Тема по програмі


Скачати 35.84 Kb.
НазваТема по програмі
Дата16.04.2013
Розмір35.84 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Фізика > Документи
Практичне заняття

Тема по програмі: Обслуговування моніторів.

Тема заняття: Розборка та вивчення будови моніторів на основі ЕПТ.

Мета заняття: Навчити учнів розбирати та вивчити основні деталі та блоки моніторів.

Матеріально-технічне забезпечення заняття: персональні комп'ютери з операційною системою Windows, монітори, набір викруток, набір пінцетів, тестер..

Короткі теоретичні відомості

 ЕПТ-монітори з трьохкрапковою тіньовою маскою

Найбільш стара та широко використовувана технологія з так званою тіньовою маскою використовує перфоровану металеву пластину, яка розташована перед люмінофором.

 Вона маскує три окремих промені, кожен з яких керується власною електронною гарматою. Маскування забезпечує необхідну концентрацію кожного променя  та обумовлює  його попадання тільки на потрібний кольорову ділянку люмінофора. Однак практика показує, що ні один з моніторів не забезпечує ідеального виконання цього завдання по всій поверхні екрана (мал.1).

Ранні ЕПТ-дисплеї з тіньовою маскою мали визначену криволінійну (сферичну) поверхню. Це дозволяло отримувати краще фокусування і зменшувало небажані ефекти та відхилення, викликані нагрівом. В даний час більшість професійних і спеціалізованих моніторів мають практично плоский прямокутний екран (типу FST).

Монітори з тіньовою маскою мають свої перваги:

 текст виглядає  краще (особливо при малому розмірі крапок);

 кольори "натуральніші" і точніші (що особливо важливо для комп’ютерної графіки і поліграфії);

 налагоджена технологія забезпечує краще співвідношення ціни і якості.

З недоліків можна відзначити меншу яскравість таких моніторів, недостатню контрастність зображення і більш короткий термін служби в порівняні з іншими типами дисплеїв.

 

 Мал.1. ЕПТ-монітор з тіньовою маскою.

 

 ЕПТ-монітори з щілинною апертурною решіткою

Нову технологію виготовлення CRT-дисплеїв – з апертурною решіткою замість традиційної крапкової маски – вперше запропонувала фірма Sony, випустивши монітори з трубкою Trinitron. В електронних гарматах цих трубок використовуються динамічні квадрупольні магнітні лінзи, що дозволяють формувати дуже тонкий і точно направлений пучок електронів. Завдяки такому рішенню значно знижується астигматизм – розсіювання електронного пучка, яке призводить до недостатньої різкості і контрастності зображення (особливо по горизонталі). Але головна відміність технології  з тіньовою маскою тут полягає в тому, що замість металевої пластини з круглими отворами, яка виконує функції маски, тут використовується вертикальна проволочна сітка (апертурна решітка) і люмінофор наноситься не у вигляді крапок, а у вигляді вертикальних смуг (мал.2).

 Мал.2. ЕПТ-монітор з апертурною решіткою

 

Монітори з апертурною решіткою мають ряд переваг:

 в тонкій сітці менше металу, що дозволяє використовувати більше енергії електронів на реакцію з люмінофором, а значить, менше розсіюється на решітці і виходить в тепло;

 збільшена площа покриття люмінофором дозволяє підвищити яскравість випромінювання при тій же інтенсивності пучка електронів;

 в зв’язку зі значним загальним підвищенням яскравості можна використовувати більш темне скло і отримувати на екрані більш контрастне зображення;

 екран монітора з апертурною решіткою більш плоский, ніж у дисплеїв з тіньовою маскою, а в останніх моделях навіть не циліндричний, як раніше, а абсолютно рівний, що значно зручніше при роботі і зменшує кількість бліків і відбиттів.

З недоліків можна відзначити тільки "неприємні" горизонтальні нитки-обмежувачі, що використовуються в таких моніторах для надання проволочній сітці додаткової жорсткості. Хоча проволочки в апертурній решітці туго натягнуті, в процесі роботи вони можуть вібрувати під дією пучків електронів. Демпферна нитка (а в екранах великих розмірів – дві нитки) служить для послаблення коливань і гасіння вібрацій. По цих нитках монітори з трубкою Trinitron можна відрізнити від інших моделей. Крім того, якщо в процесі роботи такого монітора його злегка гойднути, коливання зображення буде видно навіть неозброєним оком. Саме тому монітори з такими трубками не рекомендується ставити на системні блоки типу desktop.

Залишається додати, що в електронно-променевих трубках SonyTrinitron  використовується система трьох пучків електронів, які випромінюються одніє гарматою, а в трубках з подібно апертурною решіткою компанії MitsubishiDiamondtron – система з трьох променів з трьома гарматами.

Контрольні запитання:

  • Класифікація моніторів за типом маски

  • ЕПТ-монітори з щілинною

  • ЕПТ з апертурною решіткою

  • ЕПТ-монітори з гніздовою маскою

  • Основні несправності

  • ЕПТ-монітори з трьохкрапковою тіньовою маскою

Завдання для відпрацювання:

 1.Зняти кришку монітора. 2.Провести чистку внутрішніх вузлів і плати електроніки. 3.Провести очищення від забруднення пластикових поверхонь монітору.

 4.Зібрати монітор і під’єднати його до ПК. 5.Провести перевірку і регулювання параматрів зображення.


Схожі:

Тема: Основні прийоми роботи в програмі Microsoft FrontPage
Мета: Ознайомитися з інтерфейсом програми та засвоїти основні прийоми роботи в програмі
Тема по програмі
Тема заняття: Робота з меню електронної таблиці. Створення, завантаження та збереження файлів-книг. Введення, редагування та форматування...
Тема по програмі
Тема уроку: Поняття запиту. Створення запитів. Виконання обчислень у запитах. Створення та редагування звітів
Тема по програмі
Тема заняття: Робота з головним меню програми Page Maker, вікном та панелями інструментів, палітрою інструментів
Тема по програмі
Тема уроку:  Створення слайдів презентації. Робота зі слайдами презентації. Редагування та демонстрація презентації
Тема по програмі
...
Тема по програмі
Табличний редактор Adobe Table може бути відкритий безпосередньо з програми PageMaker
Тема по програмі
Мета уроку: Навчитися створювати та редагувати форми у базі даних та виконувати обчислення
Тема по програмі
Мета заняття: Навчити учнів розбирати та вивчити основні деталі та блоки моніторів
Тема по програмі
Мета уроку: навчити працювати з графічними об’єктами в Page Maker, оволодіти прийомами роботи
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка