ЗВІТ про діяльність інформаційно-аналітичного відділу за 1997 2001 роки


Скачати 240.75 Kb.
Назва ЗВІТ про діяльність інформаційно-аналітичного відділу за 1997 2001 роки
Дата 15.03.2013
Розмір 240.75 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи

ЗВІТ

про діяльність інформаційно-аналітичного відділу

за 1997 - 2001 роки




Інформаційно-аналітичний відділ було створено в 1997 році з метою упорядкування діяльності щодо поводження зі зростаючим інформаційним потоком та поліпшення ефективності організації документообороту. Спочатку до сфери діяльності відділу входила розробка положень, інструкцій, планів робіт та звітів, підготовка до проведення конференції та семінарів. Згодом назріла необхідність підготовки та випуску рекламних брошур та буклетів, матеріалів конференцій, було запроваджено інформаційний журнал новин Міжнародного Чорнобильського центру Insight, розвиток зв’язків з громадськістю.

Сьогодні головною метою або місією інформаційно-аналітичного відділу є: інформація корисна і достовірна – для кожного, хто її потребує.

Діяльність інформаційно-аналітичного відділу спрямована на надання інформаційної підтримки усім підрозділам Славутицького відділення МЧЦ при здійсненні спільних проектів, забезпечення технічного перекладу документації в рамках міжнародних проектів, організацію підготовки та проведення різноманітних заходів, таких як конференції, семінари, навчання, різні зустрічі та відеоконференції в рамках діяльності Славутицького відділення МЧЦ та висвітлення їх в засобах масової інформації. Група видавничої діяльності забезпечує підготовку та видання рекламної поліграфічної продукції, журналу новин МЧЦ “INSIGHT”, наукових видань та окремих наукових статей, підготовку річних звітів за результатами діяльності відділення, додрукарську підготовку монографій, наукових посібників, збірки наукових статей та доповідей за результатами науково-практичної конференції МЧЦ. Науково-технічна бібліотека надає свої послуги не тільки спеціалістам відділення, але й фахівцям Чорнобильської АЕС та спеціалістам, що задіяні у спільних проектах, а також мешканцям міста Славутича.


За п’ять років існування інформаційно-аналітичний відділ виріс у своїй чисельності до 11 кваліфікованих спеціалістів, які забезпечують видавничу, інформаційну та перекладацьку діяльність. До складу відділу входять дві групи – видавницька та технічних перекладів, та науково-технічна бібліотека.

Група технічних перекладів у складі шести висококласних сертифікованих перекладачів здійснює супроводження не тільки усіх спільних проектів, що виконуються спеціалістами Славутицького відділення МЧЦ, але й виконує технічні переклади документації на замовлення сторонніх організацій, забезпечує послідовний переклад в ході зустрічей і засідань, семінарів та учбових курсів. Здійснюються поточні роботи щодо перекладу технічної документації за результатами проектів та іншої документації щодо діяльності Лабораторій.

В 1999 -2000 році було придбано обладнання для здійснення видавничої діяльності (міні-типографії), куди ввійшли:

  • Компютери Pentium-II, Pentium-Ш  11 шт. Мониторы 21” для полиграфических работ 3 шт., Sony 19”  1 шт.

  • Сканер AGFA DUOSCAN T2000 XL, формат А3, для полиграфических работ. Максимальное оптическое разрешение 2000х2000 dpi.

  • Сканеры HP ScanJet ADF, формат А4  2 шт.

  • Принтеры ч/б, формат А4, HP LaserJet 1200 Series 2 шт., HP LaserJet 6L 1 шт.

  • Принтер цветной лазерный Tektronix Phaser 740, формат А4, для профессиональной печати, разрешение 1200х1200 dpi.

  • Принтер цветной лазерный Xerox Phaser 790, формат А3, для профессиональной печати, разрешение 600х600 dpi.

  • Плоттер HP DesignJet 750 C Plus, формат А0  для печати цветных плакатов.

  • Ризограф Risograph GR 3750 + Sorter, формат А3  устройство оперативной полиграфии для печати ч/б изданий малыми тиражами (120 оттисков в мин.).

  • Фотоаппарат профессиональный Canon EOS 30 QD.

  • Цифровая видеокамера профессиональная Canon Camcoder miniDV.

  • Цифровой фотоаппарат Canon PowerShot S10.

В результаті цього Славутицька лабораторія отримала можливість здійснювати макетування повнокольорових буклетів, брошур, календарів, плакатів; швидке тиражування у великій кількості чорно-білих листівок, буклетів, збірок тез доповідей; друкування в невеликих об’ємах повнокольорової продукції, зокрема кольорових креслень, графіків, малюнків великого формату.
Спеціалісти інформаційно-аналітичного відділу беруть активну участь у здійсненні всіх заходів, що організовуються або проходять у Славутицькому відділенні Міжнародного Чорнобильського центру та провадять свою діяльність у відповідності до поставлених завдань та запланованих заходів. Одним з основних проектів, що здійснюють спеціалісти відділу є міжнародна науково-практична конференція МЧЦ.


  1. Міжнародна науково-практична конференція МЧЦ


Славутицьке відділення МЧЦ є ініціатором та організатором щорічної науково-практичної конференції МЧЦ "Міжнародне співробітництво – Чорнобилю”. Конференція проводиться щорічно, починаючи з 17 липня 1997 р., за участю Міністерства енергетики США, Міністерства торгівлі та промисловості Великої Британії при підтримці Чорнобильської атомної електростанції та спрямована на освітлення досліджень та технічних проектів, які здійснюються на Чорнобильському майданчику, загальних проблем зняття з експлуатації ядерних установок та проблем координації і об’єднання зусиль, спрямованих на пом’якшення наслідків закриття Чорнобильської АЕС. За звітний період вже проведено п’ять конференцій.

За п’ять років інтерес до конференції значно зріс і вона перетворилась на міжнародний форум який зараз збирає учених, державних діячів, фахівців, бізнесменів, представників промисловості владних та фінансових структур з багатьох країн світу. Зокрема, в останній конференції 2001 року, яка проходила під девізом “З безпечними ядерними технологіями   у XXI сторіччя”, взяли участь близько 200 науковців та фахівців з України, США, Великої Британії, Японії, Німеччини, Франції, Росії, Литви, Італії та Канади, представники Європейської комісії та МАГАТЕ, Європейського банку реконструкції та розвитку, Міжнародної медичної корпорації США, Українського науково-технологічного центру. На відкритті конференції були присутні представники Адміністрації Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, відповідальні працівники Посольств США, Японії, Італії та Канади. У ході конференції учені та фахівці заслухали і обговорили близько семидесяти пленарних та секційних, а також понад двадцять стендових доповідей. Головними темами доповідей були:

  • Науково-технічні аспекти закриття ЧАЕС і безпеки “Укриття”;

  • Міжнародне співробітництво на майданчику ЧАЕС, в Славутичі та зоні відчуження;

  • Соціально-економічні наслідки закриття ЧАЕС і шляхи їх пом’якшення;

  • Медичні і радіоекологічні аспекти Чорнобильської катастрофи.

Учасники конференції відзначили успішний розвиток міжнародного співробітництва під егідою Міжнародного Чорнобильського центру у Славутичі, де створено потужну науково-виробничу та організаційну структуру для реалізації головної місії Міжнародного Чорнобильського центру, а саме: сприяти міжнародному науковому співтовариству у використанні унікальних умов та об’єктів Чорнобильської зони відчуження з метою отримання нових знань, розробки нових технологій та осмислення уроків Чорнобиля на благо усього людства.


  1. Видавнича діяльність




  1. За підтримки компанії NNC, Велика Британія, в 1999 році започатковано та здійснюється видавництво журналу новин МЧЦ “Insight”. Журнал висвітлює діяльність міжнародного Чорнобильського центру, надає інформацію про стан справ на майданчику Чорнобильської АЕС, та про міжнародні проекти, пов’язані з Чорнобилем, про перетворення об’єкту “Укриття” в екологічно безпечну систему, про наукові радіоекологічні дослідження в чорнобильській зоні відчуження та про соціально-економічні проблеми міста Славутича. Розсилка журналу здійснюється вітчизняним та зарубіжним партнерам та зацікавленим особам, за окремим списком розсилки більше ніж в сорок країн світу. Крім того журнал розміщено на веб-сайті МЧЦ, що дає змогу познайомити з матеріалами журналу широке коло читачів. З метою мінімізації витрат на видання та розповсюдження журналу була проведена робота по залученню рекламодавців. Так у останніх номерах журналу була розміщена платна реклама восьми іноземних компаній (BNFL, AEA Technology, BELGATOM, ANSALDO NUCLEARE, NNC, IAEA, DTI).

  2. Видана монографія “Об’єкт “Укриття”: Історія, стан та перспективи” на російській мові, також вийшло в світ друге допрацьоване і доповнене видання монографії англійською мовою. В даній монографії вперше зроблена спроба узагальнити і систематизувати результати наукових досліджень на об’єкті “Укриття” за десять років, що минули з моменту аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС. Монографія містить докладний аналіз хронології розвитку аварії, діагностики стану зруйнованого енергоблоку, опис систем контролю. Проведено аналіз впливу об’єкту “Укриття” на навколишнє середовище і оцінені наслідки від можливих аварійних ситуацій. Дана оцінка проектів, представлених на конкурс по перетворенню об’єкту в екологічно безпечну систему і розглянуті перспективи реалізації проектів і комплексу робіт по видаленню високоактивних відходів з об’єкту.

  3. Розроблено та видано учбовий посібник «Питання дозиметрії та радіаційна безпека на атомних електричних станціях». В посібнику розглянуто основи дозиметрії і принципи забезпечення радіаційної безпеки, особливості ядерних енергетичних установок, як об’єктів підвищеної радіаційної небезпеки. На підставі досвіду ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, законодавчих і нормативних актів України, а також згідно з останніми рекомендаціями МАГАТЕ, НДКАР, МКРЗ, представлена концепція прийнятного ризику, основи нормування іонізуючих випромінювань, захисту та організації радіаційного контролю на АЕС.

  4. Підготовлено до друку та видано три томи Збірки наукових статей та доповідей з використанням матеріалів щорічної конференції “Наукові та технічні аспекти міжнародного співробітництва” під загальною редакцією В.М.Глигала, А.В.Носовського.

  5. Видано монографію «Ретроспективна дозиметрія учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС». Під ред. доктора фізико-математичних наук В.П. Крючкова і кандидата технічних наук А.В. Носовського.

  6. Підготовлено до друку та видано монографію “Славутич. Питання радіаційної екології”, автори: А.В. Носовський, Б.Я. Осколков, Є.О. Іванов, В.П. Удовиченко.

  7. Видано монографію «Чорнобильська атомна електростанція – Славутич: Медичні аспекти». Під редакцією В.Г. Бебешко, А.В. Носовського, Д.А. Базики.

  8. Підготовлено та видано друкованим виданням річні звіти про діяльність Славутицького відділення МЧЦ за 1997-98 рр., 1999, 2000 роки.

  9. Проведені роботи по підготовці та випуску рекламних матеріалів, куди ввійшли дві брошури про діяльність Лабораторії інженерних розробок та технологій та Міжнародної радіоекологічної лабораторії, рекламний проспект про місто Славутич та інформація про компанії, що існують та здійснюють свою діяльність в Славутичі. Весь пакет рекламних матеріалів було підготовлено на замовлення Департаменту енергетики США до Асамблеї донорів Чорнобильського фонду “Укриття”, що відбулась 29-30 березня 2000 р. в Славутичі.

  10. До кожної щорічної конференції готується та друкується збірник тезисів доповідей, для чого протягом останніх двох років використовуються виключно можливості своєї міні типографії.

  11. Було підготовлено макет та видано буклет про Базу ядерних даних та про Славутицький навчальний центр вищої освіти.

  12. В 2000 році було надруковано збірник тезисів до щорічної конференції Українського наукового центру радіаційної медицини, у кількості 100 примірників.

  13. Підготовлена до друку та надрукована книга міського голови Володимира Удовиченка “Організаційно-економічний механізм соціального розвитку міста в умовах формування ринкових відносин”.


3. Інформаційна діяльність
Спеціалісти відділу здійснюють підготовку та розсилку в основні національні та зарубіжні інформаційні агентства інформаційні повідомлення про всі заходи та події, що відбувались в Славутицькому відділенні МЧЦ. Ведеться постійна робота з засобами масової інформації, налагоджені відносини щодо обміну корисною інформацією атомних станцій України, Ігналінською АЕС у Литві.

В 1999 році було створено веб-сторінку Славутицької лабораторії міжнародних досліджень та технологій а в 2000 р. за фінансової підтримки Департаменту торгівлі та промисловості Великої Британії розроблено спільний веб-сайт МЧЦ та Славутицької лабораторії, де розміщена і періодично поновлюється інформація про діяльність Чорнобильського Центру та лабораторій, що входять до його складу, про Чорнобильську АЕС та об’єкт “Укриття”, новини атомної енергетичної галузі України та новини про всі заходи, що проводяться в Славутицькому відділенні МЧЦ, фото-галерея. Нещодавно встановлено зв’язок з іншими сайтами, зокрема міським сайтом Славутича, та сайтом Соціального проекту TACIS “Пом’якшення соціальних наслідків закриття Чорнобильської АЕС”.
Здійснювалась підтримка в організації та проведенні засідань Ради учасників Міжнародного Чорнобильського центру.

Оформлено мобільний виставковий стенд та інформаційні стенди, де розміщена інформація та фотоматеріали, що відображають напрямки діяльності Лабораторій, досягнення та основні результати робіт в рамках спільних проектів, що здійснюються і спрямовані на Чорнобильську АЕС та об’єкт “Укриття”, про основні події та візити високопоставлених осіб до Славутицького відділення МЧЦ.

Спеціалісти відділу завжди надають допомогу іншим підрозділам у підготовці, оформленні та виготовленні презентацій як на кольорових слайдах так і в електронному вигляді для демонстрації за допомогою мультимедійного проектора, плакатів та інших наочних посібників для семінарів та учбових курсів. Такі послуги надаються не тільки для керівництва і спеціалістів Лабораторії, але і для адміністрації міста та інших організацій.

Оформлена виставкова експозиція Славутицької лабораторії на постійно діючій виставці в Інформаційному центрі-представництві Чорнобильської АЕС та надані для інформаційно-представницької служби ЧАЕС рекламні та інформаційні матеріали щодо діяльності Лабораторії.

Здійснюється публікація наукових та аналітичних статей за результатами досліджень в спеціалізованих періодичних виданнях, таких як журнал «Проблеми Чорнобиля» (МНТЦ «Укриття»), «Ядерна і радіаційна безпека» (ДНТЦ ЯРБ), “Атомна енергетика та промисловість України” (Укратомвидав), “Київський політехнік” (КПІ) та ін.

З метою підвищення іміджу і реклами діяльності Славутицька лабораторія міжнародних досліджень та технологій двічі (в 2000 та в 2001 рр) брала участь в Національному проекті «Золота книга ділової еліти України». Була підготовлена інформація для публікації в «Золотій книзі». На презентації видання, яка проходить під час “Міжнародного форуму економічного співробітництва” директору Лабораторії Носовському А.В. було вручено диплом та медаль номінанта зазначеного видання. Провідні експерти зі зв’язків з громадськістю вважають цей національний проект самою потужною системою створення і розповсюдження в світі презентаційно-іміджевої інформації про виробничі та інвестиційні можливості співробітництва з Україною.
4. Участь у проектах


  • Участь у розробці та впровадженню Загальної програми навчання персоналу Об’єкта «Укриття». В рамках цього проекту були розроблені учбові матеріали і проведено навчальні курси з загальної техніки безпеки для персоналу підрядних організацій, що працюють на об’єкті «Укриття».

  • Спеціалісти відділу беруть участь у проекті “Пом’якшення соціальних наслідків виведення ЧАЕС з експлуатації”, що здійснюється в рамках програми Європейської Комісії ТАСIS.

  • Випуск журналу новин МЧЦ “Insight”.

  • Організація та проведення щорічної конференції МЧЦ.

  • Формування бібліотечного фонду Науково-технічної бібліотеки.

  • Підтримка маркетингової служби СВ МЧЦ.

  • Адміністративна підтримка представництва PNNL у м. Славутичі.

  • Адміністративно-технічна підтримка Проекту нової опалювальної котельні на проммайданчику ЧАЕС.


5. Навчання та підвищення кваліфікації

Спеціалісти відділу постійно підвищують свій професійний рівень та кваліфікацію, беручи участь у семінарах, на курсах, та навчаючись у вищих учбових закладах. Так з 13 спеціалістів вісім мають вищу освіту, п’ять спеціалістів навчаються в інституті, один спеціаліст – у Київській школі паблік-рілейшнз, п’ять спеціалістів навчаються на курсах англійської мови. Спеціалісти відділу брали участь у семінарах і тренінгах, що проводились в Славутицькій лабораторії: управління проектами; управління закупками в проектах; інформаційні технології управління проектами; курс з навчання внутрішніх аудиторів з системи якості; мотиваційне лідерство, та ін.


6. Науково-технічна бібліотека
В Славутицькому відділенні МЧЦ діє науково-технічна бібліотека, яка вже має достатній бібліотечний фонд і користується популярністю не тільки у спеціалістів, що працюють в Лабораторії, але й у працівників Чорнобильської АЕС і міста Славутич, які, так або інакше, причетні до діяльності Лабораторії. Бібліотечний фонд формується з науково-технічної літератури самих різних напрямків: ядерна і радіаційна безпека, ядерна фізика, атомна енергетика, екологія, біологія, медицина, економіка та бухгалтерський облік, правова література, довідкові посібники і словники, література з комп’ютерних програм і технологій. Вся література проходить бібліографічну обробку, класифікується згідно з УДК та вноситься до бібліотечної бази даних. До архіву бібліотеки прийнято на зберігання та зареєстровано .......... звітних документів за результатами спільних проектів. Бібліотечний фонд активно поповнювався, постійно закуповується нова науково-технічна література та оформлюється підписка на періодичні видання. На сьогодні бібліотечний фонд нараховує ................. томів. На наступний рік оформлена підписка на ......... найменувань періодичних видань, з них ...... - це російські видання, ... - українські.

СУСПІЛЬНА І СПОНСОРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ



Під керівництвом і при активній участі Славутицької лабораторії міжнародних досліджень та технологій, здійснювався дитячий проект «Співробітництво між дітьми Славутича і Річланда». В рамках проекту, починаючи з липня 1997, було проведено ряд відеоконференцій між школярами Славутича і Річланда, поширювався культурний обмін між школярами і вчителями Річланда і Славутича. В рамках проекту Славутицькою лабораторією було організовано і проведено ряд відеоконференцій між школярами цих двох міст. Діти найшли спільні інтереси і, як результат їх співробітництва, вийшло в світ унікальне видання – книга, що була написана спільними зусиллями дітей Славутича і Річланда. Ця книга була надрукована в США і називається “......................”.

Починаючи з вересня 1997 року стало доброю традицією проводити телемости між студентами Річланда і учасниками щорічного міжнародного фестивалю дитячої творчості, телебачення та преси "Золота осінь Славутича", що проходить під девізом – «Хочу бачити світ щасливим».

Велику роль в спілкуванні між дітьми відіграє всесвітня мережа Інтернет. Тому Славутицька лабораторія надає школам Славутича технічну допомогу в плані безкоштовного надання послуг супутникового каналу зв’язку для виходу в Інтернет. Це дуже важливо ще й тому, що Славутицькі школярі першими на Україні приєдналися до Міжнародної дитячої комп’ютерної програми GLOBE. В рамках цієї програми провадяться екологічні дослідження і вивчаються глобальні питання екології.

Протягом кількох останніх років надавалася інформаційно-технічна підтримка і гуманітарна допомога Центру захисту дітей, де проживають діти інваліди і діти, що залишилися без батьківської опіки. Представники DOE, США також активно допомагають дітям з Центру захисту дітей. На свої кошти вони купують їм шкільні приладдя, медикаменти. До різдвяних свят 2000 р. діти отримали з США посилки з іграшками та одягом. Для дітей з Центру захисту співробітниками Славутицької Лабораторії на кошти DOE була організована різдвяна вечірка зі святковою вечерею, привітаннями, іграми і конкурсами.
Здійснювалася спільна наукова робота з Українським Ядерним Товариством. Директор Славутицького відділення МЧЦ є дійсним членом Правління Українського Ядерного Товариства протягом шести років.

Проводилися спільні роботи з місцевими органами влади м. Славутич, Спілкою виробників товарів та послуг, Агентством з розвитку бізнесу з питань економічного розвитку регіону.


7. Візити та події
Спеціалісти інформаційно-аналітичного відділу брали участь у підготовці усіх семінарів, конференцій, візитів та інших подій, що відбувалися в Славутицькому відділенні МЧЦ, а саме:

  • 23 лютого 2000 року місто Славутич, Чорнобильську АЕС та Лабораторії Міжнародного Чорнобильського центру відвідав з офіційним візитом міністр палива і енергетики України Сергій Тулуб. У насиченій програмі міністр разом з президентом НАЕК “Енергоатом” Володимиром Бронніковим знайшли час для зустрічі з керівництвом Славутицького відділення МЧЦ, де їм була продемонстрована презентаційна програма діяльності Центру і його лабораторій, конкретного доробку на сьогодні, а також можливостей і ресурсів. Це, зокрема, внесок у реалізацію міжнародних програм стосовно зняття з експлуатації енергоблоків ЧАЕС і перетворення об’єкту “Укриття” в екологічно безпечну систему. Керівники міністерства і НАЕК висловились за сприяння і необхідность залучення славутицької бази МЧЦ до практичної підтримки національної атомно-енергетичної галузі. Зокрема президент НАЕК Володимир Бронніков відзначив наступне: “Славутицьке відділення МЧЦ має стати базовою структурою для виконання науково- технічних та інженерних робіт при виведенні з експлуатації Чорнобильської АЕС. Тут буде задіяний персонал, який буде вивільнятися у зв’язку з закриттям станції.”

  • 23 березня 2000 року відбулася церемонія відкриття Міжнародної радіоекологічної лабораторії. Головна ціль створення Міжнародної радіоекологічної лабораторії полягає в залученні найкращих учених з різних країн світу до співробітництва, використанні їх наукового і практичного досвіду в галузі радіоекології та охорони навколишнього середовища у вирішенні питань стосовно рівнів та ефектів радіації в Чорнобильському регіоні.

  • 11 - 12 квітня 2000 року відбувся “Семінар з методів підписання контрактів та оперативного обліку”, підготовлений і проведений спеціалістами Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії США для співробітників Київського та Славутицького відділень Міжнародного Чорнобильського центру. Метою семінару було обговорення та створення налагодженої і взаємовигідної для всіх зацікавлених сторін процедури діловодства та здійснення контрактної діяльності. Основні завдання семінару полягали в тому, щоб ознайомитись, зрозуміти і обговорити системи оперативного обліку і методи підписання контрактів, презентувати методи діловодства та методи підписання контрактів в ТСНЛ.

  • 15 травня в Славутицькому відділенні МЧЦ було підписано контракт з Консорціумом, куди входять три компанії: SGN та CEGEOS (Франція), EWN (Німеччина), на виконання субпідрядних робіт по проекту “Пом’якшення соціальних наслідків виведення ЧАЕС з експлуатації”, що здійснюється в рамках програми Європейської Комісії ТАСIS.

  • 17 - 19 травня 2000 року відбувся візит в Україну директора Управління міжнародної ядерної безпеки і співробітництва Департаменту енергетики США доктора Джеймса Тернера, який в наступні декілька років буде куратором в Департаменті енергетики США питань співробітництва з Україною в галузі ядерної індустрії та пов’язаних з нею задач.

Метою цього візиту було ознайомлення зі станом робіт, що проводяться на ЧАЕС та в Зоні відчуження, а також зустріч з керівництвом Чорнобильської АЕС.

  • 30 - 31 травня 2000 року керівник інформаційно-аналітичного відділу взяла участь у роботі наради “Робота з громадськістю та ЗМІ на АЕС України”, яка була організована Українським ядерним товариством і проводилась на Запорізькій АЕС в м. Енергодар. Основною метою наради був обмін досвідом роботи з громадськістю та ЗМІ між підприємствами галузі, аналіз існуючих проблем і шляхи їх вирішення, організація координуючих і конструктивних дій у сфері паблік рілейшнз, спрямованих на поліпшення цієї роботи.

  • 8 - 9 червня 2000 року в Славутицькій лабораторії міжнародних досліджень та технологій відбулося чергове 19-те засідання Ради головних інженерів атомних станцій (ГІС) України. У підсумковому протоколі засідання Ради ГІС окрім суто технічних рішень, що стосуються безпечної експлуатації атомних станцій, було прийнято декілька важливих організаційних рішень, а саме: про доцільність створення Управління з радіаційного захисту НАЕК «Енергоатом» з розташуванням його в місті Славутич та рішення про те, щоб рекомендувати НАЕК «Енергоатом» і АЕС України використати потенціал Славутицької лабораторії МДТ для надання науково-технічної та інженерної підтримки галузі за напрямками: радіаційний захист; зняття з експлуатації; радіоекологія; підготовка персоналу.

  • З 12 по 16 червня 2000 в Славутицькій лабораторії міжнародних досліджень та технологій проходив учбовий семінар на тему: «Планування робіт щодо зняття з експлуатації енергоблоків АЕС згідно з моделлю МАГАТЕ». Семінар був організований представниками фірми «AEA Technology plc» (Великобританія) при підтримці Департаменту торгівлі та промисловості Великобританії.

В ході семінара представник «AEA Technology plc» д-р М.Т.Кросс і директор Славутицької лабораторії Анатолій Носовський підписали договір про надання сприяння Чорнобильській АЕС з питань планування заходів щодо зняття енергоблоків з експлуатації.

  • З 19 по 23 червня відбулися робочі зустрічі організовані представниками фірми «AEA Technology plc» (Великобританія) та учбовий семінар з радіаційного захисту на АЕС. В ході зустрічі було підписано договір між «AEA Technology plc» та Славутицьким відділенням МЧЦ на виконання спільного проекту “Впровадження в Славутицькій лабораторії процедур з радіаційного захисту”.

  • 29 – 30 червня 2000 року в Славутицькій лабораторії міжнародних досліджень та технологій відбулася нарада керівників служб радіаційної безпеки АЕС України. На нараді були розглянуті питання та проблеми щодо стану радіаційного захисту на АЕС, намічені цілі по створенню Управління радіаційного захисту НАЕК “Енергоатом”. Це Управління планується створити в Славутичі, де наявна достатня кількість спеціалістів та є організація спроможна виконувати функції інженерної та науково-технічної підтримки галузі в цьому напрямку, а саме Славутицька лабораторія міжнародних досліджень та технологій, з якою НАЕК “Енергоатом” вже підписав договір на виконання робіт щодо радіаційного захисту. У протоколі Наради записано ряд методичних рішень щодо організації радіаційного захисту на АЕС, розробки єдиних інструкцій та методик з питань радіаційного захисту, та про створення Програми підготовки спеціалістів з радіаційної безпеки. Центр з підготовки спеціалістів в галузі радіаційного захисту планується створити також в м. Славутич з метою використання місцевого потенціалу і можливості отримання практичних знань на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС.

  • В період з 14 серпня по 1 вересня 2000 р. в Славутицькому відділенні МЧЦ проводився міжнародний робочий семінар з ядерної безпеки. Семінар був організований спеціалістами Славутицької лабораторії міжнародних досліджень та технологій і присвячений вивченню комп’ютерного коду RELAP (версія 3.2). Цей код призначений для детального розрахунку теплових і гідравлічних явищ в ядерному реакторі і аналізу безпеки АЕС. Семінар проводили спеціалісти-викладачі з Національної лабораторії Айдахо (США – INEEL) Кліфф Девіс і Пол Байлес. В роботі семінару брали участь спеціалісти Вірменської АЕС і “АРМАТОМ”, Ленінградської АЕС, Хмельницької і Запорізької АЕС та співробітники Славутицької лабораторії.

  • 25 – 26 вересня 2000 року в місті Славутичі відбувся семінар: «База ядерних даних в Славутичі і перспективи її розвитку для ядерної галузі України», присвячений питанням аналізу і забезпечення безпечної експлуатації об’єктів ядерної енергетики. Семінар організований Славутицькою лабораторією міжнародних досліджень та технологій при підтримці Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії США. В роботі семінару взяли участь сорок шість спеціалістів з різних організацій України та Росії. На семінарі відбувся зацікавлений обмін поглядами з питань використання ядерних даних, підготовки на їх основі проблемно-орієнтованих бібліотек ядерних даних, використання кодів для ядерно-фізичних і тепло-гідравлічних розрахунків, аналізу і моделювання аварійних ситуацій на АЕС. В ходе семінару відбулась презентація оригінального програмного забезпечення «Атлас нейтронних перетинів». Учасники семінару заслухали вісімнадцять доповідей, присвячених різним аспектам ядерної безпеки, в тому числі безпеки об’єкта «Укриття» в плані оцінки ризику критичності паливовмісних мас.

  • 21 листопада 2000 р. в Славутицькому відділенні Міжнародного Чорнобильського центру японська корпорація «Хітачі» провела семінар-презентацію своїх новітніх технологій в галузі ядерної енергетики, зокрема щодо поводження з ядерно-небезпечними матеріалами. В роботі семінару взяли участь провідні спеціалісти Чорнобильської АЕС, об’єкта «Укриття», співробітники Славутицької лабораторії міжнародних досліджень та технологій, а також інших підприємств і організацій міста енергетиків - Славутича. В найближчому майбутньому японські спеціалісти з корпорації «Хітачі» планують взяти участь в тендері в рамках реалізації Міжнародного Плану здійснення заходів об’єкті «Укриття» (SIP).

  • 15 листопада 2000 р. в Славутицькому відділенні МЧЦ відбулась презентація Microfinance Bank (MFB) — першого фінансового закладу, який спеціалізується на кредитуванні малого бізнесу в Україні. В основу діяльності банку покладено досвід країн Західної Європи і Північної Америки в галузі мікрокредитування. Засновником банка є Європейський Банк реконструкції і розвитку, Міжнародна фінансова корпорація, Німецько-український фонд, Американський державний фонд WNIS, голландський фонд DOEIV та німецька інвестиційна компанія ІМІ.

MFB починає свою діяльність з середини грудня поточного року і саме в Славутичі — цю умову було спеціально обговорено засновниками банку як один із заходів міжнародної допомоги з приводу закриття ЧАЕС.

  • 2 грудня 2000 р. місто Славутич відвідав Посол США Карлос Паскуаль. Метою його приїзду було ознайомлення з життєдіяльністю міста Славутича. Посол США відвідав Славутицьку лабораторію міжнародних досліджень та технологій Міжнародного Чорнобильського центру, ознайомився з її діяльністю та результатами досліджень, що здійснюються в рамках міжнародних проектів. В рамках візиту у міськвиконкомі відбулася зустріч з міським головою Володимиром Удовиченко, генеральним директором ЧАЕС Віталієм Толстоноговим, директором Славутицької лабораторії міжнародних досліджень та технологій Анатолієм Носовським. Під час розмови за “круглим столом” гостя проінформували про проблеми міста Славутича у зв'язку з закриттям Чорнобильської станції, перспективні напрямки працевлаштування та створення робочих місць. Під час зустрічі основний акцент уваги був зосереджений на питаннях співпраці. В своїй промові міський голова Володимир Удовиченко звернув увагу Посла на проблемні питання Славутича, в яких США в змозі надати підтримку, а саме: про перенос офісу МЧЦ в Славутич, тому що Славутич і в прямому, і в переносному значенні вже є Міжнародним Чорнобильським Центром, тому і основний офіс його повинен бути в місті; залучення інших країн “великої сімки” до більш активної співпраці з МЧЦ; залучення до співпраці з Славутицьким навчальним центром вищої освіти провідних Університетів США, приміром університетів штату Джорджія і штату Техас з метою заснування вищої освіти в Славутичі з проблем екології. Також Посол ознайомився з роботою Центру управління протиаварійними діями Чорнобильської АЕС, де відзначив, що Департамент енергетики США підтримує ідею створення в Славутичі на базі ЦУПД ЧАЕС навчально-аварійного центру, і що уряд США намагатиметься віднайти можливість участі в цій роботі через Славутицьку лабораторію міжнародних досліджень та технологій.

  • 13 грудня 2000 р., напередодні зупинки останнього з діючих блоків Чорнобильської АЕС на базі Славутицького відділення Міжнародного Чорнобильського центру відбулася зустріч співпрацівників проекту TACIS “Пом’якшення соціальних наслідків закриття Чорнобильської АЕС” з представниками українських та іноземних засобів масової інформації. Мета зустрічі – ознайомити журналістів з основними напрямками програми TACIS в Україні в цілому і в Славутичі зокрема. Проект, заснований консорціумом SGN і CEGOS (Франція) та EWN (Німеччина), є частиною заходів, що здійснюються в рамках Меморандуму про взаєморозуміння (МВП), підписаного в грудні 1995 року.

  • 14 грудня 2000 р. в рамках заходів щодо закриття Чорнобильської АЕС, Славутич відвідав Президент України Леонід Кучма. Згідно з програмою візиту Президент ознайомився з роботою Славутицької лабораторії міжнародних досліджень та технології – відділенням Міжнародного Чорнобильського центру, зустрівся з мешканцями міста, а також дав прес-конференцію представникам українських та іноземних засобів масової інформації щодо шляхів вирішення проблем соціального захисту славутчан у зв’язку з достроковою зупинкою єдиного моноутворюючого об’єкту міста – Чорнобильської АЕС. Під час відвідин Міжнародної радіоекологічної лабораторії Президент ознайомився з основними напрямками діяльності та результатами робіт Міжнародного Чорнобильського центру в Славутичі. Леонід Кучма висловив своє задоволення з приводу тих досягнень та результатів наукових досліджень, що він тут побачив і сказав, що відтепер цьому Центру буде приділятися більше уваги з боку Уряду, та висловив думку про те, що Міжнародний Чорнобильський центр повинен бути саме тут у Славутичі і що саме Центру відводиться велика роль у вирішенні проблем пов’язаних зі зняттям станції з експлуатації.


Начальник

інформаційно-аналітичного відділу О.П.Толкач

В період з 26 по 29 травня цього року проходив візит на Україну заступника Міністра Енергетики США пана Глотьє. 27 травня пан Глотьє відвідав Чорнобильську АЕС, об’єкт «Укриття» і місто Славутич. До складу делегації входили високопоставлені ооби - представники Міністерства Енергетики США і України, посол США в Україні, представники національних лабораторій США, ділових кіл Америки і України. Під час відвідання об’єкту «Укриття» делегації була продемонстрована робота робототехнічної системи «Піонер», розробленої американськими спеціалістами.

Делегація відвідала також Славутицьку лабораторію міжнародних досліджень і технологій, де ознайомилася з роботою аналітичного тренажера 3-го енергоблока Чорнобильської АЕС, з можливостями Бази ядерних даних, прийняла участь у відеоконференції між Річландом і Славутичем, в якій брали участь мери цих двох міст і представники малого бізнесу.

В рамках візиту відбулася презентація Міжнародної радіоекологічної лабораторії, що знаходиться на стадії будівництва. «Дерево дружби», посаджене паном Глотьє, має символізувати плідне співробітництво між США і Україною, яке вже зараз має добру основу і непогані перспективи. Заступник міністра Енергетики США наочно впевнився в тому, що ведеться велика робота за спільними проектами в галузі підвищення безпеки діючих енергоблоків, зняття з експлуатації енергоблоків ЧАЕС і перетворення об’єкту «Укриття» в екологічно безпечну систему.
9.2. 4 жовтня 1999 року проходив візит в місто Славутич делегації США на чолі з новим Головою Комісії з ядерного регулювання пані Гретою Дайкус. В ході свого візиту пані Дайкус зустрілася з керівництвом Чорнобильської АЕС, мером міста Славутич і відвідала відділення Міжнародного Чорнобильського Центру «Славутицьку лабораторію міжнародних досліджень та технологій». Пані Дайкус дала високу оцінку роботі, що здійснюється персоналом Славутицької лабораторії. Зокрема, вона зазначила: «Лабораторія є прекрасною базою для розвитку наукових досліджень в м. Славутичі і має усі можливості для організації міжнародних проектів, спрямованих на виведення з експлуатації енергоблоків атомних станцій, а також проведення радіоекологічних досліджень в зоні відчуження. Славутицька лабораторія, якою я її побачила – це нові наукові розробки і технології, міжнародні проекти і технологічні дослідження, високий професіоналізм і нові робочі місця для Славутича. В майбутньому Лабораторія повинна стати одним з провідних наукових центрів не тільки України, але і східної Європи».

Одним з найважливіших факторів успішної діяльності Лабораторії є колектив її співробітників. Цілями програми управління людськими ресурсами є об'єднання та оптимізація знань, навиків та можливостей працівників Лабораторії для вирішення поставлених перед нею завдань.

Розвиток кожного члена колективу Лабораторії, широкі можливості для особистої ініціативи забезпечуються завдяки відкритому мотиваційному стилю управління, делегування відповідальності на всі рівні роботи. Це створює умови для професійної автономії працівників Лабораторії і дає змогу стимулювати у них творчу ініціативу. Разом з цим Лабораторія є цілісним науковим комплексом, функціонування якого спрямоване на отримання результату. Вдосконалення багатогранності працівників, постійний розвиток їх навиків, врахування пропозицій, спрямованих на створення клімату взаємоповаги і взаємодопомоги в колективі, є невід'ємною складовою частиною роботи з кадрами.
Персонал постійно підвищує свій професійний рівень і протягом року фахівці відділення брали участь у багатьох навчальних семінарах та курсах.

Схожі:

За фінансовий рік, що закінчився 31 грудня 2014 року
Звіт про фінансовий стан) станом на 31. 12. 2014 р., Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід), Звіт про власний капітал,...
М. Харків 15 січня 2009 року Були присутні: 9 чол. Голова зборів: Шапаренко С. О. Порядок денний
Звіт керівництва Товариства про діяльність у 2008 році. Звіт ревізійної комісії про діяльність Товариства
ПРОТОКОЛ СХОДУ ЖИТЕЛІВ
Начальник інформаційного-аналітичного відділу апарату райдержадміністрації Т. Б. Демянчук
АУДИТОРСЬКИЇ ВИСНОВОК АУДИТОРСКОЇ ФІРМИ «КАПИТАЛ ГРАНД» ЩОДО ФІНАНСОВОЇ...
Ломбарду, Звіт про діяльність Ломбарду; Звіт про рух грошових коштів, Звіт про власний капітал, Баланс на 31 грудня 2012р, Звіт про...
Список літератури щодо теми «Обдарована дитина» Указ Президента України...
Указ Президента України Про Програму роботи з обдарованою молоддю на 2001 2005 роки від 08. 02. 2001
ПОЯСНЕННЯ про заповнення звіту "Про діяльність біржі" за формою №1-біржа 1 І. Загальні положення
Звіт про діяльність біржі за формою №1-біржа складають біржі усіх видів діяльності за І квартал, І півріччя, 9 місяців і за рік у...
План роботи відділу організаційно-методичної та інформаційно-бібліографічної...
Переглянути і відібрати документи для занесення до СКС. Розписувати періодику, збірники, анотувати для поповнення СКС
2001-2002 РОКИ
Основною метою приватизації у 2001-2002 роках с створення умов для сприяння підвищенню ефективності діяльності підприємств, установ,...
ЗВІТ незалежних аудиторів ПРО ДОСТОВІРНІСТЬ ФІНАНСОВОЇ ТА СПЕЦІАЛЬНОЇ...
Свідоцтво АПУ про внесення в Реєстр суб’єктів аудиторської діяльності №0218 від 26. 01. 2001 р
ЗВІТ незалежних аудиторів ПРО ДОСТОВІРНІСТЬ ФІНАНСОВОЇ ТА СПЕЦІАЛЬНОЇ...
Свідоцтво АПУ про внесення в Реєстр суб’єктів аудиторської діяльності №0218 від 26. 01. 2001 р
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка