|
Скачати 0.66 Mb.
|
ДОМАШНЯ КОНТРОЛЬНА РОБОТА № варіанту - № студента за списком в журналі групи НЕОБДХІДНО: Надати обґрунтовані відповіді на поставлені питання ОФОРМЛЕННЯ: відповідно до вимог оформлення курсової роботи. ВАРІАНТ 1 1. Будилін подав позов в суд до Корбукова про відшкодування шкоди, завданої здоров'ю, за що останній був засуджений до позбавлення волі. Місцевий суд позов задовольнив. Пізніше Пленум Верховного Суду України вирок місцевого суду і всі наступні судові постанови відносно Карбукова скасував, визнавши, що його дії були вчинені в умовах необхідної оборони без перевищення її меж. У зв'язку з чим за заявою Карбукова місцевий суд скасував своє рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, повторно розглянув справу по суті і постановив рішення про відмову Будиліну в позові. При цьому суд стягнув з нього на користь Карбукова порядком повороту всю суму, внесену на користь скасованого судового рішення. Питання :
2. Смолярчук подала до суду позовну заяву, в якій просила визнати її шлюб з Смолярчуком недійсним, оскільки їй стало відомо з випадково залишеного ним листа, що він до одруження з нею перебував у зареєстрованому шлюбі з Кустовою. Питання :
3. Комашкiна, працюючи зав.складом на промисловiй базi, завдала збиткiв недостачею. Проти неї була порушена кримiнальна справа, але згодом закрита. База пред’явила позов про стягнення з Комашкiної збиткiв, завданих недостачею. Одночасно представником бази була подана заява про забезпечення позовних вимог. Вiдповiдачка мала грошовий внесок на рахунку в банку. Питання :
4. Берекчан відмовився повернути автомобіль «Волга» Жиліну, який той йому надав за дорученням в користування на три роки, в зв'язку з чим останній звернувся до нього з позовом. Берекчан пояснив в суді, що «Волгу» він купив в присутності свідків за 10000 грн. у Жиліна і просив визнати дійсним договір купівлі-продажу. Місцевий суд, враховуючи свідчення Гордієнка і Чайчухова, визнав дійсним укладення такого договору за 10000 грн. і одержання цієї суми Жиліним. Питання :
5. По справі за позовом Деревянця Л. до Деревянця В. про визнання права особистої власності на частину житлового будинку і розділ земельної ділянки судом було залучено Бюро технічної інвентаризації для дачі висновку про можливий поділ будинку і порядок користування земельною ділянкою. Участь в процесі приймав і прокурор, який висловив свою думку по справі і наполягав покласти її в основу рішення. Питання :
ВАРІАНТ 2 1. Прохоров пред'явив в суд позов до магазину фірми «Ласощі» про відшкодування шкоди, нанесеної здоров'ю. Місцевий суд задовольнив позов і це рішення суду було виконано. За апеляційною скаргою, строк подачі якої був поновлений, судова палата в цивільних справах апеляційного суду скасувала рішення місцевого суду, позов залишила без розгляду, оскільки вимоги позивача не були предметом розгляду позасудовим порядком. Після цього позивач звернувся до суду з заявою про поворот виконання, який був допущений. З Прохорова на користь магазину були повернені суми проведеного стягнення. Питання :
2. Олійник М. К. звернулася до суду з заявою про визнання її чоловіка Олійника К. Г. померлим. В підтвердження зазначеного Олійник посилалася на те, що її чоловік п'ять років тому виїхав в район Донбасу на будівництво, і з того часу, про нього нічого не відомо. Питання :
3. Палкiна пред’явила позов до суду про визнання недiйсним договору дарування, за яким вона подарувала будинок своїй племiнниці Самохиній. В судовому засiданнi позивачка змiнила позов та заявила вимогу про визнання договору дарування удаваним i просила застосувати до даних правовiдносин правила, якi застосовуютьса до договору купiвлi-продажу за умови довiчного утримання. Питання :
4. При проведенні інвентаризації в інженера Землянікіна була виявлена нестача дошок 4,5 м3. В своєму поясненні Землянікін зазначив, що 22 травня він одержав накладну № 3718 на 15 куб. метрів дошок. З завідуючим складом Костяницею вони домовились, що він розписується за одержання всіх 15 м3, але буде брати по 1,5—2 м3, про що щоразу на третьому екземплярі завідуючий буде робити відповідну помітку про кубатуру і кількість дошок, тому в дійсності він одержав тільки 10,5 м3. Костяниця пояснив, що виписані по накладній № 3718 дошки Землянікін одержав повністю, що з кількістю відпущених 289 дошок, відмічених на 3 екз. накладної, що є в Землянікіна П.,К., він згодний, а з кубатурою — ні. При перевірці дошок на складі в Костяниці ні нестачі, ні лишку не було виявлено. Комісія, яка перевіряла кубатуру 289 дошок, встановила, що вони складають тільки 10,5 м3. При перевірці завозу дошок було встановлено, що виписані 15 м3 були з числа завезених 50 м3 з архангельського ліспромгоспу, які з товарної станції одержав Голота. При цьому в залізничній накладній склад товарної станції зробив помітку, що ліс був вивезений 16 автомашинами, а згідно дорожніх листів — тільки 15. Але завідуючий складом Костяниця подав до бухгалтерії прибутковий акт на всі 50 м3. Підприємство «Маяк» заявило позов до Землянікіна, Костяниці та Голоти (з усіма ними був укладений договір на повну матеріальну відповідальнсіть) про стягнення вартості нестачі 4.5 м3 дошок. В судовому засіданні Костяниця пояснив, що 4,5 м3 дошок могли бути розібрані працівниками підприємства — на поточну роботу, оскільки відповідного складу для будівельного матеріалу немає, дошки знаходяться в дворі, прямо на відкритому майданчику і ніким не охороняються. Питання :
5. Прокурор району пред'явив в суд позов в інтересах Сільськогосподарського підприємства (СТОВ) про відшкодування з головного агронома Макухи, головного зоотехніка Симорода, головного бухгалтера Квача збитку, завданого в результаті порушення правил зберігання моркви, буряків. В судовому засіданні представник підприємства, враховуючи об'єктивні обставини, — непередбачені суворі зимові умови та природні втрати — погодився з відповідачами на зменшення суми стягнення на половину, про що і була подана до суду на затвердження мирова угода. Прокурор вимагав розгляду справи і задовольнити позов в повному обсязі. Питання :
ВАРІАНТ 3 1. Взуттєва фабрика подала позов до Садчикової про виселення з двокімнатної квартири в будинку фабрики, яка була переуступлена відповідачці Петкіною. Враховуючи, що Садчикова перебувала з фабрикою в трудових відносинах та проживала в цьому ж будинку, суд задовольнив позов фабрики з наданням їй кімнати в другій квартирі цього ж будинку. Зі вступом рішення в законну силу директор фабрики подав до суду заяву про закриття виконавчого провадження. Суддя задовольнив це клопотання. Питання :
2. Грімберг звернулася з позовом в суд до свого колишнього чоловіка Грімберга про визнання за нею права на половину збереження, що знаходиться в ощадному банку на особистому рахунку відповідача. Свою вимогу позивачка мотивувала тим, що кошти, які зберігаються в ощадному банку, — це майно спільно нажите ними під час шлюбу. Питання :
3. Самойлова пред’явила позов про стягнення алiментiв з Самойлова на утримання дитини, що народилась вiд їх шлюбу, оскiльки вiдповiдач не надає матерiальної допомоги на утримання дитини. Вiдповiдач, оспорюючи батькiвство, вирiшив подати зустрiчний позов про визнання недiйсним та скасування актового запису про його батькiвство. Для цього вiн звернувся до адвоката, який порекомендував йому подати позов пiсля того, як буде розглянуто питання про стягнення алiментiв. Питання :
4. Виноробне підприємство «Наддніпрянський» заявило позов в суд про стягнення з колишнього завідуючого складом готової продукції Постолакі вартості нестачі 9 тонн вина. Заява не була сплачена судовим збором, оскільки, як зазначив позивач, «проти відповідача порушувалась кримінальна справа, яка потім була закрита за недоцільністю». В судовому засіданні відповідач просив призначити експертизу для встановлення природної втрати в процесі зберігання й розливу вина за 10 років, оскільки такі розрахунки ніколи ніхто не проводив, інвентаризація проходила формально, про що стверджують свідки Петровська та інші. Беручи до уваги, що вино не належить до швидковипаровуючих речовин, суддя відмовив відповідачу в клопотанні. Справа була розгляута і позов комбінату був задоволений. Питання :
5. Робітник заводу «Електрон» Гандзюк одержав в спадщину житловий будинок, але оскільки будинок знаходився на землі селищної ради, селищний голова відмовив дати дозвіл на його продажу сторонній особі і запропонував продати жителю села Гнідому, як виявилось, його родичу. Більше того, була вилучена вся присадибна ділянка, в тому числі земля, на якій був споруджений будинок і господарські будівлі. В зв'язку з цим Гандзюк вимушений був продати будинок Гнідому. Директор заводу (якому на прийомі про все це розповів Гандзюк), звернувся до юрисконсульта за порадою: як можна допомогти робітнику Гандзюку. Питання :
ВАРІАНТ 4 1. Місцевий суд стягнув солідарне з Смирнової, Миронової, Кареліної на користь заводу відшкодування збитків, нанесених крадіжкою державного майна. Смирнова, посилаючись на те, що з її пенсії вже вираховано значну суму, звернулася до місцевого суду з заявою про розстрочку виконання і зниження розміру стягнень з пенсії по старості до 25%. Питання :
2. Чернухіна звернулася з позовом в суд до Бойка А. П. і його дружини про виселення з будинку, посилаючись на те, що право власності на будинок у неї виникло за договором дарування, але вона не має можливості в ньому поселитися, оскільки там проживають відповідачі, які поселилися після смерті її брата. Бойко А. П. пред'явив до Чернухіної зустрічний позов про визнання договору дарування недійсним і передачу будинку йому, а також про стягнення з позивачки 1200 грн., мотивуючи тим, що згідно заповіту власником будинку є він. Чернухіна після смерті його батька заволоділа належним йому майном на суму 1200 грн. і відмовилася його повернути. Суд, розглянувши справу у відсутності відповідачів Бойко (із справи вбачається, що їм вручена повістка про день, час і місце слухання справи), визнав Чернухіну власником 3/4 долі спірного будинку, але, враховуючи потребу сім'ї Бойка в житлі, залишив будинок за останніми, стягнувши з них на користь Чернухіної 1700 грн. — вартості її частини будинку. Питання :
3. Птiчкiн пред’явив позов до суду про стягнення з Імранта 5000 грн., мотивуючи позовнi вимоги тим, що вiн домовився з вiдповiдачем про кулiвлю-продаж садової дiлянки з будинком, та в рахунок майбутньої угоди дав Iмранту завдаток 15000 грн. Домовленiсть про укладену угоду письмово вони не оформили, а згодом Імрант повернув Птiчкiну 10000 грн. Оскiльки iншi 5000 грн. Імрант повернути Птiчкiну вiдмовився, останнiй i звернувся до суду. Вiдповiдач позов не визнав та пiд час попереднього судового засiдання пояснив, що позивач тривалий час користувався будинком i присадибною земельною дiлянкою, пошкодив його майно, за користування земельною дiлянкою отримував врожай. Питання :
4. В позовній заяві Філімонов просив суд зобов’язати Пікуліну повернути належні йому речі: шубу котикову вартістю 800 грн., туфлі коричневі вартістю 100 грн., костюм сірий — 380 грн., плаття шерстяні — 2 на суму 280 грн., золотий годинник «Чайка» на суму 600 грн., які він залишив у відповідачки на зберігання. В поясненні до суду Пікуліна зазначила, що згадані речі дійсно купив Філімонов, але подарував їй, коли вони дружили, про що можуть посвідчити Полушкіна та Короїд. Відносно костюма, то Філімонов подарував тільки відріз, вартість же всього останнього та пошиття були оплачені самою Пікуліною. Годинник був подарований в день весілля, але шлюб в органах РАГСу не був зареєстрований. Про це знають численні знайомі і згадані вище свідки. Справа була призначена до слухання. В суд були викликані свідки, які ствердили пояснення Пікуліної. Питання :
5. Адвокат Бороненко представляв інтереси позивача в цивільному процесі по справі про стягнення з шахти № 8 шкоди, заподіяної пошкодженням здоров'я на виробництві. При розгляді справи було встановлено, що нещасний випадок стався внаслідок того, що на шахті систематично порушувались правила безпеки — не розроблено технології транспортування вугілля і видачу його головним стовбуром шахти. В зв'язку з цим представник позивача виклав перед судом міркування про необхідність вжити заходів до усунення виявлених недоліків в роботі шахти, на що одержав зауваження від судді, що втручання в судову діяльність порушує принципи незалежності суддів, які знають як необхідно вирішувати такі справи. Питання :
ВАРІАНТ 5 1. Якубенко на користь Багрянової виплачував аліменти на утримання сина. В зв'язку з тим, що державний судовий виконавець стягував з Якубенка заборгованість по аліментах, останній звернувся до місцевого суду із заявою, в якій зазначив, що заборгованість по аліментах повністю ним погашена, син досяг повноліття і тому стягнення з його зарплати провадиться безпідставно. Рішенням місцевого суду Якубенко був звільнений від сплати заборгованості по аліментах. Питання :
2. Комбінат подав позов в суд про стягнення з комірника Монастирського суми нестачі інструменту. В судовому засіданні Монастирський і його представник вимагали закриття справи провадженням, в зв'язку з пропуском 3-річного строку позовної давності. Питання :
3. Деревцова звернулась до суду з позовом до Деревцова про стягнення алiментiв на утрималня їх сина. Вiдповiдач пред’явив зустрiчний позов про визначення мiсця проживания дитини, вважаючи, що сину буде зручнiше проживати з ним, а не з матiр’ю, тому алiменти повинна сплачувати вона на користь Деревцова. Суд вiдмовив у прийняттi зустрiчного позову, мотивуючи вiдмову тим, що пред’явлена вiдповiдачем зустрiчна вимога не пiдвiдомча суду, а повинна розглядатись органами опiки i пiклування. Питання :
4. За порушення трудової дисципліни Передерій, в погодженні з комітетом профспілки фабрики був звільнений з роботи. Оскільки він вважав своє звільнення незаконним, то звернувся з позовом в суд про поновлення на роботі і виплату зарплати за час вимушеного прогулу, заявивши клопотання перед судом допитати свідків Дем’яна, Сніжко та директора фабрики Довбиню. Суддя Котовського району, куди Передерій направив по пошті позовну заяву, відмовив її прийняти до свого провадження з посиланням на те, що вона мусить бути подана в місцевий суд за місцем розташування того цеху фабрики «Україна», де працював до звільнення позивач, та оплачена державним митом. Виправивши хиби позивної заяви, Передерій направив її в той місцевий суд, куди порадив суддя Котовського району. При розгляді справи Дем'яненко відмовився давати свідчення, посилаючись на те, що факти, про які необхідно дати свідчення на вимогу суду, є державною та службовою таємницею, за що був оштрафований суддею. Свідок Довбиня М. В. на засідання не прийшов, але суд мав відомості про те, що повістка йому вручена. Справа була розглянута, і Передерій Г. Д. був поновлений на роботі з виплатою зарплати за вимушений прогул за рахунок директора заводу. Питання :
5. Квартирний відділ видав на одну і ту ж квартиру два ордери Сидоренку і Коломійченку, який перший зайняв квартиру. Сидоренко звернувся до суду з позовом про визнання за ним права на житлоплощу і виселення Коломійченка, оскільки ордер йому видано на 4 дні раніше. Суд взяв до уваги, що сторони перебували на черзі і, за поясненням представника заводу, обидва підлягають забезпеченню житлом, відмовив Сидоренку в позові. Пізніше було встановлено, то Коломійченку належить будинок на праві особистої власності в приміському районі міста, сполученому електричкою, в зв'язку з чим районна Рада скасувала своє рішення про видачу Коломійченку ордера на житлоплощу в будинку заводу. Питання :
ВАРІАНТ 6 1. Рішенням суду за Кучмою було визнано право па житлоплощу на одну кімнату кв. 78 в будинку № 17 по вул. Лісній в м. Києві. ЖЕК № 12, куди входить будинок, відмовив на заяву Кучми відкрити йому особистий рахунок, в зв'язку з чим він звернувся з вимогою до державного судового виконавця за місцем знаходження ЖЕК про примусову реалізацію судового рішення. Питання :
2. Перепелиця С. І. в літній сезон ц. р. працював пастухом агропідприємства та худоби окремих громадян. Оскільки обумовлену угодою суму 180 грн. агропідприємство відмовилося платити, то Перепелиця заявив позов в суд. В підтвердження своїх вимог він посилався на вкладений з відповідачем трудовий договір, але до справи його не подав. Голова агропідприємства ствердив наявність такого договору і визнав позов повністю, але докази і повноваження на визнання позову суду не подав. Розглянувши справу, місцевий суд позов Перепелиці задовольнив повністю. Питання :
3. Пiсля смертi батька Токаренко звернувся до суду з позовом до свого рiдного брата Симиренка про визнання заповiту, який склав їх батько за життя, недiйсним та просив суд визнати його право на частку у спадщинi, обгрунтовуючи свої позовнi вимоги тим, що померлий батько у момент пiдписання заповiту був тяжко хворий i не мiг розумiти значення своiх дiй. При пред’явленнi позову Токаренко не сплатив судовий збір. Питання :
4. Молодід М.. К. та її мати Молоділ М. Д. звернулися в суд з позовом до Бульбатенка про розділ житлоплощі в квартирі, яка складається з кімнат 14, 16 та 24 кв. м. з закріпленням за ними кімнати в 24 кв. м. Позивачі зазначали, що разом з ними проживають Глимнязь, з яким Молодід перебуває у фактичних шлюбних відносинах, та двоє їх малолітніх дітей. В підтвердження сроїх позовних вимог вони просили суд викликати та допитати свідків Лоденка і Валовенка. До суду з позовом звернулася також Бульбатенко про виселення Молодід з сім'єю, як тимчасових жильців. Крім того, дочка та зять Бульбатенка — Лиходієви також звернулися з позовом про вселення їх в кімнату, яку займає Молодід М. К. мотивуючи, що до її приїзду вони проживали в цй кімнаті і Молодід М. К. незаконно позбавила їх можливості користуватись цією кімнатою. Одночасно вони повідомляли суд, що свідки по справі Лоденко та Валовенко є двоюрідні брати Молодід М. К. і заінтересовані у вирішенні справи на її користь. Оскільки у винятку її виселення вони мусять надати в своєму будинку кімнату сім'ї Молодід. Питання :
5. Трест звернувся з позовом до Кузьмука про стягнення з нього нанесеної шкоди нестачею товарно-матеріальних цінностей на складі тресту, де відповідач працював. Інтереси Тресту в суді захищав його бухгалтер Посмітний. Перебуваючи в приятельських відносинах з Кузьмуком, Посмітний вступив з ним у злочинну змову і за отриманий хабар відмовився в більшій частині від позову, за яку начебто відповідач відзвітувався в Трест. На цій підставі суд задовольнив 20% пред'явленої позовної суми. Прокуратурою району проти Посмітного була порушена кримінальна справа і він був засуджений до позбавлення волі. Трест заявив вимогу про стягнення з Кузьмука не отриманих сум збитку, яка і була задоволена судом. Питання :
ВАРІАНТ 7 1. КТС заводу винесла рішення про поновлення на роботі слюсаря Абакумова і виплату йому за вимушений прогул. Адміністрація заводу поновила позивача на роботі, але бухгалтерія відмовилася добровільно сплатити йому суму вимушеного прогулу. На прохання Абакумова профком заводу подав до державного судового виконавця заяву з своїм посвідченням про примусове виконання рішення КТС про стягнення на користь Абакумова зарплати за вимушений прогул. Питання :
2. Кондитерська фабрика пред'явила в суд позов до комірника Горбатька про стягнення з нього 5000 грн. вартості кондитерських виробів, які ним не були передані торговельній базі. Горбатько, заперечуючи проти позову, просив суд притягнути до участі в справі на його сторону третю особу — фірму «Гастроном» в зв'язку з чим справа була відкладена слуханням на 8 днів. В призначений день при слуханні справи виявилось, що суд повістки торгу про виклик його в судове засідання послав через Горбатька, який розписку про її вручення адресату загубив. Справа була розглянута у відсутності третьої особи і позов був задоволений. Питання :
3. До районного суду надiйшли двi позовнi заяви комунального пiдприємства по управлiнню державним житловим фондом (ЖЕКу): - одна з цих позовних заяв — про виселення Бикова, який безпiдставно зайняв кiмнату у 3-кiмнатнiй комунальнiй квартирi одного з житлових будинкiв унаслiдок фiктивного обмiну з Неделькiким; - а друга позовна заява — про виселення Щокiна, який самовiльно оселився у 2-кiмнатнiй квартирi iншого житлового будинку пiсля звiльнення цiеї квартири Мироненком. Суддя постановив ухвалу про об’єднання позовiв в одне провадження Питання :
4. Михайлюк працював на цукровому заводі і з ним під час роботи трапився нещасний випадок. Акт про нещасний випадок не зберігся і він був позбавлений можливості одержати пенсію за трудовим каліцтвом. Звертаючись до місцевого суду. Михайлюк в своїй заяві просив встановити факт нещасного випадку, який трапився на виробництві, для чого викликати і допитати, свідків Письменного Д. 3., Гладкого, Рагубу. Ознайомившись з заявою, суддя викликав до себе Михайлюка і попередив його, що справа не буде призначена до слухання до того часу, поки заява не буде сплачена державним митом і до неї не буде доданий акт про нещасний випадок. Одержавши письмові свідчення від Гладкого і Письменного, Михайлюк звернувся з заявою до комітету профспілки заводу про видачу йому акту. В комітеті профспілки Михайлюку пояснили, що на підставі тих свідчень вони не можуть видати акту, але на засіданні профкому була прийнята постанова про те, що Михайлюк одержав каліцтво на цукровому заводі. Сплативши мито та додавши до заяви цю постанову, Михайлюк заявив судді клопотання про доопит свідка Рагубу за місцем його проживання в м. Калінінграді. Питання :
5. Хромченко, проживаючи на житлоплощі Диль, з якою він перебував в зареєстрованому шлюбі, був на 1 рік відряджений на роботу в систему «Шахтбуду». По закінченні відрядження він повернувся до м. Києва, ро Диль не допустила його в квартиру, і Хромченко пред'явив в суд позов про визнання за ним самостійного права на частину житлоплощі. Заперечуючи протии позову, Диль подала зустрічну вимогу про те, що в Хромченка відсутнє право на житлоплощу, тому що ще рік тому назад він припинив з нею спільне життя, виїхавши з Києва на роботу в систему «Шахтобуду». Одночасно Диль К. М. заявила перед судом клопотання про зупинення провадження судом по справі до розгляду другої справи за позовом до Хромченка про визнання недійсним шлюбу, зареєстрованого з ним, оскільки Хромченко до реєстрації з нею шлюбу перебував у другому зареєстрованому шлюбі. Суд відхилив це клопотання, справу розглянув і позов Хромченка задовольнив. А через декілька днів шлюб Хромченко з Диль був визнаний судом недійсним. Питання :
ВАРІАНТ 8 1. З вини робітника Сільскогосподарського підприємства (СгП) Зінченка був зіпсований комбайн. СгП подло позов до суду про стягнення із Зінченка заподіяної шкоди. Суд, розглянувши справу, позов СгП задовольнив. Після вступу рішення в законну силу секретар суду передала судовиконавцю виконавчий лист. В цей час Зінченко П. Г. був призваний на дійсну військову службу в Збройні Сили України. На протязі місяця державний судовий виконавець намагався довідатись, де проходить службу Зінченко, щоб надіслати туди виконавчий лист, але всі його спроби були марні. Тоді він звернув стягнення на зароблені Зінченком гроші в СгП. Питання :
2. Кандак Я. Д. подав позов в суд до шиферною заводу про відшкодування збитків в сумі щомісячник платежів в зв'язку з каліцтвом, яке було йому заподіяно з вини відповідача. На засіданні суду представник відповідача був відсутній. Суд вважав, що його участь у розгляді справи необхідна, а тому слухання справи відклав, надіславши повістку, яка і була вручена директору заводу. В призначений строк представник відповідача на засідання суду знову не прибув, в зв'язку з чим за ухвалою судді провадження по справі було зупинено. Питання :
3. З протоколу судового засідання вбачається, що позивачка і представник позивача просили суд затвердити мирову угоду в поданому кожним з них формулюванні. Позивачка — Клевіна згодна була укласти мирову угоду при умові поновлення її на роботі і виплаті за вимушений прогул. Відповідач — відділ освіти був згодний змінити формулювання на звільнення за власним бажанням з виплатою зарплати за вимушений прогул. Місцевий суд затвердив мирову угоду між Клевіною і відділом освіти. Визнавши звільнення Клевіної з роботи неправильним, стягнув з відділу освіти зарплату за вимушений прогул, не поновлюючи її на роботі. Питання :
4. Директор ресторану «Динамо» видав наказ про звільнення з роботи звідуючого складом кафе-кондитерське Міхельсона, в зв'язку з скороченням штату. В зв'язку з заявленням останнім позову, місцевий суд запросив від ресторану: 1) копію наказу про його звільнення; 2) рішення профкому про згоду на звільнення Міхельсона; 3) довідку про його зарплату, вказавши, що ці документи необхідно подати до суду до 18 червня ц. р. В зв'язку з тим, що начальник відділу кадрів Соколій, якому було доручено виконати цю вимогу суду, до 18 травня ц. р. її не виконав, суддя оштрафував його. Питання :
5. Головань подав позов в суд до пед.інституту про стягнення 2-х місячної зарплати за роботу, виконану за сумісництвом, оскільки добровільно інститут відмовився це зробити. Суддя не прийняв заяву то провадження, посилаючись на те, що позивач за основним місцем роботи в будівельному інституті вже одержав 2-х місячну зарплату і що взагалі такі спори розглядаються в адміністративному порядку. Головань звернувся зі скаргою до голови місцевого суду, який написав резолюцію: «Прийняти справу до свого провадження» Питання :
ВАРІАНТ 9 1. До бухгалтерії заводу надійшли постанова органів міліції про стягнення з Корха Д. Е. штрафу, накладеного в адміністративному порядку, і виконавчий лист стягнення заподіяної шкоди здоров'ю Семашко. Заробіток Корха становить якраз ці суми на місяць. Питання :
2. В судовому засіданні по справі Деркача до Пилипенка про визнання права власності на частину будинку відповідач позов визнав і виявив бажання укласти тут же мирову угоду. Суд відмовився її затвердити, посилаючись на те, що позов є надуманий для прикриття спекуляції будинком, і залишив позов без розгляду. Питання :
3. Пономаренко працював більше двадцяти років штурманом, помічником капітана і капітаном в Дніпровському річному пароплавстві. В зв'язку з вібраційним захворюванням другого ступеню він був переведений на іншу роботу, а потім пред'явив позов до судноремонтного заводу і Дніпровського пароплавства про відшкодування шкоди, вважаючи, що захворювання настало за виною страхувателя. Місцевий суд повністю задовільний позов. Судова палата в цивільних справах апеляційного суду скасувала рішення місцевого суду і позов залишила без розгляду, посилаючись на те, що питання про відшкодування шкоди Пономаренку не розглядалося адміністрацією судноремонтного заводу. Питання :
4. Щербань заявив позов до Георгадзе про стягнення 9000 грн., які, як він зазначив, відповідач ніяк не хоче повернути за куплену в нього автомашину «Москвич». В своєму поясненні до суду відповідач зазначив, що вартість машини ним була сплачена в м. Тбілісі, куди вони спеціально їздили літаком з позивачем (де йому його рідні позичили частину грошей) і подав до цього документи на грузинській мові, як він стверджує, нотаріально завірену розписку про одержання Щербанем всіх грошей. В судовому засіданні позивач оспорював достовірність цього документа, заявляючи, що він фальшивий. Питання :
5. Згідно з угодою про обмін житловими будинками позивачка Туліна передала відповідачу Кондратенку належні їй на праві особистої власності 2/3 частини будинку в обмін на 1/3 частин і будинку, яка належить Кондратенку. Через півтора місяця Туліна звернулася до суду з позовною заявою, в якій просила угоду про обмін визнати недійсною, оскільки вона її вклала під загрозою з боку відповідача Кондратенка, та без згоди її дочки Солошенко, якій в цьому будинку належить 1/3 частина. Крім того, вона зазначила, що в результаті проведеного обміну Кондратенко обманув її, не виконавши умови угоди по передачі двох сараїв. Дочка Туліної — Солошенко просила суд допустити її до участі в справі зі своїми самостійними вимогами про визнання угоди про обмін недійсною на тій підставі, що вона порушує її право власності на частину будинку, розділу якого в натурі в неї з матір'ю не було. Суддя допустив Солошенко до участі в справі третьою особою з самостійними вимогами. В судове засідання замість Туліної прибула Солошенко, яка заявила, що мати хвора і доручила їй виступати в суді. Суд, без перевірки повноваження, допустив її до участі в цій справі для захисту інтересів Туліної. Питання :
ВАРІАНТ 10 1. Дрібнохід рішенням суду був поновлений на роботі з виплатою зарплати за 30 робочих днів вимушеного прогулу. Наступного дня Дрібнохід одержав виконавчий лист і пред'явив його директорові заводу з проханням видати наказ про його поновлення на роботі. Директор заводу заявив, що рішення суду він не виконає до того часу, поки ця справа не буде переглянута судовою палатою в цивільних справах апеляційного суду в апеляційному порядку. Питання :
2. ЖЕК заводу пред'явила в суд позов до Русака про виселення з кімнати площею 17 кв .м., мотивуючи тим, що він має власний будинок. Справа була призначена до слухання 8 серпня ц .р. Позивач на засідання суду не прибув, але суду було відомо про вручення йому повістки. За висновком прокурора провадження по справі було закрите. Питання :
3. Карповський і Бондар пред'явили в суд позов до Художньо-виробничих майстерень про стягнення авторської винагороди. Суддя залишив позовну заяву без руху, повідомивши позивачів, щоб вони подали докази, підтверджуючі, що обумовлена ними робота виконана, здана відповідачу і прийнята ним. У визначений суддею строк позивачі докази не подали, в зв'язку з чим позовна заява була повернута їм. Питання :
4. Пилипченко зареєструвала шлюб з Зленьком. Батько Пилипченко, який виграв по лотереї автомашину, подарував її дочці. Зленко був засуджений з конфіскацією належного йому майна. На забезпечення позову на автомашину був накладений арешт. Пилипченко пред'явила в суд позов про виключення з опису автомашини. Питання :
5. Фіногєєв, який володів будинком на праві особистої власності, дав доручення на його управління Міхельсону А. X., який в ньому проживав з сім'єю. В наступному році, при проведенні інвентаризації будинок був визнаний безгосподарним і переданий в житловий фонд селищної Ради. Через п'ять років після демобілізації зі Збройних Сил України Фіногєєву стало відомо про це, і він пред'явив в суд позов про визнання за ним права власності на будинок. Суд виніс ухвалу, якою відмовив у прийнятті позовної заяви до свого провадження, мотивуючи тим, що оскільки будинок переданий до житлового фонду селищної Ради як безгосподарний на підставі її рішення, то неправильність його не може бути оскаржена в суд. Крім того, позивач пропустив строк позовної давності. Питання :
|
ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ СТАТЕЙ І ІНФОРМАЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ В ЖУРНАЛІ... З метою максимального наближення до вимог Міждержавного стандарту ГОСТ 5-98 декілька змінюється видавниче оформлення статей в журналі... |
Курсової роботи обирається за порядковим номером із переліку робіт... Цивільного та сімейного права України або пов’язана з його професійною діяльності. Самовільна зміна теми курсової роботи без дозволу... |
Виконується по варіанту згідно останньої цифри залікової книжки Практична частина КР аналіз статистичних показників діяльності, згідно варіанту (номер варіанту відповідає останній цифрі залікової... |
План розповіді, який оформити у вигляді багаторівневого списку згідно з інд завданням № 1 Створити в папці D:\IT файл з ім’ям doc, де N — номер варіанту. Номер варіанту для ЦІЄЇ індивідуальної роботи співпадає з порядковим... |
Вимоги до оформлення тез Оформлення: праворуч у верхньому куті сторінки слід указати П.І. Б., науковий ступінь і вчене звання автора, місце роботи |
Правила ведення й оформлення щоденника Щоденник основний документ... Коли студент проходить практику за межами міста, у якому знаходиться ВНЗ, щоденник для нього є також посвідченням про відрядження,... |
Хід заняття. І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА МЕТА: Учити учнів відтворювати зміст знайомих творів, окремі сценки за змістом. Розширювати знання дітей про казки. Розвиватилогічне... |
Методичні рекомендації Щодо дотримання вимог до оформлення протоколу м. Луцьк 2013 р Методичні рекомендації розроблені з метою підвищення ефективності управлінської діяльності головного та територіальних управлінь... |
Методичні рекомендації щодо ведення класного журналу у початковій школі Основні вимоги та рекомендації щодо оформлення записів у класному журналі для 1-4 класів встановленого зразка зазначено у «Вказівках... |
Лекція: Графічні можливості: версія для друку і PDA Лекція присвячена... Представлені можливості налаштування зображення, у тому числі зміни яскравості, контрастності кольору. Описані різні способи оформлення... |