О. Буцень Чи є зима?


Скачати 55.89 Kb.
Назва О. Буцень Чи є зима?
Дата 17.12.2013
Розмір 55.89 Kb.
Тип Вопрос
bibl.com.ua > Туризм > Вопрос
Урок

читання, природознавства з елементами інтеграції

на тему:

О. Буцень Чи є зима? Загадки, скоромовки.
Мета: Удосконалювати техніку читання творів, насичені діалогами,виробляти навички чіткої й виразної вимови, вчити голосом, інтонацією передавати настрій дійових осіб, формувати вміння складати план за даними частинами тексту вчити передавати зміст прочитаного, розширити знання учнів про особливості зимівлі окремих тварин, виховувати почуття любові до природи, бережне ставлення до неї.
Обладнання: плакати: роз сипанки слів, скоромовка, складові таблиці, пірамідки слів, словникова робота, вправи на розвиток читацьких навичок, малюнки: сорока, ворона, черепаха, ведмідь, борсук, маски: ворона, черепаха, сорока.
Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань.

1. Організаційний момент.

Закінчилася перерва,

Продзвенів уже дзвінок.

А тепер усі швиденько

Налаштуйтесь на урок.

-Сьогодні …. квітня сонечко зійшло о… годині бажає всім

доброго дня , міцного здоров’я, хорошого настрою.

Я пропоную вам виконати завдання з розсипаних слів скласти і прочитати скоромовку.

У чотирьох черепах по чотири черепашеняти.

- Говоримо пошепки, хором, чітко вимовляючи звуки.

- Який звук найчастіше повторюється?

- Як вимовляється звук [ч]?

- Завжди твердо.

2.Розвиток фонематичного слуху.

-А зараз попрацюємо над чистомовками (початок і закінчення надруковано, добавити основну частину)

Че-че-че-влітку сонечко пече.

Чу-чу-чу-всім спечу по калачу.

Чі-чі-чі-не лежи на печі.

ІІ. Мотивація учнівської діяльності .

1.Розчитування за складовими таблицями.

Таблиця 1 склади з буквою [ч].

Таблиця 2 рядок складів із сполученням [вч].

-Намагайтесь читати рядок складів на одному диханні.

ІІІ. Поставлення теми, мети.

- Сьогодні на уроці ми будемо читати казочку, яку написав О. Буцень, попрацюємо над виразністю читання в особах, будемо вчитися переказувати її за частинами загадувати і відгадувати загадки, складати розповіді про тварин і птахів.

- То ж дружно всім до роботи!

ІV. Первинне сприйняття і усвідомлення учнями навчального матеріалу.

-Прочитайте назву казки.

-Що ви бачите в кінці речення?

1.Читання вчителем.

Про що це свідчить?

-Чому так називається казка? (Про те, що хтось не знає, що буває зима.)

2. Робота над розумінням казки.

- Хто з дійових осіб міг би поставити таке запитання?

- А чому? (Вона взимку спить).

- А які ще тварини могли б поставити таке запитання?

(Ведмідь, їжак, борсук.)

- Чому?

-Так, черепаха, ведмідь, їжак, борсук зими не бачать, тому, що вони з осені засинають і пробуджуються тільки на весні.

3. Підготовка до читання казки.

Робота над пірамідками слів, тлумачення нових слів.

- Я пропоную попрацювати над пірамідками слів, підготуємось до читання казки (Плакат)

Краї зима сніг

Вгору земля вчора

Сорока втечеш звісно

Недарма плетуха корінці

Черепаха забігла сніданок

  • читаємо хором

  • Слухаючи казку ви чули такі слова, зараз вияснимо, що вони означають і кому належать.

Звісно – звичайно;

Плетуха – та що говорить нісенітниці;

Почалапала – поповзла, ледве переставляючи лапи;

Надибала – знайшла;

Дошкуляє – завдає неприємностей, заважає.

V. Фізхвилинка.

VI. Осмислення нового матеріалу.

1. Опрацювання змісту казки.

- Читання І частини казки учнями.

- Про яку пору року йдеться в казці?

2. Вибіркове читання

- Прочитайте, як описано ранок?

- Що збудило черепаху?

- Як черепаха надибала сніданок?

- Як можна назвати цю частину казки?

3. Переказування І частини казки.

- Згадайте про кого і про що читали і передайте зміст прочитаного.

4. Читання ІІ частини казки.

- Зараз будемо читати ІІ частину казки в особах – це розмовляють: сорока, черепаха, ворона.

- Як треба читати слова черепахи?

- А слова сороки?

- А слова ворони?

- А слова автора?

- А щоб зустріч черепахи з сорокою була цікавішою ми одінемо маски.

5. Первинне усвідомлення змісту ІІ частини.

- Яку новину принесла сорока?

- Що схвилювало пташку?

- Чому черепаха не вірила, що наступить зима?

- Як вона пояснювала це сороці?

- Чому сорока розсердилася?

- Який заголовок можна дати цій частині?

6. Читання ІІІ частини казки.

- Кого зустріла сорока наступного дня?

7. Усвідомлення змісту

- Про що сорока скрекотала вороні?

- Яка з пташок уважніша, спостережливіша?

- Чому?

- Який заголовок підібрали до ІІІ частини?

8. Творча робота

- Уявіть себе художниками, який би ви намалювали малюнок до цієї частини?

VII. Узагальнення і систематизація вивченого на уроці.

1. Вправи на розвиток читацьких навичок.

- Всім пропоную попрацювати над цим завданням.

- Розє’днати слова і прочитати речення, впізнати чиї це слова.

Доброгоранкучерепахо!

Вжебагатопташокутекливідзими.

Минулогорокуянавласніочібачиласніг.

  • Чиї це слова?

  • Як потрібно читати слова сороки?

  • Чому? (сорока непосидюча, глузує з черепахи, вважає, що все знає).

2. Розвиток зв’язного мовлення.

На дошці малюнки: сороки, черепахи.

  • Відгадайте загадки.

З відкритим дзьобом, білобока,

Плетуха пташка ця… сорока

Я і стрибаю, я і літаю,

Я про все на світі знаю,

Не затримуюсь на місті,

А розношу швидко вісті.

-Біла латка, чорна латка

по дереву скаче.

  • Куди повзе за собою хатку везе.

  • А які ви загадки знаєте?

3. Складання розповіді про сороку і черепаху(по групах).

-На основі розповідей, загадок, малюнків складіть свою коротеньку розповідь.

І група – про сороку,

ІІ група – про черепаху.

Розповідають, доповнюємо розповідь.

4. Доповни речення (записане на дошці)

Черепаха не бачила зими, бо вона…

а) зимує в теплих краях;

б) взимку спить;

в) ще мало прожило;

VIII. Підсумки уроку.

- Яку казочку ми сьогодні читали?

- Хто автор казки?

- Що найбільше сподобалось на уроці?

- Про кого ми говорили на уроці?

- Про тварин, птахів, про природу і я хочу сказати, що цікавий світ оточує нас, робить наше життя багатим цікавим, тому його потрібно оберігати, любити і допомагати у важку хвилину.

Всім вам, мої хороші, хочу дати таку пораду:

Бережіть природу, любіть діти,

Я до цього все життя вас закликаю.

Хто байдуже ставиться до неї,

Той у грудях серденька не має.

Пам’ятайте це і я, і ви,

Маймо в серці зерна доброти.

Ці зернятка будуть проростати,

Спів почуєте душі своєї.

Про природу станете ви дбати,

Вірним другом будете для неї.

IX. Домашнє завдання.

Виразно читати казку в особах, вміти передавати її зміст

Вуйцик Галина Петрівна

Вчитель початкових класів

Голосківської ЗОШ

І – ІІІ ступенів

Кривоозерського району

Миколаївської області

Схожі:

Олег Буцень Чи є зима?
Анатолій Григорук «Той ще не музика, хто в дудку дме», «Хочеш бути щасливим, не будь лінивим»
УРОК АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ТА ПРАЦІ У 3 КЛАСІ Тема уроку: Прийшла зима....
Мета уроку: повторити й активізувати ЛО теми «Пори року» в усному мовленні учнів; удосконалювати навички аудіювання з теми «Зима....
Зима щедра святами
Обладнання: підручник, ілюстрації до свят, малюнки ялинок, слова до асоціативного куща, кросворд, олівці
Що таке природа?
Погляньте у вікно, все що ви там бачите зима, дерева, кущі, птахи на гіллі назвіть, одним словом
Зима красуня, біла чарівниця. В ній стільки дива дивного й краси!
РЕЦЕНЗЕНТ: доктор педагогічних наук, професор Криворізького педагогічного університету В. О. КОМАРОВ
Прочитайте текст і виконайте завдання 7–10
Це підсніжники перші провидці весни, що не побоялися холоду. (6) Вони підняли свої голівки, неначе мовчки сповіщаючи: як/би не лютувала...
«Зима чарівниця»
Мета. Узагальнити і систематизувати знання дітей про зимові явища природи, про властивості снігу (сніг білий, холодний, пухкий),...
Зима. Вечір. Я чую незвичайну музику. Вона грає тихо і таємничо....
...
Атмосфера
Найзавбачливіші навіть вели спеціальний прогностик на кожну годину. Якщо під вечір потеплішало то перемогло Літо. Коли ж траплялось...
«Зима прийшла і празники привела»
«бібліографія» надовго щезло із вжитку. Його згадали лише коли винайшли книгодрукування. Бібліографами називали топографів. І лише...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка