|
Скачати 33.78 Kb.
|
Тема: Різні способи розв'язання ірраціональних рівнянь Мета: Систематизувати знання про ірраціональні рівняння, ознайомити з новими способами їх розв'язання, розвивати культуру мислення, виховувати інтерес до інтелектуальної праці. Хід уроку: І. Актуалізація опорних знань: 1. Які рівняння називаються ірраціональними? 2. Що таке область допустимих значень ірраціонального рівняння? 3. Яка дія є обов’язковою під час розв'язання ірраціональних рівнянь, якщо рівняння не розв’язувались методом рівносильних перетворень? 4. Які ви знаєте методи розв’язування ірраціональних рівнянь? 5. Знайти ОДЗ рівняння: ![]() 6. Знайти корені рівняння: ![]() 7. Яким способом можна розв’язати кожне з цих рівнянь? A) ![]() 8. Знайди помилку в висловлюваннях: А) Знайти область визначення рівняння; Б) Значення кореня в ірраціональному рівнянні вважається арифметичним; В) За умови піднесення обох частин ірраціонального рівняння до парного степеня з’являються сторонні корені; Г) Рівняння ![]() ![]() ІІ. Закріплення нового матеріалу Способи розв’язування ірраціональних рівнянь:
Алгоритм розв'язання:
А) ![]() ![]() ![]() Тоді за умовою a+b=5. Крім того, ![]() Отримуємо систему рівнянь: ![]() Знаходимо два розв’язками ![]() ![]() ![]() ![]() Б) ![]() Розв'язання: Нехай ![]() ![]() ![]() Оскільки ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]()
Для застосування цього методу треба знати формули скороченого множення і формулу «складного радикала»: А) ![]() Розв’язання: Виділимо повний квадрат у підкореневих виразах: маємо ![]() Отже, задане рівняння рівносильне рівнянню: ![]() Розв’яжемо його методом інтервалів: ![]() ![]() ![]() Відповідь: ![]()
А) ![]() У лівій частині рівняння маємо зростаючу функцію, а в правій стале число. Тому дане рівняння має більше ніж один корінь. ОДЗ рівняння ![]() Відповідь: Ø Б) ![]() Розв'язання: ![]() ![]() Відповідь: 3
А) Розв’язати рівняння: ![]() Розв'язання: Дане рівняння можна розв’язати методом піднесення до степеня або іншим стандартним способом. Спробуємо його розв’язати нестандартно, штучним способом. Помножимо обидві частини рівняння на вираз, який спряжений лівій частині рівняння. Маємо: ![]() Тоді: ![]() ![]() ІІІ. Підсумки уроку IV. Домашнє завдання ![]() |
“Чисельні методи розв’язання нелінійних рівнянь” Мета роботи: Вивчення методів розв’язання алгебраїчних і трансцендентних рівнянь і набуття навичок їх реалізації за допомогою математичного... |
УРОК №32 Тема уроку Вієта*; продовжити роботу із формування вмінь розв'язувати системи, у яких одне з рівнянь є рівнянням першого степеня, способом... |
“Ітераційні методи розв’язання систем лінійних рівнянь” Мета роботи: Вивчення ітераційних методів розв’язання систем лінійних рівнянь і набуття навичок їх реалізації за допомогою математичного... |
Урок №80 Тема. Розв'язування задач за допомогою систем лінійних рівнянь Мета: відпрацювати навички застосування схеми розв'язання текстових задач на складання системи лінійних рівнянь із двома змінними... |
Розділ РОЗВ’ЯЗАННЯ СИСТЕМ ЛІНІЙНИХ АЛГЕБРАЇЧНИХ РІВНЯНЬ У цьому розділі розглянемо основні чисельні методи розв’язання задач лінійної алгебри. Наведемо математичне описання, блок-схеми... |
Тема: Розв’язування задач за допомогою рівнянь Мета: Розширити знання учнів про практичне застосування рівнянь, зокрема до розв’язання задач. Вдосконалити навики встановлення залежностей... |
Урок з алгебри та географії у 7 класі. Тема уроку Освітня: узагальнити та систематизувати знання учнів про системи рівнянь, способи їх розв’язування, формувати навички розв’язувати ... |
ЧИСЕЛЬНІ МЕТОДИ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ СИСТЕМ НЕЛІНІЙНИХ РІВНЯНЬ Ужгород –... Мета роботи: Вивчення методів розв’язання систем нелінійних рівнянь і набуття навичок їх реалізації за допомогою математичного пакету... |
Урок №73 Тема. Системи двох лінійних рівнянь із двома змінними та... Ня щодо залежності кількості розв'язків системи лінійних рівнянь від співвідношення коефіцієнтів a, b, c цих рівнянь; вироблення... |
УРОК №71 Тема уроку. Системи рівнянь Мета уроку: формування понять: «система рівнянь з двома змінними»; «розв'язки системи лінійних рівнянь з двома змінними»; «ознайомлення... |