Тема. Рівняння. Мета: освітня


Скачати 38.59 Kb.
Назва Тема. Рівняння. Мета: освітня
Дата 11.02.2014
Розмір 38.59 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи
Тема. Рівняння.

Мета:

освітня: Вироблення навичок розв’язування рівнянь за правилами знаходження невідомих компонентів додавання, віднімання і множення; формувати навички розв’язувати задачі за допомогою складання рівнянь;

розвиваюча: розвивати уміння лаконічно і математично грамотно висловлювати свою думку;

виховна: виховувати працьовитість, спостережливість, кмітливість.

Обладнання. Таблиця-ключ.

Епіграф уроку. „Недостатньо лише мати добрий розум,

головне - раціонально застосовувати його”

Р.Декарт
Хід уроку

І. Організація класу.

"Самоналаштування"

- Покладіть руки на парту, закрийте очі та промовляйте :

Я зможу сьогодні добре працювати на уроці.

Я особистість творча.

Я бажаю всім однокласникам успіхів на сьогоднішньому уроці.

ІІІ. Мотивація навчання

Якось мандрівник ішов по долині і побачив людину, яка, обливаючись потом, тягла у гору важкий камінь.

- Що ти робиш? - запитав мандрівник.

- Несу наверх каміння - сердито відповіла людина.

Пішов мандрівник вище в гору й побачив іншу людину, теж із каменем.

- А ти що робиш? - поцікавився він.

- Всі носять каміння нагору і я несу, - важко дихаючи відповіла друга людина.

Мандрівник забрався ще вище і зустрів третю людину, яка штовхала наверх камінь. Камінь був дуже важким, але очі людини світилися радістю. І йому мандрівник задав те ж саме питання:

- Що ти робиш?

- Я ношу каміння, для того, щоб побудувати дім - спокійно відповіла вона.

Так і ви сьогодні на урок прийшли: хто просто так, хто прийшов, бо всі прийшли, а хтось прийшов - здобувати знання.

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

Відповідно до мети уроку кожний із вас повинен поставити власні цілі, над досягненням яких ви і будете працювати на сьогоднішньому уроці.

V. Актуалізація опорних знань учнів.

Отже, ви знаєте, як важливо уміти розв’язувати рівняння. Давайте пригадаємо прості правила, за якими ми можемо знайти невідомий компонент рівняння.

Запитання класу.

  • Як знайти невідомий доданок?

  • Як знайти невідоме зменшуване?

  • Як знайти невідомий від’ємник?

  • Що називається рівнянням?

  • Що означає розв’язати рівняння?

  • Що таке корінь (розв’язок) рівняння?

Усний рахунок.

На дошці заздалегідь заготовлена таблиця-ключ, що дозволяє знайти букви задуманого слова. Букви відповідають числам, які є коренями даних рівнянь. Рівняння необхідно розв’язувати по порядку. Для успішного оволодіння навичками розв'язування рівнянь слід обов'язково вимагати від учнів формування правил знаходження невідомих компонентів дій.

х – 12 = 3

6+х = 9

10-х = 8

2+х = 12

10- х = 5

х + 5 = 12

1 –х = 0

Таблиця- ключ:

5

3

1

15

2

10

7

д

о

і

м

л

о

ц

Задумане слово „Молодці”

VІ. Вироблення навичок.

1.Розвязати рівняння(по рядах)

І к.
ІІ к.
ІІІ к.

Індивідуальні картки

(х + 320) – 243 = 454

912 – (р + 39) = 625
(x – 120) – 763 = 610

(1900 – k) – 279 = 1268
(х + 358) – 459 = 126

(х - 385) + 269 = 475
(х - 296) – 348 = 219

879 - (458 + х) = 231
951 - (х - 354) = 882

549 - (425 - х) = 448

2. Фізкультхвилинка.

Стільки раз ногою тупни: 24:8

Стільки раз в долоні плесни: 48:8

Ми присядем стільки раз: 16:4

І нахилимось в той час: 64:8

Підстрибнемо рівно стільки: 16:8

Ну й рахунок! Гра та й тільки.

3. Розв’язування задачі за допомогою складання рівнянь.

Перебуваючи на безлюдному острові Робінзон Крузо навчив рахувати свого папугу від 1 і до деякого числа. Якби до цього числа додати 30, то отримаємо півсотні. До якого числа умів рахувати папуга Робінзона Крузо?

4. Робота з підручником

Письмово: № 288

5. Додаткове завдання.

№290.

VІІІ. Підсумок уроку.

Рефлексія

Давайте оцінимо кожний свою роботу за урок. Пригадаємо притчу, яку я розповіла вам на початку уроку. Намалюйте на папері відповідно 1, 2 або 3 круги, якщо ви працювали, так як перша, друга чи третя людина.

Технологія „Незакінчені речення”

Учні працюють з відкритими реченнями: „На сьогоднішньому уроці ми дізналися...”, „На сьогоднішньому уроці найважливішим відкриттям для мене було...” та „На початку уроку я поставив перед собою ціль. Ось як я її досягнув...”

ІХ. Домашнє завдання.

§ 2, п. 10, №№ 289, 291(1).

Схожі:

Урок №3 Тема. Рівняння та його корені
Мета: домогтися свідомого сприйняття змісту поняття «рівняння»; по­глибити, розширити та узагальнити знання учнів про рівняння, здобуті...
Тема: Квадратні рівняння. Теорема Вієта. НАВЧАЛЬНА МЕТА
Вивчити теорему Віета та їй обернену, вміти застосовувати при знаходженні суми і добутку коренів зведеного квадратного рівняння,...
Тема: Різноманітність екосистем. Розвиток і зміни екосистем. 11 клас, екологія Мета : Освітня
Освітня: розширити знання учнів про біогеоценози, ознайомити з різноманітністю природних та штучних ценозів
Тема. Угруповання та екосистеми. Склад і структура угруповань. Мета: Освітня
Освітня: сформувати поняття про біоценоз (угруповання), біогеоценоз, екосистему; охарактеризувати їх структуру і властивості; з’ясувати...
Урок Тема уроку : Рівняння
Мета уроку: узагальнити знання учнів про рівняння, продовжити формування навичок розв я
Лінійні рівняння з параметрами та рівняння, які зводяться до них
Дидактична мета: сформувати в учнів поняття параметра, лінійного рівняння з параметром. Навчати іх дослідувати та розв’язки. Виробити...
Урок №54 Тема
Тема. Підсумковий урок з теми «Квадратні рівняння. Формула коренів квадратного рівняння. Теорема Вієта»
Тема: Іграшки. Слова: “
Мета. Освітня: ознайомити дітей з ігровими традиціями, вчити весело та з користю проводити час
УРОК 58 Тема уроку: Розв'язування логарифмічних рівнянь
Мета уроку: формування умінь учнів розв'язувати логарифмічні рівняння різними методами: зведення логарифміч­ного рівняння до алгебраїчного;...
УРОК 31 Тема уроку: Диференціальні рівняння. Мета уроку: Познайомити...
Перевірити правильність виконання домашніх вправ та відпо­вісти на запитання, які виникли в учнів при виконанні домашніх завдань
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка