Аналіз впливу регуляторного акту:
проекту рішення міської ради «Про затвердження «Положення про міський цільовий фонд охорони навколишнього природного середовища».
1. Визначення проблеми, яку передбачається розв'язати шляхом
державного регулювання
На сьогодні на місцевому рівні чітко не визначено порядок погодження заходів цільового фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища, який пов'язаний з охороною навколишнього природного середовища та спрямований на запобігання, зменшення й усунення забруднення навколишнього природного середовища.
Для врегулювання зазначеного питання запропоновано прийняття рішення Нікопольської міської ради «Про затвердження «Положення про міський цільовий фонд охорони навколишнього природного середовища»».
2. Цілі державного регулювання
Регуляторний акт спрямований на співпрацю між відділом екології комунального майна Нікопольської міської ради, Подавачами Запитів, Замовниками робіт та інших суб’єктів відносин для забезпечення цільового та ефективного використання коштів міського цільового фонду охорони навколишнього природного середовища.
Порядком планування та фінансування природоохоронних заходів з міського цільового фонду охорони навколишнього природного середовища регламентуються дії, встановлюються повноваження та обов’язки, а також визначаються шляхи співпраці всіх причетних структур.
3. Альтернативні способи досягнення цілей
Перша альтернатива – залишити дану ситуацію без змін.
Дана альтернатива є неприйнятною, оскільки відсутність Положення про міський цільовий фонд охорони навколишнього природного середовища та Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів з міського цільового фонду охорони навколишнього природного середовища може привести у майбутньому не тільки до збільшення неефективного, а і до нецільового використання коштів міського цільового природоохоронного фонду, що є неприйнятним.
Друга альтернатива – розробити та затвердити Положення про міський цільовий фонд охорони навколишнього природного середовища та Порядок планування та фінансування природоохоронних заходів з міського цільового фонду охорони навколишнього природного середовища.
Дана альтернатива є прийнятною, оскільки спрямована на виконання Бюджетного кодексу України, Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», основних засад політики у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки та вимог чинного законодавства в питаннях планування та фінансування природоохоронних заходів з міського фонду охорони навколишнього природного середовища.
4.Опис механізмів та заходів, які пропонуються для розв’язання визначеної проблеми
Проектом цього регуляторного акту передбачено:
1. Затвердження Положення про міський цільовий фонд охорони навколишнього природного середовища;
2. Передбачена регламентація дій суб’єктів господарювання, які бажають виконувати природоохоронні заходи за рахунок коштів фонду ОНПС:
- визначений перелік документів, які повинен надати суб’єкт господарювання;
- чітко регламентовані дії посадових осіб Нікопольської міської ради;
- визначені строки надання погодження;
- враховані інтереси громадян.
Механізм дії запропонованого регуляторного акту спрямований на покращення екологічного стану навколишнього природного середовища для населення та посилення відповідальності суб’єктів господарювання щодо виконання договірних зобов’язань на виконання робіт.
5. Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття
регуляторного акту
Впровадження даного регуляторного акту забезпечить ефективне та цільове використання коштів міського цільового природоохоронного фонду. А також надасть можливість покращити показники якості повітря, водних об’єктів, ґрунтів, зменшити кількість відходів та збільшити зелені насадження на території міста.
6. Очікувані результати
З прийняттям регуляторного акту буде врегульовано інтереси органів влади, суб’єктів господарювання та громади міста при використанні коштів міського цільового фонду охорони навколишнього природного середовища на природоохоронні заходи, виконання яких націлено на підтримання в належному стані навколишнього природного середовища міста Нікополя.
Таблиця вигод і витрат
|
СФЕРА ВПЛИВУ
|
ВИГОДИ
|
ВИТРАТИ
|
Органи влади
|
Регламентація дії, встановлення повноважень та обов’язків, визначення шляхів співпраці всіх причетних структур, ефективне та цільове використання коштів міського бюджету (міський цільовий фонд охорони навколишнього природного середовища)
|
Відсутні
|
Суб’єкти господарювання
|
Чітке встановлення загальних прав та обов’язків для суб’єктів відносин при плануванні та використанні коштів міського цільового фонду охорони навколишнього природного середовища та наданні звітності за виконані природоохоронні заходи.
|
Відсутні
|
Територіальна громада міста
|
Підтримання в належному стані та покращення стану навколишнього природного середовища міста
|
Відсутні
|
На дію регуляторного акту можуть впливати зовнішні чинники, пов’язані із змінами в законодавстві.
7. Термін дії регуляторного акту
Даний проект рішення міської ради «Про затвердження «Положення про міський цільовий фонд охорони навколишнього природного середовища» є загальнообов’язковим до застосування на території міста та може бути використаний протягом 5 років (2013-2017 рр).
8. Показники результативності регуляторного акта.
В процесі відстеження результативності впровадження регуляторного акту будуть досліджуватися обсяги цільового та ефективного використання коштів міського цільового фонду охорони навколишнього природного середовища.
9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження
результативності регуляторного акту
Базове відстеження результативності акту здійснюється після набрання чинності цим регуляторним актом, але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження.
Повторне відстеження результативності буде здійснено через рік після набрання чинності цим регуляторним актом.
Періодичне – один раз на три роки з дня набрання чинності, де будуть відображені показники за період з моменту закінчення проведення базового, повторного відстеження результативності акту.
Відстеження результативності буде здійснюватися статистичним методом.
У рамках статистичного методу відстеження буде проведено аналіз статистичної інформації.
Начальник відділу екології
управління комунального майна С.А.Надєїна
|