Хід заняття. І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА


Скачати 82.81 Kb.
Назва Хід заняття. І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА
Дата 10.02.2014
Розмір 82.81 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи
ТЕМА. « У СВІТІ КАЗКИ ЧАРІВНОЇ.»

(Вікторина для учнів групи продовженого дня.)
МЕТА: Учити учнів відтворювати зміст знайомих творів, окремі сценки за змістом. Розширювати знання дітей про казки. Розвиватилогічне мислення, умуння швидко знаходити відповіді на поставлені питання, формувати навички роботи в колективі.

Виховувати у дітей активність, ініціативність, уміння висловлювати оцінні судження, прививати дюбов до казок.

ОБЛАДНАННЯ: Картки із завданнями. магнітофон, комп,ютер, малюнки, ребус, кросворди, торбинка, рукавички, ляльковий театр, котюми для інсценізації.
Хід заняття.
І . ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА.

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати,

Дружно й плідно працювати.

Казки – найпоширеніші у народі твори. Їх люблять усі: від маленьких діток , до стареньких дідусів і бабусь.

-А які улюблені казки є вашими першими? Згадайте. (Діти відповідають.)

-Кожен із вас міг би назвати ще багато казок. Це свідчить про те. що казка – найпоширеніший жанр усної народної творчості. Дл речі, як інакше можна назвати « усна народна творчість»? – Фолькльор. (Читаємо за словником.)

-Отже, казки – найпопулярніший жанр фолькльору. Поміркуйте за що ми їх любимо? (Учні висловлюють власні думки, основні властивості казки.)
ІІ.ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ЗАНЯТТЯ.

ІІІ. ПРОВЕДЕННЯ ВІКТОРИНИ.

  1. Сьогодні ми з вами проведемо цікаві казкові вікторини.

  2. Гра «Чарівна торбинка.» (З метою класифікації казок.)

Казок у світі не злічити, але їх легко можна поділити на групи.

казки про тварин побутові казки чарівні казки

-Сьогодні Володарем чарівної торбинки буде (учитель називає учня.). Отримай, будь ласка, торбинку з казками на казкових рукавичках.

-Умови гри: «Кому Володар чарівної торбинки запропонує витягнути рукавичку з назвою казки, той зачитує її вголос, каже до якої групи казок вона належить. Перемагає той ряд, який якомога швидше дасть більше правильних відповідей.

На рукавичках написані назви казок: «Лисичка та Журавель», «Курочка Ряба», «Колобок», «Ріпка».»Вовк та семеро козенят», «Попелюшка», «Червона шапочка», «Колосок», «Лисиця та їжак», 2Дрізд та голуб», «Білосніжка та семеро гномів».

  1. Гра : «Відгадай казку за малюнком».

(Робота з комп,ютером.)

На моніторі ілюстрації до казок. Діти повинні відгадати назву казки.

  1. Гра : «Заморочки із бочки».

(Робота з комп,ютером).

На моніторі декілька героїв однієї казки і один герой з іншої. Діти шукають зайвого героя.

4.Фізкультхвилинка.

Лісовичок Ох став на мох.

Руками помахав, весело пострибав.

Нахил вправо, нахил вліво –

Можна братися за діло.

5.Розгадування кросворду «Колобок». (Колективна робота.)

6.Гра «Спробуй казку відгадати». (По рядах).

Тож пішов дідусь у ліс, деревиночку приніс.

У колисочку поклали, бабка нічку колихала,

А на ранок в ній синочок тай відкрив розумні очка.

Як же зветься цей хлоп,ятко, любі хлопчики й дівчатка? («Івасик-Телесик.»)
Мав таку цей хлопець силу, що зміюку підкорила,

Визволив сестру, братів, простить зради не схотів,

Тож пішов у світ блукати, долі кращої шукати.

Відгадайте без підказки .із якої герой казки? («Котигорошко»)
Дівчинка хоч і кривенька, роботяща, моторненька,

Як гніздо її спалили, то зкачками полетіла.

Всі ви знаєте цю казку, тож назвіть її будь ласка. («Кривенька качечка.»)
Хто Журавлика вітав, ще й кашкою пригощав.

Пригадайте-но будь ласка із якої герой казки? («Лисичка і Журавель.»)
У лисички розкошує, спить у ліжку і жирує.

Цей котюра ну й доскоцький! А назвав себе (Пан Коцький.)
Хто із трьох сиеів свого батька пожалів?

щоб старого лікувати підпалити свою хату.

Слово батька пам,ятав, нагороду добру мав.

Як же зветься мудра казка, чи не треба вам підказки? («Названий батько.»)
7. Казкові задачі за казками.

1) «Курочка Ряба».

Як зробити так. щоб яйце золоте нерозбилось, хоча мишка все одно пробіжить і хвостиком махне?

Відповіді дітей:

*накрити яйце;

*покласти його на тарілку.

2) «Колобок»

Як зробити так. щоб Лисичка не з,їла Колобка?

Відповіді дітей:

*не пекти Колобка взагалі;

*спекти великого, щоб не помістився в роті;

*хай сяде на голову.

3) «Сестриця Оленка та братик Іванко».

Як зробити, щоб Іванко напився, але козенятком не став?

Відповіді дітей:

*взяти з собою водички;

*зробити слід своєю ногою і напитися води.

4) «Пригоди Буратіно».

Як зробити, щоб кіт Базіліо і лисиця Аліса не змогли забрати у Буратіно 5 золотих?

Відповіді дітей:

*зробити золоті монети не справжні, облямовані золотою фольгою;

*Буратіно не треба бігати лісами. полями, а сховатися в річці.

8.Вікторина «Вгадай мелодію».

Звучать записи пісень з відомих мультфільмів . Діти відгадують назву мультфільму.

9. Гра «Гостина у Снігової королеви».

Діти повинні уявити себе гостями у палаці Снігової королеви, а потім подумати й записати, що необхідно зробити для того, щоб серце королеви потеплішало. (Завдання діти виконують в групах.)

10. Відтворення казки.

За вибором групи учнів – у формі пантоміми, лялькового театру, інсценізації.

ІІІ. ПІДСУМОК.

(діти стають у коло.)

Наша подорож у «Світ казки чарівної закінчилась і зараз ми вами пограємо в гру «Чарівна паличка» (рефлексія).

-Які риси характеру вихотіли б взяти собі від казкових персонажів?

-Що ви взяли дя себе з сьогоднішньої нашої подорожі?

-Візьміться за руки, посміхніться один одному і нехай добра казка живе у ваших добрих серцях.

Прочитайте наш ребус








ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
1.Прізвище, ім,,дці

,я, по батькові

Бурлака Лариса Петрівна
2.Дата народження

16серпня 1971року
3. Освіта вища
4.Який навчальний заклад закінчив

Уманський Державний педагогічний інститут ім. П.Г.Тичини
5.Спеціальність за дипломом

Педагогіка і методика початкового навчання
6.Кваліфікація за дипломом

Вчитель початкових класів
7.Диплом: серія 2К №004572 , дата видачі 29 червня 1994 року
8.Домашня адреса обл.Черкаська м.Жашків вул.Заводська8,кв.1
Телефон 6-19-58
СЛУЖБОВІ ВІДОМОСТІ
9.Посада

Вихователь групи продовженого дня
10.Проблема над якою працює:

Згуртування дитячого колективу . Досягнення самостійності учнів при вмконанні домашніх завдань, використовуючи при цьому різні інтерактивні методи роботи. Розвиток логічного мислення.

11.Місце роботи

Загальноосвітня І-ІІІ ступенів школа №2 м.Жашків
12.Пролема школи

Урок як засіб розвитку творчої особистості учня. Удосконалення форм і методів навчально-виховного процесу.
13.Які предмети викладає


14.Позакласна робота

15.Класне керівництво

16.Самоосвіта

з/п

Зміст роботи

Виконання

1

Журнал "Початкова школа"

постійно

2

Журнал "Початкове навчання і виховання"

постійно

3

Журнал "Розкажіть онуку"

постійно

4 Ш.Амонашвілі "Амонра", "Соломія" квітень 2005р.

5 Ш.Амонашвілі "Щоб дарувати дитині іскорку

знань,Учителю потрібно вбиратиморе світла січень 2008р.

6 Юрій Куклачьов "Уроки доброти" вересень 2011р.

7 К.Світличний "Лелеки над Сахнівкою" жовтень 2011р.

8 О.Коробєйнікова "Школа сонячного їжачка" жовтень 20011

9 Док. фільм "Діти індіго" жовтень 20011

10 Захаренко "Поради колезі народжені в школі березень 2011р


Схожі:

Опорний конспект, роздатковий матеріал. Структура уроку І. Організаційна...
До ягід відносяться: справжні – виноград, смородина, аґрус, дикорослі – журавлина, чорниця, голубика, брусниця, обліпиха; несправжні...
ПЛАНИ СЕМІНАРСЬКИХ (ПРАКТИЧНИХ) ЗАНЯТЬ з навчальної дисципліни «КРИМІНАЛЬНЕ...
Нарські заняття проводяться з метою закріплення тих теоретичних знань з кримінального права, які студент отримує на лекціях і при...
ХІД ЗАНЯТТЯ Вступне слово вчителя
Української держави, розвиненої духовності, фізичної досконалості; моральної, художньо – естетичної, правової, трудової, екологічної...
ДО НАРАДИ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ЦЕНТРАЛЬНОГО РАЙОННОГО ВІДДІЛУ
Але як Ви знаєте, є надводна й підводна частина айсберга. Отож якщо над водою перебуває невелика частина того, що зроблено з 100%...
І. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА
Курс “Організація баз даних та знань” – це складова частина державного стандарту освіти на рівні бакалавра
Хід заняття Розповідь вчителя
Мета: Ознайомити учнів з основними питаннями законодавства щодо підлітків та молоді, з найбільш поширеними прикладами правопорушень...
• Керівництво та лідерство. Організаційна культура
Підприємництво як соціально-економічне явище. Організаційно-правові та економічні форми підприємницької діяльності
Тестова частина
Оцінювання: за кожну правильну відповідь нараховується 1 бал; отримана сума множиться на коефіцієнт 1/3 і маємо певний бал (максимум...
Галя воду ”, „ Цвіте терен ”, „ Ой у лузі червона калина ”, чаї :...
Виховувати дбайливе ставлення до вичерпних рослинних лікарських ресурсів; раціональне їх використання. Обережно ставитися до рослин,...
План-конспект лекцій (Частина 1) Операційна система
ОС — головна частина системного програмного забезпечення. Операційна система управляється командами
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка