|
|
Скачати 238.69 Kb.
|
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Урок 1-2Тема уроку: Множини. Операції над множинами. Мета: навчальна: сформувати знання учнів про множини та операції над ними, порожню множину. розвивальна: розвивати логічне мислення, вміння знаходити перерізи, об’єднання й різницю множин і зображувати їх на числовій прямій та за допомогою діаграм. виховна: виховувати культуру запису та графічної побудови діаграм . Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу та формування умінь та навичок Хід уроку І. Організаційний момент. (слайд 1) Повідомлення теми і мети уроку. ІІ. Мотиваційний етап.
Вчитель: Поясніть зміст таких словосполучень: рій бджіл, букет квітів, табун коней. (учні пояснюють) Сьогодні ми починаємо вивчати властивості сукупностей у математиці. Знання цих властивостей є необхідною умовою для подальшого вивчення багатьох тем курсу алгебри. У математиці важливу роль відіграють множини, що складаються з «математичних об’єктів» - чисел, геометричних фігур тощо. ІІІ. Вивчення нового матеріалу (слайд 2,3) (вчитель пояснює поняття «множина», «підмножина» та ілюструє операції над множинами) ![]() ![]() IV. Закріплення вивченого матеріалу.
Задача 1. Чи є множина жуків підмножиною множини комах? Задача 2. Навести приклад множини, яка складається з двох елементів. Задача 3. Навести приклад порожньої множини. Задача 4. Навести приклад множини, яку неможливо задати переліком усіх її елементів. Задача 5. Як називають множину: а) робітників одного підприємства; б) координат точок, що задовольняють рівняння; в) точок площини, що знаходяться на одній і тій самій відстані від заданої точки? Задача 6. Задати переліком елементів множини: а) днів тижня;б) коренів рівняння. Задача 7. Вказати серед наведених множин порожні: а) множина місяців року, кількість днів яких перевищує 29;б) множина розв’язків рівняння: в) множина котів чорного кольору; г) множина трикутників зі сторонами 5 см, 7 см, 13 см. - виконання письмових вправ (слайд 7,8) - колективне розв’язування задач біля дошки: №1, №2, №4 з підручника Є.П. Неліна «Алгебра. 10 клас. Профільний рівень» Задача №1. Запишіть за допомогою фігурних дужок множину: 1) букв у слові «алгебра», 2) парних однозначних натуральних чисел; 3) непарних однозначних натуральних чисел; 4) однозначних простих чисел. Задача №2. За якою характеристичною властивістю записано такі множини:
Задача 3. А – множина натуральних чисел, які розміщені між числами 15 і 35. Запишіть множину А за допомогою фігурних дужок. Які з чисел 18,28,36,40 належать множині А? Відповідь запишіть за допомогою знаків
(слайд 8 задачі 4-7)
Початковий рівень: Задача: Запишіть множину: а) усіх дільників числа 18; б) простих чисел, менших за 35; в) натуральних степенів числа 2, менших за 60; г) цілих чисел, більших від 10, але не більших від 15. Середній рівень Задача: Запишіть множину коренів: а) рівняння ![]() б) рівняння ![]() в) квадратного рівняння ![]() г) рівняння ![]() д) рівняння ![]() е) рівняння ![]() Достатній рівень: Задача: Знайдіть переріз множин А і В, якщо: а) , ![]() б) А – множина всіх парних чисел, В – множина всіх непарних чисел; в) А – множина всіх простих чисел, В – множина натуральних чисел; г) А – множина всіх ромбів, В – множина всіх прямокутників; д) А – множина коренів рівняння , В – множина коренів рівняння ![]() е) А – множина чисел, які належать відрізку , В – множина чисел, які належать відрізку ,Високий рівень: Задача: Запишіть множину: а) цілих розв’язків нерівності ;б) що складається з найбільшого цілого значення розв’язків нерівності ;в) цілих розв’язків нерівності ;г) натуральних розв’язків нерівності ;д) цілих розв’язків нерівності ![]() (вкінці уроку вчитель збирає зошити для перевірки) V. Підведення підсумків уроку (слайд 9) «Відкритий мікрофон»
VІ. Домашнє завдання: Параграф 1, сторінки 14-15 №3, №7, №15 Додаток Ілюстрація законів теоретико-множинних операцій на кругах Ейлера: ![]() Урок 3-4 Тема уроку: Рівнопотужні множини. Числові множини. Множина дійсних чисел. Мета: познайомити учнів з поняттям рівно потужних множин, повторити й узагальнити знання, вміння й навички з теми «Дійсні числа і дії над ними», вдосконалювати вміння учнів виконувати дії над дійсними числами. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу та формування умінь та навичок Хід уроку
Повідомлення теми і мети уроку. ІІ. Перевірка домашнього завдання. (біля дошки 4 учня) (поки учні працюють біля дошки, останні пишуть самостійну роботу слайд 2)
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів. (слайд 3,4) Фронтальне опитування.
IV. Пояснення нового матеріалу (слайд 5,6,7). (вчитель пояснює про взаємно однозначну відповідність між елементами множин, про числову множину, про модуль дійсного числа та його властивості ) ![]() ![]() ![]() V. Закріплення вивченого матеріалу. - виконання усних вправ. Задача 1. Які з наведених коренів є раціональними числами, а які – ірраціональними? √6,25; √ 111; √0,49; √0,049; √8; √4/9 Задача 2. Задано нескінчений десятковий дріб 1,212122123212342… (його одержано таким чином: між сусідніми періодами періодичного десяткового дробу 1, (2) вставляються послідовно натуральні числа 1;12;123; 1234 і т.д.) а) Чи є цей нескінчений десятковий дріб періодичним? б) Чи є це число раціональним? Ірраціональним? VІ. Виконання письмових вправ.
Задача 1. Доведіть, що серед раціональних чисел немає такого числа, квадрат якого дорівнює: а) 3; б) 5; в) 6; г) 7; д) 101 Задача 2. Визначте вид числа:![]() Задача 3. Доведіть, що задане число є раціональним. ![]() Задача 4. Доведіть, що задане число є натуральним. ![]() Задача 5. Розташуйте числа 3; -2; -1,7 у порядку зростання. Вкажіть серед наведених чисел раціональні та ірраціональні числа. VІІ. Фізкультхвилинка «Хто мене чує…» (вчитель дуже тихо говорить «Хто мене чує... підніміть ліву (праву) руку» і т.д.) VІІІ. Виконання письмових вправ.
(Самостійна робота учнів в зошитах по 3 рядах. Вчитель протягом роботи надає консультації). Перевірка колективно. Задача 6. Установіть взаємно однозначну відповідність між множиною всіх натуральних чисел і множиною всіх натуральних чисел, кратних 5. Задача 7. Установіть взаємно однозначну відповідність між множиною всіх натуральних чисел і множиною всіх непарних чисел. Задача 8. Доведіть, що множини всіх парних і всіх непарних чисел рівно потужні.
(вчитель на дошці показує розв’язання перших завдань, учні самостійно в зошитах працюють по наведеному прикладу, вчитель вкінці оцінює роботу учнів). Задача 9. Доведіть, що задані дійсні числа є ірраціональними: ![]() Задача 10. Розв’яжіть рівняння: ІХ. Підведення підсумків уроку Метод незакінченого речення: На уроці я... - дізнався... - зрозумів... - навчився... - найбільший мій успіх - це... - найбільші труднощі я відчув... - я не вмів, а тепер умію... - я змінив своє ставлення до... - на наступному уроці я хочу... Х. Домашнє завдання. Параграф 1 п.1.2, 1.3, вивчити означення та властивості. Сторінка 32 №4, №6. Урок 5-6 Тема: Числові функції. Способи задання числових функцій. Мета: навчальна: узагальнення і систематизувати знання учнів про числові функції (область визначення і область значення функцій, зростаючі і спадні функції, парні і непарні функції). розвиваюча: розвивати уміння застосовувати теоретичні знання під час розв’язування вправ різного рівня складності. виховна: виховувати культуру побудови графіків функцій. Тип уроку: урок повторення навчального матеріалу з елементами нового матеріалу Хід уроку І. Організаційний момент. Повідомлення теми уроку (слайд 1). А мету формулюють самі учні методом незакінченого речення: «На цьому уроці я…»
ІІ. Повторення матеріалу, вивченого в курсі алгебри 7-9 класу (фронтальне опитування). Мотивація навчання. Процеси реального світу тісно пов'язані між. собою. Серед різноманіття явищ вчені виділили такі, у яких взаємозв'язок величин настільки тісний, що, знаючи значення однієї з них, можна визначити значення другої величини. Наприклад, знаючи сторону квадрата, можна знайти його площу або периметр. (запитання до учнів)
Вчитель: Дійсно, залежність змінної у від змінної х, при якій кожному значенню χ відповідає єдине значення у, називається функцією. З поняттям функції ви знайомилися в курсі алгебри 7-9 класів. Поняття «функції» є важливим поняттям курсу алгебри і початків аналізу, отже, ми повинні згадати і узагальнити відомості про функції. Крім того, досліджуючи властивості функцій, ми маємо можливості ґрунтовніше пізнати реальний світ. IIІ. Систематизація і узагальнення основних відомостей про числові функції. (слайд 2,3,4) ![]() ![]() ![]() IV. Виконання усних вправ.(слайд 5) ![]() V. Колективне виконання письмових вправ.(слайд 6,7)![]() ![]() VІ. Самостійне виконання письмових вправ (слайд 8) |
В ході уроку я … |
Самоцінка |
Пропонував нові ідеї та направлення в роботі |
|
Визначав мету, ставив задачі |
|
Чекав допомоги від однокласників |
|
Брав участь у спільній роботі |
|
Робив висновки |
|
Знаходив і виправляв помилки |
|
Допомагав, відгукувався на роботу інших |
|
Долав труднощі, добивався досягнення результату |

|
УРОК 1 Тема. Поняття множини. Дії над множинами Мета: ввести поняття множини, розкрити його зміст на прикладах, розглянути види множин, способи їх задання і операції над множинами.... |
УРОК 33 Тема уроку Мета уроку: Формування знань учнів про множину та її елементи, порожню множину, способи задання множин та про операції над множинами:... |
|
Уроку Дидактична мета: познайомити учнів з поняттям множини та операціями над множинами, формування вмінь та навичок учнів при рішенні... |
Урок №4 за підручником Л. Г. Петерсон „ Математика. 3 клас. 1 частина.” Повторити властивості множини, способи задання множини, позначення елементів множини |
|
Уроку Тема уроку Множина та її елементи. Числові множини. Множина комплексних чисел. Порожня множина. Способи задання множини |
УРОК 34 Тема уроку Мета уроку: Познайомити учнів з розширенням числових множин: числові множини N, Ζ, Q, R та множина комплексних чисел (С) |
|
УРОКУ Тема: Мета: навчити учнів створювати зведені таблиці та здійснювати над ними різноманітні операції |
УРОК ТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ Тема уроку Слово вчителя Тема, над якою ми сьогодні будемо працювати на уроці звучить так «Проблема морального вибору людини та розуміння нею... |
|
Тема: Займенники 2- ї особи однини і множини Ситуація успіху. Поміркуйте і скажіть, яким ви бачите урок? (цікавим, навчальним, проблемним) |
Тема: Майстер функцій. Категорії функцій Функція це створена формула, яка виконує операції над заданими значеннями і повертає нове значення |