КОНСПЕКТ УРОКУ Тема : Створення фреймів


Скачати 38.58 Kb.
Назва КОНСПЕКТ УРОКУ Тема : Створення фреймів
Дата 29.04.2013
Розмір 38.58 Kb.
Тип Конспект
bibl.com.ua > Інформатика > Конспект
ПЛАН - КОНСПЕКТ УРОКУ




Тема: Створення фреймів

Мета: навчитися створювати фрейми різної форми та наповнювати їх вмістом

Методичне забезпечення: інструкції до лабораторної роботи, ПК .

Структура уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Інструктаж до виконання практичного завдання 

ІІІ. Практична робота

ІV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

ХІД УРОКУ
I.Організаційний момент

  • Перевірка присутності учнів

  • короткий інструктаж по правилах безпечної роботи з технікою

ІІ. Інструктаж до виконання практичного завдання 

Способи наповнення фрейму вмістом

У порожній фрейм можна помістити текст або зображення, які після цього втрачають свою самостійність як об'єкти і стають частиною іншого об'єкта - фрейма. Існує кілька способів додавання вмісту до фрейму.

Спосіб 1-й: текст або зображення знаходяться на смузі набору

1. За допомогою інструмента "Стрілка" виділіть фрейм.

2. Одночасно, натискаючи клавішу <Shift>, виділіть об'єкт, який ви збираєтеся розмістити у фреймі.

3. Виконайте команду Елемент  Фрейм  Додати вміст.

При поміщенні текстового блоку у фрейм команда виявилася недоступною для виконання (пофарбована в сірий колір)? Перевірте, чи не зчеплений чи текстовий блок з іншими блоками. Такий блок помістити всередину фрейму неможливо.

Спосіб 2-й: текст або зображення зберігаються у вигляді файлу

1. За допомогою інструмента "Стрілка" виділіть фрейм.

2. Виконайте команду Файл Помістити.

3. При завданні параметрів відзначте варіант Within frame (Як вміст фрейма).

Cпосіб 3-й: текст вводиться з клавіатури

1. Перейдіть на інструмент "Текст".

2. Клацніть мишею в порожньому або в текстовому фреймі й введіть текст безпосередньо у фрейм.

Подвійний клацання по фрейму на панелі інструментів, відкривається вікно - Параметры фрейму:

• вирівнювання щодо меж фрейму по горизонталі й вертикалі

• масштабування зображення за розміром фрейму або за розміром зображення

• відступ від краю фрейму .

Фрейм також як текстовий блок обмежений ручками (вушками).

Фрейм видно і порожній, а текстовий блок порожнім не буває і при знятті з нього виділення (тобто не заповнивши його хоча б одним символом, переходимо до іншого інструменту), він пропадає (зникає).

Фрейм може мати будь-яку форму, а текстовий блок - прямокутну. Можна створити кілька фреймів (заготовки) та залишити їх порожніми (не зникнуть).

Фрейм може мати заливку кольором і контур обведення.

Геометричні об'єкти, намальовані в PageMaker, можна перетворити у фрейми і навпаки, перетворювати фрейми в геометричні об'єкти. Для цього в меню Елемент Фрейм команди перетворити в зображення і перетворити у фрейм.

Текст, поміщений у фрейм, можна редагувати, копіювати через буфер обміну, змінювати стиль, розмір.

Якщо весь текст не вмістився у фрейм, на нижньому маркері буде маленька стрілка-індикатор.

Виділити декілька фреймів - клавіша Shift.

Встановити зв'язок між фреймами - якщо при малюванні фрейма утримувати Ctrl.
ІІІ. Практична робота
Завдання 1. Створіть нову публікацію з наступними параметрами: розмір паперу – Другой, 283х413, книжна орієнтація паперу, кількість сторінок – 16, поля по 10 мм.

На 1 сторінці створіть фрейми та заповніть їх текстом згідно зразка. Малюнки для оформлення сторінки візьміть з папки L_R_7, яка знаходиться на робочому столі.
ІV. Підсумки уроку

  1. Якими способами можна додати вміст до фрейму?

  2. Як відкрити вікно Параметры фрейму?

  3. Чим обмежений фрейм?

  4. Чим відрізняється фрейм від текстового блоку?

  5. Як перетворити фрейм у геометричні об’єкти і навпаки?

  6. Які операцій можна виконувати над текстом поміщеним у фрейм?

  7. Як виділити декілька фреймів?

  8. Як встановити зв’язок між фреймами?

  9. Яку інформацію можна помістити у фрейм?


V. Домашнє завдання

Вивчення конспекту і закінчити практичну роботу

Схожі:

КОНСПЕКТ УРОКУ Тема. Створення фреймів у PageMaker 0
Мета: навчитись використовувати зв’язані фрейми у публікаціях засобами PageMaker 0
План-конспект уроку №3 Тема. Способи створення таблиць. Створення та заповнення таблиць
Мета: ознайомити з різними способами створення таблиць, навчити створювати та заповнювати таблиці
План-конспект уроку«Автоматизоване створеннята публікація веб-ресурсів»
Тема уроку : Автоматизоване створення веб-ресурсів. Ідея. Структура та етапи створення власного сайту
Тема уроку
Тема уроку. Створення нумерованих та маркованих списків. Настроювання параметрів сторінок. Створення колонтитулів
КОНСПЕКТ УРОКУ ТЕМА: Створення  простих та складних багатоколонкових макетів
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: інструкція по лабораторній роботі, персональний комп’ютер з програмою
План-конспект уроку Тема: Історія створення
...
УРОКУ ТЕМА ПРОГРАМИ: Технології комп'ютерної обробки інформації
ТЕМА УРОКУ: Тема уроку: Створення, завантаження та збереження файлів-документів. Введення, редагування та форматування інформації....
Тема по програмі
Тема уроку: Поняття запиту. Створення запитів. Виконання обчислень у запитах. Створення та редагування звітів
ТЕМА ПРОГРАМИ: «Основи роботи на ПК.» Тема уроку
Тема уроку: «Побудова та форматування таблиць. Створення діаграм. Робота з колонками.»
План-конспект уроку інформатики в 7 класі Тема уроку
Тема уроку: Робота з текстовою інформацією. Призначення та основні функції текстового редактора. Текстові процесори. MS Word. Поняття...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка