Узагальнення розділу «Мистецтво в просторі культури». Урок вікторина «Чарівний світ мистецтва»


Скачати 76.19 Kb.
Назва Узагальнення розділу «Мистецтво в просторі культури». Урок вікторина «Чарівний світ мистецтва»
Дата 28.10.2013
Розмір 76.19 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Культура > Урок
Узагальнення розділу «Мистецтво в просторі культури». Урок - вікторина «Чарівний світ мистецтва»

Іщук Людмила Миколаївна

вчитель предметів художньо-естетичного циклу Зугреської загальноосвітньої школи I-III ступенів №10

Мета: Узагальнити та перевірити знання учнів з теми, розвивати художньо-творчий потенціал учнів, вміння аналізувати та інтерпретувати твори мистецтва, виховувати інтерес до художньої культури.

Предмет: художня культура

Клас: дев’ятий

Тип уроку: повторення, систематизація й узагальнення знань.

Форма уроку: нестандартна, урок-вікторина

Тривалість заняття: 45 хвилин

Структура медіапродукта:

п/п

Структурні елементи

Годинна реалізація

Слайд

1

Організаційний момент

3 хв

1

2

Пояснення проведення вікторини

4 хв

1

3

Основна частина

35 хв

2-27

4

Підведення підсумків уроку

3 хв

28



Система навігації: об'єкти, що представлені на слайдах, змінюються клацанням миші.

План заняття

п/п

Структурні елементи

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Час

1

Організаційний момент

Розподіл учнів на групи

Створення команд.

Настрій на змагання

3 хв

2

Пояснення проведення вікторини

Пояснення правил проведення вікторини

Сприймання пояснень вчителя

4 хв

3

Основна частина

Проведення вікторини

Учень «згадує», що йому відомо і обсуджує це в групі

35 хв

4

Підведення підсумків уроку

Підводить підсумки вікторини, проводить рефлексію

Обговорення, рефлексія

3 хв

Обладнання: мультимедійний проектор, екран, комп’ютер для показу слайдів Power Point з завданнями, картки червоного, зеленого, жовтого, синього, білого кольору.

Хід уроку

  1. Організаційна частина (3 хв)

(слайд 1)

Учні входять до кабінету.

Учитель: Діти, сьогодні у нас незвичайний урок. Нам треба відповісти на питання вікторини «Чарівний світ мистецтва». Для цього нам треба розподілитися на групи. Я тримаю в руках коробку з різнокольоровими картками. Прошу кожного з вас взяти одну. Обмінюватися картками заборонено!

Прошу розподілитися по командам. ( Один колір картки відповідає одній команді).

  1. Пояснення проведення вікторини(4 хв)

А зараз послухайте правила проведення вікторини:

  • Клас ділиться на команди за кольором (не більше 5 осіб). Кожна команда вибирає капітана, дає своїй команді назву.

  • Послідовність ходу визначається жеребкуванням.

  • На обговорення питання команді дається 1хвилина.

  • Якщо команда  відповідає неправильно, право відповісти на це питання переходить команді яка перша приготувалася дати відповідь

  • В кінці уроку підраховуються бали, визначається команда-переможець, в кожній команді вибирається найактивніший.  Відмітки виставляють самі учні кожної команди за принципом: активно чи неактивно працював, обгрунтовуючи своє рішення.

  • У грі 5 блоків, кожен блок містить 5 питань У кожному блоці є питанняна 50 балів, якщо він вибирається, то командапризначає одного учня, який без підказки і без обговорення дає відповідь. Якщо учень відповідає правильно, то команда отримує подвійну кількість балів,якщо неправильно - команда втрачає кількість балів, яку варто дане питання.

  • Викрикувати відповіді заборонено!

  1. Загальна частина (35 хв)

Учитель: діти, підготуйтесь відповідати на питання. (слайд 2)

Питання 1 (слайд3) Вид мистецтва, пов’язаний з музикою і танцем?

Відповідь: хореографія

(слайд 2)

( Після кожної відповіді вчитель повертається до таблиці)

Питання2(слайд 4) Творче відображення дійсності, її відтворення в художніх образах?

Відповідь: мистецтво

Питання 3(слайд 5)вид мистецтва, назва якого походить від латинського слова «буква»?

Відповідь: література

Питання 4(слайд 6) Вид мистецтва , творами якого є фреска, вітраж, мозаїка?

До побаченняВідповідь: живопис

Питання 5 (слайд 7)Це слово в перекладі з грецької означає «пишу», «малюю»?

Відповідь: графіка

Питання 7 (слайд 8)Дошка для роботи художника?

Відповідь: мольберт

Питання 8 (слайд 9) Мистецтво вирізання малюнка на твердому матеріалі?

Відповідь: різьблення

Питання 9 (слайд 10) Художник, що малює море?

Відповідь: мариніст

Питання 10 (слайд 11) Кам’яний, пірамідально завершений стовп?

Відповідь: обеліск

Питання 11 (слайд 12) Жанр образотворчого мистецтва, який в перекладі з французького означає “країна, місцевість”

Відповідь: пейзаж

Питання 12 (слайд 13) Вид мистецтва, що створює
художні образи за допомогю звуків ?

Відповідь: музика

Питання 13 ( слайд 14) Автор музики?

Відповідь: композитор

Питання 14 (слайд 15) Свято, на яке виконуються колядки ?

Відповідь: Різдво

Питання 15 (слайд 16)Керівник музичного колективу?

Відповідь: диригент

Питання 16 ( слайд 17) Улюблений музичний інструмент Й.С.Баха ?

Відповідь: орган

Питання 17 (слайд 18) Вид мистецтва, який грецькою мовою означає “місце для видовищ”, або “саме видовище?

Відповідь: театр

Питання 18 (слайд 19) Традиційна українська різдвяна вистава?

Відповідь: вертеп

Питання 19 (слайд 20) Керівник сценічного життя?

Відповідь: режисер

Питання 20 (слайд 21) Батьківщина театру Кабукі?

Відповідь: Японія

Питання 21 ( слайд 22) Країна, де розташован театр Ла-Скала ?

Відповідь: Італія

Питання 22 (слайд 23) Синонім до слова «фільм»?

Відповідь: кінострічка

Питання 23 ( слайд 24) Творець знімального процесу?

Відповідь: оператор

Питання 24 (слайд 25) Масове свято, що передбачає показ нових кінострічок ?

Відповідь: кінофестиваль

Питання 25 (слайд 26) Нагорода кінофестивалю в Каннах ?

Відповідь: «Золота пальмова гілка»

Питання 26 ( слайд 27) Місто, в якому відбувся перший кіносеанс?

Відповідь: Париж

  1. Підведення підсумків уроку (3 хв)

(слайд 2)

Учитель: Підведемо підсумки. Порахуємо бали. Команда, яка назбирала найбільшу кількість балів оголошується переможцем.

Діти, сьогодні ми на уроці відповідали на питання, які проходили на уроках першого семестру. Але вікторина допомогла на дізнатися багато нового та цікавого. Скажіть, будь ласка, яке питання вам сподобалось більш всього? ( Учні відповідають)

(слайд 28)

Дякую всім командам! (Обовязково відзначити кращих гравців)

До побачення!

Посилання на джерела:

  1. http://www.lenagold.ru/

  2. http://smiles.33b.ru/smile.bereich102_0.html

  3. http://mus-info.ru/

  4. Агеева И. Д. Занимательные материалы по изобразительному искусству. М.: ТЦ СФЕРА. 2006.- 134с.

  5. Агеева И.Д.. Занимательные материалы по музыке, театру , кино. М.: ТЦ СФЕРА. 2006.-160с.

  6. Аствацатуров Г.О. Педагогический дизайн мультимедийного урока. – Волгоград: Учитель, 2009. – 133с.

Схожі:

Тема семестру: «Мистецтво у просторі культури»
Мета уроку: *навчальна: стимулювати процес духовного росту учнів; сприяти формуванню особистісного творчого сприйняття мистецтва;...
Огляд – виставка «Чарівний світ мистецтва»
Мета: Обґрунтувати необхідність розвитку творчих здібностей у дітей дошкільного віку
Уроку Види мистецтва та специфіка їх художньо-образної мови
Мета: дати учням загальне уявлення про культуру, мистецтво як складову частину духовної культури людини, про види мистецтва та їх...
Урок з художньої культури 10 клас
України за польсько-литовської доби; показати місце культури України на тлі тогочасних явищ світового мистецтва; розвивати уміння...
Тема. Мистецтво навколо нас. Пропедевтичне ознайомлення з видами мистецтва. Вступний урок бесіда
Тема. Мистецтво навколо нас. Пропедевтичне ознайомлення з видами мистецтва. Вступний урок – бесіда
На уроках образотворчого мистецтва виконати ряд малюнків до розділу...
Українські обереги, державні, народні і релігійні символи, звичаї – невід’ємна частина нашої культури
Вступ. Загальна характеристика розвитку культури та літератури XIX...
Поглиблене поняття про мистецтво та його види, художню літературу як словесний вид мистецтва
ПРОЕКТ «ЧАРІВНИЙ СВІТ МУЛЬТФІЛЬМІВ» лічильник балів

Уроку на тему «Узагальнення і систематизація знань з розділу «Займенник»
Діти, сьогодні на Вас чекає урок-мандрівка в чудову і незвичайну країну „ Морфологія. А місто, до якого ми прямуємо, називається...
Урок №7 Тема: Декоративно-прикладне мистецтво мусульманських народів
Мета: сформувати уявлення про головні риси мусульманського декоративно-прикладного мистецтва;ознайомити з видами ДПМ
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка