|
Скачати 81.16 Kb.
|
Тема 7. Функції Урок № 64 Тема. Лінійна функція, її графік та властивості Мета: ознайомити учнів із означенням лінійної функції та сформувати знання про графік та властивості лінійної функції; виробити первинні вміння будувати та читати графік лінійної функції. Тип уроку: засвоєння нових знань. Хід уроку І. Організаційний момент
Перевірка домашнього завдання Завдання № 1 із виконаного домашнього є завданням на відтворення, тому перевірку можна виконати у вигляді взаємоперевірки за зразком. Зразок № 1
уявлення про можливості класифікації функцій за видом формули, а також про зв'язок між видом формули, що задає функцію, та видом графіка). Для перевірки цього завдання також можна презентувати зразки розв'язань (за якими учні в парах перевіряють роботи), а потім за цими готовими рисунками організувати роботу за алгоритмом порівняння.
Алгоритм порівняння
III. Формулювання мети й завдань уроку Після проведеної роботи з порівняння учні можуть зробити висновок щодо «схожості» (подібності всіх наведених функцій як за формулою так і за видом графіка); тоді метою уроку може бути знайомство з «узагальненою» формулою, яка представлена в домашньому завданні різними своїми видами, та з'ясування її основних властивостей. IV. Актуалізація опорних знань Ігровий момент «Найрозумніший»
V. Вивчення нового матеріалу З усіх питань, що підлягають вивченню з теми, на урок виносяться: означення лінійної функції та її графік (загального вигляду) та їх загальні властивості. Викладання нового матеріалу можна провести за планом.
Оскільки повне уявлення учнів про числові множини та їх співвідношення ще не сформоване, то відповідь на питання про область визначення та область значень функції характеризуємо не зовсім «математично строгим поняттям» — будь-яке число. VII. Первинне закріплення На цьому уроці виробляємо вміння:
Виконання усних вправ
1) у = х + 5; 2) у = -3х; 3) ; 4) у = 8; 5) ; 6) у = 0; 7) у = 3 – 7x; 8) у = x2 + 4.
В якій точці він перетинає вісь Оу? Виконання письмових вправ
Результати обчислень запишіть у таблицю:
Перевірте, чи відповідають ваті побудови властивостям графіка, які випливають із значень k та b.
В(50; 89), С(-20; -27)?
VII. Підсумки уроку
1) у = х – 1; 2) у = х + 1; 3) ; 4) у = -х. VIII. Домашнє завдання № 1. Вивчіть означення і властивості нових понять уроку. № 2. Побудуйте графік функції, заданої формулою у = 0,5х – 3. Користуючись графіком, знайдіть:
№ 3. Запишіть дані рівняння у вигляді y = kx + b та побудуйте графіки цих «нових» функцій. Порівняйте графіки й рівняння та зробіть висновки з порівнянь: а) у = х, у = 3х; у = -3х; ; б) у = 3; у = 2; у = -3; у = 0,5. БАБЕНКО С.П. Уроки алгебри. 7 клас |
Урок №66 Тема. Лінійна функція та її графік Графік лінійної функції проходить через точку (0; 0) та точку. Задайте її формулою |
Функції та їх графіки Лінійна функція Наприклад, задано функцію y = 2x + Розглянемо частинні випадки побудови графіків цієї функції: Побудувати графік функції y = bx –... |
Логарифмічна функція, її графік і властивості Побудувати графік функції y = log3 x. Як змінюється у, коли х зростає від 1 до 9? |
Урок лекція-інструктаж. Тема уроку: «Показникова функція, її графік і властивості» Учений математик, механік, астроном, швейцарець за походженням. Незважаючи на те, що в 1776 році втратив зір, він продовжував диктувати... |
Урок №63 Тема. Графік функції Мета: формувати вміння Мета: формувати вміння виконувати побудову графіка функції, заданої формулою «по точках»; відпрацьовувати навички «читання» графіків... |
Тема: Квадратична функція Графік квадратної функції перетинає вісь у точках з абсцисами 3 і Задати формулою цю функцію, якщо її найбільше значення дорівнює... |
Тема уроку Продовжити формування понять: функція, аргумент функції, значення функції. Ввести і сформувати поняття графіка функції. Навчити учнів... |
УРОК №1 Тема. Початкові поняття геометрії. Властивості точок і прямих Узагальнивши практичні знання і вміння учнів, сформулювати властивості приналежності точок і прямих та властивості взаємного розміщення... |
ПРОГРАМА ВСТУПНОГО ІСПИТУ ЗА ФАХОМ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ, ЯКІ ВСТУПАЮТЬ ДО МАГІСТРАТУРИ МНК, властивості похибок у МНК, метод Ейткена, двокроковий метод найменших квадратів, критерій адекватності та статистичної значущості,... |
УРОК 14 Тема уроку Відповіді: а) функція зростає на кожному із проміжків (-; -2),; спадає на проміжку; б) функція зростає на кожному із проміжків (-;... |