|
Скачати 42.58 Kb.
|
Тема 3. Трикутники Урок № 19 Тема. Перпендикуляр до прямої Мета: домогтися розуміння учнями змісту теореми про існування та єдиність прямої, що проходить через будь-яку точку площини перпендикулярної даній; понять: «перпендикуляр, проведений з точки до прямої», «відстані від точки до прямої». Сформувати вміння:
Тип уроку: засвоєння знань, умінь та навичок. Наочність і обладнання: набір демонстраційного креслярського приладдя; таблиця. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Перевірка домашнього завдання Розв'язання домашніх задач бажано записати заздалегідь на дошці та організувати само- або взаємоперевірку робіт учнями з подальшою корекцією. III. Формулювання мети й завдань уроку Оскільки тема не пов'язана з темою попереднього уроку, бажано, щоб учитель аргументував вивчення винесеного на урок питання, і після цього сформулював мету уроку та завдання (погоджені з учнями) для досягнення цієї мети. IV. Актуалізація опорних знань Виконання усних вправ
Рис 1
а) прямий; б) тупий; в) гострий?
V. Засвоєння нових знань План вивчення нового матеріалу 1°. Формулювання і доведення теореми про існування та єдиність прямої, що проходить через дану точку перпендикулярно до даної прямої. 2°. Поняття перпендикуляра до даної прямої, що проведений з даної точки (поза прямою). 3°. Відстань від точки до прямої. VI. Первинне усвідомлення нового матеріалу Виконання усних вправ
а) прямих, перпендикулярних до даної прямої; б) перпендикулярів до даної прямої? Чи зміняться відповіді, якщо точка не лежатиме на даній прямій?
а) промінь, доповняльний до даного променя; б) відрізок, який дорівнює даному відрізку; в) кут, суміжний із даним нерозгорнутим кутом; г) кут, вертикальний із даним нерозгорнутим кутом.
а) пряма, паралельна даній прямій; б) пряма, що проходить через точку поза даною прямою і є паралельна даній прямій; в) точка, що є кінцем даного відрізка; г) точка, що ділить даний відрізок навпіл. Виконання письмових вправ Рівень А У трикутнику ABC B = 90°. Назвіть відрізок, який є відстанню: а) від точки С до прямої АВ; б) від точки А до прямої ВС. Рівень Б
а) від точки K до прямої MN; б) від точки М до прямої KN1 Рівень В
Відповідь обґрунтуйте. VII. Підсумки уроку Петрик Тяпляпкін, учень 7-го класу, отримав завдання знайти відстань від свого місця (де він сидить на уроці) — точки А, до класної дошки (пряма а нарис. 2). Петрик узяв рулетку й виміряв відрізок АС, потім відрізок АВ. Виявилося, що ці відрізки рівні. Петрик з цього зробив висновок, що відстань від точки А до дошки (прямої а) дорівнює довжині відрізків АС = АВ. Чи згодні ви з Петриком? VIII. Домашнє завдання
а) За допомогою косинця проведіть через точку В пряму, перпендикулярну до прямої b і позначте на ній точку А. б) На прямій b по різні боки від точки В відкладіть рівні відрізки ВС і BD. Сполучіть точки С і D з точкою А. Чи рівні трикутники ABC і ABD? Чому?
а) від точки А до прямої СС1; б) від точки С до прямої АВ?
С.П.Бабенко. Уроки геометрії. 7 клас. |
УРОК №54 Тема уроку. Взаємне розміщення прямої та площини і площин... Мета уроку: повторити, привести в систему й розширити відомості про площину та взаємне розміщення двох площин у просторі; ознайомити... |
Урок №36 Тема. Перпендикуляр і похила. Розв'язування задач Мета: сформувати в учнів свідоме розуміння змісту понять похилої до прямої, проекції похилої на пряму, а також властивостей перпендикуляра,... |
УРОКИ 3, 4 Тема. Перпендикуляр до площини. Многогранник, Пряма призма. Піраміда Мета: ввести поняття перпендикуляра до площини, многогранника і окремих його видів: прямої призми і піраміди; розвивати логічне... |
УРОК 7 Тема. Перпендикуляр і похила. Кут між прямою і площиною Мета: формувати знання учнів про перпендикуляр і похилу, кут між похилою та площиною; показати взаємозв'язок між планіметрією та... |
Урок 27 Тема уроку Тема уроку. Перпендикулярність прямої і площини. Ознака перпендику-лярності прямої і площини |
Урок 31 Тема уроку. Перпендикуляр і похила. Взаємозв'язок між довжинами... Мета уроку: формування понять: перпендикуляр до площини, похила, основа похилої, основа перпендикуляра, проекції похилої на площину,... |
УРОК №52 Тема уроку Мета уроку: увести та закріпити поняття похилої та її проекції, довести властивості похилих, проведених з однієї точки до прямої,... |
ЗАВДАННЯ ЗАОЧНОГО ТУРУ КОНКУРСУ Дано дві точки А і В, які лежать з одного боку від прямої l, X — точка прямої l, для якої модуль різниці АХ і ВХ максимальний. Яке... |
УРОК №30 Тема уроку. Розв'язування вправ Мета уроку: формування вмінь учнів використовувати рівняння прямої до розв'язування задач |
Уроки 8-9 Тема. Перпендикулярні і паралельні прямі Мета. Повторити відношення перпендикулярності і паралельності прямих на площині, розглянути властивості перпендикулярних прямих,... |