|
Скачати 43.03 Kb.
|
II. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ І ВЕЛИЧИНИ ТЕМА 5. МНОГОКУТНИКИ: ТРИКУТНИК, КВАДРАТ, ПРЯМОКУТНИК. МНОГОГРАННИКИ: КУБ, ПРЯМОКУТНИЙ ПАРАЛЕЛЕПІПЕД. ПЛОЩІ ТА ОБ'ЄМИ УРОК 51 Тема: Квадрат. Прямокутник. Периметр квадрата і прямокутника. Мета: Вивчення властивостей квадрата і прямокутника, формул периметрів квадрата і прямокутника; розвиток логічного мислення учнів. План уроку
Хід уроку І. Актуалізація опорних знань Фронтальне опитування Зошити з домашнім завданням учитель збирає для перевірки. Для опитування учитель заздалегідь готує рисунки (на дошці, кодоплівці, плакаті).
(Відповідь для учителя: стільці слід поставити у протилежних кутах кімнати.) ІІ. Вивчення нового матеріалу Робота з підручником Учитель пропонує учням розглянути в підручнику матеріал про прямокутник і квадрат. [1]: с. 96. [2]: с. 112. Фронтальне опитування (Для завдань № 1 і 2 учитель має підготувати рисунки.)
а) квадрат зі стороною 3 см? б) прямокутник зі сторонами 15 см і 4 см?
III. Закріплення матеріалу Розв'язування вправ Учні роблять побудови у зошитах, відповідають з місць.
а) прямокутник зі сторонами 3 см і 5 см; б) квадрат зі стороною 4 см.
Після цього завдання учитель пропонує учням узагальнити свої висновки і записати їх під назвою «Властивості квадрата». У зошитах учнів має бути побудова, наведена на рисунку, і висновки до неї: АС = BD; AO = BO = CO = DO; BD AC; ВАС = DAC = ABD = =CBD = 45°.
Відповідь для учителя: Можна скласти два прямокутники (див. рисунки).
а) його довжину збільшити на 2 см? б) його довжину збільшити на 5 см, а ширину збільшити на 3 см? в) довжину і ширину збільшити у 3 рази?
IV. Підсумок уроку Учитель звертає увагу учнів на те, що формули Ркв = 4а , Рпрям = 2(a + b), а також a = Ркв : 4 , а + b = Рпрям : 2 треба знати, щоб швидко розв'язувати задачі. Учитель наводить приклади відповідних задач і разом з учнями розглядає, яким чином здійснюються їх розв'язування.
V. Домашнє завдання [1]: № 362, 367, 369, 379, 382, 383. [2]: № 508, 510, 513, 515, 516, 517. Л.Г.Стадник. Математика 5 клас |
Як він називається? Одна сторона прямокутника 12 см, а друга в три рази більше від неї. Знайди периметр і площу прямокутника |
УРОК 56 Тема: Обчислення площ за формулами ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ І ВЕЛИЧИНИ ТЕМА МНОГОКУТНИКИ: ТРИКУТНИК, КВАДРАТ, ПРЯМОКУТНИК |
УРОК 62 Тема: Обчислення об'ємів. Самостійна робота №14 ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ І ВЕЛИЧИНИ ТЕМА МНОГОКУТНИКИ: ТРИКУТНИК, КВАДРАТ, ПРЯМОКУТНИК |
Тема: Піднесення до квадрату суми і різниці двох виразів. Розв’язування вправ Квадрат суми і квадрат різниці”; використання формул квадрата суми і квадрата різниці при виконанні обчислень, спрощенні виразів,... |
УРОК 61 Тема: Формули об'ємів куба і прямокутного паралелепіпеда ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ І ВЕЛИЧИНИ ТЕМА МНОГОКУТНИКИ: ТРИКУТНИК, КВАДРАТ, ПРЯМОКУТНИК |
Урок №44 Тема. Поняття площі многокутника. Площа прямокутника Формувати вміння застосовувати теореми для обчислення площ прямокутника і квадрата |
Урок №9 Тема. Ромб. Квадрат Мета: працювати над засвоєнням учнями змісту означень, властивостей та ознак ромба і квадрата. Формувати вміння |
УРОК 42. ПРЯМОКУТНИК. ТРИКУТНИК ТА ЙОГО ВИДИ Мета Обчисліть периметр шестикутника, довжини сторін якого дорівнюють 6 см, 8 см, 14 см, 20 см, 22 см і 25 см |
8-й клас. ГЕОМЕТРІЯ Чотирикутник, його елементи. Паралелограм та його властивості. Ознаки паралелограма. Прямокутник, ромб, квадрат та їх властивості.... |
Урок подорож з математики в 2 класі Тема: Вправи та задачі на додавання й віднімання двоцифрових чисел. Вправи на знаходження невідомих компонентів арифметичних дій.... |