Тема уроку «Розкладання многочленів на множники способом винесення спільного множника за дужки»


Скачати 43.95 Kb.
Назва Тема уроку «Розкладання многочленів на множники способом винесення спільного множника за дужки»
Дата 25.10.2013
Розмір 43.95 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Математика > Урок
Гімназія «Ерудит»

Ярмарка педагогічної творчості

Грудень 2009

7 клас

Тема уроку «Розкладання многочленів на множники способом винесення спільного множника за дужки»

Вчитель:Манько Л.А.

Тема уроку : «Розкладання многочленів на множники способом винесення спільного множника за дужки»

Мета уроку: Продовжити формувати вміння та навички учнів розкладати многочлени на множники способом винесення спільного множника за дужки; розвивати логічне мислення, кмітливість, увагу, пам'ять; виховувати культуру математичних записів, формувати математичну мову учнів.

Тип уроку: Застосування знань, умінь та навичок.

Обладнання: дидактичні картки, сигнальні картки, мультимедійна дошка.

Девіз уроку: «Швидкість потрібна,а поквапливість шкідлива» О.Суворов

«Математика – знаряддя для міркування,

бо все що є на небі, в душі, на Землі можна

виразити в точному числі»

Річард Фейман

Хід уроку

  1. Перевірка виконання домашнього завдання ( з місця).

  2. Математичний диктант

  1. Многочленом називається сума …(кількох одночленів)

  2. Розкладання многочленів на множники - операція, обернена до …(множення многочленів)

  3. Розкласти многочлен на множники – означає замінити його…(добутком кількох многочленів, тотожним даному многочлену).

  4. Спільним множником двочлена 5+10а є число … (5)

  5. Розв’язками рівняння є числа…(0 і -4)

  6. Довести, що значення виразу

  1. Вироблення практичних навичок учнів

  1. Розкласти многочлени на множники: Знайти у правій колонці відповіді до прикладів.














































  1. Замінити порожню клітинку виразом, щоб одержати тотожність.

а)

б)

IV. Самостійна роботa (за індивідуальними картками)

Варіант 1

  1. Винесіть за дужки спільний множник









  1. Подайте у вигляді добутку многочлен:









  2. Розв’яжіть рівняння







    1. 5;0

  3. Розкладіть на множники вираз:









  1. Подайте у вигляді добутку многочлен:









  1. Розкладіть на множники вираз:









Додаткове завдання:

  1. Розкладіть на множники:

  2. Знайдіть корені рівняння:

  3. Знайдіть значення виразу якщо


В цей час 2 учні працюють біля дошки з індивідуальним завданням:

1) доведіть, що число 74769764 кратне 25

2) знайти корні рівняння:

х(х-7)=5х-35

Учні здають відповіді, на листочках, а потім перевіряють свої відповіді за записами на мультимедійні дошці і виставляють собі оцінки. В цей час вчитель оцінює роботу учнів за відповідями на листочках.

  1. Кросворд

Тема: «Степінь»

По горизонталі:

  1. Французький математик, який ввів символ б для позначення степеня.

  2. Одночлени, які відрізняються числовими коефіцієнтами.

  3. Нульовий степінь числа.

  4. Одна з властивостей додавання

По вертикалі:

  1. Як називається вираз х

  2. Значення виразу 8+6

  3. Перетворення дробу до нескоротного дробу.

Відповіді:

1.Декард

2.Подібні

3.одиниця

4.Переставна

5.Степінь

6. Дев’ять

7. Скорочення

VI.Математичний турнір

Записати термін на букву «Р»

а) вид числа ( раціональне)

б) рівність, що містить невідоме число (рівняння)

в) рівняння, що мають однакові розв’язки (рівносильні)

г) результат віднімання (різниця)

д) закон множення (розподільність)

е) число яке задовольняє рівняння (розв’язок)

  1. Конкурс «Рівняння»

  1. |х-5|=0;

  2. |х+2|=3;

  3. |х|+9=11;

  4. |3х-1|+1=9;

  1. Підсумок уроку

  1. Моя оцінка за роботу на уроці (учні використовують сигнальні картки)

= - ) – я вас зрозумів, можу працювати самостійно і було цікаво.

= -/ - більшу частину завдань зрозумів, але ще допускаю помилки

= - ( - я майже нічого не зрозумів, даний матеріал викликає в мене труднощі

  1. Оцінювання роботи учнів на уроці

  1. Домашнє завдання

№ 121(7-12), 122(4-6), 123(3,4), 125(3)

Збірник задач і завдань для тематичного оцінювання з алгебри сторінка 84.

Автори: А.Г.Мерзляк, В.Б.Полонський, Ю.М.Рабінович, М.С.Якір

Схожі:

Тема. Розкладання многочленів на множники за допомогою формул скороченого множення Мета
Застосовувати формули скороченого множення до розкладання многочленів на множники
УРОК №32 Тема уроку
Вієта*; продовжити роботу із формування вмінь розв'язувати си­стеми, у яких одне з рівнянь є рівнянням першого степеня, способом...
Урок №4 Тема. Степінь натурального числа. Розкладання натурального числа на прості множники Мета
Мета: повторити знання учнів про степінь натурального числа з на­туральним показником, здобутих у 5 класі, і сформувати вміння викори­стовувати...
Урок №50 Тема. Використання формул скороченого множення для розкладання...
Розв'язування вправ, що передбачають виконан­ня цих Дій; повторити способи дій у разі використання формул скороче­ного множення для...
УРОК №72 Тема уроку. Розв'язування систем рівнянь графічним способом
Мета уроку: формування вмінь учнів розв'язувати системи лінійних рівнянь графічним способом
Урок №36 Тема. Множення двох многочленів Мета: продовжувати формувати навички: 1
Мета: продовжувати формувати навички: 1 виконання дії множення двох многочленів та перетворення цього добутку в многочлен стандартно­го...
УРОК №75 Тема уроку. Спосіб додавання
Мета уроку: ознайомлення учнів із розв'язуванням систем лінійних рівнянь способом додавання; засвоєння алгоритму розв'язування систем...
УРОК №76 Тема уроку. Розв'язування вправ на розв'язування систем...
Мета уроку: формування вмінь учнів розв'язувати системи лінійних рівнянь з двома змінними способом додавання
Урок №35 Тема. Множення двох многочленів
Мета: сформувати в учнів знання алгоритму множення двох много­членів як наслідку з алгоритму множення одночлена на многочлен; виро­бити...
Тема: Спільне використання файлів, папок, принтерів, доступ до Інтернету
Навчальна мета: ввести поняття «Права доступу до ресурсів», засвоїти способи спільного використання файлів і папок, спільного використання...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка