каліграфічна хвилинка.

- Годі вже нам розмовляти – час вже в зошиті писати.

Писатимемо естетично, старанно та каліграфічно.
Діти виконують завдання підручника (с. 23)



IV. Математичний диктант.

- А для наступного завдання уважність треба бездоганна.

1. Виконання завдання. (У кожного аркуш в клітинку, або зошит)

- Відгадати загадки, зобразити простим олівцем відповідні фігури.

Висота кожної фігури 2 клітинки.
а) Я фігура особлива, на всі сторони красива,

Не вузька і не широка,рівномірна на всі боки.

Всяк мене малює радо, а зовуть мене… ( квадратом)
б) Я дуже схожий на квадрат – йому я майже рідний брат.

Чотири в мене сторони, але різної довжини. (прямокутник)
в) Чи нас постав, чи покрути, торкнись, порухай, чи потри,

Перенеси туди – сюди – у нас всього по три.

Вершини три і три кути, три сторони , як не крути.

(трикутник)
в) Без початку і кінця біжить лінія оця.

Скільки нею не іти – до краєчка не дійти. (коло)

- Фігури, які не мають кутів, зафарбувати зеленим кольором, у яких чотири кути – жовтим, а де три кути – синім кольором.


  1. Взаємоперевірка. Для взаємоперевірки вчитель надає зразок:

- Хто весь час уважним був – смужку ось таку здобув.



- Як називають такі фігури? (геометричні)
V. Фізкультхвилинка.
А тепер у нас розминка, а тепер фізкультхвилинка.

Стали рівно біля парт, починаємо наш старт.

Ось зігнули так ручата, полетіли, мов качата.

Хвостиками покрутили і голівки нахилили.

До сонечка потяглися, потім в боки так взялися.

Вправо разом нахилились, вліво, щоб не помилились.

Руки вниз ми опустили, ними трошки потрусили.

Шию добре розім’яли і за парти посідали.
VI. Підготовка до вивчення нового матеріалу.

- А тепер пограємось – за зростом порівняємось.

Учитель викликає до дошки чотирьох учнів, різних за зростом.

  • Що можна сказати про зріст цих дітей? (він неоднаковий)

  • Порівняйте зріст Петрика і Маринки, Галинки і Маринки, Петрика і Сашка. У кого зріст більший, а у кого менший?

  • Коли порівнюють зріст дітей, то вживають слова «вищий, нижчий».


VII. Повідомлення теми уроку.
- На сьогоднішньому уроці ми навчимося розрізняти поняття «вище, нижче; зверху, знизу», вживати їх у нашому мовленні.

- Для чого нам потрібні такі знання? (уміти орієнтуватись у просторі, порівнювати , фантазувати, уявляти, правильно розміщувати предмети).

- Тож рушаймо без вагань до нових чудових знань!

VIII. Вивчення нового матеріалу.

-

  1. Проблемний виклад.










  • Чи всі вази однакові за висотою? Як про це дізнатися?

( Треба поставити їх на один рівень )







- Яка ваза найвища? Які вази однакові? Які вони по відношенню до першої вази?


2.Робота з демонстраційним матеріалом.
- Тепер уважності добавте і нічого не проґавте,

Бо я готова без вагання дати вам нове завдання.
- Я знайшла картину одного художника. Дуже красиву картину. Але на ній щось мене бентежить. Чи не допоможете ви в ній розібратися?

- Подивіться уважно та скажіть що на цій картині невірно і чому?



Діти відповідають, використовуючи слова «вгорі» та «внизу».

(Вчитель по мірі відповідей дітей переставляє предмети на свої місця)


IX. Опрацювання та первинне закріплення нового матеріалу.
- Перейдемо без вагань до набуття практичних знань.

  1. Фронтальне опитування.



– Покажіть верхню частину дошки, нижню частину.

- Покажіть де в підручниках верх, де низ?

- Що зверху на шафі, що знизу?
2. Практична робота.

( У кожного учня аркуш паперу в клітинку)
- Покажіть верхню частину аркуша, нижню частину .

- У верхній частині намалюйте сонечко, хмарки. У нижній –

квіточку, грибочок.




X. Закріплення нового матеріалу


  1. Фронтальна робота за підручником ( с. 22) завдання №1,2,3.




  • Зошит я свій відкриваю, навскоси його кладу,

ручку правильно тримаю, щоб було все до ладу,

сяду рівно, не зігнуся – до роботи я візьмуся.


№1 - Де розміщено предмети неживої природи? Де предмети живої

природи? Чому ми їх так називаємо?

- Чому ми говоримо, що природу треба берегти, охороняти?

- Як це робити? Як ви це робите?
№2 - Чи любите ви казки?

- З якої казки цей малюнок?

- Де сидить Колобок? Де Лисичка? Чому Колобок сховався від

Лисички, адже вона така лагідна?

- Чому не можна розмовляти з чужими людьми, навіть якщо

вони привітні?
№3 – Чи є у вас друзі? Як ви з ними спілкуєтесь? Чи допомагаєте

їм у скрутну хвилину? Як саме?

- Маленька Гусінь потрапила в складне становище. Їй

потрібно вийти вгору, а потім спуститися вниз. Але не

просто так, а виконуючи завдання. Допоможемо маленькій?

( Діти дописують необхідну кількість крапок)


2. Графічний диктант із самоперевіркою ( на окремих аркушах

в клітинку)

- Далі знову помалюємо – по клітинках помандруємо.


  • Починаючи від червоної крапки ведемо лінію на 1 клітинку вправо, 1 клітинку вгору, 1 клітинку вправо, 1 клітинку вгору, 1 клітинку вправо, 1 клітинку вниз, 1 клітинку вправо, 1 клітинку вниз, 1 клітинку вправо, 1 клітинку вниз, 1 клітинку вліво, 1 клітинку вниз, 1 вліво, 1 вниз, 1 вліво, 1 вгору, 1 вліво, 1 вгору, 1 вліво, 1 вгору.


( Для самоперевірки вчитель надає зразок отриманої фігури)

XІ. Фізкультхвилинка. (Вчитель вивішує силуетну картинку

сонця і не прибирає до кінця уроку.)
Встало вранці ясне сонце, зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися, за промінчики взялися.

Будем дружно присідати, сонечко розвеселяти.

Встали, сіли, встали ,сіли – бачте, як повеселіли.

Стало сонце танцювати, нас до танцю припрошати:

-Нумо разом, нумо всі потанцюєм по росі.

- Де сяє Сонечко? (вгорі)




- Ми розбудили наше Сонечко і зразу стало веселіше, приємніше. Нехай воно залишається на нашому уроці. Давайте порадуємо його нашим старанням, поведінкою, роботою.


  1. Повторення раніше вивченого матеріалу. Контроль та коригування знань молодших школярів.




  • Вже ваш зошит зачекався – щоб добре кожен з вас старався.



  1. Робота за підручником ( с.22-23)




№ 4 Вправа на розвиток уваги.

№5 Вправа на розвиток логічного мислення.


  1. Вправа для пальчиків. ( Масаж пальців по черзі)


Зголоднів великий палець: «От, коли б дістати смалець!»

Вказівний за ним зітхає: «Смалець що – крупи немає.»

А середній мовить тихо: «Що крупа – без хліба лихо.»

Підмізинний ледь не плаче: « От таке життя ледаче.»

А мізинець : «Годі, браття, до роботи треба взяться.»
- До чого закликає мізинчик? Для чого працювати?

3. Вправи на розвиток математичних знань.
- Тепер кмітливим треба бути, щоб логічних вмінь набути.



№ 6 – Визначте, як можна розділити на групи дані фігури?

( за кольором, за розміром, за величиною).
№7 – Знайдіть, що зайве у кожному ряді та поясніть, чому цей

предмет зайвий.



  1. Рефлексія.


- Чи вам сподобався урок? Тоді наступний буде крок.

Я тепер у вас спитаю що ж ви тут запам’ятали?

Чим більше кожен пригадає, тим краще Сонечко засяє

То що сподобалося вам? Про що розкажете батькам?


  • Пам’ятаєте, ми розбудили Сонечко від сну? Воно за нами уважно спостерігало і зараз хоче нас перевірити.

  • Чим більше ми пригадаємо із сьогоднішнього уроку,тим яскравіше засяє наше Сонечко.


( Після кожної відповіді дітей у Сонечка з’являється новий промінчик)




(- рахували в межах 10;

- порівнювали групи

предметів за кількістю;

- писали каліграфічну

хвилинку;

-відгадували загадки

про геометричні фігури,

зображували їх;

  • порівнювали предмети

за висотою;

  • навчились розрізняти поняття

«вгорі, внизу, вище, нижче»;

  • вчились виконувати

графічний диктант;

  • міркували, аналізували, вчились бути

уважними, старанними учнями.)


  1. Підведення підсумків уроку.


Вчитель відмічає найстаранніших та найактивніших учнів, застосовуючи вербальне заохочення.
Всім я вдячна за роботу, бо не пустили лінь-дрімоту.

Гарно руки піднімали, чітко ви відповідали.

Набули ви знань практичних, міркували всі логічно.

Сьогодні ви були старанні, усі кмітливі й бездоганні.

Урок закінчено, малята. – При цих словах вам треба встати.





Схожі:

УРОК №54 Тема уроку. Взаємне розміщення прямої та площини і площин...
Мета уроку: повторити, привести в систему й розширити відомості про площину та взаємне розміщення двох площин у просторі; ознайомити...
Тема уроку. Куля і сфера. Взаємне розміщення площини і кулі (сфери) у просторі. Мета уроку
Мета уроку: формування понять куля, сфера, центр кулі, радіус кулі, діаметр кулі, діаметрально протилежні точки та вмінь учнів знаходити...
УРОК №39 Тема. Коло, вписане в трикутник; коло, описане навколо три­кутника;...
Тема. Коло, вписане в трикутник; коло, описане навколо три­кутника; взаємне розміщення двох кіл
Вище заповнена форма передається до кафедри. Нижче заповнена форма остається в ТНУ

Охарактеризувати склад, особливості розвитку й розміщення основних...
Основні поняття: промисловість, енергетика, металургія, машинобудування, хімічна промисловість, спеціалізація
Логіка: 1, 2, 3 роки навчання Розділ Методика роботи над поняттям
«більше» («менше»), «старший» («молодший»); вміти встановлювати порядок розміщення предметів за заданим відношенням
Для усунення помилки що наведена нижче
Потрібно скопіювати з файлу кваліфікації таблицю п. 22 у Excel та знайти комірки, що об’єднані вертикально, як показано на малюнку...
Тема уроку
Навчальна: сформувати поняття «географічне середовище», «антропосфера», «природокористування», «ресурсозабезпеченість», повторити...
Акушерсько-гінекологічний профіль (1 частина)
Хвора, 25 років, скаржиться на гострий біль внизу живота, який з’явився напередодні і
Яка з означених нижче функцій науки є соціальною?
Що з зазначеного нижче не є структурним елементом науки як соціального інституту?
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка