|
Скачати 27.67 Kb.
|
УРОК 35 Тема уроку: Найбільше і найменше значення функції на відрізку. Мета уроку: сформувати в учнів уявлення про найбільше і найменше значення функції; вивести алгорит знаходження їх на даному проміжку. Формувати вміння застосовувати виведений алгоритм до знаходження максимального та мінімального значення функції на проміжку. Розвивати комунікативні здібності, увагу, уміння лаконічно й математично грамотно висловлювати свою думку. Виховувати працелюбність, інтерес до предмету. Тип уроку: Засвоєння нових знань Хід уроку І. Організаційний момент ІІ. Перевірка домашнього завдання. Перевірити правильність виконання домашніх вправ за записами, зробленими на дошці до початку уроку, та відповісти на запитання, що виникли у учнів у процесі виконання домашніх завдань. ІII. Актуалізація опорних знань:
I ![]() Усвідомлення і осмислення правила обчислення найбільшого і найменшого значення функції на відрізку. Р ![]() Р ![]() Отже, неперервна і диференційована функція на заданому відрізку приймає найбільше і найменше значення в стаціонарних точках або на кінцях відрізка. Таким чином, якщо функція у = f(x) неперервна на відрізку [а; b] і має похідну в кожній внутрішній точці цього відрізку, то для знаходження найбільшого і найменшого значень функції на відрізку [а; b] треба: 1) Знайти ОДЗ і перевірити чи входить даний проміжок ОДЗ 2) Знайти похідну даної функції, використовуючи правила диференціювання; 3) знайти критичні точки, розв’язавши рівняння: f’(х) = 0 4) перевірити, чи належать критичні точки даному відрізку. 5) знайти значення функції в критичних точках, які належать відрізку та накінцях цього відрізка; 6) визначити найбільше та найменше значення функції. Приклад 1. Знайдіть найбільше і найменше значення функції f(x) = 4х3 – 9х2 – 12х +6 на відрізку [-2; 0]. Розв'язанняВідповідь: V. Формування умінь і навичок 5.1. Розвязування вправ колективно: Сторінка 127 №№13.1 (1, 3, 5, 6) 5.2. Робота в парах Знайдіть найбільше і найменше значення функції на вказаному проміжку у = 2х3 – 9х2 -3, -1; 4 5.3. Колективно Ст 127 №№ 13.3.(2) 5.4. Самостійна робота навчального характеру: Знайдіть найбільше і найменше значення функції на вказаному проміжку у = х – 1 – х3 – х2 -2; 0 Самоперевірка IV. Підведення підсумків уроку. - алгоритм знаходження найбільшого та найменшого значення на проміжку - Рефлексія «Я знаю.... Я вмію..... Мені важко....» V. Домашнє завдання. - опорний конспект; - виконати завдання ст 90 №№ 1, 2**(1,3) - повторити: арифметична та геометрична прогресії. |
Застосування методів математичного аналізу ПОНЕДІЛОК НАЙБІЛЬШЕ І... ... |
Уроку: Найбільше й найменше значення функції Обладнання: індивідуальні картки з завданнями, ПК, презентація (власна розробка) |
Тема уроку: Застосування похідної до розв’язування прикладних задач Навчальна мета уроку Навчальна мета уроку: Формувати в учнів вміння знаходити найбільше і найменше значення функції при розв’язуванні різних типів прикладних... |
Тема уроку Продовжити формування понять: функція, аргумент функції, значення функції. Ввести і сформувати поняття графіка функції. Навчити учнів... |
УРОК 1 Тема уроку Мета уроку: Узагальнення і систематизація знань учнів про числові функції (область визначення і область значення функцій, зростаючі... |
УРОК №17 Тема уроку Тема уроку. Функції. Властивості функції: нулі функції, проміжки знакосталості, зростання і спадання функції |
Тема: Квадратична функція Графік квадратної функції перетинає вісь у точках з абсцисами 3 і Задати формулою цю функцію, якщо її найбільше значення дорівнює... |
Парціальне опрацювання даних. Відновлення пропущених даних. Видалення... «Аномалії» значення функції з аномальними відхиленнями; «Великі впливи»- значення функції з великим шумами; «Середні впливи» значення... |
УРОК 13 Тема уроку ... |
УРОК 43 Тема уроку Мета уроку: Засвоєння учнями поняття показникової функції, її властивостей і графіка |