Урок 6
Підтема : Одяг британців /
What People Wear in Britain
Мета : Повторити і активізувати лексичні одиниці теми.
Розвивати комунікативні вміння учнів.
Навчати описувати одяг.
Практикувати учнів у письмі.
Ознайомити з різновидами шкільної форми у Великій Британії.
Виховувати інтерес до життя однолітків в інших країнах.
Обладнання: підручник, робочий зошит, папір і олівці, картки для
самостійної роботи, сигнальні картки.
ХІД УРОКУ
І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
Привітання, бесіда з черговим.
Див. урок 2
Повідомлення теми та мети уроку.
Today the topic of our lesson is what British people wear. We are going to speak about clothes in general, and about English school uniform.
-
Уведення в іншомовну атмосферу.
Повторення пісні « Old MacDonald Had a Farm ».
Розгадування кросворду. Учні отримують картки, на яких вони повинні розгадати кросворд: вписати назви речей з одягу. Якщо учні правильно виконають завдання вони отримають ключове слово кросворду.
Now you must fill in the crossword and find a key-word in red line.
/ Додаток 6, завдання 1 / 4. Перевірка домашнього завдання. Впр.5 ( с. 143 ).
Два-три учні читають запитання, які вони склали.
II. Основна частина уроку
1. Подання тексту для читання. Впр. 2 ( с. 144 ).
Етап підготовки до читання. Впр. 1 ( с. 144 ).
Бесіда з учнями за малюнками вправи.
Look at the pictures on page 144.
What clothes are the people wearing?
What colour is the girl's dress? Is it modern?
What colour is the woman's jacket? Do you like it?
Do you like girl's green boots? Do you wear green boots?
Учні відповідають на запитання.
а) Читання з метою вилучення певної інформації.
Учні самостійно читають текст і заповнюють табличку у зошиті.
Read the text and write what clothes wear:
Men
Women
Both
Boys
Girls
По закінченні роботи учні по черзі читають виписані слова.
б) Учні ланцюжком читають текст, учитель стежить за їхньою вимовою.
3. Етап перевірки розуміння
змісту тексту.
Впр
. З
(с.144)
а) Вибір правильних тверджень до тексту. Контроль розуміння здійснюється за допомогою сигнальних карток.
Учитель читає твердження до тексту, а учні піднімають червоні картки, якщо твердження не відповідає змісту, або зелені картки, якщо відповідає.
People in Great Britain wear European clothes.
The women wear suits, trousers and shirts.
In autumn and winter the women wear dresses and skirts.
In Great Britain schoolchildren must wear uniforms.
Schoolchildren wear school jackets.
The boys usually wear black stockings and shoes.
б) Учні, використовуючи заповнену таблицю у зошиті, відповідають на запитання вправи в парах, а потім перед класом. Учитель контролює правильність логічної
та граматичної будови
речень.
Розвиток умінь монологічного мовлення.
Учні поділяються на групи по чотири - п'ять чоловік, обговорюють, яку шкільну форму вони хотіли б мати, і малюють її. По закінченні роботи кожна група подає свій проект: вивішують малюнок
шкільної форми на
дошці, і
один з
представників
групи описує її. Інші учні можуть ставити запитання. Після презентації учні обирають найкращий проект.
Фізична та мовленнєва розминка. Див. урок 3.
Письмо.
а) Робота у зошитах. Впр. 4 ( с. 145 )
Учням по варіантам пропонується самостійно описати учнівську форму на малюнках до цієї вправи. Учні, які першими з варіантів виконали завдання, читають свої описи, інші учні можуть доповнювати їх. Учитель контролює правильність виконання завдання.
б) Робота з картками.
Учитель роздає учням картки, де між літерами «сховані» слова з назвами предметів одягу. Завдання учнів знайти ці слова. Перемагає той, хто першим впорається із завданням.
/ Додаток 6, завдання 2 /
III. Заключна частина уроку.
Запис та пояснення домашнього завдання. Впр. 5 ( с. 145 ).
Написати лист другові в Англію, в якому описати
свою
шкільну форму.
Write your English friend a letter. Tell him/her about your school uniform.
Підведення підсумків уроку.
Today we spoke about clothes. What clothes do you like to wear? Why? What kind of clothes don't you like? What do you think
about wearing school uniform? The lesson is over. You are free. Have a rest. Good bye!