Тема уроку. Мелодії пташиного співу


Скачати 52.28 Kb.
Назва Тема уроку. Мелодії пташиного співу
Дата 17.12.2013
Розмір 52.28 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Туризм > Урок
Розробка уроку з українського читання в 2 класі

(підготувала вчитель початкових класів Борко Л. М.)

Тема уроку. Мелодії пташиного співу.

Матеріал уроку. Василь Довжик „Акровірш”, Юрій Старостенко „Ходить така чутка…”, Леся Мовчун „Скоромовки”

Мета. Навчитися виразно читати і відтворювати опис соловейка, визначити нове, ставити запитання; розвивати спостережливість, уяву, образне мислення, пізнавальні інтереси, бажання більше знати, прагнення з’ясовувати невідоме; виховувати любов і обережне ставлення до природи.

Обладнання: грамзапис „Соловейко в лузі”, малюнок солов’я, картинки зі словами.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Встаньте, діти, всі скоріше,

Посміхніться всі миліше,

Привітайтесь: „Добрий день!”

Продзвенів дзвінок „Дзелень!”

ІІ. Психоформула

  • Який у вас настрій?

Передайте виразом обличчя. Усміхніться до гостей, до мене, поділіться гарним настроєм з товаришем.

За виразом обличчя я бачу, що все гаразд і загальний ваш настрій можна показати так: (задоволення)

Я бажаю, щоб такий настрій у нас був до кінця уроку. Адже, сьогодні ми уявно перенесемося… (звучить музика „Спів соловейка в лузі”) Куди? Правильно, на луг, поспілкуємося з природою.

ІІІ. Підготовка учнів до сприйняття нового матеріалу.

  1. Гра „Знайди зайве слово”.

  • Діти з дошки читають „Ланцюжки” слів, вибирають „зайве”
    (його підкреслюють на дошці). Пояснюють свій вибір.

Спів, співучий, соловейко, співати.

Набирає, ходить, кажуть, перелітний.

Горлечко, птах, шийка, хвостик.

  • Складіть речення з усіма „зайвими” словами.

(Учні самостійно формують тему уроку)

  1. Читання деформованого тексту ловейСоко – кийрунст тпах зі гленимокруза комстихво. жеДу ромноск барвзанийле, серінький, кавунами, качервим'я

  2. Читання акровірша В.Довженка.

  • Яке слово заховалось в ньому?

4. Розгадування кросворда.

- Якщо не знаєш солов'я, то ніколи не подумаєш, що ця пташка має такий чудовий, мелодійний і дзвінкий… А що саме - дізнайтеся, коли пригадаєте твори, які читали про цю пташку

1) Казка Ю. Ярмиша (Як солов'ятко вскочило в біду)

2) Казка Василя Сухомлинського ("Соловейко і жук")

3) Вірш Л. Костенко ("Соловейко застудився")











































































































































































Звідки ж у цієї непоказної пташки такий чудовий голос?

Так от, ходить така чутка, що … Давайте прочитаємо оповідання Юрія Старостенка, який зібрав і записав усі чутки про соловейка.

IV. Опрацювання оповідання Ю. Старостенка „Ходить така така чутка…”

  1. Слухання твору учнями. Перевірка первинного сприймання.

Що нового дізналися про соловейка?

2. Словникова робота

Читання пірамідок слів (для розширення площі зорового сприймання).

по жи ва

ри ба лки

во ро гів

нав чи шся

пта ше нят
го ро ди

по чи нає

ко ма шки

слу ха ти

пе лю стки
3. Повторне читання твору учнями (мовчки).

- Підготуйте один одному запитання за змістом твору.

4. Аналіз змісту твору. Вибіркове читання.

- Прочитайте, яка ходить чутка про солов'я.

- Знайдіть опис солов'я. Як його треба читати?

- Коли згасають солов’їні пісні. Чому? Доведіть рядками твору.

- Чого пташенятам - солов'ям треба вчитися найдовше?

5. Вправи на розвиток швидкості читання.

а) Гра „ Знайди і дочитай слово”

Чу…(тка),

кра…(плинок)

за…(ходиться, тинають),

ли…(бонь),

стру…(жувати),

ку…(бельці),

ці…(лий).

б) Утворіть словосполучення іменника з прикметником, використовуючи текст:

Спів (гарний) мак(червоний)

Оченята (великі) пісні(солов’їні)

Блиском (чорним) ціпкання(тоненьке)

6. Мовно-логічне завдання .

- Користуючись текстом, доповніть розповідь про соловейка потрібними словами і виразами.

Соловейко співає так, що аж дух затинає. Коли він співає, то у нього аж тремтять і хвостик, і волоборідочка, міняться чорним блиском оченята. Гарного співу солов’ята вчаться цілий рік.

V. Робота над скоромовками Лесі Мовчун

1. Читання скоромовок ( повільно, з прискоренням, швидко).

VI. Підсумок уроку

1. Про яку пташку ми читали сьогодні? Що нового дізналися? Чи погоджуєтеся ви з твердженням, що це оповідання є художньо-пізнавальним? Доведіть свою думку.

2. Слухання вірша „Соловейко” ( звучить тиха музика).

VII. Домашнє завдання.

1. Виразно читати.

2. Переказувати твір.

3. Намалювати малюнок до твору.

(на вибір 1 або 2 завдання, 3 завдання – по бажанню).

Схожі:

Здібності собак допомагати людям долати різні недуги (а єгиптяни...
Близький контакт людини з твариною, кінестетична взаємодія, невербальне спілкування сприяють зниженню психічного напру­ження, процесам...
Урок музичного мистецтва у 6 класі Тема уроку
«ноктюрн» і «скерцо»; формувати відчуття ритму, навички кантиленного співу; розвивати інтерес до творчості Ф. Шопена; виховувати...
Райдер гурту «Syndrome» Технічний райдер
Гурт «Syndrome» відомий вже понад три роки. Тематика співу переважно в форматі R&B з легким елементом поп музики. Гурт цікавий тим,...
Урок музики з ігровими елементами в 1 класі Тема семестру
П.І. Чайковського, закріплювати знання про довгі та короткі тривалості музичних звуків, напрямки мелодії
Тема:ІВАН ЛИПА «БЛИЗНЯТА». ПОВЕДІНКА БРАТІВ-БЛИЗНЮКІВ
О б л а д н а н н я: текст казки І. Липи «Близнята», малюнки дітей, аудіозапис будь-якої ніжні мелодії
Тема. Перемога
Обладнання. Мультимедійний проектор для демонстрації слайдів, телевізор, мультфільм «Снігова королева», аудіозапис мелодії до передачі...
УРОКУ ТЕМА ПРОГРАМИ: Технології комп'ютерної обробки інформації
ТЕМА УРОКУ: Тема уроку: Створення, завантаження та збереження файлів-документів. Введення, редагування та форматування інформації....
Уроку Тема уроку: Пристрої введення-виведення інформації. 
Структура і тип уроку повністю відповідають меті і завданням уроку, тобто науковий рівень уроку відповідає сучасним вимогам
Уроку. Домашнє завдання. (Теоретична частина 5 хв.)
Без повітря не може утворитись звук, адже не буде сили, яка б примусила голосові зв’язки коливатись. Це як струна у гітарі – зачепиш...
Тема : Історичні пісні та думи. Мета: Навчальна
Розвивальна: розвивати навички власного співу, вокально – хорові навички; Виховна: виховувати інтерес і повагу до героїчного минулого...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка