|
Скачати 52.71 Kb.
|
II. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ І ВЕЛИЧИНИ ТЕМА 4. ТОЧКА. ПРЯМА. ВІДРІЗОК. ПРОМІНЬ. ЛАМАНА. КУТ УРОК 45 Тема: Розв'язування вправ на побудову та вимірювання кутів. Мета: Закріплення навичок побудови та вимірювання кутів; розвиток логічного мислення учнів. План уроку
Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання Учитель пропонує учням правильне розв'язування вправ домашнього завдання, заздалегідь написане на дошці; коментують його учні. Ще раз повторюються основні моменти. Учні роблять поправки у зошитах або записують розв'язування тих задач, з якими не впоралися вдома. ІІ. Актуалізація опорних знань Математичний диктант Робота виконується за варіантами (у квадратних дужках наведено завдання для II варіанта). Два учні працюють за дошкою. Після диктанту проводиться взаємоперевірка в парах і на дошці. Максимальна оцінка— 11 балів (завдання № 10 оцінюється у 2 бали). Оцінки виставляються за бажанням учнів.
III. Розв'язування вправ і задач Завдання на побудову кутів Кожен учень отримує аркуш паперу (формат А4) із заготовленими заздалегідь завданнями (на два варіанти). Учні виконують побудову, вимірювання. Завдання № 4—6 однакові для обох варіантів. Для завдань № 4 і 5 учитель готує рисунки на дошці. Бланки із завданнями наведені нижче. Завдання на побудову кутів І варіант
ABC = _______; DEF =________; KST = _______; XZQ =______ .
а) від променя ВА кут 45° в) від променя ST кут 90° б) від променя CD кут 120° г) від променя EF кут 180°
ІІ варіант
STK =_______; DEF =______; ACB =_______; MNP = _______.
а) від променя АВ кут 50° в) від променя TS кут 90° б) від променя DC кут 135° г) від променя FE кут 180°
Рисунки для завдань № 4 і 5 (для обох варіантів), що учитель готує на дошці, наведені нижче. Інформація для учителя Розв'язати завдання № 5 можна за допомогою рівняння. Зразок запису розв'язування: Нехай ONK = х° (х > 0), тоді MNO = (х + 40)°. MNK = MNO = ONK. Складемо і розв'яжемо рівняння: (х + 43) + х = 175, х + 43 + х = 175, 2х = 175 – 43, 2х = 132, х = 66. Тоді ONK = 66°, a MNO = 66° + 43° = 109°. Відповідь: ONK = 66°, MNO = 109°. IV. ПІДСУМОК УРОКУ Фронтальна бесіда Закінчіть речення:
V. Домашнє завдання [3]: № 80, 81 (1, 2 варіанти), № 79 (3, 4 варіанти). Л.Г.Стадник. Математика 5 клас |
УРОК 37. ВИДИ КУТІВ. ВИМІРЮВАННЯ КУТІВ Мета Мета. Ознайомити учнів з одиницею вимірювання кутів, з будовою транспортира та правилами користування ним; зі змістом властивостей... |
УРОК 39. ВИДИ КУТІВ. ВИМІРЮВАННЯ КУТІВ Мета. Систематизувати знання... Запишіть, використовуючи позначення: градусна міра кута МОК дорівнює 35° [кута АВС дорівнює 25°] |
Урок №45 (геометрія, 7 кл) Тема. Задачі на побудову Мета: засвоїти особливості розв’язування задач на побудову, зміст понять «елементарна побудова» та алгоритми розв’язання основних... |
УРОК №41 Тема. Вписані і центральні кути Мета: домогтися засвоєння учнями наслідків з теореми про вимірювання вписаного кута, закріпити знання означення та властивостей... |
УРОК 47 Тема: Практична робота на побудову та вимірювання кутів (Самостійна робота №12.) ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ І ВЕЛИЧИНИ ТЕМА ТОЧКА. ПРЯМА. ВІДРІЗОК. ПРОМІНЬ. ЛАМАНА. КУТ |
УРОК №70 Тема уроку. Розв'язування вправ на читання та побудову графіків... Мета уроку: формування вмінь учнів читати і будувати графіки лінійних рівнянь з двома змінними |
УРОК №30 Тема уроку. Розв'язування вправ Мета уроку: формування вмінь учнів використовувати рівняння прямої до розв'язування задач |
Урок 5 Тема уроку. Розв'язування задач ... |
УРОК 2 Тема. Перпендикулярність прямих у просторі. Розв’язування вправ Мета: формувати в учнів уміння й навички застосовувати теореми 1 і 2 під час розв'язування задач; розвивати просторову уяву, логічне... |
Урок №5 Тема. Означення кута. Рівність кутів. Бісектриса кута. Вимірювання та відкладання кутів Мета: домогтися від учнів засвоєння змісту таких понять: «кут», «елементи кута», «позначення кута», «внутрішня область кута», «промінь,... |