Тема по програмі


Скачати 33.85 Kb.
Назва Тема по програмі
Дата 15.04.2013
Розмір 33.85 Kb.
Тип Документи
План заняття

виробничого навчання
Тема по програмі: Основи технічного редагування та оформлення тексту

Тема уроку: Завантаження та макетування тексту

Мета уроку: навчити учнів завантажувати та макетувати текст, копіювати текст з іншого текстового редактора в публікацію.

Матеріально технічне-забезпечення: ПК, інструкційні картки, практичні завдання.
Структура заняття

І. Вступний інструктаж

 1.1. Організаційний момент. Привітання, перевірка готовності учнів до заняття, перевірка присутніх.

Оголошення теми, мети заняття.

1.2. Перевірка правил ТБ (3 хв):

- Облаштованість робочих місць операторів ПЕОМ;

- Вимоги безпеки перед початком роботи;

- Вимоги безпеки під час роботи;

- Вимоги безпеки  по закінченню роботи.

 1.3. Перевірка знань пройденого матеріалу (10 хв)

 Фронтальне опитування учнів  з попередньої теми:

  1. Якими засобами можна задати параметри сторінок?

  2. Елементи вікна програми РМ.

  3. Призначення інструментів Текст та Стрілка

  4. Призначення інструментів Обрізка та поворот

  5. Призначення інструментів Діагональ та перпендикуляр

  6. Призначення інструментів Прямокутник та еліпс

  7. Призначення інструментів Рука та Масштаб

  8. Назвати різні способи збільшення та зменшення масштабу.


1.4. Пояснення нового матеріалу

Перейти до роботи з текстом можна трьома засобами:

  • Вибрати інструмент Текст за допомогою миші на палітрі інструментів.

  • За допомогою клавіатурного скорочення ++.

  • Клавіатурне скорочення +< Space >.


Задання атрибутів форматування

  • За допомогою пунктів меню і вкладених команд меню «Тип»



  • Командами керуючої палітри



Пункти меню «Тип»

Кегль (розмір символів тексту), вимірюється в пунктах. Кегль задає не розмір власне букв, а висоту рядка тексту. В програмі PageMaker можна задавати значення кегля від 4 до 650 пунктів із точністю до однєї десятої пункту.

Щільність рядків на сторінці публікації характеризується значенням інтерліньяжу.

При роботі над документом вам прийдеться встановлювати значення інтерліньяжу. Інтерліньяж можна задавати числом, або вибрати автоінтерліньяж. PageMaker пропонує робити розрахунок інтерліньяжу по трьох різних схемах – інтерліньяж по базовій лінії, по прописних буквах і пропорційний інтерліньяж. Метод інтерліньяжу задається у вікні Параметри абзацу

PageMaker передбачає незалежне задання декількох стилів накреслення символів: Напівжирний Курсив Звичайний Перекреслений Підкреслений

Кернінг - регулює відстань між заданими парами символів, відносний розмір.

Трекінг - автоматично змінює значення міжсимвольного інтервалу для всіх символів тексту пропорційно кеглю набору

Ширина символів - задає розмір символів по горизонталі, на відміну від кегля не впливаючи на їхню висоту

Копіювання тексту з іншого текстового редактора

  • Виділити фрагмент тексту

  • Скопіювати його в буфер обміну

Використовуючи пункт меню «Редактирование» - «Специальная вставка» - «Текст» вставити фрагмент

1.5. Закріплення знань вступного інструктажу:

Фронтальне опитування з пройденого матеріалу:

  1. Назвати способи переходу до роботи з текстом

  2. Назвати способи задання атрибутів форматування

  3. Як задати атрибути форматування за допомогою пунктів меню і вкладених меню «Тип»?

  4. Як задати атрибути форматування за допомогою керуючої палітри?

  5. Назвати команди пункту меню «Тип»

  6. Як здійснити копіювання тексту з іншого текстового редактора в публікацію?

Попереднє оцінювання учнів.

 ІІ. Відпрацювання навчально - тренувальних вправ по темі та поточний інструктаж.  

 Ознайомитися з методичними вказівками.

  1. Опрацювати теоретичний матеріал.

  2. Виконання запропонованих навчально-тренувальних вправ..

Проводжу обхід робочих місць з метою:

1. дотримання учнями правил охорони праці та техніки безпеки;

2. правильності відпрацювання вправ;

3. визначення типових помилок;

4. дотримання правил санітарії;

5. організації робочих місць;

6. поточного інструктажу з учнями.

ІІІ. Заключний інструктаж

  1. Перевірка виконаних робіт. (Перевірити роботу кожного учня, на закріплення теми провести опитування за питаннями з роздаткового матеріалу)

  2. Разом з учнями виявити типові помилки, які були допущені під час виконання вправ, обговорити їх.

  3. Підведення підсумків.

  4. Оцінювання знань учнів.

ІV.  Завдання додому: Завантаження та макетування тексту.

V. Прибирання робочих місць:  вологе прибирання майстерні перед початком роботи і по закінченню роботи.


Схожі:

Тема: Основні прийоми роботи в програмі Microsoft FrontPage
Мета: Ознайомитися з інтерфейсом програми та засвоїти основні прийоми роботи в програмі
Тема по програмі
Тема заняття: Робота з меню електронної таблиці. Створення, завантаження та збереження файлів-книг. Введення, редагування та форматування...
Тема по програмі
Тема уроку: Поняття запиту. Створення запитів. Виконання обчислень у запитах. Створення та редагування звітів
Тема по програмі
Тема заняття: Робота з головним меню програми Page Maker, вікном та панелями інструментів, палітрою інструментів
Тема по програмі
Тема уроку:  Створення слайдів презентації. Робота зі слайдами презентації. Редагування та демонстрація презентації
Тема по програмі
...
Тема по програмі
Табличний редактор Adobe Table може бути відкритий безпосередньо з програми PageMaker
Тема по програмі
Мета заняття: Навчити учнів розбирати та вивчити основні деталі та блоки моніторів
Тема по програмі
Мета уроку: Навчитися створювати та редагувати форми у базі даних та виконувати обчислення
Тема по програмі
Мета заняття: Навчити учнів розбирати та вивчити основні деталі та блоки моніторів
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка