ЗЕМЕЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ


Скачати 7.66 Mb.
Назва ЗЕМЕЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
Сторінка 5/57
Дата 20.03.2013
Розмір 7.66 Mb.
Тип Кодекс
bibl.com.ua > Право > Кодекс
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   57

Глава 3. Повноваження органів виконавчої влади в галузі земельних відносин



Стаття 13. Повноваження Кабінету Міністрів України в галузі земельних відносин

До повноважень Кабінету Міністрів України в га­лузі земельних відносив належить:

а) розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом;

б) реалізація державної політики у галузі викори­стання та охорони земель;

в) викуп земельних ділянок для суспільних потреб у порядку, визначеному цим Кодексом;

г) координація проведення земельної реформи;

ґ) розроблення і забезпечення виконання загаль­нодержавних програм використання та охорони зе­мель;

д) організація ведення державного земельного ка­дастру, державного контролю за використанням і охороною земель та здійснення землеустрою;

е) встановлення порядку проведення моніторингу земель;

> є) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.



Згідно ст. 113 Конституції України Кабінет Міні­стрів є вищим органом у системі органів виконавчої влади.

Якщо Верховна Рада визначає державну політику у галузі використання і охорони земель, то Кабінету Міні­стрів належить її реалізація. Законодавчі можливості уряду в галузі земельних відносин значно розширені чинним Земельним кодексом, що досить виправдано.

Кабінет Міністрів, з одного боку, виступає як держав­ний орган. Так, він координує хід земельної реформи, організує ведення державного контролю за використан­ням і охороною земель, ведення земельного кадастру і здійснення моніторингу земель. Крім цього уряд ви­ступає як суб'єкт розпорядження землями державної власності, що має також право на викуп земельних ді­лянок у інших власників для суспільних потреб.

Дещо проблематичним і з організаційної, і з фінан­сової сторони уявляється реалізація положень ст. 126 кодексу, згідно з якою право власності і право постій­ного користування земельною ділянкою посвідчуєть-ся державними актами, форма яких затверджується Кабінетом Міністрів. Не визначена доля чинності дер­жавних актів, виданих власникам землі і землекорис­тувачам на підставі постанови Верховної Ради Укра­їни від 13.03.1992 р. «Про форми державних актів на право власності на землю і право постійного користу­вання землею».
Стаття 14. Повноваження центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів у галузі земельних відносин До повноважень центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів у га­лузі земельних відносин належить:

а) участь у розробленні та реалізації загальнодер­жавних і регіональних програм використання та охорони земель;

б) організація моніторингу земель;

в) участь у розробці нормативних документів у галузі охорони земель та відтворення родючості ґрун­тів;

г) здійснення державної екологічної експертизи землекористування;

ґ) внесення пропозицій щодо формування держав­ної політики в галузі охорони та раціонального ви­користання земель;

д) здійснення міжнародного співробітництва з питань охорони земель;

е) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

Провідним органом у галузі державного управлін­ня природокористуванням та охороною довкілля є Міністерство екології та природних ресурсів України (Мінекоресурсів). Його правовий статус і компетенція встановлені відповідним Положенням, затвердженим Указом Президента від 29.05.2000 р. «Питання Міні­стерства екології і природних ресурсів».

Мінекоресурсів здійснює комплексне управління та координацію державної діяльності у галузі охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, зокрема землі. Завданнями Мініс­терства є моніторинг навколишнього природного сере­довища, затвердження або погодження лімітів викори­стання природних ресурсів загальнодержавного значен­ня, видача дозволів на деякі види спеціального приро­докористування, проведення екологічної експертизи.

Державна екологічна інспекція Мінекоресурсів здій­снює контроль у галузі охорони навколишнього при­родного середовища та використання природних ресур­сів. На місцях у системі Мінекоресурсів функціонують Державний комітет по охороні навколишнього середо­вища і природних ресурсів Автономної Республіки Крим, державні управління екологічної безпеки в об­ластях, містах Києві та Севастополі.

Земля — основний компонент природи, національ­не багатство України, що повинне перебувати під осо­бливою охороною. Введення землі в ринковий обіг не

повинно означати її перетворення в звичайний товар. Тому діяльність Мінекоресурсів у галузі земельних відносин спрямована перш за все на врахування еко­логічних факторів земельних ресурсів, їх використан­ня як частини єдиного природного комплексу.
Стаття 15. Повноваження центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин До повноважень центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земель­них відносин належить:

а) внесення пропозицій про формування держав­ної політики у галузі земельних відносин і забезпе­чення її реалізації;

б) координація робіт з проведення земельної ре­форми;

в) участь у розробленні та реалізації загальнодер­жавних, регіональних програм використання та охо­рони земель;

г) ведення державного земельного кадастру, в тому числі державної реєстрації земельних ділянок;

ґ) здійснення землеустрою, моніторингу земель і державного контролю за використанням та охороною земель;

д) здійснення державної експертизи програм і проектів з питань землеустрою, державного земель­ного кадастру, охорони земель, реформування зе­мельних відносин, а також техніко-економічних об­ґрунтувань цих програм і проектів;

е) розроблення економічного і правового механіз­му регулювання земельних відносин;

є) участь у розробленні та здійсненні заходів щодо розвитку ринку земель;

ж) здійснення міжнародного співробітництва в галузі земельних відносин;

з) вирішення інших питань у галузі земельних від­носин відповідно до закону.

Безпосереднє проведення державної земельної полі­тики і забезпечення раціонального використаная і

охорони земель покладено на єдину систему держав­них органів земельних ресурсів, яку очолює Державний комітет України по земельних ресурсах.

Його завдання зазначені у відповідному Положенні про його статус, що затверджене Указом Президента України від 14.08.2000 р. Держкомзем забезпечує ре­алізацію реформування земельних відносин, координа­цію робіт з проведення земельної реформи, ведення земельного кадастру, реєстрацію земельних ділянок тощо. На місцях в його системі функціонують обласні, міські управління, районні відділи земельних ресурсів, інженери-землевпорядники сіл і селищ.

Важливим завданням органів Держкомзему є дер­жавний контроль за використанням та охороною зе­мель. Посадові особи органів Деркомзему наділені правом розгляду справ про адміністративні правопо­рушення, пов'язані з порушенням законодавства в га­лузі використання і охорони земель і порядку регулю­вання земельних відносин (ст.ст. 52, 53, 53і, 532, 54, 55, 56, 1885 Кодексу України «Про адміністративні право­порушення»).
Стаття 16. Повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим у галузі земельних відносин

До повноважень Ради міністрів Автономної Рес­публіки Крим у галузі земельних відносин належить:

а) розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом;

б) участь у розробленні та забезпеченні виконан­ня загальнодержавних і республіканських .програм з питань використання та охорони земель;

в) координація здійснення землеустрою і держав­ного контролю за використанням та охороною земель;

г) підготовка висновків щодо надання або вилучен­ня (викупу) земельних ділянок;

ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб у порядку, визначеному цим Кодексом;

д) здійснення контролю за використанням коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сіль­ськогосподарського і лісогосподарського виробницт­ва, пов'язаних із вилученням (викупом) земельних ділянок;

е) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

Згідно Конституції Автономної Республіки Крим Рада Міністрів є виконавчим органом Автономної Рес­публіки Крим і виконує виконавчі функції і повнова­ження в межах своєї компетенції. Цією обставиною обумовлена наявність окремої статті щодо правомочно-стей вказаного державного органу у сфері земельних відносин. Але такі повноважейня суттєво не відрізня­ються від земельно-правової компетенції державних адміністрацій інших регіонів України (ст. 17 Кодексу).
Стаття 17. Повноваження державних місцевих адміністрацій у галузі земельних відносин

До повноважень місцевих державних адміністра­цій у галузі земельних відносин належить:

а) розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом;

б) участь у розробленні та забезпеченні виконан­ня загальнодержавних і регіональних (республікан­ських) програм з питань використання та охорони земель;

в) координація здійснення землеустрою та держав­ного контролю за використанням та охороною земель;

г) підготовка висновків щодо надання або вилучен­ня (викупу) земельних ділянок;

ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб у межах, визначених цим Кодексом;

д) підготовка висновків щодо встановлення та зміни меж сіл, селищ, районів, районів у містах та міст;

е) здійснення контролю за використанням коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сіль­ськогосподарського і лісогосподарського виробниц­тва, пов'язаних із вилученням (викупом) земельних ділянок;

є) координація діяльності державних органів зе­мельних ресурсів;

ж) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

Виконавчу владу в областях і районах, містах Києві і Севастополі здійснюють місцеві державні адмініст­рації, компетенція яких визначена відповідним Зако­ном України від 9.09.1999 р.

Ст. 13 цього Закону вказує, що до питань, які вирі­шуються місцевими державними адміністраціями, на­лежать питання використання землі, природних ресур­сів та охорони довкілля.

Земельний кодекс, на відміну від виконавчих орга­нів місцевого самоврядування, досить чітко сформулю­вав повноваження Ради міністрів Автономної Респуб­ліки Крим і місцевих адміністрацій у галузі земель­них відносин. Це, перш за все, стосується законодавчої можливості розпорядження землями державної влас­ності. П. 12 Перехідних положень Земельного кодек­су встановлює, що до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпоря­дження землями за межами населених пунктів здійс­нюють відповідні органи виконавчої влади, тобто міс­цеві державні адміністрації.

Інші земельні функції державних адміністрацій присвячені управлінню земельним фондом на певній території — координації землеустрою, діяльності дер­жавних органів земельних ресурсів, державному конт­ролю за використанням та охороною земель тощо.

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   57

Схожі:

РОЗ’ЯСНЕННЯ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МДПІ ЩОДО ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ
Основними документами, що регулюють земельні відносини в Україні є Земельний кодекс України, Податковий кодекс України, Закон України...
ЗЕМЕЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

ПАСПОРТ міської програми
Підстава для розроблення: Земельний кодекс України, Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні"
Підручник з предмету "ЗЕМЕЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ"
Декларації про держ суверенітет Укр 18. 12. 1990 Земельний кодекс УРСР, де земля, її надра, повітряний простір, ресурси, що знаход...
Кодекс України відносить
Частиною першою статі 1 Сімейного кодексу України встановлено, що Сімейний кодекс України визначає
Земельний аукціон відбудеться в м. Одесі 13 серпня 2010 року
У м. Одесі відбудеться земельний аукціон з продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення під забудову (лотів). До...
Кодекс України  про адміністративні правопорушення
Митний кодекс України                                                               НОВИЙ!!!
КОДЕКС УКРАЇНИ
Тертишніков В. І. Т 35 Цивільний процесуальний кодекс України: Науково-прак­тичний коментар. Харків: Видавець СПД ФО Вапнярчук Н....
Господарський кодекс України
Господарський кодекс України встановлює відповідно до Конституції України правові основи господарської діяльності (господарювання),...
КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
Для здійснення цього завдання Кримінальний кодекс України визначає, які суспільно небезпечні діяння є злочинами та які покарання...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка