Припинимо разом приниження Чернігова!


Скачати 23.77 Kb.
НазваПрипинимо разом приниження Чернігова!
Дата20.05.2013
Розмір23.77 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Право > Документи
Припинимо разом приниження Чернігова!
Звернення архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія

до чернігівської громади, до влади і до преосвященного владики Амвросія
Дорогі брати і сестри!

Шановні представники влади!

Дорогий владико Амвросій!
Звертаюся до всіх вас із закликом: у рік відзначення 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України маємо спільними зусиллями нарешті покласти край ганьбі та приниженню гідності Чернігова – існуванню в його історичному центрі, під стінами собору святої Катерини, неоковирного намету.

Ось уже сім років, як намет під храмом Катерини спотворює серце нашого княжого і козацького міста. У 2006 р. він виник, як протест підтримуваних з-за кордону маргінальних політиків, таких як Н. Вітренко та В. Кауров, проти рішення передати храм громаді Київського Патріархату. Але всі судові інстанції довели повну законність рішення про передачу.

Правильним воно є і з моральної точки зору, адже громада добивалася передачі храму саме Київському Патріархату ще з 1992 р. У Чернігові храмів УПЦ (МП) в чотири рази більше, ніж храмів Київського Патріархату – тобто вірним цієї Церкви є де молитися. Буквально поруч є Спасо-Преображенський собор. Чи має хтось юридичне та моральне право надалі вимагати: відберіть у вірних Київського Патріархату храм святої Катерини та віддайте нам?

Судом встановлено незаконність перебування намету біля Катерининського собору – на території Національного заповідника «Чернігів стародавній». На жаль, це судове рішення не було виконане.

Намет стоїть й досі, своїм пічним опаленням протягом року, а особливо взимку, «коптячи» святиню. Якщо він й досі стоїть – значить це комусь потрібно. Кому?

Невже це потрібно Чернігову? Ні. Я переконаний, що майже всі чернігівці, незалежно від своїх політичних або конфесійних поглядів, втомилися від такого свавілля і хотіли би його припинення.

Це потрібно єпархії УПЦ (МП) та владиці Амвросію? Здається, що теж ні. Бо він офіційно відмовився від намету, заявивши, що то є громадська акція.

Потрібно це віруючим? Однозначно – ні. Віруючі в Чернігові мають місце для молитви – і прихильники Київського Патріархату, і прихильники Московського.

У мене відповідь є лише одна: намет під храмом Катерини – інформаційна акція, яка спланована, забезпечується та підтримується з Москви. Єдиний, хто в Чернігові зацікавлений у подальшому існуванні цього намету – священик Олександр Лєдовий, який там сидить, тому що це є місце його кормління, він за рахунок нього живе.

Чи довго ще чернігівцям і місту бути заручниками однієї особи та його закордонних покровителів?

Відповідь на це питання залежить від усіх нас. Найперше – від активності чернігівської громади. Нам треба не лише обурюватися проти свавілля – ми повинні діяти. Звернення до влади допоможуть зрушити вирішення цього питання з мертвої точки.

Нам треба публічно говорити про цю проблему, апелювати до закону і справедливості. Я переконаний що тільки так – ненасильницькими, але дієвими методами, ми зможемо разом припинити приниження нашого Чернігова.

Звертаюся до громадськості, представників влади, керівництва єпархії УПЦ (МП) – пора розпочинати діалог та шукати спосіб розв’язання проблеми.

Хто бажає – шукає можливість. Хто не бажає – шукає виправдання. Шукаймо можливість утвердити правду – і вона переможе.

Нехай у цій добрій справі нам всім допоможе Господь!
З повагою –
Євстратій,

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський

Схожі:

Ціннності демократичного громадянського суспільства. Дидактичні набори...
Зібратись разом це початок, триматись разом – це процес, працювати разом – успіх
Актуальні питання організації соціально-педагогічної роботи в навчальних...
Зібратись разом це початок. Залишитись разом це прогрес. Працювати разом це успіх
Кодекс втрачає чинність з 01. 01. 2004 року на підставі Кодексу
Виконання покарання не має на меті заподіянням фізичних страждань або приниження людської гідності
3 Забезпеченість населення, робітників та службовців, разом
Побутові дозиметри (за окремим списком, типу “Прип`ять”, “Белла”, ДРГ та інші), разом
Регіональний ландшафтний парк "Міжрічинський"
Дніпра і Десни. За територією він є одним із найбільших об'єктів природно-заповідного фонду не лише в Україні, а і у Центральній...
Вона на­родилася разом із літературою і помре разом із нею. Основна...
Хвороба графоманії зачепила ко­лись і франка, коли він став вірша­ми переповідати історію Риму, та Сосюру з його „Розстріляним без­смертям...
Технологічно – інструкційна карта Найменування страви: Суп-крем з різних овочів
Моркву, ріпу і картоплю очищають і нарізають великими часточками. Ріпу ошпарюють для видалення з неї гіркоти, а потім разом з морквою...
Разом і в будні і в свята. Прийшла весна і принесла нам чудове свято....
Вас усіх у цім залі. Зібрала разом нас усмішка і святковий весняний настрій, любов і бадьорість, бажання дітей і мам бути разом –...
Громадська організація «Всеукраїнське громадське об’єднання «Край»...
«Край» отримала лист Української Асоціації Директ Маркетингу від 19. 10. 2010р. №12 разом з проектом Закону України «Про внесення...
Біографічний диктант
Разом з братами і сестрою І. Карпенко-Карий бере участь у І Всеросійському з’їзді
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка